Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.283.153
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Uvijek ce se na forumu uglavnom javljati ljudi koji nisu zadovoljni s uslugom. Ja sam zasad isto zadovoljan Optimom, imam 17/1 .25 brzinu, dali mi besplatno 60/10, brzina jbga ide po mogucnosti parice, ali je stvarno brzina stabilna, sto naprimjer u A1 homeboxu nisam imao... Tamo sam čak imao po 3 Mbps... Ovo da A1 ne zove za produženje mi je čudno, moji roditelji imaju A1 jos dok je bio DCM i Bnet i uvijek su ih zvali i ponudili im neke da ostanu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Ma Optima nije zvala za produženje ugovora. Ja sam zvao njih jučer da vidim što ćemo dalje kad oni krenuli niste produžili ugovor, plaćate ćete sada punu cijenu cijenu, ako želite produužiti biti će Vam 30-40kn skuplje jer to je najbolje što se trenutno nudi itd. Brzo sam završio razgovor. Dok A1 svako toliko zove i nudi optiku 200/100 za 150kn ili 1gbit za 180kn. Pošto meni ne trebajuu te brzine, već me zanima jeftinija cijena nisam htio prelaziti kod njih. No sada se promjenila situacija pa i A1 dolazi u obzir.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Ja nisam uzeo na ugovornu obvezu pa ako pocnu zahebavat il dizat cijenu, odheb i idemo dalje.
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Alfredo nr.2 kaže...
Memphis kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Istekao mi ugovor, zovem danas kažu pošto niste produžili ugovor plaćat ćete punu cijenu tarife. Najbolje od svega, nitko nije ni zvao da ponudi novi. Po novoj tarifi plačao bi puno skuplje. Odlazim na novog operatera. Čudi mi ovakvo ponašanje, kao da žele otjerati korisnike.

Ne znam kaj te to čudi, kod većine operatera ti je to tako ... meni je isto bilo sa A1. Jedino me Iskon mjesec dana prije zvao da mi ističe ugovor.

Ja sam dugo na optimi i nisam dosada imao ovakva iskustva. Bio sam jako zadovljan s Optimom, čitam ovdje na forumu zamjerke, ali kod mene je sve bilo ok. Zadnje što sam dogovorio je internet tarifa 60/10 za 139kn. Jučer ih zovem da vidim hoću li potpisati novi ugovor, a oni kažu može ali sada ćete plaćati 30-40kn skuplje. Kažem to mi ne odgovara, a oni na to kažu to je najjetinije na tržištu. Kažem nije, A1 mi nudi optiku za 150kn. U ponedeljak idem na A1. Ne volim tu firmu jer stalno nešto muljaju, ali s obzirom da ne mogu kod optime produžiti ugovor za 139, dati ću A1 novu šansu.

 Pa na stranicama im piše SUFR paket sa brzinom do 60 mbita na 24 mjeseca za 132 kn.

15 godina
offline
Optima telekom internet

Hvala, ispunio online formular i sada je na njima da nazovu.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Nista se @Memphis ne javlja... Ocito nista od interneta...

Evo jedna zanimljiva stvar, spojim se jucer na net, modem kaze dl 22340 kbps ul 1360. Probam speed test na mobu (S10) 16.7 dl.

Zemem od zarucnice mob (S7) 20.1 mbps... probo vise puta i isti rezultati svaki put... Ne razumijem u cemu je caka...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Gigabyte091 kaže...
Nista se @Memphis ne javlja... Ocito nista od interneta...

Evo jedna zanimljiva stvar, spojim se jucer na net, modem kaze dl 22340 kbps ul 1360. Probam speed test na mobu (S10) 16.7 dl.

Zemem od zarucnice mob (S7) 20.1 mbps... probo vise puta i isti rezultati svaki put... Ne razumijem u cemu je caka...

 Da, ništa od interneta .... po svemu sudeći ništa još cijeli ovaj tjedan. Jučer naravno nisu zvali, ja ih zvao rekli danas 05.01. Danas opet nitko ne zove, ponovo ja zovem i dobim odgovor:
"Proslijedili smo požurnicu kolegama kako bi se dostava opreme maksimalno ubrzala i kako biste imali uslugu." 

 

Ko je tu lud ja više ne znam al u jedno sam prilično siguran da do ponedjeljka ništa od usluge. Prije bi je dobio da sam išao drugim putem uzevši drugog operatera pa čekao "novu" instalaciju 2 tjedna. Šta god ih pitam samo mi daju takve generičke odgovore koji nemaju veze sa vezom ako nešto više pitaš ne znaju i prekinu razgovor. Al ovaj mi je najjači; 

 

" Iskreno se ispričavamo ukoliko ste stekli dojam kako Optima postupa nekorektno prema Vama kao korisniku telekomunikacijskih usluga. U cilju nam je imati zadovoljne korisnike te nikako nismo željeli prouzrokovati Vaše nezadovoljstvo. Povratna informacija naših korisnika o kvaliteti usluge nam je vrlo bitna kako bismo mogli dalje graditi i unaprjeđivati naše usluge."

 

btw. caka ti je do mobitela S10 ima loš wifi ako imaš 5Ghz prebaci na 5ghz

12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Ovo je direkt žičana veza sa laptopom. Puno stabilnija je veza nego na mom mobu... Čovjek bi reko uzmeš pošteni mob pa da dela kak spada...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

update;

Napokon zvao tehničar danas u pola 3 da bi došao u četvrtak ujutro jer kao neće više stići budući da radi do 4. Ja ga molio daj dođi danas kako god znaš samo ostavi ruter (nije me bilo na adresi) jer ak ne dođeš danas ko zna kad ćeš opet doći, reko čekam već skoro 2 mjeseca. Uspio ga nagovorit i ostavio mi je ruter pred vratima, spojio sve ali naravno nemre to sve biti kak treba dolazni pozivi ne rade (poruka; "broj koji ste nazvali više se ne koristi"). Dobio sam Innbox V46 ruter koji sam spojio na svoj TPLINK ruter, veza preko wifija mi je DW 10,50 / UP 0,75 mbita. Kad mi riješe "kvar" probat ću ih scimat da mi puste bar 15 DW jer su mi rekli (a tehničar potvrdio) da preko linije ide do 26 mbita.

 

Konačno imam uslugu! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 0:40 (Memphis).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Napokon da si dobil uslugu, cudno ako linija moze 26 da imas 10, kaj ti pise u ruteru ? Meni inace dolazi iz kutije komad kabla na uticnicu pa iz uticnice u ruter, a to cu sae eliminirat, direkt UTP CAT6 u kutiju i na drugom kraju RJ11 nakrimpam i u ruter pa cemo vidjeti mozda se neke i dobije sto se brzine tice
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 7:33 (Gigabyte091).
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Gigabyte091 kaže...
Napokon da si dobil uslugu, cudno ako linija moze 26 da imas 10, kaj ti pise u ruteru ? Meni inace dolazi iz kutije komad kabla na uticnicu pa iz uticnice u ruter, a to cu sae eliminirat, direkt UTP CAT6 u kutiju i na drugom kraju RJ11 nakrimpam i u ruter pa cemo vidjeti mozda se neke i dobije sto se brzine tice

 Ma oni nisu pustili više jer mi je reko lik iz t-coma kad je došao uštekat liniju da ide na 26 a da je optima odredila profil sa 10 mbita. Nisam sada više tamo ali ću vidjet za vikend koliko piše za lajnu. Ja sam već skratio kablove koliko sam mogao. Imam spojeno direktno iz razvodne kutije sa tavana na rj11 kabel od metar i drito u ruter. Montirao sam ruter na tavan a preko nekadašnje lajne koja ide u telefonsku utičnicu mi je sad spojen telefon na ruter. Kad pokrenem speedtest krene on sa nešto malo više od 11 ali ga limitator spusti na 10.5 isto tako sa uploadom krene sa 1 ali ga spusti na 0,75. Prostora za više sigurno ima samo pitanje je hoće li mi oni htjeti pustit više.

12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Znači stvari su se pokrenule, ko zna, do 2022 ti puste tih 26 mbps... Ja bum kablove sredio kada dode na red uredivanje gornjeg kata, skidanje brodskog poda i tak... Ja cu imati oko 8 metri instalacije.

Valjda sad vise neces imati problema s njima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Gigabyte091 kaže...
Znači stvari su se pokrenule, ko zna, do 2022 ti puste tih 26 mbps... Ja bum kablove sredio kada dode na red uredivanje gornjeg kata, skidanje brodskog poda i tak... Ja cu imati oko 8 metri instalacije.

Valjda sad vise neces imati problema s njima.

 A čuj polako ali sigurno. Ma razmišljam da doplatim za taj paket maximalne propusnosti ako nije nešto puno.  Koliko ti to plaćaš? Telefon još nisu riješili vjerojanto ni ne budu tako skoro jer korisnička im je žešća katastrofa, danas je praznik sigurno nitko tam ne radi tko bi se mogao pozabavit mojim telefonom. Ako to ne riješavaju što je kao prioritet di će onda ovo sa brzinom. Sve u svemu koliko para toliko muzike za 130 kn nemam kaj previše ni očekivat.

12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Ja ti sve placam 155 kn mjesecno, uzeo sam mjesec dana prije te akcije. Dobio sam wireless repeater za 1 kn, 60/10 besplatno i bez ugovorne obveze. I mislim telefon da je flat al to ne koristim.

Cuj meni su dosli odmah, spojili isprobali i to je to, net stabilan, to mi je najbitnije, ruter i nije tako los. WiFi ce ici preko D-Linka COVR-1102 Mesh wifija pa ce cijela kuca biti pokrivena sa 5 GHz wifijem.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 17:22 (Gigabyte091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

Jel ima tko danas problema s Optimom DSLom?

Prvo je bio PPP odspojen pola sata, i sad kad je spojen sve se vuče, teško učitava stranice, a speedtest mjeri punu brzinu (60/10), nakon što mu treba 20 sekundi da učita speedtest stranicu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Iskreno, nisam primjetio nekakve poteškoće.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 5:29 (Gigabyte091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

Eto malo novosti; Javili se iz Optime porukom da mi šalju novi uređaj poštom ... ono kaj sam sam otkrio da dolazni pozivi na telefon rade samo ako se zove iz HT mreže. Što se tiče brzine pušteno mi je 13 mbita, ne mogu povećat brzinu jer nemam VDSL paket. To sam tek sada saznao a da prelazim na VDSL paket, isti bi bio puno skuplji bez tog nekog popusta. Tak da ostajem na tih 10-13 mbita što će biti ok s obzirom koliko mi tamo treba net.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Meni su odmah aktivirali VDSL paket... Mozda je zato akcija 130 kn ?
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Gigabyte091 kaže...
Meni su odmah aktivirali VDSL paket... Mozda je zato akcija 130 kn ?

 Kod mene nije dostupan VDSL jer mi automatski baca BIT pakete kad upišem adresu a oni su još skuplji. Paket koji ja imam se zove "Klasik BIT" košta 210 kn bez te akcije. A ti očito imaš "Surf" paket on je na VDSLu i regularna cijena mu je 130 kn uz 24mj.

14 godina
offline
Optima telekom internet

update;

stigao novi ruter ali problem i dalje nije riješen. I dalje javlja poruku da se broj više ne koristi. Od njih nikakve koristi pa sam se sam bacio u istraživanje. To se događa samo kad netko zove sa Iskona ili Tele2. Ostalo za sada radi. Isto tako poslali su mi račun od 15 kn za 12/20 a uslugu su tek uključili 05.01.

Ovi na podršci su katastrofa, stvarno veće debile u životu nisam vidio. Ja im objasnim sve od početka a ona samo dere po svojem priručniku i nekim koracima da bi na kraju tek shvatila da su mi posalali novi ruter što sam joj napomenuo jedno 5 puta tokom razgovora. Jedina prednost je kaj u novom ruteru je podešen VDSL pa sada mi je brzina 17/0,80. Krene sa 20 ali ga onda spušta na 17. Dole je info o liniji. 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

Eto konačno nakon točno 2 mjeseca (19.11-19.01) imam Optima uslugu kako spada. Sredili telefon i net radi. 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Pa ti imas odlicnu paricu, meni je odrziva brzina nekih 28 do 30 mbps, a dl 1.2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Pa ti imas odlicnu paricu, meni je odrziva brzina nekih 28 do 30 mbps, a dl 1.2
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

Da, ok je ... ali ne mogu nigdje naći u njihovm cjeniku koliko bi me koštala doplata za max propusnost. Kad ih nazovem stalno nešto petljaju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Javili se iz Optime i ponudili internet paket, 60/10 za 132kn tako da sam odlučio ostati kod njih.

A1 za 179kn mi je preskup, a i oni uvijek nešto mute. Nevjerovatna firma. A1 kao fol nudi optiku 200/100 za 179kn bez ugovorne obveze. Naravno da nije bez ugovorne obveze, kao i uvijek, nešto skrivaju. Prema njima sam sumnjičav jer svi koje znam s njima su se opekli, tako da sam išao kopati pa sam saznao da ako prekinem ugovor s njima prije isteka 6mj. plaćam 500kn izlazne naknade. Znači nema kao fol ugovorne obveze na 24mj, ali ima izlazne naknade od 500kn ako se u prvih šest mjeseci raskine ugovor. Još što je najbolje od svega, nema šanse da će agent to spomenuti, šute ko zaliveni. Ako to nije eklatantni primjer lažnog oglašavanja, ne znam što je.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Optima telekom internet

Pa evo za ovu izlaznu naknadu od 500 kuna nije do sad nitko spominjao po temama..Ili bar ja nisam vidio, a čitam teme o operaterima..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Nazovi A1 pa vidi što kažu, a imaš i sve navedeno u ugovoru. Agenti to ne spominju tako da vjerovatno većina ljudi ne zna za to.

 

Evo iz ugovora:

 

U slučaju otkazivanja osnovne internet usluge u nepokretnoj mreži tijekom prvih šest mjeseci od dana aktivacije usluge, pretplatniku će biti naplaćena naknada
za isključenje internet usluge. Naknada za isključenje internet usluge naplaćuje se neovisno o tome je li pretplatnički ugovor sklopljen uz obvezno trajanje ili bez
obveznog trajanja. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 14:39 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav, moje iskustvo sa optimom (prešao sa iskona prije tri mjeseca) je slično kao što čitam na zadnjim stranicama, brzina na parici oko 30 Mbs, isporučeno od 0,1 preko 2, 4, 9, 12 do 26 Mbs, pucanje veze i fiksne telefon linije (mama). Imao sam stabilno 26-28 Mbs na iskonu. Nikakvi prigovori nisu pomogli, tražim raskid ugovora. Može pomoć ako netko ima staru email adresu sa t-com-a a koristi optimu, loptaju me od ht do optime podrške, mogu primati ali ne mogu slati mailove na t-com-ovom mailu, jedni tvrde da trebam upisati ht a drugi optima odlazni server, sad su u optimi ubacili u igru i roaming.ht.hr server, uglavnom ne radi niti sa jednim. Može li netko podjeliti postavke od SMTP servera ako mu radi t- com mail? Šlag na torti je ugovor na krivo prezime i računi koji dolaze već tri mjeseca iako sam ih upozorio...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 21:35 (steeleye).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
steeleye kaže...

Pozdrav, moje iskustvo sa optimom (prešao sa iskona prije tri mjeseca) je slično kao što čitam na zadnjim stranicama, brzina na parici oko 30 Mbs, isporučeno od 0,1 preko 2, 4, 9, 12 do 26 Mbs, pucanje veze i fiksne telefon linije (mama). Imao sam stabilno 26-28 Mbs na iskonu. Nikakvi prigovori nisu pomogli, tražim raskid ugovora. Može pomoć ako netko ima staru email adresu sa t-com-a a koristi optimu, loptaju me od ht do optime podrške, mogu primati ali ne mogu slati mailove na t-com-ovom mailu, jedni tvrde da trebam upisati ht a drugi optima odlazni server, sad su u optimi ubacili u igru i roaming.ht.hr server, uglavnom ne radi niti sa jednim. Može li netko podjeliti postavke od SMTP servera ako mu radi t- com mail? Šlag na torti je ugovor na krivo prezime i računi koji dolaze već tri mjeseca iako sam ih upozorio...

 SMTP stavi od optime ili od t-com ali sa uključenom autorizacijom

15 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

To mi je uključeno stalno, znaš li koji port sa kojim serverom, koji security protokol, koje korisničko ime sa kojim serverom? Znači trebam postavke od nekog tko može slati poruke sa t-com maila...

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice