Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.284
|
čitano: 1.118.564
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Cloud alpha nisam probao ali ja svoje m40x ne mogu imati na glavi dulje od dva sata. Čak ih mislim stavit u oglas 

9 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

samo single player vecinom rpg igre mikrofon mi ne treba 

gnjavim jer ne zelim dat 800kn pa da kasnije zalim sta nisam one druge uzeo

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
steve90 kaže...

Cloud alpha nisam probao ali ja svoje m40x ne mogu imati na glavi dulje od dva sata. Čak ih mislim stavit u oglas 

Što je problem, previše stišću? Ili nemaju mjesta u jastučićima? Ili? 

 

Crosgok kaže...

samo single player vecinom rpg igre mikrofon mi ne treba 

gnjavim jer ne zelim dat 800kn pa da kasnije zalim sta nisam one druge uzeo

 Pa, žaliti ćeš uvijek, ali biti će ti dobro i koje god uzmeš, pogotovo jer ne igraš competitive shootere.

 

Uzmi Cloud Alpha pa, jednog dana, ako ti ne bude udoban naručiš jastučiće.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Onda cu uzet alpha.

Hvala svima na strpljenju i odgovorima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Mislim da su jastučići problem budući da me nakon nekog vremena ušne školjke počnu boliti. Ove m40x koristim dok sam van Hrvatske na terenu i ponekad dok radim u uredu, dok u stanu koristim Phillips Fidelio X2 i s njima stvarno nemam nikakvih problema. Vjerujem da je zbog veličine ušiju tako da je ovo moje iskustvo u potpunosti subjektivno. 

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
steve90 kaže...

Mislim da su jastučići problem budući da me nakon nekog vremena ušne školjke počnu boliti. Ove m40x koristim dok sam van Hrvatske na terenu i ponekad dok radim u uredu, dok u stanu koristim Phillips Fidelio X2 i s njima stvarno nemam nikakvih problema. Vjerujem da je zbog veličine ušiju tako da je ovo moje iskustvo u potpunosti subjektivno. 

 Ma ne, nije subjektivno, mnogo se vlasnika M40X žali na jastučiće. Imaju male drivere pa su stavili i male jastučiće. Nabavi neke bolje jastuke, preporoditi ćeš se. Npr mislim da pašu Brainwavz HM5 Angled.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Jesu li Superlux HD-668 B best buy (znam da ima i 661) ako se zeli isprobati otvorene slusalice (da vidim da li to meni odgovara)?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
anarchyST kaže...
Ray0 kaže...

 

+1 za DT-770, uzmeš eventualno FiiO E10k i imaš dosta dobar kombo za desktop.

 

Inače, na ebayu imaju refurbished E10k od njemačkog prodavača za nekih 75 eura. Naručio sam si ekstra jedan za laptop, stigao u 5 dana i radi besprijekorno. Nema nikakvih oštećenja niti tragova korištenja, dobije se i knjižica s garancijom te kod na kutiji da se provjeri autentičnost. Javim ako crkne makar mislim da neće :D Za one koji ne žele davati 700-ak kuna ili koliko god već dođe neka razmotre i tu opciju ako žele.

 

EDIT: provjerio sam opet na eBayu ali nema više listinga, izgleda da je sve prodano.

 Uzeo sam i ja taj refurbished E10k, 65€ i besplatni DHL shipping, 2 god garancije. Meni pari ganjc novi, nikakvi tragovi koristenja sav bundle i radi bez problema. Pari mi da je jos dostupan.

 ganc novi sa fiio-shop.de - 79€ free shiping DHL-om

https://fiio-shop.de/dac-mit-kopfhoererverstaerker/110/fiio-e10k-olympus-2

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

@djigibao

Naravno, i dalje su best buy za oko 250kn... ali su poluotvorene pa neces dobiti bas istu zvucnu sliku ka i sa otvorenim slusalicama. 

 

@roby27 

Yep, vidio sam to. Isti prodavac, od njih sam uzeo na ebayu ovaj refurbished.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 16:24 (anarchyST).
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
steve90 kaže...

Mislim da su jastučići problem budući da me nakon nekog vremena ušne školjke počnu boliti. Ove m40x koristim dok sam van Hrvatske na terenu i ponekad dok radim u uredu, dok u stanu koristim Phillips Fidelio X2 i s njima stvarno nemam nikakvih problema. Vjerujem da je zbog veličine ušiju tako da je ovo moje iskustvo u potpunosti subjektivno. 

 tipično za audiotechnicu, da se ljudi žale na jastučiće

a i preporuka je za njih da se uzme neki deblji jastučić, ako je moguće od kože i po mogučnosti nakošen

jer se oadlično slažu sa njima, a i čim su deblji, dublji i bolji materijal, odmah će i udobnost jako porasti

sa brainwavz stranice nije problem za kupiti i dostaviti u eu, imaju solidan izbor jastučića i nisu preskupi (za razliku od dekoni, zmf, mrspeakers jastučića koji koštaju u pm)

mislim da bi ti nakošeni ovalni od pleather (umjetna koža ?) bili taman, a ako ti se daje više para, imaš i iste u sheepskin varijanti (oni su kojih 30$ ako se ne varam)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 17:03 (matija656).
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

isprike za dupli

evo kombo, ako netko traži da kupi, mislim da vrijedi, slušalice same su tu oko 800-900 kn nove, fio polovan za kojih 400 kn možemo računati, tako da vjerujem da se ovo isplati

dt770 pro (ne piše koliko ohma, ali ima telefonski kabel, tako da je 250 ohma) + fiio e10k

e10k može tjerati 250 ohma na high gainu bez problema, probao sam na svom dt880 250 ohma, i uredno sviraju

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 20:07 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
steve90 kaže...

Zna netko gdje se u Zagrebu mogu isprobati Sennheiser PXC 550?

EDIT: Koliko je PXC 550 "opravdan" pored 4.50 btnc koje je Davor nahvalio u onom velikom usporednom testu?

 BUMP

Netko? 

11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Vjerojatno ih mozes isprobati u nove boje zvuka u vukovarskoj...

 

https://bojezvuka.hr/hr/proizvod/pxc-550-346

10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
191x7 kaže...
The_Fichek kaže...

Molim preporuku in-ear slušalica. Zadnje koje sam kupio na preporuku su bile Rock Zircon kojima je crkla desna sluška radi kabela, tj. spoja na ulazu sto bi trebao odrezat pa lemit, ali mi se neda, a i htio bi neki zvuk s malo manje bassa i malo izdrzljivijim kabelom, inace su mi bile dosta dobre. Znaci nesto oko 10-15, max. 20-25 dolara za rock, metal, ujednacen zvuk u kojem mozes cuti vokal i pozadinske instrumente.. Moze i vise preporuka slobodno :)

 Izvrti neki hearing test (na androidu ima dobrih, a ima jedan i u Windows store) da dobiješ svoju krivulju zvuka. Na osnovu toga, gledajući krivulje frekvencijskog odziva, odaberi slušalice s https://audiobudget.com/ i imati ćeš super rješenje.

Npr ako dobro čuješ 1000 Hz a slabije 2000 Hz, onda uzmeš slušalice koje imaju naglašenih 2000 Hz... Uglavnom, kompenziraš svoje nedostatke sluha kako bi dobio dobio što ravniju krivulju. :)

Cujem prakticki jednako 1 i 2 kHz, moze pls preporuka nekoliko in-ear sluski do nekih 15 dolara pa bum si izabro.

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
The_Fichek kaže...

 Izvrti neki hearing test (na androidu ima dobrih, a ima jedan i u Windows store) da dobiješ svoju krivulju zvuka. Na osnovu toga, gledajući krivulje frekvencijskog odziva, odaberi slušalice s https://audiobudget.com/ i imati ćeš super rješenje.

Npr ako dobro čuješ 1000 Hz a slabije 2000 Hz, onda uzmeš slušalice koje imaju naglašenih 2000 Hz... Uglavnom, kompenziraš svoje nedostatke sluha kako bi dobio dobio što ravniju krivulju. :)

Cujem prakticki jednako 1 i 2 kHz, moze pls preporuka nekoliko in-ear sluski do nekih 15 dolara pa bum si izabro.

Pitaj boga šta ti čuješ a šta ne - jesi li test izvrtio na kalibriranim slušalicama, ili nekima sa ful flat odazivom? Ako ne, džabe si testirao.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Di bokte dragi da nadjem kalibrirane jeftine slusalice? Ako ih kalibriram odradicu to na svoj nacin i opet nebu dobro jer nije po nekom standardu. Ne pitam preporuku za 100 eura slusalice, nego budzet 15 dolara, zar mislis da se tamo osjeti razlika izmedju 1 i 2kHz? Bass mi nije ni bitan jer slusam rock i metal. Znaci nema preporuke, budem piknuo nesto s linka od 191x7.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 10:31 (The_Fichek).
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Kupujem BT slušalice do 100€, vidim da je česta preporuka Sennheiser BT 4.40, ima li još šta vrijedno razmatranja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Preporuka nekih "studijskih" slušalica za početnika u produkciji glazbe? Dakle monitori ili kako to već zovu. Budžet do 1000kn, idealno ako bi se štogod našlo već oko 500kn.

Po internetu ima masa prijedloga, al evo zanima me što ekipa kod nas koristi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
betmen kaže...

Preporuka nekih "studijskih" slušalica za početnika u produkciji glazbe? Dakle monitori ili kako to već zovu. Budžet do 1000kn, idealno ako bi se štogod našlo već oko 500kn.

Po internetu ima masa prijedloga, al evo zanima me što ekipa kod nas koristi.

Audio Tehnica ATH-40x.  Dosta hvaljene, a ne preskupe. Pogledaj malo po netu.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
betmen kaže...

Preporuka nekih "studijskih" slušalica za početnika u produkciji glazbe? Dakle monitori ili kako to već zovu. Budžet do 1000kn, idealno ako bi se štogod našlo već oko 500kn.

Po internetu ima masa prijedloga, al evo zanima me što ekipa kod nas koristi.

 Audio Technica m50x, najbolje monitor slušalice ikada, za soma kuna.

https://www.muziker.hr/audio-technica-ath-m50-x-black

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Matek27 kaže...
betmen kaže...

Preporuka nekih "studijskih" slušalica za početnika u produkciji glazbe? Dakle monitori ili kako to već zovu. Budžet do 1000kn, idealno ako bi se štogod našlo već oko 500kn.

Po internetu ima masa prijedloga, al evo zanima me što ekipa kod nas koristi.

 Audio Technica m50x, najbolje monitor slušalice ikada, za soma kuna.

https://www.muziker.hr/audio-technica-ath-m50-x-black

 Na nekim sajmovima kažu da su 40x boljeg zvuka. Uzme li 50x neće pogriješiti, ali s 40x može ušparati a navodno dobiti i više.

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
igy kaže...
Matek27 kaže...
betmen kaže...

Preporuka nekih "studijskih" slušalica za početnika u produkciji glazbe? Dakle monitori ili kako to već zovu. Budžet do 1000kn, idealno ako bi se štogod našlo već oko 500kn.

Po internetu ima masa prijedloga, al evo zanima me što ekipa kod nas koristi.

 Audio Technica m50x, najbolje monitor slušalice ikada, za soma kuna.

https://www.muziker.hr/audio-technica-ath-m50-x-black

 Na nekim sajmovima kažu da su 40x boljeg zvuka. Uzme li 50x neće pogriješiti, ali s 40x može ušparati a navodno dobiti i više.

 i još dok na njih stavi bolje jastučiće, koji su deblji i nakošeni, ima još bolji zvuk od stock slušalica, a i dosta bolji m50x

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Poštovani molio bih preporuku za slušalice do 700kn. Uvjet je da su over-ear. 

Hvala!!!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Zuzaman kaže...

Poštovani molio bih preporuku za slušalice do 700kn. Uvjet je da su over-ear. 

Hvala!!!!

 m40x

dt770

sennheiser 559 - otvorene

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Znam da su gaming, ali što mislite o LOGITECH G433

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Zuzaman kaže...

Znam da su gaming, ali što mislite o LOGITECH G433

 Ne mislim ništa dobro o njima. Loš zvuk (a-la Logitech) i visoka cijena te slaba kvaliteta izrade. Nisu za glazbu, a nisu baš ni za gaming.

Mic je vjerojatno OK.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ono kad das brdo para za foliju koja vibriria.


Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ali sto fali tim slusalicama, osim ove reklame upitne kvalitete?
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 0:05 (Sint1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

NIsta ,zezam se, smijesan mi je taj komad folije.

 

Inace imam lcd-2c.

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ja imam Lcd 2c. Ma reci mi molim te sa cime ih cistis, ja nemam nikakvu ideju sto ni kako.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice