Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.888
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

 

postoji li neka wireless mehanicka tipkovnica, pozeljno bez numpada sa HR layout-om za uredski rad?

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mad Ant kaže...
bloodborne kaže...
Mad Ant kaže...
E pa to, zato je morala biti full RGB. Jednom sam dobio neku jeftinjon M and K kombinaciju membransku, RGB i to ne full vec samo nekoliko boja i skuzio da stalno idem kroz njih u par dana. Odmah su otpale one-color verzije zauvijek :)

 meni je one color verzija okej ako mozes podesavati svjetlinu, tak da mi se
 ova nova od Hex-ija svida, ali ako ne mozes rucno podesavati svijetlinu
 onda definitivno one-color white otpadaju.

 od kričavo plave, zelene i da kazem "jarke" bijele jer bas svijetli kao sunce
 osljepim, crvena opet je uvijek prigušena ali mi je i dalje preagresivna za oci.

 ono sto mi se svida na jednom od laptopa koje imam je mogucnost podesavanja
 svijetline u 3 stupnja unatoc jedino dostupnoj plavoj boji, super je vise manje
 uvijek drzim na medium stupnju sasvim dovoljan za mrkli mrak kak bi se reklo. :D

 

Ja na ovom ASUSu imam 5 stupnjeva preko direktne tipke (Off, 1, 2, 3, 4), iskreno nisam još upogonio njihovu aplikaciju gdje možda može i detaljnije...

 Ja ne znam zasto ali moram rucno palit logijevu app svakim paljenjem

 pc-a, a ghub mi je nepregledan i zbunjujuc. A tipkovnica je onako  navucenih 7/10

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
bloodborne kaže...
Mad Ant kaže...
bloodborne kaže...
Mad Ant kaže...
E pa to, zato je morala biti full RGB. Jednom sam dobio neku jeftinjon M and K kombinaciju membransku, RGB i to ne full vec samo nekoliko boja i skuzio da stalno idem kroz njih u par dana. Odmah su otpale one-color verzije zauvijek :)

 meni je one color verzija okej ako mozes podesavati svjetlinu, tak da mi se
 ova nova od Hex-ija svida, ali ako ne mozes rucno podesavati svijetlinu
 onda definitivno one-color white otpadaju.

 od kričavo plave, zelene i da kazem "jarke" bijele jer bas svijetli kao sunce
 osljepim, crvena opet je uvijek prigušena ali mi je i dalje preagresivna za oci.

 ono sto mi se svida na jednom od laptopa koje imam je mogucnost podesavanja
 svijetline u 3 stupnja unatoc jedino dostupnoj plavoj boji, super je vise manje
 uvijek drzim na medium stupnju sasvim dovoljan za mrkli mrak kak bi se reklo. :D

 

Ja na ovom ASUSu imam 5 stupnjeva preko direktne tipke (Off, 1, 2, 3, 4), iskreno nisam još upogonio njihovu aplikaciju gdje možda može i detaljnije...

 Ja ne znam zasto ali moram rucno palit logijevu app svakim paljenjem

 pc-a, a ghub mi je nepregledan i zbunjujuc. A tipkovnica je onako  navucenih 7/10

 Ručno ubacivanje aplikacije u startup Windoza ne pomaže? Ja imam app samo za Logi miš i on radi super...

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
bloodborne kaže...
Mad Ant kaže...
E pa to, zato je morala biti full RGB. Jednom sam dobio neku jeftinjon M and K kombinaciju membransku, RGB i to ne full vec samo nekoliko boja i skuzio da stalno idem kroz njih u par dana. Odmah su otpale one-color verzije zauvijek :)

 meni je one color verzija okej ako mozes podesavati svjetlinu, tak da mi se
 ova nova od Hex-ija svida, ali ako ne mozes rucno podesavati svijetlinu
 onda definitivno one-color white otpadaju.

 od kričavo plave, zelene i da kazem "jarke" bijele jer bas svijetli kao sunce
 osljepim, crvena opet je uvijek prigušena ali mi je i dalje preagresivna za oci.

 ono sto mi se svida na jednom od laptopa koje imam je mogucnost podesavanja
 svijetline u 3 stupnja unatoc jedino dostupnoj plavoj boji, super je vise manje
 uvijek drzim na medium stupnju sasvim dovoljan za mrkli mrak kak bi se reklo. :D

 Meni je bijelo nekako najprirodnije. Čak i da je ova bila RBG teško da bih koristio nešto drugo osim full white.

 

Na ovoj mojoj možeš podešavati od 1-100 pa kome to nije dovoljno, problem je u njemu 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mad Ant kaže...
bloodborne kaže...
Mad Ant kaže...
bloodborne kaže...
Mad Ant kaže...
E pa to, zato je morala biti full RGB. Jednom sam dobio neku jeftinjon M and K kombinaciju membransku, RGB i to ne full vec samo nekoliko boja i skuzio da stalno idem kroz njih u par dana. Odmah su otpale one-color verzije zauvijek :)

 meni je one color verzija okej ako mozes podesavati svjetlinu, tak da mi se
 ova nova od Hex-ija svida, ali ako ne mozes rucno podesavati svijetlinu
 onda definitivno one-color white otpadaju.

 od kričavo plave, zelene i da kazem "jarke" bijele jer bas svijetli kao sunce
 osljepim, crvena opet je uvijek prigušena ali mi je i dalje preagresivna za oci.

 ono sto mi se svida na jednom od laptopa koje imam je mogucnost podesavanja
 svijetline u 3 stupnja unatoc jedino dostupnoj plavoj boji, super je vise manje
 uvijek drzim na medium stupnju sasvim dovoljan za mrkli mrak kak bi se reklo. :D

 

Ja na ovom ASUSu imam 5 stupnjeva preko direktne tipke (Off, 1, 2, 3, 4), iskreno nisam još upogonio njihovu aplikaciju gdje možda može i detaljnije...

 Ja ne znam zasto ali moram rucno palit logijevu app svakim paljenjem

 pc-a, a ghub mi je nepregledan i zbunjujuc. A tipkovnica je onako  navucenih 7/10

 Ručno ubacivanje aplikacije u startup Windoza ne pomaže? Ja imam app samo za Logi miš i on radi super...

 S misem nemam problema, ali problem je sa svijetlom ne pali

 se dok to ne napravim rucno u app. s time da moram saltat

 medu bojama dok ne prihvati. Bizarno u svakom slucaju.

Hexfire kaže...
bloodborne kaže...
Mad Ant kaže...
E pa to, zato je morala biti full RGB. Jednom sam dobio neku jeftinjon M and K kombinaciju membransku, RGB i to ne full vec samo nekoliko boja i skuzio da stalno idem kroz njih u par dana. Odmah su otpale one-color verzije zauvijek :)

 meni je one color verzija okej ako mozes podesavati svjetlinu, tak da mi se
 ova nova od Hex-ija svida, ali ako ne mozes rucno podesavati svijetlinu
 onda definitivno one-color white otpadaju.

 od kričavo plave, zelene i da kazem "jarke" bijele jer bas svijetli kao sunce
 osljepim, crvena opet je uvijek prigušena ali mi je i dalje preagresivna za oci.

 ono sto mi se svida na jednom od laptopa koje imam je mogucnost podesavanja
 svijetline u 3 stupnja unatoc jedino dostupnoj plavoj boji, super je vise manje
 uvijek drzim na medium stupnju sasvim dovoljan za mrkli mrak kak bi se reklo. :D

 Meni je bijelo nekako najprirodnije. Čak i da je ova bila RBG teško da bih koristio nešto drugo osim full white.

 

Na ovoj mojoj možeš podešavati od 1-100 pa kome to nije dovoljno, problem je u njemu 

 Meni je bijelo prejako za oci, je najbolje izgleda ali.

 S tim da mi se podesavanje jacine svida. To je odlicna opcija,

 ali vjerujem da za skuplji rang. 😃

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kod mene je sve u narančastom. Backlight od tipkovnice i ledice iza tv-a i monitora. Kod te boje mi je najmanje naprezanje za oči, mogu reći i odmor za oči. Nek isproba ko nije.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 19:20 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Cudno, meni se pale jos u POSTu, ionako ima cip u sebi koji pamti postavke i sto je zadnje bilo namjesteno, aplikacija nije ni instalirana...
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Asus ROG Falchion bežična mehanička tipkovnica, USB, crna/crvena (nabava.net)

Jedino ovo sam nasao iako nema HR layout. Koliko bi najvise dao? Mislim da ces tesko naci ovo sve. Moze se kupit kvalitetna tipkovnica iz EU bez numpada i da je wireless ali HR layout ces jako jako tesko naci..

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Pristao bi i na UK layout, do nekih 700kn
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Keychron K6 (ISO-UK) | Candykeys

99 eura i jos 12,99 postarine. Ide preko 700kn ali mislim da vrijedi te novce. Wireless, aluminium frame, UK Layout. Pogledaj si na

 jos neki review.

11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima tko corsair k70 mk2...htio bi zamjenit corsair strafe..a posto imam sve od corsaira ostao bi na njemu..neda mi se davat 1500 za k95 platinum...k70 sam naaao za 1228 u instaru a vidim da je bila i u linksu za 1099..njima po opisu red switch i prva serija a po tvornickom broju na corsair stranici mk2 s brown switch

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 10:52 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Moze neka preporuka da dobru tipkovnicu, ne mora biti mehanicka, ali je pozeljno da ima "nasa" slova, ako i nema mora biti qwertz, za igranje i ponekad tipkanje. Ako je mehanicka, da nisu kliki tipke, ne zelim buditi ostatak kucanstva jer se meni igra. cijena nije nebitna, ali ne sada nesto ludo. Hvala

 

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima ko iskustva s ducky shine 7,u linksu je sad na akciji za 1049 kn..jesu dobri?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ja sam na poklon dobia Ducky One 2 TKL, MX Red i moran rec da mi je ovo najbolja tipkovnica koju san ikad koristia. Koliko ja znam, tesko je u nas kupit kvalitetniju tipkovnicu.
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Znaci bolji odabir od corsair k70..posto imam sve od corsaira..lol

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nisam probao tu tipkovnicu, ali kad san gleda recenzije, moj dojam je da ducky koristi kvalitetnije dijelove od corsaira. Ali vjerujem da je i ta odlicna.
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam imao ducky one 2 mini i djelovala mi je bas previse plasticno i jeftino za tu cijenu. Mislim da je shine 7 nesto kvalitetnija, barem bi trebala bit.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Moja ASUS jest plasticna izvana ali osjeti se tezina, ne dira me sto nije metalna vani...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da ma razumijem. Moja strafe rgb je isto plastika ali ima tezine, osjeti se. Ducky One 2 Mini je doslovno komad plastike, al one jeftine.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
mariolla79 kaže...

Ima tko corsair k70 mk2...htio bi zamjenit corsair strafe..a posto imam sve od corsaira ostao bi na njemu..neda mi se davat 1500 za k95 platinum...k70 sam naaao za 1228 u instaru a vidim da je bila i u linksu za 1099..njima po opisu red switch i prva serija a po tvornickom broju na corsair stranici mk2 s brown switch

 

Imam K70 mk2, ne mogu govoriti o tipkanju jer mi je to prva mehanicka lol, prije nje sam imao Logitech S510, i ova ima osjetno bolji... hm, feedback. Ne znam kako to bolje opisati. Osjecaj da mi je tastatura "prihvatila" stisak, a bez gledanja monitora i vizualne provjere. Takodjer, osjecaj u igrama je nebo i zemlja, pogotovo onima sa "tromim" likovima, koji imaju inerciju u gibanju, a-la GTA V ili RDR2. Imam poprilicne cevape od prstiju, i ova mi fenomenalno odgovara. Brijem da bi nekome s manjim i slabijim prstima vise odgovarala K70 low profile.

Kvaliteta izrade je vrh, jos nisam vidio ljepsu i bolju od ove. Ima debelu aluminijsku gornju plocu sa efektom brusenog metala, RGB je fenomenalan i moze se podesavati jacina. Integracija kroz iCUE softver je cisti san, neke igre imaju vec gotove profile gdje su npr. aktivne tipke drukcije i dinamicki osvjetljene, ovisno o ingame akciji. Ja sam si npr. isprogramirao da mi u nekim RPGovima, kad mi health padne ispod 33% pocne heal tipka blinkati u plavoj boji. Ili kad mi se elite skill rechargea, blinka crveno.

Kad stisnem Mute, da blinka u crvenoj boji, unmute-prestane blinkati. Play mi je autoclicker sa podesavajucim intervalom, sto mi treba u nekim browser igrama.

I slicne perverzije...

The eternal mistake of mankind is to set an attainable ideals
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Molim preporuku žične mehaničke tipkovnice do 2000kn. Koristila bi se isključivo za gaming. Mora biti što tiša, i prednost bi bili hrvatski znakovi ali nisu uvjet. Također mora imati osvjetljenje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 2:08 (tython).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel ovo best buy za te pare? https://www.ebay.de/itm/164423628371

Logitech G413  kod nas je 650kn

Hrvatska
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel treba bit full ili moze bit tkl, 65%, 60%? Preporucujem ti mx red switcheve ili mx silent red ali koliko vidim nema ih bas u nasim ducanima. Sto se tice HR layout to ces tesko nac.

 

 

apex 7 - full ili tkl ovisi koja ti pase

 

k70 mk2 

 

hyperx - jeftinija varijanta ako su ove skupe

 

Naravno da ima jos puno opcija, ovo su samo neke od njih.... 2000kn je velika cifra

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 23:13 (rocko9).
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Po meni je, samo na ovo imas 15e postarine do HR, ako si u HR naravno. Mislim da ova svijetli samo crveno, jedino ako ti to nije problem.

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pa zapravo treba mi baš full, nije mi boja problem. 440kn s dostavom 

Hrvatska
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ma uzmi onda to, neces pogrijesit, dobra je cijena

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sve više mi predstavlja problem rad na računalu s "normalnom" tipkovnicom, pa sam u potrazi za nekom skraćenom naišao na tzv. "southpaw" varijante - pojednostavljeno, za ljevoruke.

Naime ne želim se odreći numpada, a ideja da imam odvojenu numpad tipkovnicu sa strane mi je debilna, pa mi je ova opcija za ljevoruke sjela ko budali šamar.

E sad, idealna tipkovnica bi bi bila što tanja i imala razmaknute grupe tipki, ali jbg, ne možeš imati sve...

Uglavnom, naišao sam na Sharkoon PureWriter TKL, koja je tanka ali nema numpad dio u istom dizajnu. Prihvatljiva mi je cijenom (s amazon.de nekih 700-tinjak kn) ali me jako muči nedostatak numpad dijela.

I tako sam došao do tih southpaw varijanti za koje nemam pojma zašto ih nema više jer mi se čine kao puno bolja opcija za dešnjake (uopće ne kužim zašto ih smatraju tipkovnicama za ljevake, čini mi se idealna za dešnjake), od kojih mi se trenutno najviše sviđa Epomaker GK96S.

Naravno,opet nije idealna (nije najtanja moguća i nema razmaknute grupe tipki), ali je najbliže tome što tražim.

I sad mi treba savjet iskusnijih ovdje, ima li na tržištu nešto što bi mi odgovaralo a da ja na to nisam naišao? Znači nije za gaming, ne treba mi RGB (ali mi ni ne smeta), čak niti ne tipkam ogromne količine teksta, jednostavno mi je jedna ruka na tipkovnici a druga na mišu standardna kombinacija.

Bilo bi lijepo da još ima i kotačić za glasnoću, ali takvih sma vidio izuzetno malo i sve su bile turbo skupe.

Načelno nisam niti protiv DIY varijante, zapravo bi to najradije, ali bez programiranja (ne znam lemiti, no ne bi mi bilo teško učiti se na takvom projektiću).

Any ideas? 

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koji bi jeftiniju tastaturu mogli preporučiti, samo da ima pozadinsko osvjetljenje ( jednobojno ), te da ne bode oči? Gaming verzije istih i šarenilo se trudim izbjegavati.

 

Vid lagano ide kvragu, a pasivno osvjetljenje od monitora slabo pomaže.

 

Sada koristim neku Lenovo sraćku, model pitajboga...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Jel postoji tipa ovakva tipkovnica https://www.links.hr/hr/tipkovnica-redragon-kumara-2-k552-2-mehanicka-usb-us-layout-crna-101200582, a da ima naše znakove čćš odnosno hr layout.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice