The Elder Scrolls V: Skyrim izdvojena tema

poruka: 9.743
|
čitano: 2.243.820
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: TES V: Skyrim - Modding
14 godina
neaktivan
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

znači potvrđeno je, izači če nastavak jednog od najboljih RPG-ova svih vremena, The eldre srcolls IV Obliviona i the elder scrolls III Morrowinda, ja osobno jedva cekam igru, hrvatskafarkasevac je stavio obavijest u temu vijesti, pa je red da imamo pravu temu u podforumu igre {#}

ja osobno jedva cekam, Oblivion mi je uzeo mjesece života, DOBRO potrošene mjesece života {#}

samo se nadam da nece uprskati, na svu srecu igru opet radi Bethasheda softworks, koji su zasluzni za legendarne Oblivion, Morrowind i Fallout 3

koristi se potpuno novi engine, kazu da je spektakularan, http://www.examiner.com/console-gaming-in-national/the-elder-scrolls-v-skyrim-uses-brand-new-engine

jedva cekam {#}

 

post ce biti editiran sa novim informacijama

 

ovdje ima informacija o igri: http://www.uesp.net/

 

evo jedan trialer 

 

 

za mlađe tu je i facebook grupa

 

tu je hub sa mnogo informacija   http://www.gameinformer.com/p/esv.aspx

 

i par SS

 

 

mapa skyrima (ovaj put prava) :) mapa skyrima (ovaj put prava) :)
mapa cijelog svijeta mapa cijelog svijeta
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 20:50 (1337Code_breaker).
 
58 4 hvala 36
13 godina
neaktivan
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

ruku na srce koliko god volim elder scrolls nemogu opisat koliko mi je zao sto opet igru izbacuju za sadasnje konzole.bolje bi ceko jos 3-4 godine za pravi proizvod(na next konzolama i bolje sredenom enginu)ali ovako ces dobit mix obliviona i kretenskih pokazivaca puta koji zauzimaju po ekrana.

 
7 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
zar nece izac odmah na PC-u???
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
14 godina
neaktivan
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Vidim da će priča opet bit nešto inovativno, kao i inače od Bethesde. Glavni junak je Izabrani koji će spasit svijet od Sotone-Dagoth-Ura invazije demona najezde zmajeva. 

 
12 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
mirdza kaže...

Vidim da će priča opet bit nešto inovativno, kao i inače od Bethesde. Glavni junak je Izabrani koji će spasit svijet od Sotone-Dagoth-Ura invazije demona najezde zmajeva. 

Priča će bit kao i u 99% ostalih rpg-ova. Ništa novo, fantasy, ti si chosen one i ošini po prašini. S druge strane, da postoji konkurencija, dali bi si više truda. Ovako mogu štancat unedogled, pa tko voli nek izvoli...

14 godina
neaktivan
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
if t aint broke, don't fix it
po toj logici oni rade...
nema veze, uvijek je zanimljivo :D
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
13 godina
neaktivan
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Oblivion nisam mogao igrat koliko mi je bio dosadan(doduše priznajem, vrlo lijepa razglednica, no grafika nije ono što mene kupuje)... valjda će više biti kao Morrowind, na koji sam ostavio barem pola godine svog života...

igrorama.com
Moj PC  
6 1 hvala 1
14 godina
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

naci sada idemo ubijat zmajceke xD

haris771 (eu) LOL account
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
Darth Error kaže...

Oblivion nisam mogao igrat koliko mi je bio dosadan(doduše priznajem, vrlo lijepa razglednica, no grafika nije ono što mene kupuje)... valjda će više biti kao Morrowind, na koji sam ostavio barem pola godine svog života...

Kroz Oblivion sam protrčao. Morrowind, e to je bilo ono pravo. Kad bi bar više vukao na njega a ne na Oblivion, ali s obzirom na široke narodne mase, čisto sumnjam. Kad se samo sjetim izbornika u Morrowindu, dok popričaš s likom ode pola dana, a ovdje imaš par rečenica i pali. Kompas koji ti pokazuje kam, ne možeš fulat.

14 godina
neaktivan
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
ma bethaseda je bog i batina za RPG :)
ako grafika bude na razini, igrivost morrowinda i obliviona, i malo mastovitija prica... bit ce to igra godine...
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
 
3 7 hvala 0
14 godina
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
1337Code_breaker kaže...
ma bethaseda je bog i batina za RPG :)
ako grafika bude na razini, igrivost morrowinda i obliviona, i malo mastovitija prica... bit ce to igra godine...

Kao što već rekoh, s obzirom na nedostatak konkurencije, jamačno će bit.

15 godina
neaktivan
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

E ovo je igra koju jedva čekam. :)

Meni osobno je Oblivion bio dosta dobar, kad se sjetim koje sam sate proveo igrajući ga...

 

Samo kad će 11.11.2011....

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Ako ce biti kao IV. onda taj novi ES mozemo proglasiti sranjem. Mislim Oblivion sam uspio preci sa lv7, to vam sve govori.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Moj PC  
4 5 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Jedva cekam, Inace ne volim RPG-ove ali Oblivion i svi prije njega su me jednostavno oduševili.

Jada ja ako nekupim neki novi komp da tu grafiku pokrene.

Pinky je zakon... ⇓ tu klikni :) I ♥ π
 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
AA-d00d kaže...

Ako ce biti kao IV. onda taj novi ES mozemo proglasiti sranjem. Mislim Oblivion sam uspio preci sa lv7, to vam sve govori.

Main quest ili cijelu igru sa ekspanzijama?

16 godina
neaktivan
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
Kvod kaže...
AA-d00d kaže...

Ako ce biti kao IV. onda taj novi ES mozemo proglasiti sranjem. Mislim Oblivion sam uspio preci sa lv7, to vam sve govori.

Main quest ili cijelu igru sa ekspanzijama?

Samo main quest ali u tome je stvar. Ne bi smjelo biti napravljeno da ako rokaš samo po glavnim questovima, da ti to bude dovoljno da prodjes igru.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
Kvod kaže...
1337Code_breaker kaže...
ma bethaseda je bog i batina za RPG :)
ako grafika bude na razini, igrivost morrowinda i obliviona, i malo mastovitija prica... bit ce to igra godine...

Kao što već rekoh, s obzirom na nedostatak konkurencije, jamačno će bit.

Nebi baš rekao.

 

Dolaze Witcher 2 i Dragon Age 2.

 

A za mene je oblivion bio smeće, ni blizu dobrome.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
14 godina
neaktivan
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
Oblivion je bio sjajna igra, ne kao morrowind ali idalje sjajna...
imam 3 SJAJNA RPG naslova u 2011...
Witcher 2
Dragon Age 2
The Elder Scrolls V: Skyrim
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
16 godina
neaktivan
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Ne, nije bila sjajna. Bila je prosjecna igra.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
AA-d00d kaže...
Kvod kaže...
AA-d00d kaže...

Ako ce biti kao IV. onda taj novi ES mozemo proglasiti sranjem. Mislim Oblivion sam uspio preci sa lv7, to vam sve govori.

Main quest ili cijelu igru sa ekspanzijama?

Samo main quest ali u tome je stvar. Ne bi smjelo biti napravljeno da ako rokaš samo po glavnim questovima, da ti to bude dovoljno da prodjes igru.

  Da, trebalo bi biti moguće ako imaš igru veličine Morrowinda (postoji speed run za ovu igru), Obliviona i Fallouta 3. Kada bi išli logikom koja je dobra za igre kao što su DA:O (riješiti svaki quest prije zadnjeg zbog napredovanja po levelu), koja je uzgred budi rečeno debelo, debelo manja od igara iz serijala Eldar Scrolls, onda nitko tko ima normalan život (radi, redovito polaže ispite na faksu itd...) ne bi bio u stanju u nekom razumnom vremenu završiti igru.

 

Ovo komotno možeš testirati tako da na Oblivion instaliraš Oscuro Overhaul i staviš leveling sistem na 1.3 ili ne daj bože na 1.6. Igram Oblivion sa Oscurom i 1.3 sporijim napredovanjem već dva mjeseca po sat-dva tjedno i trenutno sam na level 15 uz jako, jako puno farmanja. Prva Oblivion vrata u Oscuru se ne mogu zatvoriti prije 7-8 level, jer su protivnici jednostavno prejaki za low level likove. E sad, uzmi u obzir da moraš, jako, jako puno farmati za napredovanje po levelu i dobiješ never ending story.

 

Da je originalna igra imala ovakav način napredovanja po levelima nikad ju ne bi završio, a pored toga bi ju jako mali broj ljudi završio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2010 15:36 (MegaMass 2000).
14 godina
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim

Poanta svakog rpg-a je da riješavaš priču kako želiš... A ne da imaš zabranu kak ćeš prolazit igru, da ti se uvjetuje. A na tebi je hoćeš "završit" igru na 7 lv, ili odigrat sve do kraja...

14 godina
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
xxxxx kaže...
Kvod kaže...
1337Code_breaker kaže...
ma bethaseda je bog i batina za RPG :)
ako grafika bude na razini, igrivost morrowinda i obliviona, i malo mastovitija prica... bit ce to igra godine...

Kao što već rekoh, s obzirom na nedostatak konkurencije, jamačno će bit.

Nebi baš rekao.

 

Dolaze Witcher 2 i Dragon Age 2.

 

A za mene je oblivion bio smeće, ni blizu dobrome.

xxxxx kaže...
Kvod kaže...
1337Code_breaker kaže...
ma bethaseda je bog i batina za RPG :)
ako grafika bude na razini, igrivost morrowinda i obliviona, i malo mastovitija prica... bit ce to igra godine...

Kao što već rekoh, s obzirom na nedostatak konkurencije, jamačno će bit.

Nebi baš rekao.

 

Dolaze Witcher 2 i Dragon Age 2.

 

Witcher 2 i Dragon Age 2 će bit zasigurno bolje igre, ali ne konkurencija na kakvu sam ja mislio. TES je FPS/RPG, za razliku od navedena 2 naslova, tako da u tom segmentu po meni nema prave konkurencije...

14 godina
neaktivan
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Bitno da se Kant ne slaže s nikim u temi ;) (nemoj se sad ljutiti)

 

Morrowind je bio super (imam oriđiđi sva tri diska), a Oblivion dosta dobar, tako da čekam da vidim što su iskemijali ovaj put.

Sigurno ću igrati (naravno ne na ovoj konfi, ali hoću).

 

O Witcheru da ni ne pričam, prvom prilikom kupujem.

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
MegaMass 2000 kaže...
 

Ovo komotno možeš testirati tako da na Oblivion instaliraš Oscuro Overhull i staviš leveling sistem na 1.3 ili ne daj bože na 1.6. Igram Oblivion sa Oscurom i 1.3 sporijim napredovanjem već dva mjeseca po sat-dva tjedno i trenutno sam na level 15 uz jako, jako puno farmanja. Prva Oblivion vrata u Oscuru se ne mogu zatvoriti prije 7-8 level, jer su protivnici jednostavno prejaki za low level likove. E sad, uzmi u obzir da moraš, jako, jako puno farmati za napredovanje po levelu i dobiješ never ending story.

 

Da je originalna igra imala ovakav način napredovanja po levelima nikad ju ne bi završio, a pored toga bi ju jako mali broj ljudi završio.

Zasto bi ja morao instalirati neki 3rd party software da igra postane ono sto je kao genuine trebala biti? Nikad nisam to radio, nikad ni necu. Ja sam samo kupac koji se ne zeli zayebavat sa modanjem nego ju zelim instalirati, eventualno auto-update pokrenem prije i igram....

Kvod kaže...

Poanta svakog rpg-a je da riješavaš priču kako želiš... A ne da imaš zabranu kak ćeš prolazit igru, da ti se uvjetuje. A na tebi je hoćeš "završit" igru na 7 lv, ili odigrat sve do kraja...

Ja sam mislio da je poanta probijenje i razvijanje samog lika u cilju ispunjavanja questova. Ako mi u jednom RPG-u dozvole da se ja skoro pa prošecem kroz igru bez da sam iskusio punu car razvoja svog charachtera, onda to smatram velikim propustom igre.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
AA-d00d kaže...
MegaMass 2000 kaže...
 

Ovo komotno možeš testirati tako da na Oblivion instaliraš Oscuro Overhull i staviš leveling sistem na 1.3 ili ne daj bože na 1.6. Igram Oblivion sa Oscurom i 1.3 sporijim napredovanjem već dva mjeseca po sat-dva tjedno i trenutno sam na level 15 uz jako, jako puno farmanja. Prva Oblivion vrata u Oscuru se ne mogu zatvoriti prije 7-8 level, jer su protivnici jednostavno prejaki za low level likove. E sad, uzmi u obzir da moraš, jako, jako puno farmati za napredovanje po levelu i dobiješ never ending story.

 

Da je originalna igra imala ovakav način napredovanja po levelima nikad ju ne bi završio, a pored toga bi ju jako mali broj ljudi završio.

Zasto bi ja morao instalirati neki 3rd party software da igra postane ono sto je kao genuine trebala biti? Nikad nisam to radio, nikad ni necu. Ja sam samo kupac koji se ne zeli zayebavat sa modanjem nego ju zelim instalirati, eventualno auto-update pokrenem prije i igram....

  Zato da vidiš da tvoja teorija ne drži vodu, zato da vidiš zašto to devolperi nisu stavili itd.... Lijepo sam napisao da tvoja teorija ne drži vodu i dao ti naziv moda sa kojim to možeš komotno testirati u igri/ igrama koje su velike kao igre iz Eldar Scrolls serijala. DA li ćeš ti to napraviti mene ne zanima, ali dokaz da tvoja teorija nije dobra "sve ostale" postoji.  Mod je napravljen za hard-core rulju, a igra je napravljena za sve ostale. Igre se ne rade za hard-core rulju ako misliš nešto zaraditi.

14 godina
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim

Poanta je u danoj slobodi, da radiš kak hoćeš i kaj hoćeš. Pa ak se ti na 7 lv hoćeš prošetat i riješit glavni quest izvoli, ako hoćeš razvit lika i riješit sve questve, opet izvoli. Prije puno vremena mi je jedan kolega utrčo sa sitom pričom, da je završio na 9 lv... Da se njemu nije dalo okolo jahat... Ja ga gledam, ok... Nek svak radi što želi, ak mu se ne sviđa može uvijek krenut iznova, replay value...

14 godina
neaktivan
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
ja sam rijesavo side questove, bio archmage, master fighters guilde, bio arena grand champion itd. prije nego sto sam krenuo uopce u Kvatch....
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
15 godina
neaktivan
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim

Oblivion je bio dosta dobra igra, evo to može potvrditi i Metacritic:

http://www.metacritic.com/game/pc/the-elder-scrolls-iv-oblivion

 

94 ocjena kritičara, s tim da su bile sve zelene. Kod ocjena igrača 7.7, opet dobro, što samo dokazuje da smo ljudi, različiti smo, nekome će se dopasti nekome ne, ne kažem, i meni je par stvari smetalo.

 

Ali kad gledam, mene je to vuklo stalno da igram, naigrao sam se te igre i ne znam kad sam se toliko naigrao u zadnje vrijeme. Grafika bila za to vrijeme next-gen, puno side questova, puno izbora, jos pored ovoga svijeta i onaj oblivion, priča dosta dobra.

 

Doduše jest da je nekad igra djelovala isprazno pored svega toga, ali mene je jako zabavilo, što mi je na kraju i najvažnije bilo.

 

Tako da čim čujem riječi "The Elder Scrolls", odmah se pojavljuje radost u meni, znam da će biti opet nešto dobro.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
8 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: The Elder Scrolls V: Skyrim
1337Code_breaker kaže...
if t aint broke, don't fix it
po toj logici oni rade...
nema veze, uvijek je zanimljivo :D

Ali Oblivion je totalno "broken". Jednoličan svijet i tamnice, bzvz questovi, level scaling (s ovim se oblivion ni ne može nazvat rpg-om), kliše priča i likovi te nikakvi dijalozi. Ni Fallout 3 nije puno bolji. Zadnja dobra igra koju je Bethesda napravila je Morrowind i on je kilometrima ispred Obliviona, a i on ima dosta mana. Ako ovaj Skyrim bude ličio na Morrowind, na kojeg sam potrošio maltene 6 mjeseci, onda ću ga definitivno zaigrat.

14 godina
neaktivan
offline
The Elder Scrolls V: Skyrim
http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
 
0 3 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: TES V: Skyrim - Modding
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice