Veliki problem s Poštom-molim savjet

poruka: 14
|
čitano: 3.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Veliki problemi s Poštom-molim savjet

Pozdrav svima,

 

trebao bi vaš savjet vezano uz našu Poštu.

Naime,11.5. sam preko eBaya iz SAD-a naručio jedan predmet koji mi je poslan dan kasnije,te je putovao do nas do 29.6. kad je stigao na carinu.

1.7. je pošta pokušala dostaviti paket,ali izgleda da je ime bilo strgano s kutije su od statusa  ''dostava na adresu u tijeku'' do ''pokušana dostava'' prošlo 7 minuta.

Nakon toga sam zvao isti dan da pitam zašto nije dostavljeno,te mi je tip na službi za korisnike rekao da to nije bila dostava nego samo formalnost i da će dostava biti za dva dana.

Ja sam čekao i prošla su dva dana te je došao vikend,a pošiljka još nije stigla.

Nakon toga sam opet zvao i rekli su mi da će doći za tri dana,međutim nije stigla.

Onda sam ujutro nakon 8 dana pogledao broj za praćenje i tamo mi je pisalo da ga vraćaju u SAD.

Onda sam uspaničen zvao i ženska mi je rekla da zovem carinu i zaustavim pošiljku da ne napusti HR.

Kad sam njih dobio,tip mi je rekao da ju je ovaj čas imao u rukama i da sam u zadnji čas nazvao,te je napisao ime i prezime,i poslao HP Expressom i rekao da će doći drugi dan.

To je bilo 8.7. i svaka 3 dana zovem i pitam isto a oni govore do kraja tjedna.

Danas sam zvao i ženska mi je prvo rekla da će pogledati nešto na kompjuteru,a onda spustila slušalicu,onda mi se javio tip koji je bio bahat,i kad sam mu rekao da mi je više dosta i da me muljaju,rekao je ''vama na volju''.

Tad sam ga tražio nadređenog i on je rekao da mi ga ne može dati,ja sam rekao ''zašto'' a on kaže ''zato''.Tad sam spustio slušalicu i poslao email povjerenstvu pošte te objasnio situaciju,ali odgovora nema.

 

Molim vas,da li mi vi možete reći što da napravim,jer me već skoro 3 puna tjedna muljaju,a ne znam kome da se obratim?

15 godina
offline
Re: Veliki problemi s Poštom-molim savjet

-prijavi nadležnima.. tj procedura je uvjek ista, prvo se žališ konkretnoj osobi (firmi/tgovini/uslužnoj .. s kojima nešto radiš) i nakon toga ideš na višu instancu, kao hakom i mingo (oba u ovom slučaju).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Veliki problem s Poštom-molim savjet

Ciganska posla. U postu bi svi da budu zaposleni, da primaju place i da ne rade.

Zato je HP tako jadan i los, kopaju nos a ljudi pate.

 

Najsretniji sam kad moj paket ide Oversasom, onda znam da ce mi doci tocno tad kad je najavljeno.

I druge dostavne sluzbe su veoma dobre, ali HP/HPE - koma - drzavna firma, a najgora, najgori primjer

drugima, cisti adeze uhljebi i nista vise.

 

Znam da si frustriran, i meni se to desavalo sa HP-om. Od tad sam sve posiljke

koje sam slao, i koje su mogle zavrsiti da u HR budu preko HP-a, stavljao osiguranje.

 

Zadnji put kad mi se to desilo, slao sam graficku necaku (u doba mining krize, kad nisi

mogao kupiti nigdje grafiku za normalne novce), poslao GTX 1050 4GB, prosla Austriju i Sloveniju,

dosla do ZG-a i paket "nestao". Nazovem tracking HP-a, kazu da ne znaju.

Nema veze, nazovem Hermes dostavu s kojom sam slao paket, kazem da "oni ne znaju", i da sam osigurao

paket na 500€ (mene kosta nekih 23€ to osiguranje) - rekli su mi da ako u roku 14 dana paket ne bude nadjen,

da ce mi uplatiti odstetu, a oni ce dalje naplatiti od HP-a.

 

Tak je i bilo, dobio 500€ od Hermesa, oni to fino naplatili od HP-a, kupio sam ponovno grafiku za 270€ i jos mi ostalo

love (ako se gleda da sam jednom popushio 270 + 23 + 21), tako da, drugi put je paket stigao uredno.

Valjda su naucili da ne treba muljati sa osiguranim posiljkama, da ce ih kostati vise nego sto ce zaraditi kradjom.

 

PS - Sto si to kupio iz SAD-a, a da nisi mogao iz EU? Bar bi ti brze doslo, i imao bi tijelo koje te stiti, a ovo iz SAD-a,

bez osiguranja, mozes macku objesit na rep.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
9 godina
odjavljen
offline
Re: Veliki problem s Poštom-molim savjet
Nisu baš svi uhljebi. Znamo da su uhljebi na višim pozicijama i tamo di nisu dostupni strankama. Rekao bi da pošta najgore funkcionira u najvećim gradovima.

Kod mene, općina sa 10-ak tisuća stanovnika, pošta je sasvim u redu, od djelatnika na šalteru pa do samih poštara.
7 godina
protjeran
offline
Veliki problem s Poštom-molim savjet

Po opcinama, gdje svatko svakog zna, naravno da je nesto bolje, al sta ti vrijedi

kad tvoj paket nikad ne dodje do opcine, i jedino sto ti odgovore je da "zoves zagreb",

dakle oni ne rade svoj posao - ti radis njihov posao.

 

Tvoj posao je doci, donesti osobnu, potvrdu o slanju paketa (daje ti ju posiljatelj),

ili broj za pracenje posiljke, i kad te informacije das na salteru - njihova je obaveza

da provjere i zovu centralu, bilo u ZG ili Zanzibaru, nebitno - no oni ti samo kazu

da "zoves ZG", dakle opet lagano kopanje nosa. A ti se yebi, em si izgubio vrijeme

sto si uopce dosao na postu (a nisi trebao, posiljka je placana DO VRATA),

em si izgubio vrijeme cekajuci u redu, em nisi dobio nikakvu korisnu informaciju.

 

I sad ti meni reci da to nije uhljebski posao? Tak se moze, i ja bi tako, kopao nosi da placa bude super!

 

Kod drugih dostavnih sluzbi imas broj za pracenje i to stima. Ako ne stima, nazoves i dobijes informacije.

Ako te zaista nisu nasli, dogovoris drugi dan preuzimanje, ili preusmjeris posiljku na drugu lokaciju.

 

A i HP-ova carina je KOMA. Em traje tri mjeseca, em ti naplate carinske troskove kao da su slona pakirali.

Kad ti paket zavrsi na Overseasovoj carini, unutar tri dana se rijesi i paket bude kod tebe.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
9 godina
odjavljen
offline
Re: Veliki problem s Poštom-molim savjet
Eto, bolje da sam šutio. Al opet, nisu moji krivi. Prije dva tjedna sam poslao prioritetno pismo, vraćao ulaznicu u trgovinu u ZG. Naravno još nije stiglo, ni ne bude. Sam sam kriv jer nisam poslao preporučeno. Iako i to mogu izgubiti tak da mi ni to nebi pomoglo.

Sad im i ja mogu je*ati mater.

Pokušavam poslat prigovor preko one njihove kontakt forme, ali ne mogu napisati dužu poruku, koji k? Dođe do određenog broja znakova i to je to.
11 godina
offline
Re: Veliki problem s Poštom-molim savjet
kbenzema kaže...
Eto, bolje da sam šutio. Al opet, nisu moji krivi. Prije dva tjedna sam poslao prioritetno pismo, vraćao ulaznicu u trgovinu u ZG. Naravno još nije stiglo, ni ne bude. Sam sam kriv jer nisam poslao preporučeno. Iako i to mogu izgubiti tak da mi ni to nebi pomoglo.

Sad im i ja mogu je*ati mater.

Pokušavam poslat prigovor preko one njihove kontakt forme, ali ne mogu napisati dužu poruku, koji k? Dođe do određenog broja znakova i to je to.

 Da,poznat mi je pokušaj pisanja prigovora,a ne možeš napisati više od jedne i pol rečenice.

Ne znam kako očekuju da im išta napišeš u jednoj rečenici...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki problem s Poštom-molim savjet
Evo izgleda da je i meni poštar ukrao paket. Mrtav hladan ostavio pokušaj dostave 17.7., dolazim u ponedjeljak u poštu koja je naznačena na paketu, žena mi govori da je uručeno i da sam potpisao (cijelo jutro na poslu bio), kako sam imao par paketa nisam znao koji je. Danas idem opet provjeriti što i kako. Ispada da je tip sam upisao da je dostavljeno, sam sve ispunio, po svemu ispada da sam taj paket iz Slovenije preuzeo, a njega nigdje. Vrijednost paketa malo ispod 500kn. S obzirom da znam te sisteme kako funkcioniraju, ima li uopće smisla da pišem primjedbe jer će samo reći da sam potpisao, jedino mogu tražiti na uvid da vidim kako je izgledao potpis
11 godina
offline
Re: Veliki problem s Poštom-molim savjet
Manzi kaže...
Evo izgleda da je i meni poštar ukrao paket. Mrtav hladan ostavio pokušaj dostave 17.7., dolazim u ponedjeljak u poštu koja je naznačena na paketu, žena mi govori da je uručeno i da sam potpisao (cijelo jutro na poslu bio), kako sam imao par paketa nisam znao koji je. Danas idem opet provjeriti što i kako. Ispada da je tip sam upisao da je dostavljeno, sam sve ispunio, po svemu ispada da sam taj paket iz Slovenije preuzeo, a njega nigdje. Vrijednost paketa malo ispod 500kn. S obzirom da znam te sisteme kako funkcioniraju, ima li uopće smisla da pišem primjedbe jer će samo reći da sam potpisao, jedino mogu tražiti na uvid da vidim kako je izgledao potpis

 Ovo je nevjerojatno...

Traži da ti pokažu potpis.500kn nije mali novac.

Ja sam sa poštom imao već podosta problema u zadnje vrijeme,a čuo sam slične priče i od kolega.

3 godine
protjeran
offline
Re: Veliki problem s Poštom-molim savjet
Manzi kaže...
Evo izgleda da je i meni poštar ukrao paket. Mrtav hladan ostavio pokušaj dostave 17.7., dolazim u ponedjeljak u poštu koja je naznačena na paketu, žena mi govori da je uručeno i da sam potpisao (cijelo jutro na poslu bio), kako sam imao par paketa nisam znao koji je. Danas idem opet provjeriti što i kako. Ispada da je tip sam upisao da je dostavljeno, sam sve ispunio, po svemu ispada da sam taj paket iz Slovenije preuzeo, a njega nigdje. Vrijednost paketa malo ispod 500kn. S obzirom da znam te sisteme kako funkcioniraju, ima li uopće smisla da pišem primjedbe jer će samo reći da sam potpisao, jedino mogu tražiti na uvid da vidim kako je izgledao potpis

 Trazi na uvid potpis i yebi im onda m. uhljebnicku!

Prosle godine stojim na zeljeznickom i iza mene je njihov terminal gdje im dolaze paketi na razvrstavanje, lik je doslovno svaki paket/kutiju iz kombija bacao na pod cca 2-3m, samo mi zao nisam stigao snimiti mobitelom

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 19:54 (Buba666).
15 godina
offline
Veliki problem s Poštom-molim savjet

hrvatsku postu pod hitno treba raspustit i dat privatniku da to radi. ovo vise nije normalno, cak bi pretrpio svo uhljebnistvo i rodacke veze koje su tamo da obav posao za koji su placeni.

meni u zadnje vrijeme nista osim racuna ne dostave doma, samo bacaju one listice. okej, pakete ne dostavljaju al sad i pisma i ostala posta ide na ovu foru i ja ko kreten moram stalno vozit do poste. nekidan otvaram ulazna vrata i slucajno postar ispred i urucuje mi dva ta listica i kaze ceka vas posta u posti, dvije male koverte. jer to on nije mogao donjet i pokusat vidjet ima li te osobe doma da potpise i preuzme. 

dizu cijene, a sve manje posla obavljaju. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki problem s Poštom-molim savjet
Iskreno, nemam ništa protiv toga da moram u poštu (jako mi je blizu), ali ono pravilo da ne možeš isti dan podignut je totalna glupost. A ovo što mi se sad dogodilo neću ni spominjati...
11 godina
offline
Re: Veliki problem s Poštom-molim savjet
Buba666 kaže...
Manzi kaže...
Evo izgleda da je i meni poštar ukrao paket. Mrtav hladan ostavio pokušaj dostave 17.7., dolazim u ponedjeljak u poštu koja je naznačena na paketu, žena mi govori da je uručeno i da sam potpisao (cijelo jutro na poslu bio), kako sam imao par paketa nisam znao koji je. Danas idem opet provjeriti što i kako. Ispada da je tip sam upisao da je dostavljeno, sam sve ispunio, po svemu ispada da sam taj paket iz Slovenije preuzeo, a njega nigdje. Vrijednost paketa malo ispod 500kn. S obzirom da znam te sisteme kako funkcioniraju, ima li uopće smisla da pišem primjedbe jer će samo reći da sam potpisao, jedino mogu tražiti na uvid da vidim kako je izgledao potpis

 Trazi na uvid potpis i yebi im onda m. uhljebnicku!

Prosle godine stojim na zeljeznickom i iza mene je njihov terminal gdje im dolaze paketi na razvrstavanje, lik je doslovno svaki paket/kutiju iz kombija bacao na pod cca 2-3m, samo mi zao nisam stigao snimiti mobitelom

 Uvijek se nađe netko tko takve stvari uspije snimiti.

Ove vijesti se sjećam kao da je bilo jučer pa sam je odmah i uspio naći.

Da li ti izgleda poznato?

https://www.24sata.hr/news/pazi-lomljivo-657693

3 godine
protjeran
offline
Re: Veliki problem s Poštom-molim savjet
Jurassic Park kaže...
Buba666 kaže...
Manzi kaže...
Evo izgleda da je i meni poštar ukrao paket. Mrtav hladan ostavio pokušaj dostave 17.7., dolazim u ponedjeljak u poštu koja je naznačena na paketu, žena mi govori da je uručeno i da sam potpisao (cijelo jutro na poslu bio), kako sam imao par paketa nisam znao koji je. Danas idem opet provjeriti što i kako. Ispada da je tip sam upisao da je dostavljeno, sam sve ispunio, po svemu ispada da sam taj paket iz Slovenije preuzeo, a njega nigdje. Vrijednost paketa malo ispod 500kn. S obzirom da znam te sisteme kako funkcioniraju, ima li uopće smisla da pišem primjedbe jer će samo reći da sam potpisao, jedino mogu tražiti na uvid da vidim kako je izgledao potpis

 Trazi na uvid potpis i yebi im onda m. uhljebnicku!

Prosle godine stojim na zeljeznickom i iza mene je njihov terminal gdje im dolaze paketi na razvrstavanje, lik je doslovno svaki paket/kutiju iz kombija bacao na pod cca 2-3m, samo mi zao nisam stigao snimiti mobitelom

 Uvijek se nađe netko tko takve stvari uspije snimiti.

Ove vijesti se sjećam kao da je bilo jučer pa sam je odmah i uspio naći.

Da li ti izgleda poznato?

https://www.24sata.hr/news/pazi-lomljivo-657693

 ma vidio sam to, samo ovaj je lik iz kombija kutije bacao van par metara dalje, jednu za drugom, znaci to je bila hrpetina koju je viljuskar morao podici

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice