Problem s psom

poruka: 31
|
čitano: 4.959
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
odjavljen
offline
Problem s psom

Pozdrav, imam problem s psom i svaki savjet je dobrodošao. Imam mješanca starog 4 godine koji se jako boji grmljavine. Do polaska na faks živio sam na selu, psa sam naučio da ne napušta dvorište, ima svoju kućicu i jako rijetko bi bio vezan za lanac, većinom je slobodan za lunjati oko kuće. Problem je kada počne grmiti, onda se jako isprepada i hoće u kuću. Grebe i udara po vratima dok ga se ne pusti. Ako ga zavežem za lanac onda stoji na kiši i cvili bez prestanka. Dok sam bio doma ja bih ga pustio na stubište i tako bi se nekako smirio ali kako više nisam doma neznam što da radim, roditelji su stariji i to im je problem. Mislio sam možda napraviti natkriveni kavez za njega al strah me je da ni to neće puno pomoći s njegovim strahom od grmljavine?

Ako tko ima ikakav savjet bio bih zahvalan!

12 godina
offline
Problem s psom

Imao sam bernardinca mjesanog sa tornjakom , isti problem kada grmi ili za novu godinu pale pirotehniku to nije da grebe vec nabija po vratima i onda mi je zao pa idem otvorit pa imam hrvanje s medvjedom na ulaznom pragu.Uginula je u srpnju ove godine bila je oko 10-11godina.Roditelji je dovezli iz azila (Koprivnica) davne 2007-2008...Navjvise je vjerovala mome tati i kada bi grmilo on bi sjedao u garazi a ona ispod traktora(560) to bi bila jedina opcija da ne nabija i da se ne boji grmljavine.

8 godina
offline
Problem s psom

od šogora mješanjac tornjaka i new faulendera se čim krene puhat gleda u nebo i već radi vurica od straha. Kad zagrmi vata maglu u kuću odmah.. Ofc pirotehnika itd ga plaši..Ima već par godina i pod normalno je ako je grdo vrijeme da se pod stol zavuče i ne da se van više 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
15 godina
offline
Problem s psom

Moj susjed je znao u doba pucanja za novu godinu ili kad bude jaka grmljavina dati psu tabletu za smirenje i to je pomoglo. 
nedavno sam citao da postoji hrana s cbd-om za pse i macke koja ih smiruje u takvim situacijama, samo upitna je dobavljivost toga u hrvatskoj. 

12 godina
online
Problem s psom

Ja pustim cucku muziku dovoljno glasno da se ne cuje grmljavina, muzike ga nije strah :D funkcionira zacudujuce dobro, i za Novu god isto

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Problem s psom

J.ben problem,ali se moze riješiti.

 

Skini si zvukove grmljavine i postepenu pustaj psu na radiju.Prvo uvjek smanji zvuk,pa ga postepeno pojacavaj danima/seansama.

Prati njegovo ponašanje,na svaki njegov uplašeni znak,odvrati mu pozornost nikako hranom,omiljenom igračkom,nego igraj se sa njim,pricaj mu!

Znaci,bitno je jako da mu odvratis fokus od straha na zvuk grmljavine!

Ako je pas jako uplašen,smanji zvuk,ako i dalje ne reagira na tvoje skretanje pozornosti,odustani i probaj drugi dan!Nikako ga nemoj forsirati taj dan!

 

Ponavljaj danima,budi uporan!

 

Fun fact:

Uzgajivaci lovackih pasa,šteniće od malena navikavaju na glasne zvukove,bacaju im petarde dok jos ne progledaju,tako se naviknu na pucanj puške!

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
7 godina
protjeran
offline
Problem s psom

Bas to - i kad grmi, sjeva te pada kisa, izadji s njim van, u setnju,

loptaj se, dobacuj sa stapom, ponesi mu i nesto za nagradu sta voli gricnut.

 

Nauci ga da je grmljavina nesto pozitivno i zabavno, da se tad najbolje moze igrati i uzivati.

 

A ne ovako kao do sad - svi se povucete u kucu, i on to dozivljava kao sok, zato je i njega strah.

12 godina
offline
Re: Problem s psom
Čitatelj kaže...

Bas to - i kad grmi, sjeva te pada kisa, izadji s njim van, u setnju,

loptaj se, dobacuj sa stapom, ponesi mu i nesto za nagradu sta voli gricnut.

 

Nauci ga da je grmljavina nesto pozitivno i zabavno, da se tad najbolje moze igrati i uzivati.

 

A ne ovako kao do sad - svi se povucete u kucu, i on to dozivljava kao sok, zato je i njega strah.

...Pa i ne bi baš to preporučio!

Kao prvo,pokisnuti češ,riskiraš da te zdere grom,a sa nagradama treba posebno pripaziti!

 

  Nagrada,kao nagrada,treba biti u obliku hrane ili necega sto on voli.Prilikom grmljavine on ce se bojati,ti mu dajes nagradu i on ce to protumaciti da je dobro sto se on boji.

Fokus je bitan faktor u svemu tome!Moras mu odvratiti fokus on necega,usredotociti ga na sebe.

Odvracanje pozornosti moze biti svakako,glasom,dodirom ili vizualno.Ako pas agresivno nasrce na nesto/nekoga,ja koristim lagani udarac nogom malo iznad bedra uz oštri KS zvuk!Odmah da sve ljubitelje zivotinja demantiram-ne to nije odarac grubi,vise je dodir,a nogom je zato sto je uglavnom pas na uzici!

Kada je pas uplašen,onda ide kontra odvarcanje fokusa,vičem mu HEJ(ime) i rukom ga dražim po glavi,kada primjetim da je opušta,onda ga češkam....

Sve zavisi od psa,do psa i od vlasnika.

Pas mora gledati u mene i imati fokus na meni cijelo vrijeme,to je ono sto autor teme treba forsati!

  Opet ponavljam,ako pas taj dan nije raspolozen,bolje prekinuti i probati drugi dan,jer samo jos vecu stetu moze napraviti!

 

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 11:31 (Milka30).
7 godina
protjeran
offline
Problem s psom

Ne dajes mu nagradu dok se plasi, nego kad se smiri i pocne slusati, igrati se.

 

A grom te sigurno nece udariti, ne brini. Nisi tako visoko na brdu, prije ce udariti u krov ili nesto nizeg potencijala, nego tebe.

 

Drugo je to da zivis kao ja, iznad 1800m nadmorske, onda svakako nejdes po brdu skakutat. Ali u gradu ili selu, gdje je ravno, nemas straha.

14 godina
offline
Problem s psom

Čim vidim da je pas konstantno vani (super, ima kućicu), rijetko ga se veže na lanac, a čak ga se, zamisli, pusti na stepenište, dođe mi da vlasnika malo pustim da uživa u dvorištu na vanjskim temperaturama, a povremeno i u lancu, da mu ne bi bilo dosadno. Ili u neki natkriveni kavez. Bolesno dobro...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 11:52 (Punti).
10 godina
offline
Re: Problem s psom
Milka30 kaže...

J.ben problem,ali se moze riješiti.

 

...

 

Fun fact:

Uzgajivaci lovackih pasa,šteniće od malena navikavaju na glasne zvukove,bacaju im petarde dok jos ne progledaju,tako se naviknu na pucanj puške!

 

 Taman sam mislio napisat,stari mi je lovac i uvik ima 2,3 psa,cesto ih pusta i dok su manji ponese pusku opali par puta dok ovi trckaraju okolo,vjerovatno vide odma da nije nista njima i mogu doc do cace,sta ja znam...posle toga ne jebu vise ni petarde ni grmljavinu.

Jos znam da dovede i tudje pse bilo koje pasmine,onda kokosi itd. samo da se nauce na to,tako da ne reagiraju na njih posle.Ali mi je smisno kad otvorim vodu na slaufu nema sanse da ce povirit iz kuce,kisa im ne smeta ni nista,samo iz slaufa kad im se cisti box,to treba snimit koje su to scene kako bize u kucu.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Re: Problem s psom
Nemam rješenje za ovaj problem, ali da pitam usput za svoj. Mješanac je neki u pitanju, Lobrador i možda ovčar, star cca 3 god. Stjecajem okolnosti preuzeli smo ga na čuvanje ovo ljeto, al izgleda da će i ostati kod nas. Sve je super, al tamani kokoške i piliće. Uvijek dobi po njusci nakon toga ali uzalud. Ima tko kakvo rješenje kako ga odviknuti od toga? Kad smo mi blizu, onda ih ni ne pogleda, ali kad nas nema onda je dar mar. Žao mi je psa jer radi njih vecinu vremena provodi u boksu, a dvorište je dosta veliko za sve.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s psom
Punti kaže...

Čim vidim da je pas konstantno vani (super, ima kućicu), rijetko ga se veže na lanac, a čak ga se, zamisli, pusti na stepenište, dođe mi da vlasnika malo pustim da uživa u dvorištu na vanjskim temperaturama, a povremeno i u lancu, da mu ne bi bilo dosadno. Ili u neki natkriveni kavez. Bolesno dobro...

 No zasto?

Zivotinja je zivotinja? 

Kad prosetas psa i on se valja u snijegu jel ga i tad mucis?

Petarde za lovacke pse? 

Imao sam psa kao dijete i bilo mi je muka vidit ga uplasenog za novu  ali nisam mogao nista. 

Steta mozda ga i treba uciti i ljudi se plase pucnja. 

Pas bar dok se ne "navikne" ne moze ocekivati pucnjeve za novu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 13:02 (Kolacic).
12 godina
offline
Re: Problem s psom
Punti kaže...

Čim vidim da je pas konstantno vani (super, ima kućicu), rijetko ga se veže na lanac, a čak ga se, zamisli, pusti na stepenište, dođe mi da vlasnika malo pustim da uživa u dvorištu na vanjskim temperaturama, a povremeno i u lancu, da mu ne bi bilo dosadno. Ili u neki natkriveni kavez. Bolesno dobro...

Eto vidiš kolega,ja kada vidim "prijatelje životinja" koji Border colie,Bigla,Hrtove,terijere,ptičare,goniće...drže u kucama/stanovima,ja bi ih krivično gonio+još pretukao štapom!

Što onda fino ne pokupiš sve životinje svijeta i griješ ih humano u svome prostoru...cisto da se ne smrznu ili pokisnu.

 

Ljudi u stanovima koji drze pse,prave ih ni manje ni više debilima i lišavaju ih one njihove genetske osobnosti sto ih cini psom!

Naravno,postoje vrste psa koji su baš za stan,no oni su kod nas previše "pederasti" pa se ne nabavljaju bas za tu svrhu,jer je puno "jebenije" kada neko drži Haskija u stanu.

 

Takve "ljubitelje životinja" i one koje drze pse na lancima,neadekvatnim boxovima treba kaznjavati!

Ne vjeruj ženi koja laže!
6 godina
offline
Re: Problem s psom
Milka30 kaže...
Punti kaže...

Čim vidim da je pas konstantno vani (super, ima kućicu), rijetko ga se veže na lanac, a čak ga se, zamisli, pusti na stepenište, dođe mi da vlasnika malo pustim da uživa u dvorištu na vanjskim temperaturama, a povremeno i u lancu, da mu ne bi bilo dosadno. Ili u neki natkriveni kavez. Bolesno dobro...

Eto vidiš kolega,ja kada vidim "prijatelje životinja" koji Border colie,Bigla,Hrtove,terijere,ptičare,goniće...drže u kucama/stanovima,ja bi ih krivično gonio+još pretukao štapom!

Što onda fino ne pokupiš sve životinje svijeta i griješ ih humano u svome prostoru...cisto da se ne smrznu ili pokisnu.

 

Ljudi u stanovima koji drze pse,prave ih ni manje ni više debilima i lišavaju ih one njihove genetske osobnosti sto ih cini psom!

Naravno,postoje vrste psa koji su baš za stan,no oni su kod nas previše "pederasti" pa se ne nabavljaju bas za tu svrhu,jer je puno "jebenije" kada neko drži Haskija u stanu.

 

Takve "ljubitelje životinja" i one koje drze pse na lancima,neadekvatnim boxovima treba kaznjavati!

 Jer daleko ih je bolje staviti na lanac i pustiti tako?

Dok sam zivio sa starom, doslovno sa ulice je pokupila stene mjesanca pticara i nepoznate pasmine i dovela k nama. Ja sam 185cm i meni je malo iznad koljena tako da nije malen pas. Zivjela je sa zecom u stanu, druzile se skroz ok, isla 3 puta dnevno po 45 min - 1h u setnje i svaku vecer na igranje. Ne boji se grmljavine, ne boji se petardi za novu godinu, kad god dodem doma ovih dana skace u narucje i veseli se ko blesava. I kazes mi da je to debil od psa? Em je spasena direktno sa ulice. Em ima 4 osobe koji ju maze kad god hoce. Generalno dobije sto god se jede za rucak i ide u setnje i povremeno na sljeme/jarun/cmrok.

Otkako sam bio beba su roditelji uvijek imali nekakvu zivotinju, bila pas, macka, zec i uvijek su se svi o tim zivotinjama odgovorno brinuli, pazili i mazili i sve su do sada zivjele u stanu.

4 godine
odjavljen
offline
Re: Problem s psom
Punti kaže...

Čim vidim da je pas konstantno vani (super, ima kućicu), rijetko ga se veže na lanac, a čak ga se, zamisli, pusti na stepenište, dođe mi da vlasnika malo pustim da uživa u dvorištu na vanjskim temperaturama, a povremeno i u lancu, da mu ne bi bilo dosadno. Ili u neki natkriveni kavez. Bolesno dobro...

 Ne znam jel zajebavaš ili šta? Kada pogledam kako drugi psi žive smatram da moj živi u psećem raju. Ne nedostaje mu ni hrane ni vode, ima slobodu, ima društvo tokom dana, ipak je to selo, ima ljudi. Ne podržavam držanje životinja po stanovima iz mnogo objektivnih i subjektivnih razloga.

To nije tema ove rasprave. Ja imam problem sa starijim psom i strahom od grmljavine i tražim rješenje koje neće zahtjevati da se starac diže u pol noći tješiti prestrašenog psa kada nema mene.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 13:31 (VladimirLem).
14 godina
offline
Problem s psom

1) Psi su društvene životinje i žive u čoporima. Tako da se zimi i griju priljubljeni jedni uz druge. Stoga, nije humano držati psa samog u psećoj kućici na otvorenom, jer mu se uskraćuje toplina.

2) Nehumano je i držanje psa u stanu, ali uspoređujući s ovim pod 1) je kudikamo humanije.

3) O lancima, kavezima i boxevima nema se što pričati. Čim si spomenuo lanac u ovoj priči jasno si rekao sve o sebi i svom odnosu prema psu. Nije tebe, stari moj, briga što pas laje nego što smeta starcima, susjedima i tebi. Posjedovanje kućnog ljubimca zahtijeva ponekad i nešto više od davanja hrane i vode.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 11:18 (Punti).
4 godine
odjavljen
offline
Re: Problem s psom

A šta da ti ja sad odgovorim da generaliziraš bez beve? Moj mješanac ima tako debelu kožu i gustu dlaku da u kombinaciji sa kvalitetnom PVC kućicom, vratima i slamom unutra nema nikakvih problema s hladnoćom.
Tvoj pas spava s tobom u krevetu jer je društvena životinja i treba tebe da je griješ? A znaš zašto lanac, zato jer mu je dosadno po noći pa laje, a da zimi ne privuče vukove stavim mu lanac i on ode spavati na miru, rano ujutro skinem i takav slobodan je cijeli dan dok ja ne odem spavati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 13:57 (VladimirLem).
14 godina
offline
Re: Problem s psom

Ok, onda probaj ti prespavati tjedan dana u pvc kućici, na slami, zaogrnut kožuhom sa debelom dlakom. Upala prostate ne gine.

Još, noću i laje? Pas? A lanac je za zaštitu od vukova. LOL

 

P.S. Nije problem sa psom, problem je u tebi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 13:42 (Punti).
4 godine
odjavljen
offline
Re: Problem s psom
Kad da ti velim osim da si naivni gradski dečec i da nemaš pojma o životinjama. Aj bok.
14 godina
offline
Re: Problem s psom

A šta da ja tebi kažem, da si naivni seljak koji ne može prihvatiti činjenicu da je njegov odnos prema kućnim ljubimcima nehuman?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 14:05 (Punti).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem s psom
sexytoiletpaper kaže...
Milka30 kaže...

Takve "ljubitelje životinja" i one koje drze pse na lancima,neadekvatnim boxovima treba kaznjavati!

 Jer daleko ih je bolje staviti na lanac i pustiti tako?

Ne sviđa ti se što je rekao, ali ti je jasno da mu za to ne možeš prigovoriti, pa mu podmećeš nešto što nije rekao?

 

Punti kaže...

Ok, onda probaj ti prespavati tjedan dana u pvc kućici, na slami, zaogrnut kožuhom sa debelom dlakom. Upala prostate ne gine.

Znaš, spavanje u laganoj PVC kućici, zaogrnut vrećom koja imitira svojstva krzna, na podlozi koja služi za udobnost i toplinsku izolaciju, samo je naprednija i praktičnija od slame, je inače nešto što se zove kampiranje i ljudi to uredno rade, čak i penzioneri skloni upali prostate.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 13:51 (MrBlc).
14 godina
offline
Re: Problem s psom

Sve kampovi puni usred zimske sezone. Ma daj...

Otkampirao sam ja svoje za ratnih zima, ne uči didu kako se dica rade.

12 godina
offline
Re: Problem s psom
sexytoiletpaper kaže...

Dok sam zivio sa starom, doslovno sa ulice je pokupila stene mjesanca pticara i nepoznate pasmine i dovela k nama. Ja sam 185cm i meni je malo iznad koljena tako da nije malen pas. Zivjela je sa zecom u stanu, druzile se skroz ok, isla 3 puta dnevno po 45 min - 1h u setnje i svaku vecer na igranje. Ne boji se grmljavine, ne boji se petardi za novu godinu, kad god dodem doma ovih dana skace u narucje i veseli se ko blesava. I kazes mi da je to debil od psa? Em je spasena direktno sa ulice. Em ima 4 osobe koji ju maze kad god hoce. Generalno dobije sto god se jede za rucak i ide u setnje i povremeno na sljeme/jarun/cmrok.

Otkako sam bio beba su roditelji uvijek imali nekakvu zivotinju, bila pas, macka, zec i uvijek su se svi o tim zivotinjama odgovorno brinuli, pazili i mazili i sve su do sada zivjele u stanu.

Bavim se uzgojem pasa preko 20 godina,posjedujem certifikat o uzgoju,dresiram pse,toliko iskustva u tome podrucju imam da znam o cemu pricam!

Da,pravis toga psa debilom!Tebi on nije debil,ali u pasjem svijetu on je disfunkcionalna jedinka!Ti moras shvatiti da taj tvoj mjesanac pticara,mora zakopati kost,on se mora trljati o krepotinu/crklotinu/izmet,on mora obiljeziti svoje podrucje...jer ga to cini psom.Sve to je njemu u stanu onemoguceno i on postepeno se prilagođava situaciji,jer su mu te stvari zabranjene!

  Ja vjerujem da je taj pas dobio svu ljubav,ali shvati da se tvoj pas/predator druzio sa zecom/pljenom(vjerovatno si mislio na kunića),i još misliš da nije debil?

 

Punti kaže...

1) Psi su društvene životinje i žive u čoporima. Tako da se zimi i griju priljubljeni jedni uz druge. Stoga, nije humano držati psa samog u psećoj kućici na otvorenom, jer mu se uskraćuje toplina.

2) Nehumano je i držanje psa u stanu, ali uspoređujući s ovim pod 1) je kudikamo humanije.

3) O lancima, kavezima i boxevima nema se što pričati. Čim si spomenuo lanac u ovoj priči jasno si rekao sve o sebi i svom odnosu prema psu. Nije tebe, stari moj, briga što pas laje nego što smeta starcima, susjedima i tebi. Posjedovanje kućnog ljubimca zahtjeva ponekad i nešto više od davanja hrane i vode.

Kada sam ja to napisao da drzim pse na lancu?

Ne vjeruj ženi koja laže!
14 godina
offline
Re: Problem s psom

Nije bilo namijenjeno tebi nego VladimirLem-u.

6 godina
protjeran
offline
Problem s psom

Moj lovni terijer je opet u ratu istrčavao van kada su gruvali po gradu, to ga je uzbuđivalo, lajao je na granate i uživao je u tome. Poslije je isto reagirao i na petarde i na grmljavinu. 

nakon što je uginuo s 14 godina nabavio sam mješanca dojče l.terijera i kroatiše ovčara..

Ništa ga nisam učio ali se nikada nije bojao grmljavine ni petardi već je kao i lovni terijer trčao iz kuće na grmljavinu i petarde zbog čega sam često i pop..... da ga petarde ne ozlijede. inače su spavali uglavnom u "hodniku" odn haustoru koji je zatvoren gdje je na minus deset vani bio uvijek plus 2,3,4 C.

 

U kući im je uvijek bilo za spavanje vruće.

 

Nekada je vlasnik kriv zbog strahova psa a nekada je jednostavno genetika u pitanju.

Ako je vlasnik plašljiv, velika je vjerojatnost da će pas biti plašljiv ili agresivno reagirati na druge pse ili ljude....Životinje nemaju reakciju da se ukoče od straha poput ljudi već, ili bježi ili budi agresivan...

 

Postoje u svakom malo većemu gradu organizirana dresura pasa, tečaji traju od tri do šest mjeseci i tamo vašega psa a i vas mogu ljudi naučiti kako prebroditi te probleme.

 

Psa se treba znati odgojiti i nije za svakoga kućni ljubimac, bio pas, mačka, papagaj, zmije, što god.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 9:56 (Anđeo bez falinge).
4 godine
odjavljen
offline
Re: Problem s psom
Milka30 kaže...

Bavim se uzgojem pasa preko 20 godina,posjedujem certifikat o uzgoju,dresiram pse,toliko iskustva u tome podrucju imam da znam o cemu pricam!

Da,pravis toga psa debilom!Tebi on nije debil,ali u pasjem svijetu on je disfunkcionalna jedinka!Ti moras shvatiti da taj tvoj mjesanac pticara,mora zakopati kost,on se mora trljati o krepotinu/crklotinu/izmet,on mora obiljeziti svoje podrucje...jer ga to cini psom.Sve to je njemu u stanu onemoguceno i on postepeno se prilagođava situaciji,jer su mu te stvari zabranjene!

 

 Bravo bravo bravo, baš sam to mislio napisati. Pa koliko puta mi je moj mješanac zaronio u kravlja govna 

12 godina
offline
Re: Problem s psom
VladimirLem kaže...

 Bravo bravo bravo, baš sam to mislio napisati. Pa koliko puta mi je moj mješanac zaronio u kravlja govna 

U biti traži intezivan miris nečega,jer mu je to urođena fora zaštite od nametnika.

Ne vjeruj ženi koja laže!
4 godine
odjavljen
offline
Re: Problem s psom
Ja sam čitao da može biti i nešto što im je ostalo od vuka koji se uvalja u lešinu/govna da prikrije svoj miris od plijena
8 godina
offline
Problem s psom

Sve ovisi kome treba pes za kaj. Nekome sluzi samo ko alarm i da ima netko jest ono sto je ostalo od rucka, takvi nikad nit nisu pusteni s lanca pa polude za koju godinu i druge pomoci osim metka nema. Nazalost takvih ima jako puno.

 

Ja sam nabavil vižlu za planinarenje. Spava u kuci fin je pas i uredan, ak se usmrdi lagano ga je oprat (samo voda bez šampona ili sa mokrim rucnikom).

Prek tjedna idemo na polje da trci i digne kojeg fazana dok vikendom se planinari. Pas odlicno slusa bez nekog prevelikog truda s moje strane

 

Van ga nemam gdje stavit pogotovo po zimi posto ima kratko jednoslojno krzno, a lanac i slicno ne dolazi u obzir jer mentalno lose utjece na pesa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 23:53 (Santana).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice