Strojarstvo

poruka: 36
|
čitano: 18.900
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Strojarstvo

kompliciran za podesiti, ali podesen jedan jako mocan alat!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Strojarstvo

Vrhunski alat zajedno sa Windchill i drugim aplikacijama iz PTC-a cini posao od nekoliko desetaka tisuca partova jednostavnim.

PTC PTC
16 godina
neaktivan
offline
RE: Strojarstvo
Perica kaže...
 Vjerojatno je zato i postao standard.
Pa postao je standard u doba kad je 2D bio car, a i racunala za "obicne" ljude nisu bila dovoljno jaka a ni ljudi spretni da se bave 3D modeliranjem i opcenito radom u 3D. Primjer Catia V4 (u doba kad je Cad bio standard)... ja sam umro kad sam morao nesto napravit u tome, a Catia V5 je relativno nova i poprilicno user friendly u odnosu na staru.


shkval kaže...

Većina strojarskih firmi kod nas koristi AutoCAD. Kad odeš u takvu firmu tražit posao prvo ćete pitat znaš li rad u ACAD-u. A ako kažeš ne, ali znam u Solidworksu, CATIA i sl. reći će ti WTF? Jel ti misliš da će neko kupovat licencu za CATIU, a treba radit obične nacrte. To je posao kod nas, a znanje programa za analizu konstrukcija i strojarskih elementa će se tek tražiti - ako bugari i rumunji ne budu jeftiniji.

Pa sad, takve će firme stvarno daleko dogurat, ali opet to je nasa stvarnost ovdje... mislim di će netko tko se recimo bavi CNC obradom, i programiranjem tih strojeva radit u 2D?? glupost...  Koliko sam ja shvatio (istina zaposljavao sam se davno tako da me sjecanje ne sluzi) danas se podrazumjeva da znas CAD, a ovo ostali je pozeljno.


hmerki kaže...

Mi u nasoj firmi koristimo Pro/Engineer.

Da li netko aktivno koristi ovaj program? I sto mislite o njemu?

 

 
ProE je OK, u nekim slucajevima mi je lakse radit u njemu nego u Catia-i, ima dovoljno dobar modul za export CNC koda, a i lakse iz njega u Ansys ucitam modele, jer iz Catie koji put ne radi kako treba.

Sve su svemu, nemam previse iskustva u njemu da ga mogu potpuno usporedit sa Catia-om.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Strojarstvo
hmerki kaže...

Vrhunski alat zajedno sa Windchill i drugim aplikacijama iz PTC-a cini posao od nekoliko desetaka tisuca partova jednostavnim.

Pod uvijetom da ti sef kupi dovoljno jak komp :D lol
Pretpostavljam da je to 64-bitna verzija Pro-E??
15 godina
neaktivan
offline
RE: Strojarstvo

pa nego kako drugacije?

radne stanice na kojima radimo su oko 9500 USD.

to za firmu nije skupo. to je sredstvo rada. alat!

12 godina
offline
RE: Strojarstvo

Zanima me imali li ovdje inženjer strojarstva koji zna raditi ručni proračun toplinskih gubitaka i dobitaka (da nije preko programa) koji bi pripomogao sa savjetima (plaćam pomoć kao instrukcije)
Može se javiti na PP, unaprijed hvala 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice