Preporuka jeftinog projektora

poruka: 15
|
čitano: 1.963
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka jeftinog projektora

Pozdrav,

 

trazim preporuku nekog jefinog prijenosnog projektora. Koristio bih ga za osobne svrhe, možda čitanje PDF dokumenata i tu i tamo pogledao neki film u sobi. Ne znam treba li mi za njega ono posebno platno, ili mogu sliku odmah projicirati na zid?

Ako netko vec posjeduje, moze slobodno napisati dojmove.

ZOTAC: Its Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Preporuka jeftinog projektora

Reci do koje cijene možeš ići pa ti preporučim neki. Radim svaki dan s njima tako da sam sve modele isprobao.

 

Može se projicirati na bijeli zid.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
15 godina
offline
Preporuka jeftinog projektora

evo kad je vec otvorena tema i mene zanimaju projektori, zanima me moze li se dobiti nesto za nekih 1000-2000 kn polovno? u sobi imam velik bijeli zid pa bi na to projicirao a sluzio bi za gledanje filmova i mozda za nabacit koju igru s ps4 ako se moze. koristio bi se mozda desetak sati tjedno a slika bi isla preko laptopa ili pc-a.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Preporuka jeftinog projektora

Polovni projektor neću nikad, nikad i nikad nekome preporučiti.

 

Projektor ima svoj vijek trajanja i kupiti ga pred istekom istog i nakon isteka jamstva je bacanje novca u vjetar.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
15 godina
offline
Preporuka jeftinog projektora

zar nije sve u radnim satima lampe? 

 

a jel ima u ducanu ista za tu cijenu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Preporuka jeftinog projektora

Naravno da nije.

 

DLP čip također ima radne sate koji su "limitirani".

Pa ventilatori, matična, napajanje, lamp driver.

Od toga se nakon par godina ne isplati mjenjati ništa osim ventilatora, ali je uopće i dobavljivo.

 

U principu nakon 5 godina ili 5000 radnih sati ga možeš bacit.

 

Za tu cijenu nema.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 16:30 (XXX-Man).
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka jeftinog projektora

Pa zbilja ne bih zelio izdvajati neke velike novce, dovoljni su mi jeftiniji kineski modeli. Ako se moze nabaviti do 300-400 kuna to bi bio nekakav limit do kojeg bi isao.

Stvarno mi ne treba za svakodnevno koristenje, mozda bi ga koristio 1-2 tjedno. Bas za ono gore sto sam naveo - citanje PDF knjiga i skripti te koji put pogledati film.

 

 EDIT: evo recimo ovakvo nesto ili ovo - zanimaju me iskustva u koristenju navedenog.

ZOTAC: Its Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 17:20 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Preporuka jeftinog projektora

Onda najbolje zaboravi projektore. Bezveze ćeš baciti te novce na nešto potpuno neupotrebljivo.

 

320x240 ili 320x180 rezolucija

15 ANSI lumena

 

Imao sam prilike vidjeti to smeće i mogu reći da te kocke od piksela zbog iznimno slabe lampe možeš vidjeti kako treba jedino ako je potpuni mrak i uz to pomrčina mjeseca.

 

Evo zamislimo da imaš sliku širine 1.5m, to bi značili da imaš 2 piksela po centimetru, tj. da ti je veličina piksela 5x5mm...razmisli ima li to smisla...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka jeftinog projektora

Znači takve stvari ništa ne valjaju? Zanimalo me, jer mi nije bilo jasno - piše da je podržana rezolucija do 1920*1080 pa me to čudilo...

 

A što je s ovakvim čudom - za njega je navedena nativna rezolucija od 800*480? A ovo supported rezolucija znači da je to max. na ulazu, no svejedno će na izlazu biti 800*480?

 

 

ZOTAC: Its Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 13:50 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka jeftinog projektora
DmL kaže...

Znači takve stvari ništa ne valjaju? Zanimalo me, jer mi nije bilo jasno - piše da je podržana rezolucija do 1920*1080 pa me to čudilo...

 

A što je s ovakvim čudom - za njega je navedena nativna rezolucija od 800*480? A ovo supported rezolucija znači da je to max. na ulazu, no svejedno će na izlazu biti 800*480?

 

 

 

Dolje piše:

 

Native Resolution: 800x480 pixels
Supported Resolution:1920x1080 pixels

14 godina
moderator
offline
Re: Preporuka jeftinog projektora
DmL kaže...

Znači takve stvari ništa ne valjaju? Zanimalo me, jer mi nije bilo jasno - piše da je podržana rezolucija do 1920*1080 pa me to čudilo...

 

A što je s ovakvim čudom - za njega je navedena nativna rezolucija od 800*480? A ovo supported rezolucija znači da je to max. na ulazu, no svejedno će na izlazu biti 800*480?

 

 

 Na izlazu će uvijek biti nativna rezolucija.

Na ulazu može biti podržano i 4K, on će svejedno to srezati na nativnu.

 

Taj s linka ima bolju rezoluciju, ali sigurno nema 1000 lumena, možda 300 najviše.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
13 godina
offline
Preporuka jeftinog projektora

Pozdrav. Da sad ne načimam novu temu. XXX, zanimam me jesi li ikada bio u kontaktu s nekime ili možda sam koristiš projektor u svrhu DLP 3D printera? Imam neke planove za sastaviti jedan proto model takvog printera pošto nije nešto tehnološki zahtjevan a puno je brži od klasičnih FDM printera a i finiju završnu obradu imaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Preporuka jeftinog projektora

Nisam imao prilike biti u kontaktu s nečim takvim iako sam u kontaktu s projektorima svaki dan...

 

Koliko shvaćam, treba što veća rezolucija i što jača lampa?

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
13 godina
offline
Preporuka jeftinog projektora

dovoljna bi trebala biti 800x480 jer projektor treba biti što bliže fokusu zbivanja. 10-20cm cca. 

 

 

EDIT: nešto 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 21:55 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Preporuka jeftinog projektora

Onda je i najjeftiniji kod mene sasvim dobar :D

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice