"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.740.320
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz...da li vam dolaze paketi sa Allija? Ako ne,zbog obustavljenih letova,hoce li to ipak stici u dogledno vrijeme ili dispute pa novac za 2 mjeseca :-( nazalost imam masu toga jos u 11 mj naruceno i ne stize...sta radit? Da znam da ce to ipak doci cekao bih..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dolaze. Idu već i oni s početka prvog mjeseca.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...

Pozz...da li vam dolaze paketi sa Allija? Ako ne,zbog obustavljenih letova,hoce li to ipak stici u dogledno vrijeme ili dispute pa novac za 2 mjeseca :-( nazalost imam masu toga jos u 11 mj naruceno i ne stize...sta radit? Da znam da ce to ipak doci cekao bih..

 Dolaze na kapaljku. 

Stigla tri u prošlih 3 tjedna.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Naručio sam 13 paketa u razdoblju od 21.01 - 29.01. male vrijednosti i većina je stigla do Hrvatske, ali HP ne preuzima pakete pa tako su neki stigli već 04.02. u HR!! Pitam se jesu li paketi u karanteni ili je neki drugi razlog.

6 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
M3d0 kaže...
Huawei mate 10 pro koristim 2 god. i 2mj. Baterija je kao i prvog dana. S mob. nisam imao nikada nikakvih problema.

Baterija ti traje jednako kao i prvog dana?

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Da. Svaku večer je punim i gledam da mi nikada ne padne ispod 20%.
4 godine
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Poz svima,

planiram kupiti Xiaomi Redmi K30, čini mi se kao dobar mob za pare. Interesira me hoću li imati problema s 4G u HR i EU?

 

Ima neko iskustva s kinezima po europi vezano uz korištenje 4G? Gledao sam pokrivenost za HR - piše 50%. Što to znači? Imat ću problema? Ima neko iskustva (osim ovih preko tablica)?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Bome Huawei radi onda fantastične baterije, nije izgubio ništa na kapacitetu od prvog dana, nisam znao da je to moguće.
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Oggy1985s kaže...

Poz svima,

planiram kupiti Xiaomi Redmi K30, čini mi se kao dobar mob za pare. Interesira me hoću li imati problema s 4G u HR i EU?

 

Ima neko iskustva s kinezima po europi vezano uz korištenje 4G? Gledao sam pokrivenost za HR - piše 50%. Što to znači? Imat ću problema? Ima neko iskustva (osim ovih preko tablica)?

 A da pricekas da k30/poco x2 postane globalan?

 

Jedno je imati kineza za kinesko trziste, drugo je imati kineza za globalno trziste

 

Nemam kineza za kinesko pa ne znam koliko je dobra/losa pokrivenost 4g mreze, a globalni kinez se ne razlikuje nista drugacije od ostalih telefona, bili oni iz juz. koreje, japana, tajvana ili amerike

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 20:41 (16OR).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Oggy1985s kaže...

Poz svima,

planiram kupiti Xiaomi Redmi K30, čini mi se kao dobar mob za pare. Interesira me hoću li imati problema s 4G u HR i EU?

 

Ima neko iskustva s kinezima po europi vezano uz korištenje 4G? Gledao sam pokrivenost za HR - piše 50%. Što to znači? Imat ću problema? Ima neko iskustva (osim ovih preko tablica)?

 Svi operateri (osim tele 2) koriste 4G frekvenciju poznatu kao B20.

U Aziji se ne koristi i kineske verzije mobitela je nemaju.

 

E sad, kod nas se ta frekvencija koristi samo van gradova i neki ljudi uopće ne primijete da nemaju tu frekvenciju.

A ako imaš tele 2 uopće se ne moraš brinuti.

 

A druga stvar, ponekad moraš sam snimati novi firmware i/ili Google play. Vjerojatno piše u opisu gdje kupuješ 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
love2ml86 kaže...
M3d0 kaže...
Huawei mate 10 pro koristim 2 god. i 2mj. Baterija je kao i prvog dana. S mob. nisam imao nikada nikakvih problema.

Baterija ti traje jednako kao i prvog dana?

 P10 isto 2 godine, ubijam mobitel svakodnevno, baterija kao nova dan danas. Samo HJUWO!! 

4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...

 Svi operateri (osim tele 2) koriste 4G frekvenciju poznatu kao B20.

U Aziji se ne koristi i kineske verzije mobitela je nemaju.

 

E sad, kod nas se ta frekvencija koristi samo van gradova i neki ljudi uopće ne primijete da nemaju tu frekvenciju.

 

Nekada je to bilo možda točno, ali danas je netočno.

B20 koriste HT i A1, i to obilno / često, barem u Zagrebu. To je prva frekvencija na koju mi se mobitel spaja. Kasnije se diže na 1800MHz ili se koristi agregacija frekvencija poput na primjer 800+1800MHz (HT i A1). Jasno, postoje i druge frekvencije i kombinacije frekvencija.

Tele 2 koristi 1800, 2100 i 2600MHz na 4G i njihove kombinacije na 4G+.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 23:30 (zelenapaprika).
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Meni nokia 3310 drzi kao i prvog dana, eto nema ni 20 godina 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenapaprika kaže...

 

Nekada je to bilo možda točno, ali danas je netočno.

B20 koriste HT i A1, i to obilno / često, barem u Zagrebu. To je prva frekvencija na koju mi se mobitel spaja. Kasnije se diže na 1800MHz ili se koristi agregacija frekvencija poput na primjer 800+1800MHz (HT i A1). Jasno, postoje i druge frekvencije i kombinacije frekvencija.

Tele 2 koristi 1800, 2100 i 2600MHz na 4G i njihove kombinacije na 4G+.

 Hvala, nisam znao!

Eto, preporuka, ne kupovati mobitele za kinesko tržište ako želite koristiti 4G vezu (kako je zamišljeno).

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima li netko da je naručio kod Goldwaya mobitel? Šalju li robu ili je sve i dalje na čekanju?

 

Kolega je naručio novčanik preko Wish-a i stigao mu je jučer poštom.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
zelenapaprika kaže...

 

Nekada je to bilo možda točno, ali danas je netočno.

B20 koriste HT i A1, i to obilno / često, barem u Zagrebu. To je prva frekvencija na koju mi se mobitel spaja. Kasnije se diže na 1800MHz ili se koristi agregacija frekvencija poput na primjer 800+1800MHz (HT i A1). Jasno, postoje i druge frekvencije i kombinacije frekvencija.

Tele 2 koristi 1800, 2100 i 2600MHz na 4G i njihove kombinacije na 4G+.

 Hvala, nisam znao!

Eto, preporuka, ne kupovati mobitele za kinesko tržište ako želite koristiti 4G vezu (kako je zamišljeno).

 Treba dobro proučiti što se prodaje. Mora biti globalna verzija i mora pokrivati frekvencije koje se koriste za 4G u Hrvatskoj: 800, 1800, 2100 i 2600 MHz. Kada dođe 5G, trebat ćemo paziti na druge frekvencije.


A za ovaj problem koji ima nisam znao prije kupovanja mobitela, a nisam baš laik (prvi mobitel 2000.). Jednostavno postoje nijanse za koje možeš saznati tek kada određeni broj korisnika kupi neki mobitel i kada ga temeljito prouče i testiraju. Oni prikazi na Youtubeu pola toga ne kažu.

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

jel ima sta bolej od  Xiaomi Redmi Note 8 Pro u tom cijenovnom rangu, najbitnija kamera, ostalo ne toliko al opet da nije lose. za zenu. gledam kod nas oko 1700kn a na aliexpress oko 1300kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Na Aliju najpovoljnije Goldway 1630kn s DHL poštarinom za crnu global verziju (6/64). Gdje si našao za 1300 sa svim troškovima?
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 11:10 (fora2).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

mislim da je mi store, neka akcija ako se ne varam, isto DHL, ide britanija pa ostatak EU, tada nema carine ako sam dobro skuzio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kako je britanija napustila eu,dali je sigurno da nena carine.
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

cuo sam do kraja 2020 da nema carine, al treba jos provjeriti, nisam siguran.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Goldway je ili ce prebaciti na njemacku, znaci isto kao prije, samo umjesto uk ide za de, vjerovatno ce i mi global tako

 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imam stari iphone 5s. Želim nešto slične veličine, ali sa dobrom kamerom. Oko 2500kn. Sestra ima xiaomi 9t pro. Dobar mobitel, ali meni ogroman. Ne želim to. Jel postoji nešto takvo uopće? Dobro, a malo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Tako malo vise ne, al iskreno i kad sam ja imao 5s bio mi je taman, kad jednom predjes na veci mob naviknes se za cas, sad imam p30 koji je 150 mm i stane u hlace, mogu se sagnut, nije nikakav problem

Pricekaj eventualno ak izadje iPhone 9, SE 2 il kak ce ga vec nazvati
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Tako malo vise ne, al iskreno i kad sam ja imao 5s bio mi je taman, kad jednom predjes na veci mob naviknes se za cas, sad imam p30 koji je 150 mm i stane u hlace, mogu se sagnut, nije nikakav problem

Pricekaj eventualno ak izadje iPhone 9, SE 2 il kak ce ga vec nazvati
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nisam ios fan. Šteta. Istražit ću ponudu. Xiaomi je super, ali nikako mi ne paše veličinom, širinom, težinom. Kompromosi očito.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pogledaj Xiaomi mi 9 se. Najmanji u novijoj Xiaomi ponudi, odgovara i cijenom otprilike, a po recenzijama ima i solidne kamere.

5 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
hardcoree kaže...

Pogledaj Xiaomi mi 9 se. Najmanji u novijoj Xiaomi ponudi, odgovara i cijenom otprilike, a po recenzijama ima i solidne kamere.

 Samo neznam gdje će ga više kupiti. Ja ga pred cca mjesec dana nisam uspio naći (global verziju). Mislim da ih jedino Goldway ima ali nije global version nego global rom.

 

Bojim se da ćeš morati pričekati evenutalno ako izađe MI10se ili razmisliti o Mi A3 ako je on uopće više dostupan.

8 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

E, kad sam napisao sam pogledao nabrzinu na nabava net i bilo je u jednoj trgovini, ne sjećam se kojoj. Sad gledam i nema nigdje. To je problem, da. Ima nešto sitno na njuškalu. 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
danko155 kaže...
hardcoree kaže...

Pogledaj Xiaomi mi 9 se. Najmanji u novijoj Xiaomi ponudi, odgovara i cijenom otprilike, a po recenzijama ima i solidne kamere.

 Samo neznam gdje će ga više kupiti. Ja ga pred cca mjesec dana nisam uspio naći (global verziju). Mislim da ih jedino Goldway ima ali nije global version nego global rom.

 

Bojim se da ćeš morati pričekati evenutalno ako izađe MI10se ili razmisliti o Mi A3 ako je on uopće više dostupan.

Ima ga kod nas:

https://xiaomi-store.hr/s-mi-9-se

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice