Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.970
|
čitano: 10.922.712
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zaporožac kaže...
NetkoNegdje kaže...
 Opet ne čitaš s pažnjom. Napisao sam da već odavno nemam problem koji je prenapuhan. Kao što su ti i drugi napisali, kada bio to bio toliki problem, ne bi prodavali milijune mobitela. Kome to smeta, neka preskoči Xiaomijeve mobitele i neka uzme nešto drugo. Vrlo jednostavno. Daj prestani odgovarat jer ti je dosadno.

Eto, složio sam se s tobom, jer Xiaomi danas radi uredne mobitele..

No, ja prije 6 dana prodao Samsung Galaxy S22+ jer je puno trošio bateriju, iako sam ga postavio an 4G, štednja baterije.

Kupio sam Xiaomi 12, jer sam imao prije par godina Redmi note 9 pro i bio sam zadovoljan..(za tu cijenu)

Mislim odokativno da 50% troši manje bateriju od Samsunga, (uz isto korištenje) što je strašno puno.

No, sad o kameri;

Ne znam što da radim jer mi fotke uopće nisu oštre kad fotkam u kancelariji prema van na parking npr. ??!! Ne znam gdje podesiti opcije optičke stabilizacije, od opcija kvalitete fotke ima samo tri opcije, niska, normalna, visoka ?!

Samsugov softver ili kamera su duplo bolji, jednostavniji za podešavanje s puno opcija i prave bolje fotke, ili sa  ja blesav pa ne znam nešto podesiti, ali, opcija za podešavanje na xiaomi 12 mobitelu je malo.

 

 Samsung: trebalo bi detaljno vidjeti što je točno sisalo bateriju. I to eliminirati ako nije bitno za rad mobitela. Jasno, mislim na pojedinačni softver (aplikaciju ili aplikacije) jer je pored njega samo još ekran najveći potrošač, tim više ako može imati veći refresh rate na 90Hz ili 120Hz. Slično je s baterijama na laptopima koji imaju povećani refresh rate ekrana (90, 120, 165, 240, 300Hz).

 

Xiaomi. Negdje u postavkama kamere trebao bi imati switch "image stabilization".

 

 

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
NetkoNegdje kaže...
Memphis kaže...
NetkoNegdje kaže...
Memphis kaže...
NetkoNegdje kaže...
Memphis kaže...
@netkonegdje

Za prepoznati da ti ne radi proxymiti sensor ne trebaš biti stolar, ekspert ili neki znalac. I nema veze sa iskustvima oko postavljanja stolarije.

Vrlo jednostavno ili radi ili ne radi. Nema tu filozofije. Os ti nekome vjerovat ili ne to je odluka svake individue. Ali ako imas veliki broj Xiaomi korisnika koji se na isto zale onda fakat trebas biti stručan da doneseš zaključak jel ima tu istine ili ne.

Svaki put kada razmišljam o razini kvalitete domaćih foruma uleti mi ovakav odgovor koji me uvjeri da je kvaliteta sve niža jer netko niti ne pročita s razumijevanjem što mu se piše.

 

 

 Bolje ti je da razmišljaš o životu. Ako te smeta gledaj recenzije pun ih je internet i youtube. Možda ćeš se bolje sa njima razmijet pogotovo ako pričaju ono što želiš čut.

 Ne odlučuju oni, odlučujem ja. Oni mi samo bacaju mrvice informacija koje je potrebno provjeriti, a onda odlučiti jesu li točne ili nisu. Jer, ne bi vjerovao, ljudi lažu.

 

A ovo sa stolarom pročitaj još jednom. Fakat je žalosno da ljudi više ne razumiju napisano.

 Dobro sad si već dosadan. Ak nemaš kaj pametno još za napisat o žaomiju kani me se svojih pustih priča.

 Opet ne čitaš s pažnjom. Napisao sam da već odavno nemam problem koji je prenapuhan. Kao što su ti i drugi napisali, kada bio to bio toliki problem, ne bi prodavali milijune mobitela. Kome to smeta, neka preskoči Xiaomijeve mobitele i neka uzme nešto drugo. Vrlo jednostavno. Daj prestani odgovarat jer ti je dosadno.

Ne čitam tvoj budalaštine jer me ne zanimaju ako do sad nisi shvatio. 

Prodaje realme gro mobitela koji su poluproizvodi pa kaj sad. Vidim postao si Žaomi ambasador a nemaš dume o prodaju. Cijena je glavni faktor u svemu koja riješava falične sezore i sve ostale nedostatke. Žalosno je to kaj ti ljude koji su napustili žaomi upravo zbog tih nekih nedostatak nazivaš budalama jer ti sad imaš žaomi pa sad si najpametniji a svi ostali budale.

 

Rekao sam ti da me prekočiš isto kao ja Xiaomi jer me ne zanimaju tvoji proseri. Odgovorat ću na kaj hoću a ti spamaj bezveze.

 

Nije sramota priznati da imaš problem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2023 19:03 (NetkoNegdje).
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

 

Sto kupiti?
Realme GT Neo 3T
Samsung Galaxy A34
Realme GT2
Xiaomi Poco X5 Pro
Huawei Honor Magic5 Lite

U biti prva 3 su ozbiljni, a ova dva su tu kad sam ih vec zapisao dok sam gledao sto kupiti xD
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Napisao sam ti ova prva 3. Poco i honor nemoj. 

Gt2 je tu najkompletniji uređaj. 

Neo je jeftiniji sa super procesorom i trajanjem baterije, ali nešto slabijom kamerom. 

Samsung ima najslabiji procesor (mada bi ti bio dovoljan imo), ali je vodootporan ip67, najnoviji i samim time sa najdužom podrškom i najduljim trajanjem baterije od navedenih (po recenzijama). Uz to da su sva 3 navedena jako dobri što se tiče battery lifea. Izaberi što ti je najbitnije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2023 22:23 (hardcoree).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Naletio sam na ovo. Povlačim preporuke ako je to stalni problem. 

Ima li netko iskustva? 

https://forum.xda-developers.com/t/mic-bad-quality.4417667/

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2023 19:47 (hardcoree).
12 mjeseci
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji mobitel, od novijih modela, ima glasnu slušalicu tj. glasni zvuk u slušalici?


Danas postoje modeli koji nemaju dva zasebna zvučnika za reprodukciju zvuku (npr. videa s YT-a), pa se u slušalici nalazi zvučnik koji je odgovorana za zvuk telefonskih poziva i za zvuk glazbe, pa se zvuk iz takve slušalice čuje metrima uokolo što znači da ne postoji nikakva privatnost razgovora.


Tako da tražim mobitel s malo glasnijom slušalicom, ali ne na opisani način, da svi oko mene slušaju razgovor.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jedan kolega na moju preporuku je uzeo GT2 i ne žali se. Kod mene je GT Neo 2 i sve ok. Ovo je zapravo zanimljivo. GT2 i GT Neo 2 su gotovo pa blizanci. Iste dimenzije i dizajn, pašu im iste maske i zaštitna stakla za ekran. Razlika je jedino u procesoru i glavnoj kameri...

 

Svejedno je zabrinjavajuće da neki  imaju taj problem s mikrofonom...

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da, nije baš neka sitna greškica. 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ko želi stvarno povoljan i hardverski moćan mob, GT Neo2 je u Tia mobiteli 239€, 1god. garancija.

Mob se vodi kao izložbeni, ali sam poslao upit i rekli su da je doslovno nov, nije vrtio demo i nije bio stalno upaljen.
Uzeo ga za kćer i stvarno je nov. Folija na ekranu, sva oprema netaknuta, zapakiran i original Realme naljepnica...S mikrofonom nema problema, razgovori čisti, baterija jako dobra.
Opet moram napomenuti da je ipak izložbeni, čisto da se zna.
Imate 14 dana za povrat, pa ako nešto ne valja, vratite.

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=11-reagtn25g8128bleu

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2023 18:11 (vepar).
Moj PC  
7 0 hvala 4
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Preporuka za kvalitetne screen protectore i case, Ali ili tako nešto? Znači ne neke generičke najjeftinije, nego nešto malo bolje, pogotovo što se tiče screen protectora.

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
itomic009 kaže...

Preporuka za kvalitetne screen protectore i case, Ali ili tako nešto? Znači ne neke generičke najjeftinije, nego nešto malo bolje, pogotovo što se tiče screen protectora.

Nilkin caseovi, vrlo dobri, a nisu pretjerano ogromni.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja koristim Spigen i masku i zaštitu ekrana, skroz zadovoljan.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja koristim obične aliexpress plastične maske i kaljeno staklo. Mobitel mi pada često na asfalt, ali nikad nisam imao štetu na samom uređaju. Stakla su pucala, ali me boli briga za zamjenjivo samoljepivo staklo.

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Spiegen maske, svaka preporuka. Staklo ne koristim. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne treba ništa specijalno. Sumarum je da se energija treba rasipati svuda i ne smije se zadržati na jednoj točki uređaja. Preporuka je imati nešto naljepljeno na ekran pa makar i najjeftiniju foliju.  Građevinari ne lijepe one trake u X na prozore bez veze.  Uvijek sam se čudio koliko ima ljudi koji imaju uništen mobitel nakon prvog pada, a zapravo se radi o ljudima koji nisu imali nikakav oblik zaštite. Svaka dodatna plastika na poleđini i nešto na staklu uređaja mogu spasiti situaciju i od 101. pada na asfalt.

 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Ne treba ništa specijalno. Sumarum je da se energija treba rasipati svuda i ne smije se zadržati na jednoj točki uređaja. Preporuka je imati nešto naljepljeno na ekran pa makar i najjeftiniju foliju.  Građevinari ne lijepe one trake u X na prozore bez veze.  Uvijek sam se čudio koliko ima ljudi koji imaju uništen mobitel nakon prvog pada, a zapravo se radi o ljudima koji nisu imali nikakav oblik zaštite. Svaka dodatna plastika na poleđini i nešto na staklu uređaja mogu spasiti situaciju i od 101. pada na asfalt.

apsolutno se slažem.
imao sam spiegen ultra hybrid masku (poleđina od prozirne plastike i silikonski rubovi). jedina dobra stvar na toj maski je air cushion technology, a sve ostalo je žali bože para. da je nisam dobio pri kupnji (rabljeni mobitel) nikad je ne bi uzeo. siguran sam da imaju i boljih modela, ali kao što si rekao bolje je uzeti jeftinu masku i jeftino staklo nego najbolja masku i nikakvo staklo. ovako uzmem nekoliko maski u različitim bojama/dizajnima i ako se nešto strga lako zamijenim, ili ako mi dosadi.

stakla skuplja od 5$ su također bacanje para, osim ako je sapphire - ona stvarno jesu bolja, ali je diskutabilno jesu li ikome potrebna.

jedini minus je čekanje - mnogima treba isti dan kad se kupi mobitel. uz malo planiranja i to se riješi.

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Ne treba ništa specijalno. Sumarum je da se energija treba rasipati svuda i ne smije se zadržati na jednoj točki uređaja. Preporuka je imati nešto naljepljeno na ekran pa makar i najjeftiniju foliju.  Građevinari ne lijepe one trake u X na prozore bez veze.  Uvijek sam se čudio koliko ima ljudi koji imaju uništen mobitel nakon prvog pada, a zapravo se radi o ljudima koji nisu imali nikakav oblik zaštite. Svaka dodatna plastika na poleđini i nešto na staklu uređaja mogu spasiti situaciju i od 101. pada na asfalt.

 

Pa to se stavi na prozore da se netko ne zaleti u njega , da se zna da je staklo.

 

Ja uvijek imam kaljeno, crni rubovi, niti ne znaš da je gore s maskom. 

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kaljeno staklo sa crnim rubom i Nillkin/Spigen maskica (Nillkin super frosted shield ili Spigen Liquid Air). Ja imam tu kombinaciju na svakom uređaju. Pogledaj na nillkin.lv, cesto znaju imati popuste a dostava je brza.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Redmi note 12 pro ili poco x5 pro? Nije za igranje ..

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2023 8:16 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja koristim Spigen maskicu
Prije sam koristio i kaljeno staklo međutim otisak prsta mi nije bio tako precizan pa sam ga odlučio maknuti. Evo već 3 godine, pada skoro svakodnevno, padao je i s visine od 2 metra na asfalt i ekran je netaknut. 
Preporučam neku zaštitnu foliju ili staklo isključivo da ne ogrebeš ekran. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nezahtjevni stariji korisnik, bitno je trajanje baterije, kontrasniji ekran i sucelje bez nekih bugova. Budzet 200 eura. Ima li sta pametnije od Moto G52?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2023 18:27 (marinnn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
marinnn kaže...

Nezahtjevni stariji korisnik, bitno je trajanje baterije, kontrasniji ekran i sucelje bez nekih bugova. Budzet 200 eura. Ima li sta pametnije od Moto G52?

 Dobar mob, samo gledaj verziju s 6GB RAM-a. 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sjeba si mi racunicu ispod 200€ :-)
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2023 21:56 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Naručeno.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kod mobitela mi je uvijek bio rez na 1500 kuna. Jednostavno ne želim kupiti mali uređaj koji ulazi u cijenu laptopa, onda ću si bolje kupiti Nokiju 3310 i laptop. Da ne govorim o onim premium mobitelima koji dođu kao i bolje stolno računalo.

 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Kod mobitela mi je uvijek bio rez na 1500 kuna.

 I kod mene. Ali ta granica više nije moguća za novi mobitel s 5G tehnologijom, a da s mobitelom možeš nešto napraviti. Ako želiš 4G mobitel, onda da.

 

Nedavno sam našao u našoj domaćoj trgovini neki Samsung niže kategorije s 5G s dva veća popusta za 1600+ kuna. Ali taj mobitel nije bio bogzna što u cjelini. Kao što su i drugi pisali, sada tu granicu podigni na 300 EUR-a, pa gledaj što za taj novac možeš kupiti. A možeš. Još uvijek se nudi lagani, a dobri Xiaomi Mi 11 lite 5G NE 8/128 za 2200+, a negdje i po 2400+ kuna (mislim da akcija traje do sutra jer je neki Xiaomi fan festival do 7.5. ili isteka zaliha).

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2023 10:48 (NetkoNegdje).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

IMHO 5g je "porez na budale" i užasno je glupo preplatiti za 5g funkcionalnost umjesto da se uzme hardverski bolji mob koji ima 4g iako je danas teško naći moderni mob bez 5g... 

 

Kao netko tko je koristio hrpetinu starih i novih Xiaomija (nisam imao 13 seriju), nikako ih više ne bih preporučio jer su bugoviti elektronički otpad bez tržišne vrijednosti 6mj nakon kupovine jer dolazi novi model, softverska podrška gotovo da ne postoji i bugovi se nižu kao hepatitis abeceda, ali to je tema koja je već pređena uzduž i popreko

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2023 12:38 (maks0806).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
NetkoNegdje kaže...
Korny1603987 kaže...

Kod mobitela mi je uvijek bio rez na 1500 kuna.

 I kod mene. Ali ta granica više nije moguća za novi mobitel s 5G tehnologijom, a da s mobitelom možeš nešto napraviti. Ako želiš 4G mobitel, onda da.

 

Nedavno sam našao u našoj domaćoj trgovini neki Samsung niže kategorije s 5G s dva veća popusta za 1600+ kuna. Ali taj mobitel nije bio bogzna što u cjelini. Kao što su i drugi pisali, sada tu granicu podigni na 300 EUR-a, pa gledaj što za taj novac možeš kupiti. A možeš. Još uvijek se nudi lagani, a dobri Xiaomi Mi 11 lite 5G NE 8/128 za 2200+, a negdje i po 2400+ kuna (mislim da akcija traje do sutra jer je neki Xiaomi fan festival do 7.5. ili isteka zaliha).

 Pa moguća je ako se ne bojiš kupovine polovnog kao vrag tamjana . Ja sam kupio tri mjeseca star Xiaomi 12 Lite za 230 eura. Ima račun i garanciju. Ima malo ogrebotinu koju mi ionako svaki uređaj zaradi prije ili poslije ako nije full u masci (a budem i to napravio), ali mene to ne sekira jer je telefon bez greške a platio ga 1000kn manje nego nov, ili po cijeni ovih novih jeftinih. Tako da, nije daleko od 1500kn granice. 

 

P.S. I na konto ovog posta hejtanja Xiaomija, imam ih dva koji su već godinama u upotrebi. Redmi Note 8 PRO koji je u pogonu 3.5 godina i Redmi Note 9S 2.5 godina. I super rade. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2023 13:40 (itomic009).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Nije hejtanje, da valjaju, ne bih prelazio sa njih na nešto drugo. Ovako je cijelo moje drušvo prešlo sa Xiaomija jer su ih iritirali buggovi (tu govorim o brojci od 10ak ljudi). Ne kažem da neki modeli nisu ok, ali kao netko tko ih je koristio gotovo sve, nema šanse da ih preporučim nekome pa da nagađamo hoće li se ikad riješiti problem ili ne. Kad bolje razmislim, da hejtam ih jer su od odlične jeftinije alternative uigranim igračima (dapače istisnuli su LG, HTC, Sony itd s našeg tržišta)  postali ovo što jesu danas.

Hiperprodukcija buggovitog mediokriteta povišenih cijena sa resell valueom nošenih patika.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice