Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.900
|
čitano: 10.906.815
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Nažalost ili na sreću, nemam više tu visa premium karticu, pa mi izađe oko 4000 kn cijena na 12 rata. E sad, jel mi onda bolje kupiti Samsung S20 FE za tisuću više ili ostati na ovome (pričamo o kvaliteti uloženog naravno)?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Moram odabrati između ta 3 nažalost. Uzeo sam iPhone 12. Najradije bi Huawei da je bio kao opcija. Hvala na pomoći
3 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa, 

 

Želio bi mami za Božić pokloniti mobitel, žena je u svojim srednjim 50-ima, treba joj: Viber, Whatsapp i preko Youtubea često sluša muziku.

Do 500kn ako je ikako moguće. 

Nisam imao vremena pretražiti temu, čim prije ću, a u međuvremenu hvala ako itko ima neku preporuku.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Lukacho kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Želio bi mami za Božić pokloniti mobitel, žena je u svojim srednjim 50-ima, treba joj: Viber, Whatsapp i preko Youtubea često sluša muziku.

Do 500kn ako je ikako moguće. 

Nisam imao vremena pretražiti temu, čim prije ću, a u međuvremenu hvala ako itko ima neku preporuku.

 

 Teško je nešto novo pronaći za te novce. Najjeftinije je nešto oko 900kn, i obavezno gledaj nešto sa 4gb rama. Neki realme, redmi, ili vivax se može naći za te novce. Pa možda na dvije rate po 500kn.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Eventualno probati uloviti neki Redmi 9...mislim da je novi oko 1050kn, ali da se naći koji zapakirani na njuški za cca 800

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ok ti je i 3/32 GB
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

šteta ona nokia 5.3 za 700kn bi mu legla ko budali šamar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

čovjek je tu (na "prodaja/mobiteli") nedavno prodavao LG G6 za 700kn, ako je vjerovat prodavaču - ko novi... a odličan mob ak netko ne pati na najnovije...

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 13:13 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala ekipa, našao sam Redmi 8A koji još ima 6mj garancije, ali je 2GB/32GB, 550kn. 

Mislite da min 3GB RAMA treba za jutjub i te fore?

Tj. Samo koji minimum da gledam, pa cu probat iskopat nešto. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Lukacho kaže...

Hvala ekipa, našao sam Redmi 8A koji još ima 6mj garancije, ali je 2GB/32GB, 550kn. 

Mislite da min 3GB RAMA treba za jutjub i te fore?

Tj. Samo koji minimum da gledam, pa cu probat iskopat nešto. 

 A gle moje djevojka gleda youtube na 1.5 gb rama i ima watsap i viber, ali nema mjesta za baš ništa drugo. I ako želi npr prek browsera otić pogledat neku stranicu onda čeka jako dugo da se otvori. U teoriji može i na 2/32, ali u praksi muka je to. Moji imaju tablet sa 2 gb rama, od aplikacija imaju youtube, novine.hr, njuškalo popusti i chrome. I oni mogu surfat, ne baš brzo ali oni ne znaju da postoji brže pa su ok s tim.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
3 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima,

 

tražim evo i ja mobitel za sestru. Ja scenu ne pratim već par godina tako da nemam pojma kakva je sad situacija, pa se ovdje obraćam.

 

Dakle, obavezno Android, velika prednost Samsungu pošto je do sada koristila S8. Mobitel će se koristiti "normalno" - dakle društvene mreže, YouTube, glazba, surfanje - totalno casual korisnik. Budžet 2000-2500kn, idealno u trgovini na rate, ali ako je dobra ponuda za cash, može i tako. Koja je vaša preporuka za best buy tih kriterija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako je moguće Poco F2 Pro za 2700kn je najbolji izbor. Ali provjeriti prije kupnje dal joj pašu dimenzije jer mob je poveći i malo na težu stranu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Antimatter kaže...

Nažalost ili na sreću, nemam više tu visa premium karticu, pa mi izađe oko 4000 kn cijena na 12 rata. E sad, jel mi onda bolje kupiti Samsung S20 FE za tisuću više ili ostati na ovome (pričamo o kvaliteti uloženog naravno)?

U Santa domenici ti je :

 

S20FE - 4999kn

One Plus 8 - 4.443kn

 

Osobno bi uzeo S20FE - bolji mob.

 

S20FE ti ima 120hz ekran, UFS 3.1 memoriju, bolju prednju i zadnju kameru. Biti ćeš 100% zadovoljna s mobom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 20:11 (R36).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Antimatter kaže...

Ljudi koji ste u ovome maheri, molim pomoć :)

 

Ne razumijem se previše u specifikacije te sam pretraživala web kako odabrati dobar mobitel. Što sam više pročitala sve sam zbunjenija. Kupila bih mobitel do 5000 kn. Važna mi je dobra kamera i da nema bugova u raznoraznim aplikacijama, odnosno da oni budu minimalni. Mislila sam uzeti Samsung S20 FE ili neki Xiaomi. Naravno kupila bih nešto i jeftinije ali da je što bolji mobitel. Trenutno koristim Samsung S8.

 

Hvala svima na izdvojenom vremenu

 

 

 

Poco F2 Pro za 2700kn i uštediš dosta novaca...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 21:49 (vepar).
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Slazem se, koliko god S20FE bio zanimljiv mob, uvijek se pojavi pitanje dali je opravdano dati duplo vise novaca za Samsunga.

Smatram da nije opravdano jer ako je meni koji sam definitivno power user Xiaomi dobar onda je prosjecnom korisniku vrhunski.

Xiaomi vise cak i nije samo best buy vec je u mnogim kategorijama medju najboljima...nedavno su predstavili Mi10 Ultru koja je bila demonstracija moci sto su u stanju napraviti tako da nemas brige oko Xiaomia.

Njihov MIUI 12 je meni mozda i najbolji Android skin, oku ugodan, odlicno optimiziran pa je i autonomija baterije daleko bolja nego na Samsungu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Antimatter kaže...

Nažalost ili na sreću, nemam više tu visa premium karticu, pa mi izađe oko 4000 kn cijena na 12 rata. E sad, jel mi onda bolje kupiti Samsung S20 FE za tisuću više ili ostati na ovome (pričamo o kvaliteti uloženog naravno)?

 Kakvih 5000 kn za S20 FE!? Puno previše. Evo sad na ekupi akcija za 3800 (al do ponoći jbg). Ali u okviru te cijene bi ga trebalo kupiti, za 5000 nikako.

Oko 4000 se nađe Mi 10, meni osobno bolji izbor bi bio.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Cura je kupila A51 5G za 2500kn. 128gb, 6gb rama. Mobitel je za te novce solidan izbor (amoled ekran, 4500mah bat...) pa ako netko trazi do te cifre uzmite ga u obzir svakako. Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 23:23 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebam mob do 3500kn. Kamera ništa posebno, ekran može i LCD ono što mi je bitno to je 4G i 5G modem da podržava 4G bendove B1.B3,B7,B20 i agregacije među njima min 5CA i na 5G da podržava minimum bendove  n28 i n78. Da podržava agregaciju između 4G i 5G frekvencija min 6CA i podržava 256QAM modulaciju i 4X4 MIMO.Obavezno  qualcomm snapdragon. Preporuke

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 15:42 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz, imam s9 plus nekih 2 i po godine pa me zanima dal bi bio neki "napredak" ako predjem na xiaomi mi10 t plus. Baterija na s9 mi je jako losa pa razmisljam o kupovini drugog moba

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sancta prodaje za 3000kn izložbeni primjerak Realmea X50 Pro s urednom garancijom. Ovo je po meni super ponuda, jer šije  po svemu F2 Pro osim u bateriji...

 

https://www.sancta-domenica.hr/mobitel-realme-x50-pro-8gb-128gb-zelena-posljednji-izlozbeni-primjerak.html?utm

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
DDavorin kaže...

Trebam mob do 3500kn. Kamera ništa posebno, ekran može i LCD ono što mi je bitno to je 4G i 5G modem da podržava 4G bendove B1.B3,B7,B20 i agregacije među njima min 5CA i na 5G da podržava minimum bendove  n28 i n78. Da podržava agregaciju između 4G i 5G frekvencija min 6CA i podržava 256QAM modulaciju i 4X4 MIMO.Obavezno  qualcomm snapdragon. Preporuke

Možda ovako nešto:

OnePlus 8 ili Xiaomi Mi 10T

https://cacombos.com/device/M2007J3SY

https://cacombos.com/device/IN2013

 

ili vidi tu, može se filtrirati lista:

https://cacombos.com/

 

DuMe kaže...

Pozz, imam s9 plus nekih 2 i po godine pa me zanima dal bi bio neki "napredak" ako predjem na xiaomi mi10 t plus. Baterija na s9 mi je jako losa pa razmisljam o kupovini drugog moba

Misliš Mi 10T Pro?

Pa ako ti ne smeta prelazak na odličnu IPS matricu sa AMOLED-a i malo veći i teži uređaj po meni se isplati prebaciti na Xiaomi.

Dobiješ bolji set kamera i daleko bolju bateriju.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Sancta prodaje za 3000kn izložbeni primjerak Realmea X50 Pro s urednom garancijom. Ovo je po meni super ponuda, jer šije  po svemu F2 Pro osim u bateriji...

 

https://www.sancta-domenica.hr/mobitel-realme-x50-pro-8gb-128gb-zelena-posljednji-izlozbeni-primjerak.html?utm

Kolega malo pretjeruješ, baš da po svemu "šije" Poco F2 Pro i nije.

Realme ima 90Hz display, ali isto tako ima lošije max osvjetljenje 635 vs 854 nits, uz to ima i lošiju preciznost boja i ima poprilično velik dupli izrez u ekranu za dvije kamere, dok Poco ima čisti ekran. Po meni je Poco tu bolja opcija.

 

Baterija je na Poco puno bolja.

 

SoC isti. UFS na Poco malo brži 3.1 vs 3.0.

 

Set kamera ovisno o željama, glavna je gotovo identična, poco ima macro i bolju ultrawide dok Realme ima pravi 2x optički zoom. Poco ima 8k video.

 

Uz to Poco ima 3.5mm i infrared port, što Realme nema.

 

Realme stereo zvučnici.

 

Za istu cijenu bi se možda i razmislio, ali Poco je 10% povoljniji odnosno preko 20% ako gledamo redovne modele ne ovaj izložbeni.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Poco ima bolju bateriju, to je jasno, nema rupe u zaslonu i to mi se sviđa. Ima 3,5 mm utor.
X50 Pro je nešto manji i uži, mrvicu lakši, ima više RAM memorije u osnovnom modelu i radi se o DDR5, dok je kod Poca DDR4. X50 ima i 12/256 opciju.

Ima duplo brže punjenje, stereo zvučnike, 90 Hz ekran, pravu telefoto kameru, vjerojatno najbrži fingerprint na tržištu, dok je kod Pocoa poznato da je sporiji.

Ružna je ona rupa u ekranu kod X50 Pro, ali za selfie manijake dobra zbog ultraširoke. Meni ne znači ništa.

Baterija uopće nije loša, dapače(7-8h sot bez problema), a 65W punjač je suludo brz 😁

Spomenuo sam ovaj izložbeni, jer je stvarno povoljna cijena, nikad nije bila takva. I smatram da ispod 3000kn nema bolje....

Osobno, činjenica da Poco nema 90Hz, stereo zvučnike i samo 6GB RAM (MIUI je i agresivan po pitanju korištenja RAM-a), daje jasnu prednost za X50 unatoč 10% pa i 20% većoj cijeni.
Poco F2 Pro sam preporučio u ovoj temi, jer je u normalnim okolnostima best buy u rangu do 3000kn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 8:42 (vepar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

mzopg  Odluka pala Xiaomi MI 10T

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Realme X3 SuperZoom 12/256  SD 855+

 

na ekupi  2599 čuna ,

 

 

ovo mi je jako sumnjiva cijena jer vani je

 cca. 500 € 🤔🤔🤔 da nije neki fake .

 

  ili 

 

Poco F2 pro 6/128   SD 865 +

 

u Centar tehnike  2699 čuna .

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Svodi se na kraju kakav tip ekrana tko preferira. Brži LCD ili vizualno ljepši AMOLED
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav 

 

Mislim se između dva uređaja Realme 7 pro i Realme x50 5G.

Pa ako mi može pomoći što je bolje.

 

srdačan pozdrav

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Realme 7 Pro je bolji i kompletniji uređaj.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
čmrljo kaže...

Pozdrav 

 

Mislim se između dva uređaja Realme 7 pro i Realme x50 5G.

Pa ako mi može pomoći što je bolje.

 

srdačan pozdrav

Realno Realme 7 Pro je kompletniji, ali ako voliš glatko skrolanje, 5G i jači proc, onda je X50 bolji. 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Realme X3 SuperZoom 12/256  SD 855+

 

na ekupi  2599 čuna ,

 

 

ovo mi je jako sumnjiva cijena jer vani je

 cca. 500 € 🤔🤔🤔 da nije neki fake .

 

  ili 

 

Poco F2 pro 6/128   SD 865 +

 

u Centar tehnike  2699 čuna .

 

 

 

Nije fake. Taj telefon je startao s dosta dobrom cijenom. Ako trebaš dobre zoom mogućnosti kamere i OIS, a misliš ga dugo zadržati, bolji je izbor of F2 Pro. 12 giga RAM-a i 256 GB memorije nisu za bacit, a tu je i još uvijek moćan SD855+. Šteta što nema stero zvučnike i Amoled. IPS ne može parirati Amoledu, ali ima 120 Hz refresh. Nemoguće je za tu cijenu kod nas pronaći mob s 12 GB RAM-a...

 

F2 Pro je bolji upravo zbog Amoleda i nema rupetina po ekranu, a razliku između chipseta teško je primjetiti u normalnom radu. Ima i jaču bateriju...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice