Motorola Moto G

poruka: 471
|
čitano: 133.805
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Motorola Moto G

Primjećujem da je Moto G trenutno jako vruća roba zbog omjera uloženo/dobiveno, i dosta ga recezenata hvali pa me zanima da li kojim slučajem znate (ako netko ima undeground informacije) hoće li ga biti kod nas u HR za kupiti?

Isto tako ako ga netko ima, neka napiše svoje dojmove. {#}

 

EDIT:

Recenzija moba napravljena od strane forumaša EchoOne:

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.5.2014 17:25 (Miro).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Motorola Moto G

Imaš ga na britanskom amazonu za nekih 1200 kn, dostava u HR ti je oko 5 funti

Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Motorola Moto G
Volume kaže...

Imaš ga na britanskom amazonu za nekih 1200 kn, dostava u HR ti je oko 5 funti

Hvala ti za link, a i nadam se da će ga biti kod nas za kupiti, bez obzira šta smo sad dio unije pa je olakšana kupnja vani.

Isto tako pretpostavljam da na ovo triba platit PDV?

P.S.

Vidim da trenutno nemaju 16 GB verziju

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2013 15:20 (TiMi79).
13 godina
offline
Motorola Moto G

Nema nikakvog dodatnog pdv-a ili carine unutar EU. Tih 135 funti je cijena i to je sve šta plaćaš

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Motorola Moto G

Evo ja sam ga naručio, došao je za 4 dana na vrata. 

 

135 funti je cijena sa britanskim pdv-om, ali ti oni automatski naplate naš pdv od 25% (britanski je 20%, razlika je 5%, tako da dodaju 5% na tih 135 funti)

Ispadne cijena mobitela 141.75 funti + 6 funti dostava (oko 1350kn). Nema nikakvih carina ni dozvola od HAKOM-a, tih 147 funti je sve što plačaš.

 

Ako nekog još nešto zanima, nek slobodno pita.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 3:24 (keenan).
 
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Motorola Moto G
keenan kaže...

Evo ja sam ga naručio, došao je za 4 dana na vrata. 

 

135 funti je cijena sa britanskim pdv-om, ali ti oni automatski naplate naš pdv od 25% (britanski je 20%, razlika je 5%, tako da dodaju 5% na tih 135 funti)

Ispadne cijena mobitela 141.75 funti + 6 funti dostava (oko 1350kn). Nema nikakvih carina ni dozvola od HAKOM-a, tih 147 funti je sve što plačaš.

 

Ako nekog još nešto zanima, nek slobodno pita.

Ovo nema apsolutno nikakvog smisla. Jesi siguran da je to baš tak? Jel to s Amazona? Dakle dostava u RH funkcionira bez problema? Stvar je u tome što koliko sam ja upoznat nigdje u propisima EU nema ništa o tome da bi druga država mogla naplaćivati drugačiji PDV po nacionalnoj osnovi. Mislim da si nešto pobrkao, ali ne znam... A sumnjam da bi Amazon PDV preusmjerio u proračun RH, tako EU ne funkcionira.

 

Uglavnom, kakav je uređaj?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 10:56 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Motorola Moto G

http://imgur.com/vpqalyv

 

Evo pa vidi da računaju VAT od 25%.

I mene je prvo zbunilo da košta 135 funti a nakon što ga stavim u košaricu i kažem da dostavi u hrvatsku cijena naraste na 141.75 funti.

Nisam trenutno doma, u petak se vraćam pa ću ga tad tek vidjeti. Mobitel je trenutno isprobala samo moja mama. :D

 

EDIT: Da, amazon.co.uk

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 14:15 (keenan).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Motorola Moto G

Neznam po kojoj logici ali racunaju nas pdv. Cijena je 1319.40 kn sa pdv-om i postarinom po danasnjem tecaju. Ide i na maestro (tekuci racun) sto mi je fantasticno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Motorola Moto G
keenan kaže...

Evo ja sam ga naručio, došao je za 4 dana na vrata.

 

135 funti je cijena sa britanskim pdv-om, ali ti oni automatski naplate naš pdv od 25% (britanski je 20%, razlika je 5%, tako da dodaju 5% na tih 135 funti)

Ispadne cijena mobitela 141.75 funti + 6 funti dostava (oko 1350kn). Nema nikakvih carina ni dozvola od HAKOM-a, tih 147 funti je sve što plačaš.

 

Ako nekog još nešto zanima, nek slobodno pita.

Daj napiši nešto o mobitelu.

Kvaliteta izrade, kako radi, baterija, kamera...

Mislio sam naručiti nešto iz Kine, ali sada mi se nekako čini da je ovo dobra prilika.

16 godina
offline
Motorola Moto G

Jel postoji kakvo jamstvo? I meni se sviđa uređaj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola Moto G
lllnuclearlll kaže...

Jel postoji kakvo jamstvo? I meni se sviđa uređaj...

 

Nisam siguran sto posto, ali mislim da postoji. Ovo sam našao. Garancija godinu dana, ali moraš natrag slati amazonu.

 

indy500 kaže...

Daj napiši nešto o mobitelu.

Kvaliteta izrade, kako radi, baterija, kamera...

Mislio sam naručiti nešto iz Kine, ali sada mi se nekako čini da je ovo dobra prilika.

 

Budem napisao čim ga isprobam u petak. :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola Moto G

Amazon UK je baziran u Luxembourgu, tako da vrijedi europska direktiva o dvije godine jamstva.

 

Ali (post iz 2011.):

My experience is that after 1 year, but less than 2 years, Amazon refuses to accept responsibility under either the Sale of Goods Act 1979, as amended in 1994, or the DIRECTIVE 1999/44/EC of the European Commision. I wrote a letter to their customer service, and also to Trading Standards and the EU commission in Luxembourg. Amazon were not interested in arguments about the durabiliuty of goods. Their view is, after 12 months, you get nothing from them. The fact is. that until the EU uses the legal teeth at its disposal and imposes fines with punitive damages, it is in Amazon’s interest to flout the law. By doing so, it forces customers to pay for an independent expert report showing the goods were faulty at the time of purchase. This is because the burden of proof lies with the purchaser. This is not worth it for items less than, say, GBP 300. I have now boycotted Amazon and have voted with my fingers by shopping online elsewhere. I wish the media would pick up on Amazon’ds shoddy practices so that they came under public scrutiny with the risk of losing the confidence of customers. It is only by fines or public pressure that Amazon will have any incentive to change their policies.

 

Guardian je prije tri godine pisao o Amazonovoj nevoljkosti da poštuje dvogodišnje jamstvo. Povezano - Apple je u Italiji kažnjen zbog oglašavanja jednogodišnjeg jamstva i preporučivanja kupcima da dokupe dvogodišnje, iako po direktivi imaju pravo na dvogodišnje, tim više što je Apple i proizvođač uređaja.

 

Noviji post, iz 2013.:

Amazon insists that by ‘policy’ they don’t take responsibility for the 2 year guarantee explicitly offered with the product when I purchased it 14 months ago. They say I should contact the manufacturer. The manufacturer correctly say my contract is with the retailer. This is ridiculous and I am surprised it is not widely reported in the media and on the net. I am pursuing it with Amazon but it won’t be easy with them being based in Luxembourg. In the future I will consider other retailers. In the meanwhile, I will write to newspapers as well. Never had problems with Amazon in the past, but then again this is the first time I had guarantee issues.

 

Dakle, kod kupovine elektronike na Amazonu, kupac u EU može biti siguran samo u jednogodišnje jamstvo iako proizvođač može nuditi višegodišnje jamstvo. Preporuka kupaca koji su imali posla s Amazonom (oko garancije) drugim kupcima je da kupuju u nekoj drugoj trgovini koja poštuje zakone i direktive u zemljama EU.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2013 8:50 (hrx).
15 godina
neaktivan
offline
Motorola Moto G

Mobitel je super. Kvalitetno je izrađen, ima težinu, ne čini se lagan u ruci, poklopac od baterije se teško skida, nema nikakvog škripanja, minimalan dizajn, ništa specijalno, ali opet dovoljno elegantno. Multitasking radi super, nema nikakvog zapinjanja tijekom korištenja, radi bolje nego moj galaxy s3. Ima jedno 3 motoroline aplikacije, ali sve ostalo je čisti stock android (meni je to plus), nije zatrpan funkcijama koje nitko ne koristi kao samsung mobiteli. Baterija je super, na prvom punjenju sam dobio 5h screen on time-a, ukupno 23h na bateriji. Jedina mana su mu što nema utor za sd karticu, jel, te je kamera osrednja. Nije loša, ali nije ni impresivna. Kako slika ne bi ispala mutna moras mobitel jako mirno držati i treba mu vremena da uslika, slikanje nije instantno.. Sad uzevši u obzir cijenu od 1300kn, usudim se reći da je ovo najbolji mobitel koji možete dobiti za te novce, kod nas i neki od 3000kn ne rade dobro kao ovaj. Jako sam zadovoljan. :)

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Motorola Moto G

Postoji kakav način da se maknu te 3 aplikacije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Motorola Moto G

Možeš ih disable-at, Motorola Assist, Motorola Migrate i Moto Care. FM Radio i Camera aplikacije ne ubrajam iako su isto motoroline, i mogu se naći na play storu, pretpostavljam zbog lakšeg dobivanja updejtova za njih.

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Motorola Moto G
Volume kaže...

Imaš ga na britanskom amazonu za nekih 1200 kn, dostava u HR ti je oko 5 funti

Jel ima netko da je kupio Moto G na Amazonu i kolko se placa porez ili sta vec?

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
12 godina
offline
Re: Motorola Moto G

Jel probao tko odvrtiti AnTuTu Benchmark?

13 godina
offline
Re: Motorola Moto G
Bugzapper kaže...
Volume kaže...

Imaš ga na britanskom amazonu za nekih 1200 kn, dostava u HR ti je oko 5 funti

Jel ima netko da je kupio Moto G na Amazonu i kolko se placa porez ili sta vec?

  PDV ti odmah naplate na amazonu.

15 godina
neaktivan
offline
Motorola Moto G

@dinos3

 

Evo odvrtio sam antutu.

 

http://i.imgur.com/sjZb0R8.png

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 3:35 (keenan).
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Motorola Moto G

mozes reci kolko prosjecno dobis screen on time i sa kojem koristenjem i opce dojmove,moze i koji ss,hvala:))

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Motorola Moto G
keenan kaže...

@dinos3

 

Evo odvrtio sam antutu.

 

http://i.imgur.com/sjZb0R8.png

 

 

Poprilično dobar score za taj mob {#}

14 godina
neaktivan
offline
Motorola Moto G

Recenziju (.docx format-Word) možete pronaći na sljedećem linku: https://dl.dropboxusercontent.com/u/36821729/download/Recenzija.docx


Unboxing:



Uređaj je kupljen na stranici: 

http://www.unlocked-mobiles.com/


U tekstu ispod možete vidjeti opis narudžbe i trackinga. 

SVA PITANJA POSTAVITE OVDJE,A JA ĆU SE POTRUDITI ODGOVORITI ŠTO BRŽE I TOČNIJE !!! 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pošto ovog modela kod nas (još) nema, odlučio sam ga naručiti iz Velike Britanije. Nadam se da će uskoro doći,ako bude sreće možda izbjegnem PDV itd...

Uglavnom možete očekivati recenziju,ako sve prođe kako treba!

Pozdrav!!!

EDIT:

***04.12.2013.
- Naravno da sve ne može ići po planu. "Stock" za kupce izvan UK-a je vjerojatno jako malen,pa će uređaj biti na skladištu tek 10.12.2013..... do tada čekam!

***10.12.2013.
- Trgovac šalje mail:
"Your order has been updated to the following status.

New status: Dispatched"

I sad čekamo tracking number !

***12.12.2013.

Tracking broj stigao,a mobitel pokupljen kod trgovca i kreće u RH

***14.12.2013.

Mobitel je stigao danas oko 10 sati,ali od recenzije još ništa. Sudbina je htjela da je razlika između mobitela i mene više od 300 km. Tako da recenzije do Božića vjerojatno neće biti :-(

Pošiljka je za manje od 24 sata iz UK-a stigla u Hrvatsku, i još oko 24 sata da stigne do mene.

Cijena uređaja sa brzom dostavom: £198.31
Cijena brze dostave? £49.99

Dakle prošao sam bez plaćanja PDV-a,odnosno osim cijene uređaja sa dostavom,nikakvih troškova nije bilo.
Iz UK-a poslano UPS-om,a pošiljku u RH je preuzeo i isporučio Overseas.




Za sliku kliknite na link ispod:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/36821729/slike/UPS%20%20Tracking%20Information.png

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2013 20:51 (merlin10).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Motorola Moto G

Koliko bi došla verzija od 16 gb na amazonu?

magistar prava
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Motorola Moto G
Korny1603987 kaže...

Koliko bi došla verzija od 16 gb na amazonu?

Evo

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola Moto G
Bugzapper kaže...
Korny1603987 kaže...

Koliko bi došla verzija od 16 gb na amazonu?

Evo

Bolji odgovor dugo nisam vidio! {#}

16 godina
offline
Re: Motorola Moto G

vidio sam cijenu u funtama, ali ne znam koliko će naknadno udariti.

magistar prava
12 godina
protjeran
offline
Re: Motorola Moto G
Korny1603987 kaže...

vidio sam cijenu u funtama, ali ne znam koliko će naknadno udariti.

5 funti na 8 GB modelu, a za 16 GB mislim da bi bilo oko 8 funti

 

 

EDIT;

 

Evo provjerio sam za 16 GB model;

 

Amazon.co.uk Order Summary

£133.33      Items

£4.77        Estimated Postage & Packaging

£138.10      Total before VAT

£34.52       VAT

£172.62      Estimated Order Total

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.1.2014 19:54 (Bugzapper).
12 godina
protjeran
offline
Motorola Moto G

Moja 8 GB verzija kupljena na Amazonu UK je na putu za HR, medutim gledam na UPS stranicama da je tezina paketa samo 0,3 kg ???

To mora bit greska ili?

 

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Motorola Moto G

Ne mora, kutijica je dosta mala, samo mobitel i kabel dobiješ i 2-3 papirića

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Motorola Moto G
Bugzapper kaže...

Moja 8 GB verzija kupljena na Amazonu UK je na putu za HR, medutim gledam na UPS stranicama da je tezina paketa samo 0,3 kg ???

To mora bit greska ili?

 

Nemoj ispravljač(punjač) i slušalice očekivati u paketu...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice