Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.998
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zadnji pravi huawei flagship :)

 

2000kn

 

Stvarno za tu lovu bagatela. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Oho, pala je pila:) Super cijena

 

Od kamere očekujem da je u rangu sadašnjih flagšipa i ništa manje od toga

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Za te novce vrhunski, dovoljno je usporediti specke sa sadasnjim mobitelima i shvatis da nisu u nicemu odmakli...potpuno neisplativo dati cca 3000 kn vise.

 

Ja trenutno gustam u jos jednoj legendi, neopisiv gust mi je kamera ovog moba. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 16:33 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Oho, pala je pila:) Super cijena

 

Od kamere očekujem da je u rangu sadašnjih flagšipa i ništa manje od toga

 Ma za sitne pare se dobije mašina.

 

4K HDR OLED

7nm procesor

6/128

4200mah + 40w

 

O kamerama ne treba puno.

 

Naravno treba živjeti bez 4k60 snimanja i gcam blagodati, a tu je i veliki notch, ali mislim da mogu živjeti s tim. 

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Ja trenutno gustam u jos jednoj legendi, neopisiv gust mi je kamera ovog moba. 

 Ček to je ona ista lumia odprije ili si onu prodao i nabavio ovu bijelu?

Uglavnom, budi nostalgiju na lijepa vremena dok je WP bio aktualan, a svaka riječ o kameri je suvišna

thebatman kaže...

 Ma za sitne pare se dobije mašina.

 

4K HDR OLED

7nm procesor

6/128

4200mah + 40w

 

O kamerama ne treba puno.

 

Naravno treba živjeti bez 4k60 snimanja i gcam blagodati, a tu je i veliki notch, ali mislim da mogu živjeti s tim. 

 

 

 

 

 

 Ma super mob za te novce, budeš nabacio svoje dojmove da napišeš koju riječ a može i usporedba s ostalim modelima koje imaš kod sebe, što se tiče kamere, jel

Da, znam da nema 4K60 i nema gcam, al slobodno napiši kolko je to mana (ako i je) u odnosu na modele koje imaju podršku za gcam.

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nakon testiranja P30, MI 9, MI 9T, došao na red i Xiaomi Mi Note 10.

 

Iskreno, od svih ovih mobitela za point&shoot P30 mi se čini najbolji. Tu nema puno filozofije. ALI, pregledavajući fotke, pixelpeep metodom on je sa detaljima po danu malo slabiji čak i od Mi 9T/MI 9. Out of the box je bolja fotka na P30 dok se ne zoomira, onda se vidi to razmazivanje da je veće kod Huaweija. Naravno, kako sam i spomenuo sa night modom P30 zgazi i Mi Note 10. Inače što se tiče MI 9 vs MI 9T nema bitnijih razlika između glavne i širokokutne kamere, MI9 jedino je bolji sa tele kamerom.

 

Ovo je maloprije okinuto sa Mi Note 10, oko 20:30, raw, dorađeno u Lightroomu.

 

Uglavnom, Mi Note 10 ostaje kod mene, za 2500 kn nemam se šta puno misliti (polovni). A što se tiče samog baratanja, ergonomije najbolje mi je legao Mi 9T, stvarno taj ekran bez notcha je milina.

 

https://ibb.co/yPcbm1z

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 21:25 (blackened_bm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
blackened_bm kaže...

Nakon testiranja P30, MI 9, MI 9T, došao na red i Xiaomi Mi Note 10.

 

Iskreno, od svih ovih mobitela za point&shoot P30 mi se čini najbolji. Tu nema puno filozofije. ALI, pregledavajući fotke, pixelpeep metodom on je sa detaljima po danu malo slabiji čak i od Mi 9T/MI 9. Out of the box je bolja fotka na P30 dok se ne zoomira, onda se vidi to razmazivanje da je veće kod Huaweija. Naravno, kako sam i spomenuo sa night modom P30 zgazi i Mi Note 10. Inače što se tiče MI 9 vs MI 9T nema bitnijih razlika između glavne i širokokutne kamere, MI9 jedino je bolji sa tele kamerom.

 

Ovo je maloprije okinuto sa Mi Note 10, oko 20:30, raw, dorađeno u Lightroomu.

 

Uglavnom, Mi Note 10 ostaje kod mene, za 2500 kn nemam se šta puno misliti (polovni). A što se tiče samog baratanja, ergonomije najbolje mi je legao Mi 9T, stvarno taj ekran bez notcha je milina.

 

https://ibb.co/yPcbm1z

 Pa Mi 9T i Mi Note10 su tu negdje po dimenzijama, skoro pa isti..

 

Imao Note10 u rukama i nije bas lagano baratat s njim, kamera je odlican, al sto se tice ergonomije je lose.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Nisu, ipak je malo duži Mi Note 10, ali čak mi nije to toliko problem kolko zakrivljeni ekran. Skroz nepraktično, najgore mi tipkanje po ovim tipkama što su uz rub, ovako sam falšao kad sam prešao prije ohoho godina sa rezistivnog na kapacitivni ekran :D . 

 

Ali da ne idemo u offtopic...

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nije ista, moju zutu L1020 sam prodao bezveze, ne znam ni sam zasto...bilo mi zao poslije.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Strasno , pitam se hoce li doci dan da ce netko napokon skinuti ove Nokie iz 2012/13 sa trona.

Dnevne fotke, Nokia primjetno bolja, vise detalja.

Nocne nije tolika razlika iako i tu vidim vise finih detalja, autor je ipak odlucio dati im istu ocjenu za nocne fotke.

Ukupno, sto se fotki tice N808 je i dalje benchmark za IQ.

U tim njegovim usporedbama jedino mi se Mi Note 10 ucinio egal, u nekim cak i nesto bolji.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

 Ma super mob za te novce, budeš nabacio svoje dojmove da napišeš koju riječ a može i usporedba s ostalim modelima koje imaš kod sebe, što se tiče kamere, jel

Da, znam da nema 4K60 i nema gcam, al slobodno napiši kolko je to mana (ako i je) u odnosu na modele koje imaju podršku za gcam.

 Vec je on meni provjeren igrac, najveca zamjerka u kameri mu je "slabašan" dinamicki raspon, sto zamjeram i svim ostalim huaweima. Kad se ide na pixel peaping jedan mi9/t/t-pro ce imat bolje fotke nego ijedan huawei.

 

I da gledam iskljucivo kamere vraito bi se na mi9. 

 

Al jebiga nije telefon samo kamera, mate bolje leži u ruci i daje 30% više SOT-a.

 

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 Vec je on meni provjeren igrac, najveca zamjerka u kameri mu je "slabašan" dinamicki raspon, sto zamjeram i svim ostalim huaweima. Kad se ide na pixel peaping jedan mi9/t/t-pro ce imat bolje fotke nego ijedan huawei.

 

I da gledam iskljucivo kamere vraito bi se na mi9. 

 

Al jebiga nije telefon samo kamera, mate bolje leži u ruci i daje 30% više SOT-a.

 

 

 

 

 

Hmmm, stock vs stock, ili gcam...PRO mode na M20P je opet sasvim jedan novi level tako da se nebi bas u ovo kladio.

Kada idem izvuci krajnje granice na M20P u PRO (40MP-DNG-LR), nisam jos vidio Gcam koji tome parira.

Isto tako, primjetio sam ako se ode u PRO pa makar ostavis i sve postavke na auto dobije se drugi IQ koji je jako slican L1020, a to znaci odredjene kolicina prirodnog šuma sa senzora sto opet znaci da se sacuvaju fini detalji...puno je tu parametara i postavki da bih pausalno mogao reci "Mi9 je bolji od M20P" ili obratno.

Ako govorimo M20P stock vs Gcam Mi9 onda bih se mogao sloziti da ce u nekakvom prosjeku Mi9 dati ostrije fotke.

Ono sto se meni ne svidja na Mi9 je sto dize ISO u nebo, dok sam ga imao doslo mi je da ni ne gledam EXIF ...ono tipa, neka fotka sa nesto manje svjetlosti gdje bi ISO 400 bio sasvim normalan, on stavi ISO 2500.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
thebatman kaže...

 Vec je on meni provjeren igrac, najveca zamjerka u kameri mu je "slabašan" dinamicki raspon, sto zamjeram i svim ostalim huaweima. Kad se ide na pixel peaping jedan mi9/t/t-pro ce imat bolje fotke nego ijedan huawei.

 

I da gledam iskljucivo kamere vraito bi se na mi9. 

 

Al jebiga nije telefon samo kamera, mate bolje leži u ruci i daje 30% više SOT-a.

 

 

 

 

 

Hmmm, stock vs stock, ili gcam...PRO mode na M20P je opet sasvim jedan novi level tako da se nebi bas u ovo kladio.

Kada idem izvuci krajnje granice na M20P u PRO (40MP-DNG-LR), nisam jos vidio Gcam koji tome parira.

Isto tako, primjetio sam ako se ode u PRO pa makar ostavis i sve postavke na auto dobije se drugi IQ koji je jako slican L1020, a to znaci odredjene kolicina prirodnog šuma sa senzora sto opet znaci da se sacuvaju fini detalji...puno je tu parametara i postavki da bih pausalno mogao reci "Mi9 je bolji od M20P" ili obratno.

Ako govorimo M20P stock vs Gcam Mi9 onda bih se mogao sloziti da ce u nekakvom prosjeku Mi9 dati ostrije fotke.

Ono sto se meni ne svidja na Mi9 je sto dize ISO u nebo, dok sam ga imao doslo mi je da ni ne gledam EXIF ...ono tipa, neka fotka sa nesto manje svjetlosti gdje bi ISO 400 bio sasvim normalan, on stavi ISO 2500.

 ima se meže se heheh

 

ma kad gledam gcam, point and shoot.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 

ma kad gledam gcam, point and shoot.

 

 

To da, s tim se mogu sloziti.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Nije ista, moju zutu L1020 sam prodao bezveze, ne znam ni sam zasto...bilo mi zao poslije.

 

 Bome, morao bih ja razmišljat o nabavci 1020tke

ocean77 kaže...

 

Strasno , pitam se hoce li doci dan da ce netko napokon skinuti ove Nokie iz 2012/13 sa trona.

Dnevne fotke, Nokia primjetno bolja, vise detalja.

Nocne nije tolika razlika iako i tu vidim vise finih detalja, autor je ipak odlucio dati im istu ocjenu za nocne fotke.

Ukupno, sto se fotki tice N808 je i dalje benchmark za IQ.

U tim njegovim usporedbama jedino mi se Mi Note 10 ucinio egal, u nekim cak i nesto bolji.

 Čemu čuđenje, pa 1020 ima odlično procesuriranje slike u jpegu, to je ono što sam pričao već prije, pokaži mi mob koje ima odlično procesuiranje tj minimalno softversko "lickanje", nema nitko! Ne u današnjem svijetu smartfona, kao što rekoh, u ono vrijeme nije postojao oil painting ili agresivna redukcija šuma, a ovo danas je sve kockanje, jer se ne ide na to da fotka izgleda realnija, neg da bude oku čim lijepša (nabrijana, izoštrena, bez detalja itd.)

thebatman kaže...

 Vec je on meni provjeren igrac, najveca zamjerka u kameri mu je "slabašan" dinamicki raspon, sto zamjeram i svim ostalim huaweima. Kad se ide na pixel peaping jedan mi9/t/t-pro ce imat bolje fotke nego ijedan huawei.

 

I da gledam iskljucivo kamere vraito bi se na mi9. 

 

Al jebiga nije telefon samo kamera, mate bolje leži u ruci i daje 30% više SOT-a.

 

 

 

 Znači ne postoji izbalansiran mob ak govorimo o kamerama?

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Možda p40 pro plus. 

 

- dinamicki raspon bolji nego p30

- sve fokale dobro pogođene

- video odlican

 Jedino to žutilo malo jebe al aj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni se isto cini da je P40 PRO+ najzaokruzeniji danasnji kamera mob, sve se cini OK na papiru.

Vjerujem da se sa svim tim fokalama u PRO mode mogu cuda napraviti.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
ocean77 kaže...
thebatman kaže...

 Vec je on meni provjeren igrac, najveca zamjerka u kameri mu je "slabašan" dinamicki raspon, sto zamjeram i svim ostalim huaweima. Kad se ide na pixel peaping jedan mi9/t/t-pro ce imat bolje fotke nego ijedan huawei.

 

I da gledam iskljucivo kamere vraito bi se na mi9. 

 

Al jebiga nije telefon samo kamera, mate bolje leži u ruci i daje 30% više SOT-a.

 

 

 

 

 

Hmmm, stock vs stock, ili gcam...PRO mode na M20P je opet sasvim jedan novi level tako da se nebi bas u ovo kladio.

Kada idem izvuci krajnje granice na M20P u PRO (40MP-DNG-LR), nisam jos vidio Gcam koji tome parira.

Isto tako, primjetio sam ako se ode u PRO pa makar ostavis i sve postavke na auto dobije se drugi IQ koji je jako slican L1020, a to znaci odredjene kolicina prirodnog šuma sa senzora sto opet znaci da se sacuvaju fini detalji...puno je tu parametara i postavki da bih pausalno mogao reci "Mi9 je bolji od M20P" ili obratno.

Ako govorimo M20P stock vs Gcam Mi9 onda bih se mogao sloziti da ce u nekakvom prosjeku Mi9 dati ostrije fotke.

Ono sto se meni ne svidja na Mi9 je sto dize ISO u nebo, dok sam ga imao doslo mi je da ni ne gledam EXIF ...ono tipa, neka fotka sa nesto manje svjetlosti gdje bi ISO 400 bio sasvim normalan, on stavi ISO 2500.

 ima se meže se heheh

 

ma kad gledam gcam, point and shoot.

 Potpis na ovo sve boldano, drago mi je da i drugi vide da je kod detalja Xiaomi u prednosti nad Huaweiem. I ovo sa ISO-m kod MI9, nepotrebno dizanje ISO, ali dosta dobro software to popegla. Diže shutter na veće brzine zbog nedostatka optičke stabilizacije, a k tome onda mora i ISO rasti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 12:28 (blackened_bm).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jedna mala usporedba, Mate 20 PRO vs Lumia 1020.

Oba PRO mode, Mate ISO 50, Lumia ISO 100, SS 1/4 sec, CROP 200%.

 

Kako god da usporedim Lumia redovito ima vise detalja.

Na oba sam stavio WB (žarulja), ali Lumia je pogodila tocnije boje.

Teksture puno bolje na L1020.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Jedna mala usporedba, Mate 20 PRO vs Lumia 1020.

Oba PRO mode, Mate ISO 50, Lumia ISO 100, SS 1/4 sec, CROP 200%.

 

Kako god da usporedim Lumia redovito ima vise detalja.

Na oba sam stavio WB (žarulja), ali Lumia je pogodila tocnije boje.

Teksture puno bolje na L1020.

 

 Nevjerojatno da mob iz koje ono godine, 2013te i dan danas nema pravu konkurenciju, bar što se tiče fotića.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 8:56 (zvonac).
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Odlični detalji na Lumia 1020, izgleda velika prednost što nema današnji agresivan noise reduction i ostale algoritme za uljepšavanje. 
Prirodan šum je najbolji.

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže..
 Nevjerojatno da mob iz koje ono godine, 2013te i dan danas nema pravu konkurenciju, bar što se tiče fotića.

 

 

Da, 2013.

 

 

Cromaki kaže...

Odlični detalji na Lumia 1020, izgleda velika prednost što nema današnji agresivan noise reduction i ostale algoritme za uljepšavanje. 
Prirodan šum je najbolji.

 

 

Ovo sto si napisao je kljucno.

Kod nje nema doslovno nikakvog SW peglanja i po meni to izgleda odlicno kada se gleda 1:1 i jos vise kada se ovako malo uveca.

Probao sam Mate staviti na 10MP misleci da ce biti bolje, ali tek tu dolazi do ogromne razlike da uopce nije usporedivo.

 

 

Jucer sam se zezao sa Lumiom jer su mi falile neke app, ali sam ih na kraju uspjesno instalirao.

Problem je sto za sve koji imaju starije Lumie imaju dvije opcije, ostati na W8.1 i nastaviti koristiti mob kao kameru sto nije lose jer je mob mali, stane u svaki djep, ima odlican amoled ekran za kadriranje, full manualne kontrole sa RAW-om.

Druga opcija je staviti Win10 i nastaviti koristiti mob funkcionalno sa mnogim aplikacijama koje koristimo i na Androidima.

Meni za to ne treba pa sam ostavio Win 8.1 i stavio sve app koje nisam imao. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 9:29 (ocean77).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ovaj maleni mi stiže danas, nisam ga nikad imao, ali mislim da je još uvijek relevantan u polju kamere. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Ovaj maleni mi stiže danas, nisam ga nikad imao, ali mislim da je još uvijek relevantan u polju kamere. 

 Taj ce ti bit najinferiorniji od zadnjih flagsipa koje si imao

 

Javi rezultate kamere.

5 godina
offline
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Malo mi cudno da je kamera na 4XL bolja neg na OP8P.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Kunuli se do nedavno u 108MP...a sad su skuzili da su Sony/Huawei ipak u pravu. 

 

108MP je promašaj i to sad i Samsung shvaca.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

Malo mi cudno da je kamera na 4XL bolja neg na OP8P.

Daj mi reci kad je OP imao dobru kameru?

 

Nikad.

 

Kamera na OP8P nema veze s kamerom na Oppo Find X2 Pro bez obzira što su iz iste grupacije. 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Kunuli se do nedavno u 108MP...a sad su skuzili da su Sony/Huawei ipak u pravu. 

 

108MP je promašaj i to sad i Samsung shvaca.

 Nije promašaj nego je skup.

5 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

šteta što samsung nije nastavio s ovim

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice