Wallstreet Bets

poruka: 322
|
čitano: 46.749
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets

Google je obrisao sve te recenzije jer krše pravila Google Playa. Namjerno masovno davanje jedne zvjezdice da bi se degradiralo aplikaciju nije dozvoljeno.

14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Marko :D kaže...

Google je obrisao sve te recenzije jer krše pravila Google Playa. Namjerno masovno davanje jedne zvjezdice da bi se degradiralo aplikaciju nije dozvoljeno.

 čak i ako je s objektivnim razlogom ? loše je pravilo barem u ovom slučaju

13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets

To pravilo stoji otkad je Google Playa i nije ništa novo. Ti i dalje možeš dati jednu zvjezdicu ako ti se aplikacija ne sviđa i nisi zadovoljan istom. Koliko vidim, trenutna ocjena je 2.2 i najviše je negativnih recenzija.

 

Ovo pravilo je tu da zaštiti razvojne programere i njihove aplikacije. Zamisli što bi se dogodilo kad bi svi učenici masovno davali jednu zvjezdicu aplikaciji e-Dnevnik samo zato što im roditelji mogu vidjet ocjene.

11 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Marko :D kaže...

Google je obrisao sve te recenzije jer krše pravila Google Playa. Namjerno masovno davanje jedne zvjezdice da bi se degradiralo aplikaciju nije dozvoljeno.

dobri Guglo, brinu za prava malog covjeka, zato su i maknuli don't be evil 

inace kako bi aplikaciji trebalo dati jednu zvijezdicu, nenamjerno?

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 6:06 (blackraider7).
11 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
NoDe31 kaže...

Neki su tu malo previše zagrizli priče o "herojima sa reddita" koji su "naguzili velike ribe"... 

 

 

Ma da sve je to samo jedna velika sala i posalica, zato su ih morali spasavati ovi iz Citadela od bankrota, iz šege i vica 

a sefica NASDAQ-a po CNBC-u naglo laprda o potrebi regulacije, valjda je i ona previse zagrizla price ....

14 godina
offline
Wallstreet Bets

Evo par slika sa reddita ako netko ne prati

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 10:31 (ivan72478).
13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
blackraider7 kaže...
Marko :D kaže...

Google je obrisao sve te recenzije jer krše pravila Google Playa. Namjerno masovno davanje jedne zvjezdice da bi se degradiralo aplikaciju nije dozvoljeno.

dobri Guglo, brinu za prava malog covjeka, zato su i maknuli don't be evil 

inace kako bi aplikaciji trebalo dati jednu zvijezdicu, nenamjerno?

Pročitaj ponovno moje poruke. Ključna riječ je—masovno. Google nikome nije zabranio davanje jedne zvjezdice, ti je slobodno možeš dati u svakom trenutku. Ovdje imaš slučaj da je više od 10.000 ljudi u vrlo kratkom roku dalo jednu zvjezdicu aplikaciji koja radi opisano i bez ikakvih valjanih razloga s ciljem degradiranja aplikacije.

 

Da sve te negativne recenzije nisu došle u tako kratkom roku, Google ih sigurno ne bi uklonio. Osim što je cilj bio, kao što sam rekao, degradiranje aplikacije; sav taj negativan feedback se može smatrati spamom koji također nije dozvoljen.

 

I ne, nisam na strani hedge fondova, RobinaHooda i sličima, nego na strani WSB ekipe. Ali namjerno pljuvanje developera aplikacije je ipak malo previše i tu sam na strani Google-a.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
Otvorio bih account u ponedjeljak. Gdje mi preporucas?
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 10:33 (ivan72478).
16 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Marko :D kaže...
blackraider7 kaže...
Marko :D kaže...

Google je obrisao sve te recenzije jer krše pravila Google Playa. Namjerno masovno davanje jedne zvjezdice da bi se degradiralo aplikaciju nije dozvoljeno.

dobri Guglo, brinu za prava malog covjeka, zato su i maknuli don't be evil 

inace kako bi aplikaciji trebalo dati jednu zvijezdicu, nenamjerno?

Pročitaj ponovno moje poruke. Ključna riječ je—masovno. Google nikome nije zabranio davanje jedne zvjezdice, ti je slobodno možeš dati u svakom trenutku. Ovdje imaš slučaj da je više od 10.000 ljudi u vrlo kratkom roku dalo jednu zvjezdicu aplikaciji koja radi opisano i bez ikakvih valjanih razloga s ciljem degradiranja aplikacije.

 

Da sve te negativne recenzije nisu došle u tako kratkom roku, Google ih sigurno ne bi uklonio. Osim što je cilj bio, kao što sam rekao, degradiranje aplikacije; sav taj negativan feedback se može smatrati spamom koji također nije dozvoljen.

 

I ne, nisam na strani hedge fondova, RobinaHooda i sličima, nego na strani WSB ekipe. Ali namjerno pljuvanje developera aplikacije je ipak malo previše i tu sam na strani Google-a.

Razumijem što hoćeš reći, ali ne slažem se zbog ovog podebljanog. Ne radi opisano i itekako su valjani razlozi da im se da jedna zvjezdica, bilo masovno ili pojedinačno. Nigdje u uvjetima na njihovom webu i aplikaciji nije pisalo da će onemogućiti kupnju dionice ako to nije u interesu velikim fondovima. Sve ostalo (opterećenje ili ne znam kakve su izlike već imali) je mazanje očiju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 11:38 (Marko).
14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Marko :D kaže..

 

I ne, nisam na strani hedge fondova, RobinaHooda i sličima, nego na strani WSB ekipe. Ali namjerno pljuvanje developera aplikacije je ipak malo previše i tu sam na strani Google-a.

 to nije pljuvanje po developerima nego po samom robinhoodu, upravi, no dobro svakako im ovo neće pomoći, uništili su si reputaciju 

13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Marko kaže...
Marko :D kaže...
blackraider7 kaže...
Marko :D kaže...

Google je obrisao sve te recenzije jer krše pravila Google Playa. Namjerno masovno davanje jedne zvjezdice da bi se degradiralo aplikaciju nije dozvoljeno.

dobri Guglo, brinu za prava malog covjeka, zato su i maknuli don't be evil 

inace kako bi aplikaciji trebalo dati jednu zvijezdicu, nenamjerno?

Pročitaj ponovno moje poruke. Ključna riječ je—masovno. Google nikome nije zabranio davanje jedne zvjezdice, ti je slobodno možeš dati u svakom trenutku. Ovdje imaš slučaj da je više od 10.000 ljudi u vrlo kratkom roku dalo jednu zvjezdicu aplikaciji koja radi opisano i bez ikakvih valjanih razloga s ciljem degradiranja aplikacije.

 

Da sve te negativne recenzije nisu došle u tako kratkom roku, Google ih sigurno ne bi uklonio. Osim što je cilj bio, kao što sam rekao, degradiranje aplikacije; sav taj negativan feedback se može smatrati spamom koji također nije dozvoljen.

 

I ne, nisam na strani hedge fondova, RobinaHooda i sličima, nego na strani WSB ekipe. Ali namjerno pljuvanje developera aplikacije je ipak malo previše i tu sam na strani Google-a.

Razumijem što hoćeš reći, ali ne slažem se zbog ovog podebljanog. Ne radi opisano i itekako su valjani razlozi da im se da jedna zvjezdica, bilo masovno ili pojedinačno. Nigdje u uvjetima na njihovom webu i aplikaciji nije pisalo da će onemogućiti kupnju dionice ako to nije u interesu velikim fondovima. Sve ostalo (opterećenje ili ne znam kakve su izlike već imali) je mazanje očiju.

Recenzijama na Google Playu konkretno se recenzira rad aplikacije, a ne samog servisa ili usluge. Za to postoje druge stranice kao što su TrustPilot.

 

Također, u ugovoru između RobinHooda i korisnika jasno piše da zadržavaju pravo blokiranja i ograničavanja trgovanja određenim dionicama u bilo kojem trenutku. Zbog toga neki pravnici i govore kako nije izgledno da će korisnici dobiti tužbu.

 

Da li je moralno od strane RobinHooda da pojedincima daju da trguju dionicama kako im se hoće, a običnim građanima ne? Baš i nije. Ali moraš imati na umu da i iza RobinHooda stoje fondovi i investori koji očekuju da se najviše pogoduje njima. Fondovi ne igraju jednih protiv drugih; oni se udružuju i zajedničkim snagama manipuliraju tržištem.

loky4i4 kaže...
Marko :D kaže..

 

I ne, nisam na strani hedge fondova, RobinaHooda i sličima, nego na strani WSB ekipe. Ali namjerno pljuvanje developera aplikacije je ipak malo previše i tu sam na strani Google-a.

 to nije pljuvanje po developerima nego po samom robinhoodu, upravi, no dobro svakako im ovo neće pomoći, uništili su si reputaciju 

Prije po developerima jer se u tim recenzijama ocjenjuje koliko je dobro napravljena aplikacija; ne ocjenjuje se servis ili usluga. Za recenziranje servisa ili usluga direktno, koristi se TrustPilot i slične stranice.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 12:18 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Marko :D kaže...
Marko kaže...
Marko :D kaže...
blackraider7 kaže...
Marko :D kaže...

Google je obrisao sve te recenzije jer krše pravila Google Playa. Namjerno masovno davanje jedne zvjezdice da bi se degradiralo aplikaciju nije dozvoljeno.

dobri Guglo, brinu za prava malog covjeka, zato su i maknuli don't be evil 

inace kako bi aplikaciji trebalo dati jednu zvijezdicu, nenamjerno?

Pročitaj ponovno moje poruke. Ključna riječ je—masovno. Google nikome nije zabranio davanje jedne zvjezdice, ti je slobodno možeš dati u svakom trenutku. Ovdje imaš slučaj da je više od 10.000 ljudi u vrlo kratkom roku dalo jednu zvjezdicu aplikaciji koja radi opisano i bez ikakvih valjanih razloga s ciljem degradiranja aplikacije.

 

Da sve te negativne recenzije nisu došle u tako kratkom roku, Google ih sigurno ne bi uklonio. Osim što je cilj bio, kao što sam rekao, degradiranje aplikacije; sav taj negativan feedback se može smatrati spamom koji također nije dozvoljen.

 

I ne, nisam na strani hedge fondova, RobinaHooda i sličima, nego na strani WSB ekipe. Ali namjerno pljuvanje developera aplikacije je ipak malo previše i tu sam na strani Google-a.

Razumijem što hoćeš reći, ali ne slažem se zbog ovog podebljanog. Ne radi opisano i itekako su valjani razlozi da im se da jedna zvjezdica, bilo masovno ili pojedinačno. Nigdje u uvjetima na njihovom webu i aplikaciji nije pisalo da će onemogućiti kupnju dionice ako to nije u interesu velikim fondovima. Sve ostalo (opterećenje ili ne znam kakve su izlike već imali) je mazanje očiju.

Recenzijama na Google Playu konkretno se recenzira rad aplikacije, a ne samog servisa ili usluge. Za to postoje druge stranice kao što su TrustPilot.

 

Također, u ugovoru između RobinHooda i korisnika jasno piše da zadržavaju pravo blokiranja i ograničavanja trgovanja određenim dionicama u bilo kojem trenutku. Zbog toga neki pravnici i govore kako nije izgledno da će korisnici dobiti tužbu.

 

Da li je moralno od strane RobinHooda da pojedincima daju da trguju dionicama kako im se hoće, a običnim građanima ne? Baš i nije. Ali moraš imati na umu da i iza RobinHooda stoje fondovi i investori koji očekuju da se najviše pogoduje njima. Fondovi ne igraju jednih protiv drugih; oni se udružuju i zajedničkim snagama manipuliraju tržištem.

loky4i4 kaže...
Marko :D kaže..

 

I ne, nisam na strani hedge fondova, RobinaHooda i sličima, nego na strani WSB ekipe. Ali namjerno pljuvanje developera aplikacije je ipak malo previše i tu sam na strani Google-a.

 to nije pljuvanje po developerima nego po samom robinhoodu, upravi, no dobro svakako im ovo neće pomoći, uništili su si reputaciju 

Prije po developerima jer se u tim recenzijama ocjenjuje koliko je dobro napravljena aplikacija; ne ocjenjuje se servis ili usluga. Za recenziranje servisa ili usluga direktno, koristi se TrustPilot i slične stranice.

Ovo za zadržavanje prava blokiranja i ograničavanja nisam znao, zanimljiva informacija. A ne znam onda, treba u takvim situacijama jednostavno preći na alternativu (tipa Revolut?). Oni unutar 8 sati omoguće trading account ako zatražiš, ne znam jedino je li dostupan u Americi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
Vlasnik aplikacije zadržava pravo ograničenja trgovanja.
Korisnik aplikacije zadržava pravo loše ocijeniti aplikaciju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Marko kaže...

Ovo za zadržavanje prava blokiranja i ograničavanja nisam znao, zanimljiva informacija. A ne znam onda, treba u takvim situacijama jednostavno preći na alternativu (tipa Revolut?). Oni unutar 8 sati omoguće trading account ako zatražiš, ne znam jedino je li dostupan u Americi.

Samo par aplikacija je odlučilo blokirati kupovanje dionica GME, kod drugih i dalje radi normalno. Netko je pisao da se na Revolutu i dalje bez problema mogu kupovati dionice bez ograničenja.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets

Ne radi se tu samo o aplikacijama.

Vecina njih, ako ne i sve, koje imaju no-fee osnovu ne procesuiraju clearings same na burzi, nego koriste middle man-a i clearing agenta kojem moraju placati fees (collateral). Dosta europskih je isto bilo zahvaceno (Trade Republic, Trading212, itd.).

Prave banke i institucije (Morgan Stanley, Fidelity, ING, itd.) i par brokera koji nemaju nikoga izmedju sebe i burze su nastavili raditi neometano. Dakle cista manipulacija trzista i lijepo se pokazalo tko posluje na kakav nacin.

Prakticki svi koji imaju usluguju koju naplacuju, nemaju problema sa egzekucijama.

 

Interactive Brokers se u svemu ovome najvise posrao po svojim korisnicima:

Lik otvoreno prica da blokira koristenje jer se boje za korisnike. Nemoj me jebat.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 13:52 (Dino_Velvet).
14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets

Što znači "kada se otvori"? Da li se zna kad će se otvoriti?

Revult u pitanju.

Gamers dont die, they respawn! :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 16:46 (MilkMan).
14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets

Što znači "kada se otvori"? Da li se zna kad će se otvoriti?

Revult u pitanju.

Gamers dont die, they respawn! :)
14 godina
offline
Re: Wallstreet Bets

Što znači "kada se otvori"? Da li se zna kad će se otvoriti?

Revult u pitanju.

Gamers dont die, they respawn! :)
13 godina
offline
Wallstreet Bets

Burza se otvara svaki radni dan od 15:30 - 22:00

Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Wallstreet Bets

Kako postoji wallstreetbets, tako se pojavila i alternativna verzija satoshistreetbets na kojima dosta popularnosti privlači DOGE coin. (Reddit)

Coin zasigurno ima popularnost i polako dobiva i na prihvaćenosti. Uz GME situaciju, BCH i DOGE su coini koji bi mogli doživjeti značajan uzlet u vrijednosti.

Moj PC  
0 0 hvala 5
9 godina
offline
Wallstreet Bets

moram još malo proučiti cijelu temu, mislim da sam skužio baš ovo najosnovnije, ali ono što podupirem je takva akcija gdje obični ljudi stvarno uzdrmaju ovakve bandite, apsolutno svaka čast i puna podrška. Mi bi HDZ-SDP oborili u jedan dan da napravimo akciju ovakve snage. Doslovno obični ljudi koji imaju normalne prihode neće prodati dionice iako bi bili u ogromnom profitu. Prosječan rvat bi prodao i sebe i rođenu majku za 200 eura

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
Dino_Velvet kaže...

Yolo update :)

 

Podijeli drugi put :) Zakasnio sam na vlak :) Ako nista drugo, imam nesto sitno Evoteca na TradRepublic.

 

p.s. ovo si kupio na DKB, jel tako? koja burza ili zapravo koje postavke si kod kupnje postavio? Limit buy, najbolja dnevno izvrsavanje ili slicno? Te koja ti je bila naknada?

last.fm/user/jolly_bravo
7 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
MilkMan kaže...

Što znači "kada se otvori"? Da li se zna kad će se otvoriti?

Revult u pitanju.

 Burza se po našem vremenu otvara u 15:30, naravno samo radnim danom.

 

EDIT: Vidim da je kolega gore već odgovorio...

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 18:22 (It'sMe932).
13 godina
offline
Wallstreet Bets

Dobar clanak, sve ovo se događalo zadnja 2 tjedna. Članak je napisan prije 7 godina.

 

https://seekingalpha.com/instablog/11442671-gerald-klein/3096735-anatomy-of-a-short-attack

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
MilkMan kaže...

Što znači "kada se otvori"? Da li se zna kad će se otvoriti?

Revult u pitanju.

 Stari moj, bez uvrede al ti ak neznas kad burza radi rade se ostavi svega jel ces samo izgubit pare.

13 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
R4zOR229 kaže...
MilkMan kaže...

Što znači "kada se otvori"? Da li se zna kad će se otvoriti?

Revult u pitanju.

 Stari moj, bez uvrede al ti ak neznas kad burza radi rade se ostavi svega jel ces samo izgubit pare.

 Pogledaj kolko je uložio

Say hello to my little friend
13 godina
odjavljen
offline
Re: Wallstreet Bets
MilkMan kaže...

Što znači "kada se otvori"? Da li se zna kad će se otvoriti?

Revult u pitanju.

 Radije oba ordera zaustavi, i ako već hoćeš kupovati na market openu, onda najprije prati kretanja cijene u premarketu, iako nije preporučeno odmah na openu kupovati. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
jollyb kaže...
Dino_Velvet kaže...

Yolo update :)

 

Podijeli drugi put :) Zakasnio sam na vlak :) Ako nista drugo, imam nesto sitno Evoteca na TradRepublic.

 

p.s. ovo si kupio na DKB, jel tako? koja burza ili zapravo koje postavke si kod kupnje postavio? Limit buy, najbolja dnevno izvrsavanje ili slicno? Te koja ti je bila naknada?

Ovo je bilo jos prije 10 dana, a sam GME ciljam jos otkad je bio oko $12USD sredinom 11. mjesec ali sam bio skeptican, sredina 1. mjeseca je pokazal da se nesto dogadja.

Da, ovo je shot sa DKB, imam 85 na XETRA-a i 55 na NYSE, stavim najbolji dnevni execution pa di prodje prodje.

Imam jos accountove na ING, Degiro i Interactive Brokers ali IB cu sutra zatvorit, Degiro mi sluzi kao backup a na ING mjesecno ulazem u Vanguard All-World ETF.

Fee kod DKB nije bas malen al barem nema problema sa egzekucijama niti limitiraju broj dionica kao sada sto se desava sa Robinhood, Trading212, Trade Republic i ostalim no/low-fee platformama.

14 godina
offline
Wallstreet Bets

Nisu to nikakvi novci koje ću "osjetit" ako ih izgubim, a ako se dogodi suprotno, mogao bi ih itekako "osjetit" :)

 

Kupio 10usd doge coina, pa neka se "dinstaju" :)

 

Gamers dont die, they respawn! :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice