Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

poruka: 79
|
čitano: 11.065
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr".
14 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
Kaby kaže...
miki_the_pirat kaže...

Skoro isto kao r9 3900x koji košta jednako kao 9900k... to je poanta... al nebitno više.

Pa slažem se, ali R9 3900X nije gaming king kao što se govori za i9-9900k.. ugl. poanta je da, čak ako i kupite RTX2080Ti, pa čak i ako igrate na 1080p rezi, vrlo vjerojatno nećete primjetit raziku između 150 i 170fps, koliko je u prosjeku i9 brži od R5 na tom linku..

 Ali ako vec dajem novce koje dajem, zasto onda ne imat 170fps umjesto 150fps? Nebitno sto ja to necu osjetit, zasto da ne kupim nesto sto je bolje? 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
=XFX=PlayHard kaže...

 Ali ako vec dajem novce koje dajem, zasto onda ne imat 170fps umjesto 150fps? Nebitno sto ja to necu osjetit, zasto da ne kupim nesto sto je bolje? 

Dakle kažeš sljedeće, dao bi 4500kn umjesto 1600kn bez obzira šta to praktički u igrama nebi ni osjetio? Kužiš, koji je smisao toga? Zar nije bolje sad dat 1600kn za proc a ostalih 3000kn spremit pa za 2-3 god s tom lovom uzet opet nešto novo koje će bit jače i od 9900K?

16 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
metallic kaže...
miki_the_pirat kaže...

metallic
Odi restartaj ryzena pa se vidimo sutra kad boota

nhf

Dize se uredno sa 16 sek. Nemam se sto ljutiti lijepa je brojka. Ryzen je spasitelj desktop PC-ja, dok sebi i nama to ne priznate moramo turpijati. nHF²

 

;)

 Meni se digne i brže, pa se ne hvalim 

15 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
Kaby kaže...
miki_the_pirat kaže...

Skoro isto kao r9 3900x koji košta jednako kao 9900k... to je poanta... al nebitno više.

Pa slažem se, ali R9 3900X nije gaming king kao što se govori za i9-9900k.. ugl. poanta je da, čak ako i kupite RTX2080Ti, pa čak i ako igrate na 1080p rezi, vrlo vjerojatno nećete primjetit raziku između 150 i 170fps, koliko je u prosjeku i9 brži od R5 na tom linku..

Treba samo napomenuti da su ovdje, barem kako ih iznose pojedinci, linkovi totalna glupost.
Danas što god da ukucaš i što god tražiš naći ćeš neki link koji ti paše u datoj argumentaciji.

Isto tako nije zgodno napomenuti da prave render farme se (o igricama da i ne govorim) oslananjaju na GPU rješenje gdje su, ruku na srce, AMD-ovi proizvodi polurješenje, dok tu Nvidia uvjerljivo rula.

Treba isto uzeto sa dozom rezerve da će i9 10900K biti 30% brži, drugim riječima treba sačekati sâm CPU i testove da to potvrde. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
Kaby kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

 Ali ako vec dajem novce koje dajem, zasto onda ne imat 170fps umjesto 150fps? Nebitno sto ja to necu osjetit, zasto da ne kupim nesto sto je bolje? 

Dakle kažeš sljedeće, dao bi 4500kn umjesto 1600kn bez obzira šta to praktički u igrama nebi ni osjetio? Kužiš, koji je smisao toga? Zar nije bolje sad dat 1600kn za proc a ostalih 3000kn spremit pa za 2-3 god s tom lovom uzet opet nešto novo koje će bit jače i od 9900K?

 Onda opet imaš (doslovno ga imaš :D) i5 9400f koji je jeftiniji a tu negdje sa 3600 zar ne?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
Envy kaže...

Treba samo napomenuti da su ovdje, barem kako ih iznose pojedinci, linkovi totalna glupost.

Treba isto uzeto sa dozom rezerve da će i9 10900K biti 30% brži, drugim riječima treba sačekati sâm CPU i testove da to potvrde. 

Ništa nije crno-bijelo, tako da među tim linkovima ima i onih recezenata kojima je čist obraz jako bitan pa stvari prikažu onakvima kakve stvarno jesu.. mislim da Hardware Unboxed spada među njih..

Što se i9-10900k tiče, sam Intel tvrdi da je 26% brži u R15 od 9900K, što je sasvim očekivano s obzirom da ima 25% više jezgri i pinkicu veći takt. Dakle u igrama ista stvar kao 9900k, a u multithread aplikacijama i dalje nešto sporiji od 3900X, uz puno veću potrošnju/zagrijavanje i vrlo vjerojatno veću cijenu. 3950X da ne spominjem..

 

Motorino kaže...

 Onda opet imaš (doslovno ga imaš :D) i5 9400f koji je jeftiniji a tu negdje sa 3600 zar ne?

Pa da, ali 9400f je jeftiniji svega ~300kn od R5 3600 a već sada zbog samo 6 threadova u par naslova zna dosta dropati fps.. dakle čak i u trenutnim igrama nije vrijedno škrtariti tih 300kn, a kamoli dugoročno gledajući.. LGA1151 vs AM4 upgrade path da ne spominjem.

 

Ako recimo Intel sad predstavi 6C/12T proc po cijeni i5-9400f, dakle i5-10400, i da ide na ploču od 500kn, onda ću reći da je to solidna kupnja, iako, možda Zen3 ponudi nešto još bolje...

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 15:22 (Kaby).
9 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

citam pojedince i ne vjerujem.. razmisljam koliko moras biti ogranicen u glavi da bi prilikom kupovine gledao i uzimao u obzir samo odredenu marku (procesora ili neceg treceg)..

na medicini bi trebali uvesti novi smijer, proucavanje takvih bolesnika.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
dd.inc kaže...
metallic kaže...
miki_the_pirat kaže...

metallic
Odi restartaj ryzena pa se vidimo sutra kad boota

nhf

Dize se uredno sa 16 sek. Nemam se sto ljutiti lijepa je brojka. Ryzen je spasitelj desktop PC-ja, dok sebi i nama to ne priznate moramo turpijati. nHF²

 

;)

 Meni se digne i brže, pa se ne hvalim 

Skuzio si sve kolega dragi. Ali, tebi se ne vidi "tvoj PC" ni u slikama HW pa moramo na povjerenje. :)

 

Ove teme su najbolje; CHAT ZA LJUBITELJE HW, opet jase.

 

P.s smisan li je onaj lik s prve strane, hvali se da ima para ima intela, a ono neki jadni i5. A bizi stari moj...

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
online
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
Envy kaže...
..

Isto tako nije zgodno napomenuti da prave render farme se (o igricama da i ne govorim) oslananjaju na GPU rješenje gdje su, ruku na srce, AMD-ovi proizvodi polurješenje, dok tu Nvidia uvjerljivo rula.

Mogao si bar nešto naučiti u međuvremenu a ne da opet pišeš o nečemu što ne znaš. Ima puno render-enginea, samo CPU ili GPU baziranih ali i hibrida (Thea). Neki su krenuli kao CPU (VRay, Arnold) pa od nedavno imaju i GPU verziju. I kakve su to krive render farme ? Mogu biti manje ili veće (slabije ili jače).

Dok je puno jezgri bilo skupo, GPU su bili zanimljiviiji, sad kad možeš imati i 128-core workstation i ne baš toliko.

 

15 godina
offline
Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog pr

Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog ...

 

Ma što mi napriča nisu se od haswella makli 30% krute ebo.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
dery kaže...

Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog ...

 

Ma što mi napriča nisu se od haswella makli 30% krute ebo.

 2c=4t više + mrvu viši takt i eto ti njihove računice

11 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
nicky.sl kaže...
dery kaže...

Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svog ...

 

Ma što mi napriča nisu se od haswella makli 30% krute ebo.

 2c=4t više + mrvu viši takt i eto ti njihove računice

Augi ce garant uzeti i biti sritan! Moras skupit sve. ;)

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
metallic kaže...

P.s smisan li je onaj lik s prve strane, hvali se da ima para ima intela, a ono neki jadni i5. A bizi stari moj...

 Koji je imao cijenu šišam te i brijem nasuho ovčice moja.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
dery kaže...
metallic kaže...

P.s smisan li je onaj lik s prve strane, hvali se da ima para ima intela, a ono neki jadni i5. A bizi stari moj...

 Koji je imao cijenu šišam te i brijem nasuho ovčice moja.

Mislim naravno da je i taj i5 PCMR proc, daleko od slabog.

Kad ides na Intel opleti nekog opakog delidatora itd, ne mozes se puhati s i5, to je uskoro i3.

 

Onako umjereni proc ne stoji uz baja imiđ.

 

Intel je skoro uvik imao 3 razine na forumu, privjeske(XXX) za pocetak, onda sredina za ekipu i one razguzatore za entuzijaste.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
neaktivan
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
=XFX=PlayHard kaže...
Kaby kaže...
miki_the_pirat kaže...

Skoro isto kao r9 3900x koji košta jednako kao 9900k... to je poanta... al nebitno više.

Pa slažem se, ali R9 3900X nije gaming king kao što se govori za i9-9900k.. ugl. poanta je da, čak ako i kupite RTX2080Ti, pa čak i ako igrate na 1080p rezi, vrlo vjerojatno nećete primjetit raziku između 150 i 170fps, koliko je u prosjeku i9 brži od R5 na tom linku..

 Ali ako vec dajem novce koje dajem, zasto onda ne imat 170fps umjesto 150fps? Nebitno sto ja to necu osjetit, zasto da ne kupim nesto sto je bolje? 

 Zato što nije bolje.

Ne znam jeli zaista trošiš toliko na komp ili samo pričaš. Ali ako trošiš toliko i želiš imati najbolje, onda ćeš sigurno uz najskuplju grafu i proc kupiti i najbolji 4K monitor. I onda, hoćeš li se na toj konfi igrati u 1080p ili u 4K? A tu je razlika u gamingu skoro nikakva u odnosu na Ryzen (a i u 1080p je daleko manje nego ti spominješ...). I misliš li ponekad uključiti stream, koji je kod novije generacije in?

 

Što se tiče integrisane grafe kod Intela koju si spominjao ranije, manje će te koštati diskretna grafa koja će pojesti tu integrirku da dodaš uz Ryzen nego dobar hladnjak da dodaš uz Intel uz koji ne dolazi nikakav...

5 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
Bilal kaže...

 Zato što nije bolje.

Ne znam jeli zaista trošiš toliko na komp ili samo pričaš. Ali ako trošiš toliko i želiš imati najbolje, onda ćeš sigurno uz najskuplju grafu i proc kupiti i najbolji 4K monitor. I onda, hoćeš li se na toj konfi igrati u 1080p ili u 4K? A tu je razlika u gamingu skoro nikakva u odnosu na Ryzen (a i u 1080p je daleko manje nego ti spominješ...). I misliš li ponekad uključiti stream, koji je kod novije generacije in?

 

Što se tiče integrisane grafe kod Intela koju si spominjao ranije, manje će te koštati diskretna grafa koja će pojesti tu integrirku da dodaš uz Ryzen nego dobar hladnjak da dodaš uz Intel uz koji ne dolazi nikakav...

 Ma on ti je pro scena igrac. Taj ti igra na 1080p u najnizim detaljima. 300fpsova minimalno, jer je bitan svaki frame. Vrti ogromne pare preko CS-a. Zar nikada nisu cuo za njega ? PlayHard ?  Ne razumijes to ti ,a niti ja....

Salu na stranu, mislim da je svima jasno koja je to svinjarija. Mozda bi neki pro igrac imao koristi od toga, ali tu, to je obicno preseravanje... Ispricavam se na izboru rijeci.

11 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
digitall kaže...

citam pojedince i ne vjerujem.. razmisljam koliko moras biti ogranicen u glavi da bi prilikom kupovine gledao i uzimao u obzir samo odredenu marku (procesora ili neceg treceg)..

na medicini bi trebali uvesti novi smijer, proucavanje takvih bolesnika.

 Marketing je uspio u onome zbog čega je stvoren.Samo što izgleda da je učinio više štete u glavama nego što je trebao.

16 godina
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
Envy kaže...


Huuuuuu... top sam raspoložen a nemam puno vremena. Dovedite mi cijeli stadion ljudi i da svi viču iz sveg glasa AMD neće me nadmašiti sa mojim šapatom: Intel.

 

 Isus ti govori: "Sine, podi do najblize ambulante i potrazi pomoc."

Truth in engineering.
6 godina
protjeran
offline
Re: Core i9-10900K bit će 30% brži u odnosu na svo
=XFX=PlayHard kaže...

 Ali ako vec dajem novce koje dajem, zasto onda ne imat 170fps umjesto 150fps? Nebitno sto ja to necu osjetit, zasto da ne kupim nesto sto je bolje? 

 ?!

Krivo si se izrazio.

Trebao si napisati; " Zašto da ne kupim nešto što je skuplje"

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice