Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 449.220
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...

hehe, kaže lik koji toliko banalizira cijelu ovu situaciju da nakon svega što smo vidjeli izjednačava koronu s gripom

Ako je čitava ova korona situacija nešto pokazala - pokazala je koliko ljudi podcjenjuje gripu. Samo je pitanje koliko licemjeran trebaš biti da u isto vrijeme podcjenjuješ gripu i napadaš one koji podcjenjuju koronu...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Više puta je najavljivana financijska kriza da će se desit oko 2020. godine, godina plus minus.

I evo je, ekonomija se očito nije urušila sama od sebe pa je izmišljena korona kako bi ekonomija otišla u kurac.

Sve su to političko ekonomske igrice, a budala je onaj koji vjeruje da nisu
 
4 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
Visak kaže...
Što ako su djeca asimptomatski širitelji, pa njima nije ništa, a odrasli oko njih obolijevaju?

Bez barem jakih indicija da bi to moglo biti tako, ovo je pucanj u prazno. Postojanje asimptomatskih (ne predsimptomatskih, već baš onih koji nisu oboljeli) širitelja nikad nisu uspjeli dokazati.

 Ovo 'nikad' misliš na zadnjih 5 mjeseci? Imamo novi nepoznati virus koji ubija i nije se moglo čekati na indicije i dokaze da se nešto poduzme. Da, u takvom slučaju imaš i puno pucnjeva u prazno. Ja sam vezao pojas u autu tisuće puta, a samo jednom mi je trebao. Koliko pucnjeva u prazno.

 

Zatvaranjem osnovnih škola Finci (i ostali) su riskirali da ispadnu glupi, Šveđani su nezatvaranjem riskirali da ispadnu mrtvi.

 

I nakon pet mjeseci iskustva struka još nije sigurna što i kako poduzeti, a onda je tu i politika koja mjere modificira svojim potrebama, pa su tu ljudi koji ih provode po svojoj volji. Čak i da se točno zna što treba učiniti te mjere bi se morale modificirati da odgovaraju realnosti. Kada bi maske bile 100% siguran način sprečavanja širenja moraš računati da neće svi staviti masku i moraš dodati još mjeru zabrane okupljanja, kraćeg radnog vremena itd., svaka mjera ima određeni učinak koji u realnosti nikad nije 100%, ali ono što se traži je da kumulativno smanjuju stopu širenja ispod 1. Kada vidiš da postojeće mjere ne djeluju dovoljno dodaš još neku, kada djeluju polako ih ukidaš. To je taj ples u kojem nema jednu, dvije ili tri fiksne mjere, nego se modificira po potrebi i novim spoznajama.

 

Nažalost lošim političkim odlukama stožer si je uništilo kredibilitet, pa sada ljudi još manje slušaju,  pojedine mjere se slabije provode, a što se mjere slabije provode treba ih biti više za postići isti efekt. Iz tog razloga ćemo mi uvijek trebati više mjera od Šveđana, jer su oni discipliraniji.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Da, zadnjih 5 mjeseci, tijekom kojih je napravljeno nekoliko tisuća studija, gdje je velik naglasak stavljen upravo na modele širenja virusa kako bi se mjere mogle prilagoditi novim spoznajama. Da je takvo širenje statistički značajno, to bi se već pokazalo.

Da, u početku je bilo daleko više nepoznanica i pretpostavki koje su išle toliko daleko da su nam preporučivali da namirnice ostavimo tjedan dana na balkonu. Srećom, ljudi su ipak bili skeptični prema takvoj paranoji jer bismo inače imali više trovanja hranom nego zaraženih.

Virus možda jest novi, ali dolazi iz stare i poznate porodice, pa pretpostavke koje značajno odudaraju od uobičajenih karakteristika virusa iz te porodice, a bez jakih indicija, možda ipak ne spadaju u oprez, već u paranoju...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Više puta je najavljivana financijska kriza da će se desit oko 2020. godine, godina plus minus.

I evo je, ekonomija se očito nije urušila sama od sebe pa je izmišljena korona kako bi ekonomija otišla u kurac.

Sve su to političko ekonomske igrice, a budala je onaj koji vjeruje da nisu

svi najveći svjetki ekonomski analitičari jesu najavili novu globalnu ekonomsku recesiju još krajem 2018 i početkom 2019 za početak 2020....

to jest zanimljivo jer se baš poklopila ekonomska recesija s Covidom-19, no nitko da objasni ZAŠTO bi netko (Vlade, Masoni, Srbi) riskirao da mu umre majka, brat, otac a da bi prikrio svjetsku ek. recesiju ?

 

lijepo se objavi kao i 2008;" u klincu je svjetska ekonomija" i to je to.

 

čemu opet baljezganje o zavjeri.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

U današnje vrijeme novac čuda radi. Prodali bi i mamu i tatu i babu i dedu ako su u pitanju dobre pare

11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
picajzla0707 kaže...

hehe, kaže lik koji toliko banalizira cijelu ovu situaciju da nakon svega što smo vidjeli izjednačava koronu s gripom

Ako je čitava ova korona situacija nešto pokazala - pokazala je koliko ljudi podcjenjuje gripu. Samo je pitanje koliko licemjeran trebaš biti da u isto vrijeme podcjenjuješ gripu i napadaš one koji podcjenjuju koronu...

 gdje sam to ja podcijenio gripu?

zato što sam rekao da situaciju kakva je bila u italiji uspoređuje sa situacijama gdje zbog sezonske gripe nije bilo kreveta?

jesu li one scene iz bergama slične sezonskoj gripi, jesu li talijani imali zbog gripe lockdown kompletnih pokrajina, vojsku na cestama i što bi im se dogodilo da su se tada ponašali kao u slučaju gripe?

11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Hehe korona je opasan virus sa venere kojeg šire chemtrailsi i ljudi gušteri...Eliminira se tako da izbjegavaš ljude guštere nosiš masku pereš ruke češće nego muda te stojiš u kući zbog chemtrailsa koji ti padaju na glavu pa to najbolje rješava lijevak odnosno pirija od alu folije koja ujedno štiti i od 5g mreže a u kombinaciji sa maskom od 40 kn i ubija koronu i 5g... Ali tad se preporuča nosit dvije maske jedna na ustima druga ispod lijevka... 

S druge strane gripa samo treba drmnit 2 loze :)

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Bome, tri u jednom mjesecu. Puno je to za novčanik 😅
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Hehe korona je opasan virus sa venere kojeg šire chemtrailsi i ljudi gušteri...Eliminira se tako da izbjegavaš ljude guštere nosiš masku pereš ruke češće nego muda te stojiš u kući zbog chemtrailsa koji ti padaju na glavu pa to najbolje rješava lijevak odnosno pirija od alu folije koja ujedno štiti i od 5g mreže a u kombinaciji sa maskom od 40 kn i ubija koronu i 5g... Ali tad se preporuča nosit dvije maske jedna na ustima druga ispod lijevka... 

S druge strane gripa samo treba drmnit 2 loze :)

Ništa kao banaliziranje i generaliziranje svega na konto gluposti. Jer ako je jedna teorija "zavjera" znaci da spada u kos sa svim ostalim teorijama i jednake su jedna drugoj.

Nego, eto blizu mene tip imao simptome jedno popodne, otisao na testiranje, potvrdili mu koronu. Zakljuco se doma na cca 3 tjedna, žena mu išla na testiranje, negativna, 0 simptoma, frendovi i kolege s posla, te bliske osobe tim kolegama s posla... Cca 30 ljudi islo na testiranje... Svi negativni. On vjeruje da je false positive nalaz i jako je skeptican u sve to, a "imao je koronu", bog zna sta se tu sve zapravo događa i koliko su dijagnoze zapravo tocne.

Battlelog: D3lBoy-00
9 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Zavrsava sezona mediji pisu,njemacki i hrvatski,da ce opet lockdown. Ja se pripremam za Zagreb,avionske karte kupljene. 

Sto sad da mislim,zasto bi mi netko zabranio da putujem ako sam zdrav?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...
MrBlc kaže...
picajzla0707 kaže...

hehe, kaže lik koji toliko banalizira cijelu ovu situaciju da nakon svega što smo vidjeli izjednačava koronu s gripom

Ako je čitava ova korona situacija nešto pokazala - pokazala je koliko ljudi podcjenjuje gripu. Samo je pitanje koliko licemjeran trebaš biti da u isto vrijeme podcjenjuješ gripu i napadaš one koji podcjenjuju koronu...

 gdje sam to ja podcijenio gripu?

zato što sam rekao da situaciju kakva je bila u italiji uspoređuje sa situacijama gdje zbog sezonske gripe nije bilo kreveta?

jesu li one scene iz bergama slične sezonskoj gripi, jesu li talijani imali zbog gripe lockdown kompletnih pokrajina, vojsku na cestama i što bi im se dogodilo da su se tada ponašali kao u slučaju gripe?

 Pa vidiš to i jest smiješno kako za isto događanje po bolnicama nisu radili lockdowne i medijski pratili zato što se zove gripa a ne korona

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Evo okrenite na hrt2. Trka na prstenac, koja god to pička materina bila, ali očito tam ne treba provodit mjere. Naravno, političari prisutni.

Bitno da se ubijaju koncerti s notorno retardiranim mjerama, a od ovog vikenda na udaru je opet i županijski nogomet.

I kak sad ne biti živčan?
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 18:27 (kbenzema).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
Da, zadnjih 5 mjeseci, tijekom kojih je napravljeno nekoliko tisuća studija, gdje je velik naglasak stavljen upravo na modele širenja virusa kako bi se mjere mogle prilagoditi novim spoznajama. Da je takvo širenje statistički značajno, to bi se već pokazalo.

 OK, bi li ti na njihovom mjestu na temelju tih podataka rekao da sva djeca mogu u školu i osobno preuzeo odgovornost za sve posljedice koje to može donijeti? Pazi, ne možeš se poslje izvlačiti da se djeca nisu odgovorno ponašala i slične fore, kada jednom otvoriš škole što god da se u njima dogodi posljedica je tvoje odluke. Imaš masu zabrana koje su realno nepotrebne kada bi svi bili pametni, ali zbog par budala koje se ne mogu u određenoj situaciji ponašati odgovorno moraš svima zabraniti određenu aktivnost. I to naravno izaziva frustracije. 

 


Virus možda jest novi, ali dolazi iz stare i poznate porodice, pa pretpostavke koje značajno odudaraju od uobičajenih karakteristika virusa iz te porodice, a bez jakih indicija, možda ipak ne spadaju u oprez, već u paranoju...

 U toj porodici imaš potpuno bezopasne viruse, ali i MERS s CFR 34%, pa što bi uzeo kao zajednični nazivnik porodice? Dugo se špekuliralo koji su sve kanali prijenosa i još nema potpunog konsenzusa. Ne zna se ni kako stojimo s imunitetom ni mnogi drugi parametri. Španjolska gripa je bila iz dobro poznate porodice virusa, pa je napravila krš daleko veći od ostale braće.

 



Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
 Španjolska gripa je bila iz dobro poznate porodice virusa, pa je napravila krš daleko veći od ostale braće.

 Jeli mozda kuzis da razlog nije bio zato jer je to bilo nesto vanzemaljsko i nevideno nego zato sto je  bila glad u 90% europe i posljedicno u kolonijima nedostatak osnovnih higjenskih uvijeta i losih bolnica....  evo iz sluzbene wikipedije

Instead, malnourishment, overcrowded medical camps and hospitals, and poor hygiene, all exacerbated by the recent war, promoted bacterial superinfection. This superinfection killed most of the victims, typically after a somewhat prolonged death bed...

Tako da nije to bilo nista čudotvorno jer da mozda nije bilo prvog sv. rata do ovog nebi ni doslo... Ali ajde sad je kao pokazatelj da mozda korona pobije sto miljuna ljudi (ne da umre i da ima koronu) nego da je bas korona uzrok smrti... Rezultat imrlih bi bio puno puno manji jer kako je krenilo svi sto umiru umiru od korone iako imaju neizljecive bolesti...  Zasto je to tako ne znam... 

16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Nego ovo ono, ekipa kako su vam maske? Jesu preko nosa ili preko brade? Jel ih mijenjate jedanput tjedno ili dnevno? Jesu što pomogle? Manje ljudi padaju mrtvi oko vas ili je isto? Vidim 'zaraženih' sve više, a maskirani svi. Isto vidim unišlo opet u neku bolnicu izazad, a tamo kakti svi nose ubermaske sa vizirima i prskaju se međusobno sa litrama dezifijensa. Kako to? Kako to?

 

Evo izjave najnovijeg 'stručnjaka':

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/epidemiolog-kolaric-u-riziku-smo-da-bi-stvar-mogla-izmaknuti-kontroli/2207175.aspx

U 14 dana postotak pozitivnih u odnosu na testirane je viši od 11 posto, a Svjetska zdravstvena organizacija kaže da ako je više od pet posto, da zemlja nema epidemiju pod kontrolom?

"Mi u zadnjih 14 dana stvarno imamo povećan broj zaraženih i nismo sretni s epidemiološkim pokazateljima. Sada smo u velikom riziku da bi stvar mogla izmaći kontroli ako ne budemo ponovno napravili sve ono što trebamo raditi - dovoljno testiranja, izolacija pozitivnih i samoizolacija kontakata, a za sve građane fizička distanca. Tamo gdje se to ne može, nošenje maski."

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

🤨

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
2 2 hvala 0
6 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Ja se vratio iz dalmacije - tamo je no stress, rijetki nose maske - a i vecina tih koji nose vecina nosi stitnik za bradu a ne masku... Evo mi na bili na brodu i ovi voditelj govori "ajmo sada svi staviti maske za sliku" - draga, par ljudi i ja imali maske stalno - ostali te jos cudno gledaju gledaju ...

 

Na granici murija nema maske, ni rukavice nista (uredno uzimaju osobne)...

 

... Onda kad sam dosao doma razmisljam... brdo ljudi nije nosilo nista... bolje da se idem testirati... Google-am - nadjem neke brojeve za Ri... nitko se ne javlja... nadjem mob - nitko se ne javlja... odem na koronavirus.hr trazim broj za rijeku - Nepostojeći mob... Gledam šta je najbliže... ok, Crikvenica - 0800 broj stavljen unutra je za od neke firme "EKO Murvica" koja se bavi zbrinjavanjem e-otpada...

 

i oni se ne javljaju....

 

I onda se svi čude

 

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 20:53 (VladRi).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

 OK, bi li ti na njihovom mjestu na temelju tih podataka rekao da sva djeca mogu u školu i osobno preuzeo odgovornost za sve posljedice koje to može donijeti? 

Osobno ne bih preuzeo odgovornost ni da će sva djeca u normalnim okolnostima doći u školu jer je statistička izvjesnost da će neka djeca poginuti u prometu. To je rizik s kojim svjesno svakodnevno živimo. Međutim, jedno je upravljanje rizikom, a drugo je izmišljanje rizika unatoč tome što ni dosadašnje iskustvo sa srodnim virusima ni podaci dostupni za novi virus na to ne upućuju.

 

Da takav pristup primijenimo na svakodnevni život, iz kuče ne bismo izlazili bez kacige jer nam crijep s krova može pasti na glavu...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Frend dobio od kcerke neku virozu. Povracao kao budala, sve ga bolilo. Sve po spisku spominjao.

Sto sad, znaci da ce svakome tako biti?
Šogi imao gripu, nista mu nije bilo.

To za ove sto se k.urce da je on ili frend prebolio koronu i da mu nije bilo nista.

Malo previse generalizirate.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dermentor kaže...

 Pa vidiš to i jest smiješno kako za isto događanje po bolnicama nisu radili lockdowne i medijski pratili zato što se zove gripa a ne korona

 isto događanje???

 

link

 

jesi li vidio gdje da se ovo događalo zbog sezonske gripe?

ti stvarno misliš da je jedina razlika samo u imenu?

 

znači imaš vijest da zbog gripe fali kreveta u bolnicama, nema nikakvih posebnih mjera, nema kolapsa sustava i sve više-manje prođe u kratkom roku

s druge strane imaš kolaps zdravstvenog sustava, drastične mjere koje zaustavljaju gotovo bilo kakav kontakt i širenje bolesti, pa opet imaš mjesece borbe s virusom

 

i tebi je smiješna razlika samo zbog imena virusa?

katastrofa, ne znam što bih rekao 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...
Dermentor kaže...

 Pa vidiš to i jest smiješno kako za isto događanje po bolnicama nisu radili lockdowne i medijski pratili zato što se zove gripa a ne korona

 isto događanje???

 

link

 

jesi li vidio gdje da se ovo događalo zbog sezonske gripe?

ti stvarno misliš da je jedina razlika samo u imenu?

 

znači imaš vijest da zbog gripe fali kreveta u bolnicama, nema nikakvih posebnih mjera, nema kolapsa sustava i sve više-manje prođe u kratkom roku

s druge strane imaš kolaps zdravstvenog sustava, drastične mjere koje zaustavljaju gotovo bilo kakav kontakt i širenje bolesti, pa opet imaš mjesece borbe s virusom

 

i tebi je smiješna razlika samo zbog imena virusa?

katastrofa, ne znam što bih rekao 

 Kolega nema kolapsa zdravstvenog sustava jer :

1. 99% populacije gripu prebolim doma i zato nema vjesti o manjku kreveta u bolnicama

Podatak s HZJZ o zarazi gripe 2018/2019 - U Hrvatskoj je, zaključno s 10. veljače 2019. godine, službeno registrirano ukupno 48 080 oboljelih od gripe, od čega je u 6. tjednu stiglo 8166 prijava što je značajno niže u odnosu na prethodni tjedan (11 250), te u narednim tjednima možemo očekivati daljnje jenjavanje intenziteta sezone (grafikon 1.)

 

Zamisli da je ovih 48080 ljudi došlo u bolnicu da se o gripi ne zna to što se zna...pa bolnicli sustav u rok od tjedna dana pada.

U tjedna dana 11250 ljudi zaraženi od gripe - pošalji ih sve u bolnicu, bolnicki sustav je mrtav. 

 

Sad zamisli da Coronu ljudi prebole doma., ne bi nitko ni primijetio da je neka pandemija.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
R36 kaže...

Evo iz prve ruke informacije.

Frend mi je dobio Coronu. Bio je s ekipom van na moru i pobrao. Njegovih jos 10 frendova je dobili Coronu, ali morao se testirat cijeli kosarkaski klub, bez obzira sto svi nisu bili vani.

Najzanimljivije : Od njih 10 koji su pobrali Coronu, samo njih 3 imam simptome, ostalih 7 nema nikakve simptome i da se nisu testirali ne bi znali sa su pozitivni. Frend ima temp i bole ga kosti...s tim da mu je to trajalo 3 dana. Sinoc uopce vise nije imao temperaturu,niti ga ista boli.,a fora je sto mu rezultati testa stizu danas.

 

Pitam ga da mi to usporedi s gripom. Kaze : imao sam gripu i gripa kad te grune, grune te.

Kaze da nema ove opce histerije ne bi se nitko ni obazirao na Coornu...svi bi to odlezali par dana misleci da je gripa.

Kaze da je Corona bezveze ako gledamo po simptomima. 
E sad da li je on imao srece jer je pobrao preko ljeta...mozda bi bilo gore da je pobrao preko zime.

 

Eto sad ti budi pametan...

 

Meni je supruga trudna a imamo 3 svadbe u 9mj. Ne bojim se ja Corone zbog sebe, nego zbog nje i nadam se da ce netko otkazat svadbu jer nema volje s maskama biti na svadbi. 

 

 Evo frend dobio rezultate - ima Coronu ali na sam dan testiranja više nije imao simptome. Znači Corona tj simptomi su mu trajali 4 dana.

 

Bez obzira na sve mora biti doma 2 tjedna...pusi pare zbog bolovanja. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 23:50 (R36).
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...
Dermentor kaže...

 Pa vidiš to i jest smiješno kako za isto događanje po bolnicama nisu radili lockdowne i medijski pratili zato što se zove gripa a ne korona

 isto događanje???

 

link

 

jesi li vidio gdje da se ovo događalo zbog sezonske gripe?

ti stvarno misliš da je jedina razlika samo u imenu?

 

znači imaš vijest da zbog gripe fali kreveta u bolnicama, nema nikakvih posebnih mjera, nema kolapsa sustava i sve više-manje prođe u kratkom roku

s druge strane imaš kolaps zdravstvenog sustava, drastične mjere koje zaustavljaju gotovo bilo kakav kontakt i širenje bolesti, pa opet imaš mjesece borbe s virusom

 

i tebi je smiješna razlika samo zbog imena virusa?

katastrofa, ne znam što bih rekao 

 Kolapsa sustava nije nigdje bilo, osim djelomično u Italiji ali zna se kakve su oni greške radili. Sve drugo je obična reklama.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
R36 kaže...
picajzla0707 kaže...
Dermentor kaže...

 Pa vidiš to i jest smiješno kako za isto događanje po bolnicama nisu radili lockdowne i medijski pratili zato što se zove gripa a ne korona

 isto događanje???

 

link

 

jesi li vidio gdje da se ovo događalo zbog sezonske gripe?

ti stvarno misliš da je jedina razlika samo u imenu?

 

znači imaš vijest da zbog gripe fali kreveta u bolnicama, nema nikakvih posebnih mjera, nema kolapsa sustava i sve više-manje prođe u kratkom roku

s druge strane imaš kolaps zdravstvenog sustava, drastične mjere koje zaustavljaju gotovo bilo kakav kontakt i širenje bolesti, pa opet imaš mjesece borbe s virusom

 

i tebi je smiješna razlika samo zbog imena virusa?

katastrofa, ne znam što bih rekao 

 Kolega nema kolapsa zdravstvenog sustava jer :

1. 99% populacije gripu prebolim doma i zato nema vjesti o manjku kreveta u bolnicama

Podatak s HZJZ o zarazi gripe 2018/2019 - U Hrvatskoj je, zaključno s 10. veljače 2019. godine, službeno registrirano ukupno 48 080 oboljelih od gripe, od čega je u 6. tjednu stiglo 8166 prijava što je značajno niže u odnosu na prethodni tjedan (11 250), te u narednim tjednima možemo očekivati daljnje jenjavanje intenziteta sezone (grafikon 1.)

 

Zamisli da je ovih 48080 ljudi došlo u bolnicu da se o gripi ne zna to što se zna...pa bolnicli sustav u rok od tjedna dana pada.

U tjedna dana 11250 ljudi zaraženi od gripe - pošalji ih sve u bolnicu, bolnicki sustav je mrtav. 

 

Sad zamisli da Coronu ljudi prebole doma., ne bi nitko ni primijetio da je neka pandemija.

 

 

 To su te greške talijana, drugdje nigdje nije bilo ni slične stvari. Neko spominjao New York gdje su bolnice zjapile prazne kao i kod nas.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

https://www.logicno.com/politika/bolnice-zjape-prazne-pandemija-je-gotova-cemu-i-kome-sluzi-ovaj-cirkus.html

 

Ovaj članak je apsolutno genijalan i a opet i nije jer svatko tko imalo kritički promišlja o ovoj situaciji dolazi do istog toka misli i zaključka. Naravno osim korona 🐑.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Stigli prvi preliminarni podaci o umrlima za prvih šest mjeseci 2020.

 

https://www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html

Ukupan broj umrlih u razdoblju od siječnja do lipnja 2020. pao je za 3,6% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, odnosno umrlih je bilo 985 manje. Podaci pokazuju da, unatoč pandemiji bolesti COVID-19, nisu zabilježena znatnija odstupanja broja umrlih u odnosu na promatrano razdoblje prethodnih godina.

 

Kao što sam i predvidio pojavio se manjak mrtvih, umjesto viška. Na kraju godine ćemo vidjeti i u kojim rubrikama točno.

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
5 0 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Osobno ne bih preuzeo odgovornost ni da će sva djeca u normalnim okolnostima doći u školu jer je statistička izvjesnost da će neka djeca poginuti u prometu.To je rizik s kojim svjesno svakodnevno živimo. Međutim, jedno je upravljanje rizikom, a drugo je izmišljanje rizika unatoč tome što ni dosadašnje iskustvo sa srodnim virusima ni podaci dostupni za novi virus na to ne upućuju.

 

Da takav pristup primijenimo na svakodnevni život, iz kuče ne bismo izlazili bez kacige jer nam crijep s krova može pasti na glavu...

Tako je! Zato, najbolje da lockdown traje zauvijek. Mislim, šta je sigurno - sigurno je!

 

R36 kaže...

 Evo frend dobio rezultate - ima Coronu ali na sam dan testiranja više nije imao simptome. Znači Corona tj simptomi su mu trajali 4 dana.

Bez obzira na sve mora biti doma 2 tjedna...pusi pare zbog bolovanja. 

Jebo pare stari, kome tribaju pare danas.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ove godine će broj oboljelih od gripe biti umanjen za broj oboljelih od korone, pazite kaj vam velim
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Ove godine će broj oboljelih od gripe biti umanjen za broj oboljelih od korone, pazite kaj vam velim

 Bit će umanjene brojke ali zbog pranja ruku, nošenja maski, ograničavanja okupljanja itd.

Ne zbog toga na što ti misliš.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice