YouTube zabranjuje opasne teorije zavjera o cjepiv

poruka: 125
|
čitano: 22.685
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "YouTube zabranjuje opasne teorije zavjera o cjepiv".
12 godina
offline
Re: YouTube zabranjuje opasne teorije zavjera o cj
baranjacMAN kaže...
BlueMax kaže...
Nije to cenzura nego uređivačka politika. Vlasnici ne žele da njihov medij prenosi lažne i opasne informacije i imaju apsolutno pravo (i moralnu obvezu) zaštititi ugled svog medija tako da ne objavljuju sranja.

 

 Pa ja mislim da bi YouTube tada u tom slucaju sebe trebao proglasit kao "Publisher", i zatim izabrat ljude koji ce pravit sadrzaj za njih, a ne svima javno rec " hej mi smo za slobodu govora dodji napravi YouTube acc, ali pripazi mi imamo svoja pravila ponasanja i govora ". Po tome smatram da YouTube sebe treba proglasit "Publisher", ali nece jer ce izgubiti ogromni broj korisnika, a i zastitu " section 230 " zakona koji ih stiti od ljudi koji objave nesto protuzakonito, te ih oslobadja od tuzbi. U smislu ako ti objavis kao korisnik YouTube-a neki sadrzaj koji je zasticen autorskim pravima, ti si kriv jer YouTube nije "Publisher" , ti si taj koji je objavio tj prekrsio zakon. YouTube je ista stvar kao i telefonska kompanija, zamisli da ti operater poput recimo T-coma kaze hej da bi koristio nasu telefonsku liniju mi imamo pravila i zabranjeno je psovat preko telefona.

 Zašto?

Nije stvar u krivičnoj odgovornosti nego u ugledu i financijskom poslovanju medija. Da ja sad tebi ovdje napišem kako ću te ubiti ili te vrijeđam, pokušam ti prodati kilo kokaina... bug nema krivičnu odgovornost ali neće dozvoliti takva sranja na svom portalu. Stvar je i u broju korisnika jer kad ukloniš budalu koja piše takve gluposti izgubio si jednog korisnika, a ako ga ne ukloniš izgubio si puno onih koji neće dolaziti na portale na kojima su taakve gadarije dozvoljene. YouTube ne zarađuje samo na kreatorima sadržaja nego i na publici. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube zabranjuje opasne teorije zavjera o cj
Posmatrač kaže...
Uostalom niko ti ne brani da naprais svoju platformu i laprdaj sta god mislis da treba. Oni su ulozili svoj novac u sve to i naravno da ti nece dozvoliti da radis nesto sto u krajnjem slucaju rusi njihov ugled. 

 

Koja ironija upravo je Parler izbrisan jer je otvorio svoju privatnu platformu koja je podrzavala slobodu govora, Amazonov izgovor je bio taj da im nije u interesu imati posla sa platformama koje podrzavaju nasilje i govor mrznje XD pa hajde otvori privatnu platformu u kojoj ces dozvolit da ljudi stvaraju sadrzaj koji zele. Buducnost nam je sjajna uskoro ce nam zabranit ulazak u trgovinu odlazak kod doktora, sudjelovanje u izborima anketama, kupovini automobila i ostalo jer svi mogu rec hej mi smo privatna platforma(firma) i nesvidja nam se tvoj nacin razmisljanja. Poslodavac ti isto moze dat otkaz jer si objavio npr. da podrzavas Trumpa ili podrzavas nesto sto nije u njihovim okvirima morala ( i HEP npr. postane privatna firma i danas sutra mozes ostat bez struje jer im se npr. nije svidjela tvoja objava na fejsu) (cjepivo maske itd) .. sjajna nam je buducnost podsjeca me na sistem koji ima KINA ono da imas social credit score i ako nesto krivo napravis taj score ti pada, a kad padne dovoljno nisko obrisu te iz sistema. Nadam se sve ovo sto pisem da se necedesit, i da si u pravu.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube zabranjuje opasne teorije zavjera o cj

Kako mozes narusit ugled YouTub-eu ako objavis recimo na svom kanalu video di doktor govori npr. da je protiv cjepiva iz razloga tog i tog , pa objavis jos stotine takvih doktora koji idu kontra mainstreama

14 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube zabranjuje opasne teorije zavjera o cj
Posmatrač kaže...

 Koliko mijesanja krski i jabuka u jednom postu....

1. Prvo i osnovno proguglaj malo sta znaci sloboda govora bilo gdje pa i na YT

2. YT je privatna kompanija i ima pravo da odredjuje sta smijes ili ne smijes raditi na njihovoj platformi. Sloboda govora vrijed na YT koliko ti oni dozvole a ako ti nesto ne dozvolo to samo znaci da oni nece da imaju nista sa tvojim stavovima ali ti ne brane da iste izrazavas na drugim stavovima. To nikakve veze nema sa ustavom zajamcenu slobodu govora....

3. Jesi li ti uopste citao EULA kada si se registrovao na YT? Nisi .... Ko ti je kriv. Tamo ti je lijepo pisalo sta smijes a sta ne raditi na YT platformi. Uostalom niko ti ne brani da naprais svoju platformu i laprdaj sta god mislis da treba. Oni su ulozili svoj novac u sve to i naravno da ti nece dozvoliti da radis nesto sto u krajnjem slucaju rusi njihov ugled. 

Mogu li ja doci u bilo koju kafanu i naglas vikati sta god mi padne na pamet? U tvoju kafanu? Bilo gdje? Zasto je samo YT problem....

 

Podsjecas me na one jadnike na FB koji dobrovoljno stavljaju svoj privatni zivot na izvolte i onda postaju one glposti kako brane FB da koristi njihove fotografije na bilo koji nacin ;) Ne znas bi li se smijao ili plakao .....

 Evo znaci ovako posto je YouTube muljao prstima po izborima on vise nije privatni forum vec javni, prvo jer je dozvolio da ljudi pricaju o izborima i drugo jer je uredjivo sadrzaj vezan za izbore isto to je napravio i Face i Pticica i sad su na sudu radi toga.Sloboda govora je samo izmedju naroda i vlade, a ne i privatne kompanije i naroda osim ako ta privatna kompanija umijesa prste u izbore , tada ima obvezu kao i vlada drzati se slobode govora :) ,i ako izgube sud, a nadam se da ce izgubit mozda jednog dana ponovo budemo mogli pisat i mislit sto zelimo, al mislim da to vladi i nije u interesu i da ce to sve past u vodu...

5 godina
offline
Re: YouTube zabranjuje opasne teorije zavjera o cj
baranjacMAN kaže...
Posmatrač kaže...
Uostalom niko ti ne brani da naprais svoju platformu i laprdaj sta god mislis da treba. Oni su ulozili svoj novac u sve to i naravno da ti nece dozvoliti da radis nesto sto u krajnjem slucaju rusi njihov ugled. 

 

Koja ironija upravo je Parler izbrisan jer je otvorio svoju privatnu platformu koja je podrzavala slobodu govora, Amazonov izgovor je bio taj da im nije u interesu imati posla sa platformama koje podrzavaju nasilje i govor mrznje XD pa hajde otvori privatnu platformu u kojoj ces dozvolit da ljudi stvaraju sadrzaj koji zele. Buducnost nam je sjajna uskoro ce nam zabranit ulazak u trgovinu odlazak kod doktora, sudjelovanje u izborima anketama, kupovini automobila i ostalo jer svi mogu rec hej mi smo privatna platforma(firma) i nesvidja nam se tvoj nacin razmisljanja. Poslodavac ti isto moze dat otkaz jer si objavio npr. da podrzavas Trumpa ili podrzavas nesto sto nije u njihovim okvirima morala ( i HEP npr. postane privatna firma i danas sutra mozes ostat bez struje jer im se npr. nije svidjela tvoja objava na fejsu) (cjepivo maske itd) .. sjajna nam je buducnost podsjeca me na sistem koji ima KINA ono da imas social credit score i ako nesto krivo napravis taj score ti pada, a kad padne dovoljno nisko obrisu te iz sistema. Nadam se sve ovo sto pisem da se necedesit, i da si u pravu.

 

 Nije izbrisan vec su mu uskratili hosting. Legitimno pravo....U vezi ovih gorer primjera i dalje ti niko ne brani da otvoris svoju trgovinu i prodajes kome hoces i kako hoces a isto tako da otvoris svoju firmu i zaposlis ljude sa parlera... Ko ti to brani?

Po tebi ti cves svoj poslodavcu govoriti sta ce i kako raditi. Bi li ti to u svojoj firmi dozvolio? Mogu li ja doci u tvoj stan i vikati nacisticke parole sa tvog balkona?  Na ovo neces odgovoriti znam unaprijed....

baranjacMAN kaže...
Posmatrač kaže...

 Koliko mijesanja krski i jabuka u jednom postu....

1. Prvo i osnovno proguglaj malo sta znaci sloboda govora bilo gdje pa i na YT

2. YT je privatna kompanija i ima pravo da odredjuje sta smijes ili ne smijes raditi na njihovoj platformi. Sloboda govora vrijed na YT koliko ti oni dozvole a ako ti nesto ne dozvolo to samo znaci da oni nece da imaju nista sa tvojim stavovima ali ti ne brane da iste izrazavas na drugim stavovima. To nikakve veze nema sa ustavom zajamcenu slobodu govora....

3. Jesi li ti uopste citao EULA kada si se registrovao na YT? Nisi .... Ko ti je kriv. Tamo ti je lijepo pisalo sta smijes a sta ne raditi na YT platformi. Uostalom niko ti ne brani da naprais svoju platformu i laprdaj sta god mislis da treba. Oni su ulozili svoj novac u sve to i naravno da ti nece dozvoliti da radis nesto sto u krajnjem slucaju rusi njihov ugled. 

Mogu li ja doci u bilo koju kafanu i naglas vikati sta god mi padne na pamet? U tvoju kafanu? Bilo gdje? Zasto je samo YT problem....

 

Podsjecas me na one jadnike na FB koji dobrovoljno stavljaju svoj privatni zivot na izvolte i onda postaju one glposti kako brane FB da koristi njihove fotografije na bilo koji nacin ;) Ne znas bi li se smijao ili plakao .....

 Evo znaci ovako posto je YouTube muljao prstima po izborima on vise nije privatni forum vec javni, prvo jer je dozvolio da ljudi pricaju o izborima i drugo jer je uredjivo sadrzaj vezan za izbore isto to je napravio i Face i Pticica i sad su na sudu radi toga.Sloboda govora je samo izmedju naroda i vlade, a ne i privatne kompanije i naroda osim ako ta privatna kompanija umijesa prste u izbore , tada ima obvezu kao i vlada drzati se slobode govora :) ,i ako izgube sud, a nadam se da ce izgubit mozda jednog dana ponovo budemo mogli pisat i mislit sto zelimo, al mislim da to vladi i nije u interesu i da ce to sve past u vodu...

 Kako  je muljao? Zasto je javni? Mozes i ti nekog tuziti ali to ne znaci da je kriv....Mozes ti i sad pisati sta zelis i kako zelis ali to ne znaci da to mozes raditi gdje god to zelis. Smijes li pisati grafite gdje god zelis? Je li i to spada u slobodu govora? Mozes li poslati tekst u neke novine i kad ti ne objave tuziti ih da ti narusavaju slobodu govora? Moze li novinar tuziti urednika kad mu odbije tekst?

De naucite jednom sta je sloboda govora....

Jamci se tebi sloboda govora tj da nema kaznenog progona ali ti se ne jamci da to mozes raditi na privatnoj imovini bilo koga....

Procitaj ustav RH. JA ne zivim u RH i nisam hrvat i upravo sam procitao taj dio.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 9:59 (Posmatrač).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice