USB-C priključak postaje obavezan za elektroničke

poruka: 47
|
čitano: 9.771
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "USB-C priključak postaje obavezan za elektroničke ".
13 godina
offline
USB-C priključak postaje obavezan za elektroničke
Sljedeći su HDMI i DisplayPort
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni
Tražim Ajarov komentar i nema ga...
 
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni
Umbel kaže...
Cek, ako sam dobro shvatio, vi jos uvijek gurate kablove u mobitele?

:-*

 Guramo jer za razliku od bezicnog punjenja mozes menvrirat sa mobitelom dok se puni, a i napuni se 5x brze. 


Bezicno punjenje je po meni jedna od vecih gluposti koje postoje oko mobitela. Bezicno je, a mora bit prikovano za punjac i jos je ucinkovitost loša.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
offline
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni
Pa ima smisla, guraš jer žuriš.
Posebno mi se sviđa ekološka strana svega, kada 2 milijarde aktivnih iphone korisnika krene bacati stare kablove i kupovati nove.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2022 1:46 (Umbel).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni
Sva sreća pa bežični punjači nisu otpad...
16 godina
offline
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni
veliki pero kaže...

Osim Apple vecina proizvodjaca je standardizirala kabele i koriste USB C. EU je i prije davala preporuke i zakon se donosi samo zato sto je Apple ignorirao. Slicno je bilo i sa micro USBem, prije toga je bio kaos, jer je svaki prozvodjac imao svoj punjac, label i port. 

 Apple ga je s razlogom ignorirao jer je micro-usb bio sranje. Apple je sudjelovao u razvoju usb-c, a razlog za lighting je tromost standarda. Prvi uredjaji sa usb-c su izdani tek krajem 2014, apple je izdao svoje s lightingom jos 2012.

6 godina
offline
USB-C priključak postaje obavezan za elektroničke

Aj prestatnite kenjat sa lightning priključkom kod apple-a kad su i oni na svemu osim na iphonu promjenili priključke na usb-c. I u ničemu i to doslovno ničemu light. priključak nije bolji u odnosu na usb-c, a u odnosu na zadnje revizije čak i debelo zaostaje, tako da prestanite plakat jer čete sad i na svim applovim uređajima moć koristit isti punjač.

 

It’s known to all that Lightning cables transfer data at USB 2.0 speed, which is 480Mbps/60MBps while USB-C can handle USB 3.0 speed, with transfer speeds as fast as 5Gbps/640MBps (USB 3.1 Gen 1), or 10Gbps (USB 3.1 Gen2), and Thunderbolt 3, the superset of USB-C, is capable of 40Gbps.

The maximum current the Lightning cable carries is 2.4A while the USB-C cable is 3A and can be up to 5A. That means Lightning cables allow less power to deliver to the powered device under the same voltage. In this case, Lightning cables are not suitable to fast charge because its current is limited in 2.4A. On the other hand, USB-C connectors and cables can be adapted to fast charge basically under any type of high-voltage charging standard, for example, QC, PE, FCP, VOOC, or PE 3.0, just to name a few.

 

Usput, koliko je meni znano se svaki punjač prilagodi aparatu kojeg puni tako da šansa da spržiš npr mobitel sa punjačom od laptopa skoro pa ne postoji, osim ako ne kupiš neko kinesko jeftino govno koje nije napravljeno u skaldu sa standardima. Da, punjač od mobitela će teško punit laptop dok se koristi jer laptop zahtjeva cca 70ak W snage dok mobi punjači u najboljem slučaju guraju do 25W, ali ako nemaš drugi punjač i taj će bit dobar.

 

Hvala bogu da se EK umješala i sredila ovo sranje isto kao i debilne roaming troškove unutar EU.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni
Neflix kaže...
Tražim Ajarov komentar i nema ga...

 me je strah hoću li bateriju (telefon berba 2016., još radi i ne posustaje) i poslije 2024. smjeti puniti preko micro-usb-a ili će "europska milicija" obilaziti kuće i mlatiti heretike. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
3 godine
odjavljen
offline
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni
Ajar kaže...
Neflix kaže...
Tražim Ajarov komentar i nema ga...

 me je strah hoću li bateriju (telefon berba 2016., još radi i ne posustaje) i poslije 2024. smjeti puniti preko micro-usb-a ili će "europska milicija" obilaziti kuće i mlatiti heretike. 

 Ne brini, kad te stave u muzej sa micro USB prikljucima, moci ces do mile volje puniti tamo.

8 godina
online
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni

Ako se ne polome konektori u međuvremenu 

14 godina
offline
USB-C priključak postaje obavezan za elektroničke

bit ce usb-c prikljucak, ali ja ne znam otkud ideja da ce to donijeti manje smeca. 

 

Ovi u EU parlamentu ocito nisu upoznati da nije svaki usb-c kabel isti. Ima mali milijun razlicitih tipova sto se snage tice. Ove godine imam od Samsunga telefon koji podrzava 25W punjenje, sutra cu kupiti Xiaomi koji ima punjenje od primjerice 45W, i taj punjac mogu baciti (ili prodati recimo). Svake godine se ide na sve vece i vece snage punjenja i potrebni su sve kvalitetniji usb-c kabeli. Nece se nazalost moci koristiti stari... jedino rjesenje je ili prodat na oglasniku ili u smece...  

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni
=XFX=PlayHard kaže...

bit ce usb-c prikljucak, ali ja ne znam otkud ideja da ce to donijeti manje smeca. 

 

Ovi u EU parlamentu ocito nisu upoznati da nije svaki usb-c kabel isti. Ima mali milijun razlicitih tipova sto se snage tice. Ove godine imam od Samsunga telefon koji podrzava 25W punjenje, sutra cu kupiti Xiaomi koji ima punjenje od primjerice 45W, i taj punjac mogu baciti (ili prodati recimo). Svake godine se ide na sve vece i vece snage punjenja i potrebni su sve kvalitetniji usb-c kabeli. Nece se nazalost moci koristiti stari... jedino rjesenje je ili prodat na oglasniku ili u smece...  

 Mozes ali ne moras...

16 godina
moderator
offline
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni
=XFX=PlayHard kaže...

Ovi u EU parlamentu ocito nisu upoznati da nije svaki usb-c kabel isti. Ima mali milijun razlicitih tipova sto se snage tice. Ove godine imam od Samsunga telefon koji podrzava 25W punjenje, sutra cu kupiti Xiaomi koji ima punjenje od primjerice 45W, i taj punjac mogu baciti (ili prodati recimo). Svake godine se ide na sve vece i vece snage punjenja i potrebni su sve kvalitetniji usb-c kabeli. Nece se nazalost moci koristiti stari... jedino rjesenje je ili prodat na oglasniku ili u smece...  

Današnji mobiteli mogu se puniti iz praktički bilo kojeg punjača, samo je pitanje brzine (dijela ciklusa) punjenja. Ne moraš ništa bacati, tim više što će se sve više drugih uređaja napajati iz USB-C porta ili se možeš pomiriti s nešto sporijim punjenjem mobitela.

 

Nadalje, snaga potrebna za punjenje neće se dovijeka povećavati. I osim toga, veća snaga ne nudi nužno toliko brže punjenje koliko bi brojka ukazivala, jer punjenje nije linearno.

 

 

Osobno, ako kupujem novi uređaj (tu mislim na druge stvari), i imam izbor između nekoliko modela, a da oni imaju različite konektore, upravo USB-C konektor može biti presudan - ako ikako mogu, neću kupiti novi uređaj bez USB-C konektora.

2 godine
offline
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni
Ajar kaže...

 me je strah hoću li bateriju (telefon berba 2016., još radi i ne posustaje) i poslije 2024. smjeti puniti preko micro-usb-a ili će "europska milicija" obilaziti kuće i mlatiti heretike. 

 kupit ćeš adapter mikro usb na usb c za dvaest čuna 

upss..dva evra... (EU zona, nema više čuna)

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2022 14:56 (Zaporožac).
10 godina
offline
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni
Umbel kaže...
Pa ima smisla, guraš jer žuriš.
Posebno mi se sviđa ekološka strana svega, kada 2 milijarde aktivnih iphone korisnika krene bacati stare kablove i kupovati nove.

 ili jednostavno nabave lightning 2 usb-c nastavak koji košta par centi (osim ak se ne bude kupovao u Apple storeu :) )

10 godina
offline
USB-C priključak postaje obavezan za elektroničke

Još samo da zamjenjiva baterija prođe i na konju smo.

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: USB-C priključak postaje obavezan za elektroni
mbaksa kaže...
slitinabakra kaže...

Osobno bi rade da je lightning od Apple standard, puno mi nekako robusnije djeluje od usb-c 

Možda i je malo robusniji, ali ima izložene kontakte i pod kontrolom (patentom) Applea je tako da...

 Ktome je ispod svega USB 2.0, stvarno ubijamo napredak tehnologije...

It s just cornflakes...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice