Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

poruka: 43
|
čitano: 18.717
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi".
2 godine
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
NickChase kaže...

Čuj ovog trola hahahhahaha

To nije obični teleskop Gospodine visoki IQ. Ti stvarno nisi ni čitao što piše već si išao napast ovog cijenjenog fizičara koji iza sebe ima hrpu priznanja, nagrada i znanstvenih radova jer ti ovakve stvari stvaraju nelagodu.

 

Mislim šta si ti očekivao da ćeš vidjeti na slikama, male zelene kako ti mašu? Mislim da je red da zaboraviš na fantazije iz filmova i vratiš se u realnost gdje napredne civilizacije ipak nisu mali zeleni koji će na dan dolaska na planetu Zemlju sjesti u bijelu kuću sa Američkim predsjednikom i popit si kavudok razgovaraju o svojim planovima.

imaš temu za teorije zavjera, NLO, nadnaravne pojave , pa tamo piši..

ovo nije mjesto za to..

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
15 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

promatrano s vremenske distance, tri se zaključka nameću namah:

- svjetlo je očajno sporo (iako nama nedostižno brzo);

- svemir je odvratno prostran (stvarno malo previše, s obzirom na brzinu svjetla ali i objektivne potrebe);

- sve je tad izgledalo jednako kao i danas: svjetle točkice pa mrak pa još točkica pa kmica pa ... bla - dosta jednolično reklo bi se.

 

eto, sad mogu ti "znanstvenici" u miru nastaviti opravdavati lovu ulupanu u ovaj "projekt". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 12:58 (Ajar).
Moj PC  
2 10 hvala 0
2 godine
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

ti bi 3D, bogati.. 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo

Čuj ovog trola hahahhahaha

To nije obični teleskop Gospodine visoki IQ. Ti stvarno nisi ni čitao što piše već si išao napast ovog cijenjenog fizičara koji iza sebe ima hrpu priznanja, nagrada i znanstvenih radova jer ti ovakve stvari stvaraju nelagodu.

 

Mislim šta si ti očekivao da ćeš vidjeti na slikama, male zelene kako ti mašu? Mislim da je red da zaboraviš na fantazije iz filmova i vratiš se u realnost gdje napredne civilizacije ipak nisu mali zeleni koji će na dan dolaska na planetu Zemlju sjesti u bijelu kuću sa Američkim predsjednikom i popit si kavudok razgovaraju o svojim planovima.

 

Pročitao sam i ovo je teški Bullshit. Na slikama jedino vidim žestoku maštu prilikom inteperacije fotografija fokusiranih na pitaj boga što. Čim lik intepretira i uspoređuje rezultate na poluautomatskim postavkama fotoaparata (spominje ISO automatic), znaš koliko je sati. 

Nemma pojma zašto sam uopće potrošio svoje vrijeme na čitanje i komentiranje. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 13:09 (hrastro).
11 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
NickChase kaže...
Widowmaker kaže...

Ko još može pogledati ovu fotografiju i tvrditi da smo sami u svemiru...

 

Nismo sami na planeti, kamoli u svemiru. Problem je što takva otkrića nisu medijski popraćena i tajne službe šute na otkrića koja pronalaze znanstvenici. Da ne pričam kako drugi znanstvenici napadaju jedni druge ako pronađu nešto što odudara od njihovih uvjerenja i na taj način guše znanost i napredak.

Tako imamo fizičara koji je izmislio novi tip teleskopa sa konkavnom lećom, pod nazivom Santilli teelskop. To je teleskop koji snima antimaterije i slučajno je snimio nepoznate entitete kako obitavaju iznad gradova, vojnih postrojenja i sl. Čini se kao da rade nekakav nadzor nad nama. Probao je snimiti iste te entitete sa drugim teleskopima ili kamerama ali nema ništa, samo taj njegov teleskop može snimiti te entitete. Da ne duljim, pročitajte njegov rad u cijelosti:
https://www.researchgate.net/publication/304339066_Apparent_Detection_via_New_Telescopes_with_Concave_Lenses_of_Otherwise_Invisible_Terrestrial_Entities_ITE

1. Teleskopi ništa ne snimaju. Snimaju senzori koji mogu registrirati elektromagnetsko zračenje, koje teleskopi prikupljaju, i to zabilježiti.

2. Antimaterija se razlikuje od materije samo po električnom naboju. Znaći da je mogu "snimiti" i obični teleskopi.

3. Antimaterija kada dođe u dodir s materijim (a dođe vrlo lako, jer se suprotni naboji privlaće) se anihilira. To dovodi do eksplozija prema kojima su nuklearne mala šala. A to se onda da zamjetiti i golim okom.

4. Što ti entiteti nadziru? A kako nas već dugo nadziru i ništa nisu zaključili, inaće bi nešto poduzeli glede nas, mora da je i njima IQ sobne temperature.

5. Ako im je IQ sobne temperature kako su došli do nas?

6. Mora da je i moj IQ sobne temperature kad reagiram na sve ovo.

 

42
13 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

Očekivao sam veću rezoluciju od 8 MP, a onda našao na WEB-u:

"Digging into James Webb Space Telescope (instruments) it looks like :

  •   NIRCam has 40 megapixels in 10 x 4 Mpx sensors (2 & 8 for different wavelengths)
  •   NIRspec has another two sensors, each 4 megapixels = 8 Mpx
  •   MIRI imager has 1 Mpx, and MIRI spectrometer has 2 Mpx
  •   NIRISS has a 4 megapixel sensor
  •   FGS (Fine Guidance System) has another sensor

so a total of at least 54 megapixels (but not used all at once).

Each instrument sees a different part of the sky :

 

 
3 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo

Antimaterija nisu teorije zavjere ma koliko god ti želio nešto pokopati sa raznim etiketama skrojenim da stvore averziju prema određenoj temi. 

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
NickChase kaže...

Antimaterija nisu teorije zavjere ma koliko god ti želio nešto pokopati sa raznim etiketama skrojenim da stvore averziju prema određenoj temi. 

 Antimaterija je kul, ali tip je prevarant. Ove entitete koje pokazuje mogu snimiti i ja sa obicnim mobitelom. Taj journal koji si linkirao je sranje kojem mozes platit da objavis sto hoces. Njegov carobni proces nije peer reviewed i nitko ne moze dobiti te rezultate.

Ovaj znanstvenik je objasnio zasto je sve sranje:
http://www.pepijnvanerp.nl/wordpress/wp-content/uploads/2018/09/Expert-Report-Womack.pdf

Santilli ga je tuzio:

https://www.techdirt.com/2016/11/16/junk-scientist-greets-skepticism-with-legal-threats-sues-blogger-criticizing-him-his-work/

Website kompanije vise ne postoji:

http://thunder-energies.com/

Ne znam zasto se uopce trudim i trosim vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 16:45 (Popaj II).
11 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
NickChase kaže...

Antimaterija nisu teorije zavjere ma koliko god ti želio nešto pokopati sa raznim etiketama skrojenim da stvore averziju prema određenoj temi. 

Ti i još neki tvoj kolega se ne slažete sa mojih 6 točaka. Volio bih znati s kojim se ne slažete i zašto? Da vidim, možda sam ja u krivu. Ako je u pitanju samo 6. točka ne morate se javljati.

 

A antimaterija nije teorija zavjere. Antimaterija je regularna fizikalna pojava, kao i materija, samo što se od nje razlikuje u električnom nabaju. Pa je tako materijalni elektron negativno nabijen, a antimaterijalni elektron je pozitivno nabijen. Ista stvar je i sa protonima, samo obrnuto. Pa ako mi možemo vidjeti materijalne protone i elektrone, a možemo, jer sve ovo oko nas je izgrađeno od protona, elektrona i neutrona, nema nikakvog razloga da ne vidimo i antimaterijalne. A o anihilaciji materije i antimaterije pročitaj ovdje.

 

p.s.

 

E da, možeš malo proguglat i pojam antimaterija, da vidiš što je to i kad je i tko to smislio.

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 16:32 (markoBT).
11 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
Popaj II kaže...
NickChase kaže...

Antimaterija nisu teorije zavjere ma koliko god ti želio nešto pokopati sa raznim etiketama skrojenim da stvore averziju prema određenoj temi. 

...


Ne znam zasto se uopce trudim i trosim vrijeme.

Trudiš se jer je glupost uzela previše maha. Pa ako je malo umanjimo nešto smo postigli. 

42
16 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
Horned Reaer kaže...
Ovo je fascinantno koliko se galaksija vidi na slici 👍slika pokriva dio neba kao kad bi zrno pjeska drzao u ruci i gledao u nebo. Bas me zanima po novim saznanjima koliko ce cca galaksija biti u svemiru!

 Ovo je zaista tako?!   Nekako sam, po vlastitom nahođenju, mislio da ipak pokriva neki veći dio neba...

10 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

Bolja polovica

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
Zavisi koliko ti je zeno pjeska udaljeno od oka :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice