Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

poruka: 66
|
čitano: 16.226
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk".
12 godina
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

Hajde da se i ja uključim. Dosta kupujem, ili sam do nema dugo kupovao iz Kine sitne stvarčice vrijednosti max. do 140kn, dakle 20kn niže od dozvoljenog. Prestao sam kupovat 01.05.

2021. jer ni sam više ne znam što je istina, u nekakvom prijelaznom razdoblju, odnosno kupovini prije 01.07. U potrošačkom kodu je rečeno da bez obzira na datum kupnje, ako pošiljka iz trećih zemalja, a to su sve izvan EU, stigne poslije od 01.07.2021. bit će na udaru PDV-a i ostalih davanja. Od pošte sam pak dobio informaciju da sve ono što se kupi prije 01.07. neće biti oporezivano. I sada budi pametan što je točno, a što nije. 

Neki ovdje pišu da Kinezi imaju velika skladišta u EU, i to je točno, imaju ih za sada 4, ali nešto zaboravljaju. Bilo što se kupi u EU, u to je uračunat i Porez. Ako se nešto kupi iz Španjolske, plati će se njihov PDV, iz Poljske, njihov PDV. Iz Slovenije njihov itd. To znači da će svima ovim malim pošiljkama vrijednosti do 160kn od 01.07.2021. bit uračunat i porez, a to znači poskupljenje i to značajno. I još kada se tu uračuna i cijena poštarine, u prosjeku će sve poskupit barem 40-50%. Kinezi naprosto toliko neće moć spustit cijenu, možda 10-15%. Jedina prednost će tu biti brzina isporuke, ali sa poprilično većim davanjima. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 20:21 (Cobra33).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
najbolje da kinezi otvore i neku dostavu u Europi :)
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrvatsk

I ekipa dal ste nesto raucivali tj dobili poslje 1.7

 

kakva je na kraju praksa? 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv

2 paketa naručena krajem 5 mj, prvi stigao 7.7 naplaćeno 55 kn, drugi paket stigao 16.7 nije ništa naplaćeno! Eto dobro sam prošao bar sa jednim 👍

dododomba
9 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv
dododomba kaže...

2 paketa naručena krajem 5 mj, prvi stigao 7.7 naplaćeno 55 kn, drugi paket stigao 16.7 nije ništa naplaćeno! Eto dobro sam prošao bar sa jednim 👍

 Pa kolika je vrijednost tih paketa kad si platio 55 KN?

15 godina
online
Re: Naplata PDV-a na male pakete: evo što kaže Hrv

18,50+38kn.. jedan ispod drugi iznad 150€ ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice