Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 441.767
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

 Ako nas je povijest išta naučila, to je da se fašizam pobjeđuje jedino tako da se privremeno spustiš na njihov nivo.

Prvo popuštaš par desetljeća, praviš se da ne vidiš progone Židova, pustiš im Austriju i Čehoslovačku. Potpisuješ sporazume, kao da se radi o nekome civiliziranom tko drži do sporazuma, a onda jednog lijepog dana shvatiš da će na kraju doći i po tebe, pa se spustiš, potaracaš Dresden i Hirošimu i onda si miran par desetljeća dok se negdje neki drugi fašisti ne okote.

 savršen opis poznatog pojma "povijest se ponavlja".  današnji potpisnici u ulozi Čerčila , Staljina i popratnih interesđija su sveprisutni i tu su.

no..ovo je istina. 

kao što je nesuđeni austrijski slikar nakon izbacivanja sa likovne akademije u Beču spavao mjesecima na parkovskoj klupi beskućnički...sve dok mu netko nije uvalio "glasnik" (nešto tipa  7 dnevno tog vremena), ukomponirao je sve svoje patnje propalih životnih očekivanja , PAZI SAD..

tražeći krivce na osnovu NIČEGA... jednostavno je preko indoktriniranog glasnika neke lude fronte tog vremena pronašao IMAGINARNOG neprijatelja... to su liječnici, pravnici, bankari i gle čuda SVI su židovi.

to je zavjera.  kao što je "nemoguće" da u Mičigenu u jednoj turi dođe 128K plavih glasova.

nije imao vremena za analizu tradicije i tisućljetne vještine tog naroda za trgovinu i liječništvo, kao što ovaj krelac ne prihvaća da pospani čiča i bakica demokrati glasaju dopisno,a nabrijani desničari jure pravo na glasačku kutiju tog famoznog utorka koji su izabrali 1750-neke.

i sada u Mičigenu zakon kaže da se prvo broje kutije od utorka, zatim dopisno, otud i navala plavih glasova...ali NEEE.. TO JE PREVARA.

tako je i adol rekao, dosta je prevara...i mogu tako sve do Drezdena..

 

danas imamo cunami Poljakinja koje očajno vrište na ulicama jer neki novi tražitelji imaginarnih neprijatelja donose zakone.  antipatičnog mađarskog gulaška je suvišno komentirat.

oni su sada negdje na 1932g.  samo neka nastave i eto Drezdena.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...
a nabrijani desničari jure pravo na glasačku kutiju tog famoznog utorka koji su izabrali 1750-neke.

 https://en.wikipedia.org/wiki/Election_day

 

Vecina svijeta, pa i "šhithole kantries" iybore održava ili vikendom, ili preko nekoliko dana, baš kako bi svaka, pa i lijena budala imala sto vise vremena pristupiti biralištu.

 

No, USA, iz prvotno vjerskih razloga izbjegava izbore na Dan Gospodnji, da bi, nakon davanja prava glasa ženama i manjinama, i dalje izbjegavali premjestiti dan izbora na neki koji odgovara većini. A zašto?

 

Manjine, samohrane majke i studenti su tradicionalno demokratska glasacka baza, ali kako rade dva posla, ili cesto ne zive u mjestu gdje su prvotno registrirani za izbore, time ih se kontinuirano onemogućava da glasaju. Crnac radi drugu smjenu utorkom, majka ne moze naci dadilju, student ima Midterme, i eto, tucet milijuna glasova manje.

 

Druga spačka je nemogucnost glasanja bez odgovarajuće "iskaznice" koji varira od države do države, pa je to toliki bučkuriš, ali naravno na štetu manjina i nesretnika koji se često sele ili ostanu bez doma, pa se ne mogu baš ušetati baš u Matični Ured Zagreb-Trnovčica i onda do Tiska po biljege.

 

https://www.npr.org/sections/thetwo-way/2017/05/15/528457693/supreme-court-declines-republican-bid-to-revive-north-carolina-voter-id-law

 

The U.S. Supreme Court has once again declined to reinstate North Carolina's strict voter ID law, which was struck down last year after a court ruled it was intentionally designed to stop African-Americans from voting.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Jel se jos veruje u Coronu

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

evo kolega dobio jednu i raspada se doma... a posto sam ja u istoj prostoriji sa njime evo snimam video ili za youtube ili liveleak - vrijeme će reći :)

NULL!=NULL
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...
Ne, nemamo više od 1000 respiratora.

Opet se besramno laže napaćeni narod, jer mi imamo više od 1000 respiratora.

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/razjasnili-smo-pricu-o-respiratorima-pogledajte-koliko-ih-u-hrvatskoj-tocno-ima-u-kojim-su-bolnicama-i-kada-stizu-novi-foto-20201104

"Na razini 33 akutne bolnice u Hrvatskoj brojimo 867 respiratora. Kada se uzme u obzir cjelokupan sustav zdravstva, dolazimo do brojke od 1168 respiratora, od čega je 945 invazivnih i 223 neinvazivnih', kažu tportalu u Ministarstvu zdravstva.

Ispada da nije problem broj respiratora, već njihova raspoređenost jer Hrvatska na sto tisuća stanovnika u prosjeku ima broj respiratora kao i razvijenije zemlje Europske unije. "

 

Usput zanimljivo je kako se ovo uvijek uredno preskače, pa da ponovimo i te izjave:

 

Početkom 2019. zbog teških slučajeva pacijenata zaraženih gripom tražilo se dodatne primjerke.

 

Ravnateljica Klinike za infektivne bolesti dr. Fran Mihaljević u travnju ove godine kazala je da su početkom 2019. morali tražiti dodatne respiratore. 'Morali smo prvi put otkada se itko sjeća i od starijih proširiti našu intenzivnu jedinicu', kazala je te dodala: 'Čak bih se usudila reći da je situacija u nekakvih tri tjedna bila puno teža nego sada i da je bilo puno više pacijenata na respiratoru nego što ih je sad', izjavila je Markotić 24. travnja.

 

Kriza je bila i u sisačkoj Općoj bolnici dr. Ivo Pedišić. 'U jednom trenutku imali smo velik broj pacijenata s obostranim upalama pluća te su svi završili na respiratoru. Bilo je čak 12 pacijenata na respiratoru, što je ukupni broj tih uređaja koje imamo u Sisku, te smo hitno od Ministarstva zdravstva zatražili pomoć i stigli su nam respiratori iz Našica i Ogulina', kazao je u siječnju 2019. ravnatelj te bolnice.

 

 



Ovo o paničarima iz KB Dubrava nije ni vrijedno komentirati.

Da takvi saboteri/paničari nisu ni vrijedni spomena. Malo im nestane vode, pa malo im nestane el.struje, pa malo ovo, malo ono. Do ove godine ih nije bilo nigdje ni vidjet ni čut, ali otkad im je naređeno da postaju COVID bolnica počinje drama 'epskih' razmjera.

 


Uglavnom moj doživljaj tebe

Svoje doživljaje može lijepo ispričati npr. pshioterapeutu na slijedećoj seansi ili zapiši u svoj osobni dnevnik, jer mene tvoji doživljaji uopće ne zanimaju. Ono imam potpuni BMK stav o tim tvojim iskrivljenim percepcijama mene.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
wyks kaže...
torrente kaže...
a nabrijani desničari jure pravo na glasačku kutiju tog famoznog utorka koji su izabrali 1750-neke.

 https://en.wikipedia.org/wiki/Election_day

 

Vecina svijeta, pa i "šhithole kantries" iybore održava ili vikendom, ili preko nekoliko dana, baš kako bi svaka, pa i lijena budala imala sto vise vremena pristupiti biralištu.

 

No, USA, iz prvotno vjerskih razloga izbjegava izbore na Dan Gospodnji, da bi, nakon davanja prava glasa ženama i manjinama, i dalje izbjegavali premjestiti dan izbora na neki koji odgovara većini. A zašto?

 

Manjine, samohrane majke i studenti su tradicionalno demokratska glasacka baza, ali kako rade dva posla, ili cesto ne zive u mjestu gdje su prvotno registrirani za izbore, time ih se kontinuirano onemogućava da glasaju. Crnac radi drugu smjenu utorkom, majka ne moze naci dadilju, student ima Midterme, i eto, tucet milijuna glasova manje.

 

Druga spačka je nemogucnost glasanja bez odgovarajuće "iskaznice" koji varira od države do države, pa je to toliki bučkuriš, ali naravno na štetu manjina i nesretnika koji se često sele ili ostanu bez doma, pa se ne mogu baš ušetati baš u Matični Ured Zagreb-Trnovčica i onda do Tiska po biljege.

 

https://www.npr.org/sections/thetwo-way/2017/05/15/528457693/supreme-court-declines-republican-bid-to-revive-north-carolina-voter-id-law

 

The U.S. Supreme Court has once again declined to reinstate North Carolina's strict voter ID law, which was struck down last year after a court ruled it was intentionally designed to stop African-Americans from voting.


To^ + gerrymandering (neprirodno prekrajanje izbornih jedinica iliti u našoj praksi poznato kao izborni inženjering)



Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 9:43 (Al Crane).
14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Preminuli muškarci: OB Bjelovar, '41. god; KBC Split, '39. god; OB Ogulin, '30. god; OB Pula, '45. god; Nacionalna memorijalna bolnica Vukovar, '40. god; OB Sisak, '48. god; OB Zabok, '63., '42., '55., '47. i '54. godište.

Preminulo je 13 ženskih osoba: KB Dubrava, '55., '30., '33. god; ŽB Čakovec, '36. god; KBC Osijek, '43. god; OB Varaždin, '59. god; OB Karlovac, '37. i '34. god; OB Bjelovar, '40. god; KBC Split, '38. god; OŽB Vinkovci, '40. i '56. god; OB Zabok, '28. godište.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Dobro je da se zna i za ovo, ali ovo sto sam opisao nije gerrymandering.

 

Gerrymandering je rjesenje kada se u okruzima mjenja demografija, pa ih se spaja. To je bio odgovor na rastuću progresivnost urbanih stanovnika, jer se vec desetljećima zna da postoji prirodna sociološka razlika između ruralnog i gradskog stanovništva.

 

No, kad primjeniš izbore na radni dan, i kad postrožiš identifikacijsle zakone pokrivaš više glasača na dulje vrijeme, jer ti se gerrymandering može obiti o glavu čak u jedan do dva ciklusa izbora. A mjenjanje svako malo bi prije ili kasnije stvorilo otpor, dok je zakon na razini države lakše progurati demagogijom o "primjeni na sve stanovnike". Danas je teško primjeniti gerrymandering, jer ce se netko već pobuniti.

 

Pogledaj kartu ovih izbora - sve što je plavo je grad sa 99% preciznosti.

 

Texas, po demografiji, se kreće sličnim puetm kojeg je prošla Kalifornija, i postoje naznake da bi za 2 ciklusa postao demokratska utvrda.

 

Pensilvanija je bila država "velike bitke" ali kad gledaš okruge, Philadelphia je 80% glasala za Bidena, slično kao i Detroit.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
wyks kaže...
 Vi svi koji kritizirate iPhone a niste ga nikad koristili nemate pojma o cemu pricate i pokazujete tipicni hrvatski jal.

 Mi više volimo britanski humor. Npr. #dr.memulica, "Your opinion is yours, and it's worth a fuckle". 

wyks kaže...
Vecina svijeta, pa i "šhithole kantries" iybore održava ili vikendom, ili preko nekoliko dana, baš kako bi svaka, pa i lijena budala imala sto vise vremena pristupiti biralištu.

 

No, USA, iz prvotno vjerskih razloga izbjegava izbore na Dan Gospodnji, da bi, nakon davanja prava glasa ženama i manjinama, i dalje izbjegavali premjestiti dan izbora na neki koji odgovara većini. A zašto?

 

Manjine, samohrane majke i studenti su tradicionalno demokratska glasacka baza, ali kako rade dva posla, ili cesto ne zive u mjestu gdje su prvotno registrirani za izbore, time ih se kontinuirano onemogućava da glasaju. Crnac radi drugu smjenu utorkom, majka ne moze naci dadilju, student ima Midterme, i eto, tucet milijuna glasova manje.

 

Druga spačka je nemogucnost glasanja bez odgovarajuće "iskaznice" koji varira od države do države, pa je to toliki bučkuriš, ali naravno na štetu manjina i nesretnika koji se često sele ili ostanu bez doma, pa se ne mogu baš ušetati baš u Matični Ured Zagreb-Trnovčica i onda do Tiska po biljege.

 Zašto u ostalim zemljama ne izlaze na izbore? U Rh je sa 76% -2000, palo na 46% - 2020. a teško se može tvrditi da ih "desnica" opstruira. U USA mogu glasati "poštom" pa činjenica što se održava utorkom jer je eto glupa tradicija koje se teško otarasit, nije neki faktor. I ove izbore su odlučili "mail-in ballots", pratio si šta se zbiva u PA. Ovo ostalo je istina, što relikti prošlog vremena, što načini da se opstruira glasačko tijelo (A<B), ali dan izbora nema nikakve veze sa rezultatima.

 

U Engleskoj je četvrtak i isto je ušlo u "tradiciju" jer su i razlozi bili slični (market, plaće, misa, bla bla) - pa činjenica što nije nedjelja nema nekakve veze.

 

Obama je 1000 puta rekao, "don't boo, vote". Prije sam negdje rekao da nije Trump pobijedio jer su za nj glasali desničari već zato što za Hillary nisu glasali njeni ljevičari. Kao što se u nas SDP zamjerio svojima - HDZ je dobio 70.000 glasova manje nego 2016, a dobio 5+1 mandata više.

 

Dakle u Engleskoj, iako je četvrtak, obično bude preko 65%. (znalo bit i preko 70%) VS naših nedjeljnih 46%. Može se onda reći da za ljevičare ni nedjelja ne valja i da im je bolje radnim danom jer su desničari nedjeljom van kuće - ionako idu na misu - pa im se lakše prošetat do biračkog mjesta(!?).

 

Koji bi onda dan bio najbolji da se ljevičari udostoje izaći na 20 minuta iz kuće jednom u 4 godine. Ili je problem možda u tome što izaberu glupe kandidate za koje raja, pa ni ljevičarska ne želi glasat. Bero je dobio 222.000 manje (u odnosu na 2016) glasova od svojih ljevičara, pametnih, načitanih i obrazovanih intelektualaca, akademske elite, kreme društva. Popušio je sve gradove, urbane sredine, progresivne centre... A sve to si je sam SDP kriv. Ne valja nam HDZ? Izađi na izbore, neka izlaznost bude 75% pa izaberi šta ti valja.

 

Budući da nemamo više sileđijskih alata kojima bi "one glupe desničare" tjerali da se opamete i budu malo manje glupi, jedini način da išta mijenjamo na bolje jest da izađemo na izbore. Sve ostale "mogućnosti" su zakonom zabranjene s razlogom. 

3 godine
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

pravila izbora su iz vremena kada smo/su živjeli u gladnom društvu, nakon ljetnih radova i jesenjih berbi...

koliko su neprilagođenošću modernom društvu izašli iz okvira normalnosti i usklađenosti prilikama u tom istom društvu, ne želim ulaziti

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 17:06 (nemrem_stara_mi_sere).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Evo Plandemija, 5G, čipovi, cijepiva ekipe opet u Zagrebu.
Protiv znanosti i tehnologije i belosvetske zavere, a okupili se pomoću tehnologije i najgore društvene mreže što se tiče privatnosti, kontrole i utjecanja na mišljenje.
Koje budaletine.
Nadglednik dina
Moj PC  
10 0 hvala 1
14 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

But then again, kada čovjek vidi ovih trumpovih 70M, šteta propustit priliku da naprave dve države, USA i.. USB.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

pošto ja volim "terenske" doživljaje,a većina postova je bila takva, te ne vidim neku korist od navlačenja vode na svoj mlin kroz zamućene "analize-analiza-šbbkbb"..

opet je vrijedno spomena ono što sam pisao prije nekoliko stranica.

znači ljudi sa kojima ja komuniciram u zajednici, te neki imaju stav "aj neš ti prehlade", decidirano jasno i bez boje na obrazima kažu... "ja da prijavim kontakt...da ukopavam ljude 15 dana u kuću..ne pada mi na pamet"..

 

evo sada čitam nešto, pa slijedi rečenica...

 

"Bubaš dodaje kako je 80 posto ljudi kojima je uzimala bris na Velesajmu kao svoje kontakte navelo samo svoje ukućane"

 

za ovo ne treba posebna sociološka analiza. sve se svodi na "nemoj se,neću se zamjerit".  zasigurno je užasna spoznaja da će ti sutra dignuti pozdrav tvoj kafedžija ili žujopija.

možete misliti kako izgledaju ti razgovori kada partner sa kojim sprovodite rituale šokirano zove i ne pita te ništa oko zdravlja, nego...."jesi me prijavio".

"nisam"... e onda će se životni drug-čovek-i-starešina primiriti i pozdraviti te sa "neš ti..popit ćemo turu za 15 dana..idem, eno Đuka očepio jednu ladu".

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 8:32 (torrente).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivan dragi kaže...

But then again, kada čovjek vidi ovih trumpovih 70M, šteta propustit priliku da naprave dve države, USA i.. USB.

 Je... al kojoj dat nuklearno oružje i nenadjebivu konvencionalnu nadmoć?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
wyks kaže...

 

 A mjenjanje svako malo bi prije ili kasnije stvorilo otpor, dok je zakon na razini države lakše progurati demagogijom o "primjeni na sve stanovnike". Danas je teško primjeniti gerrymandering, jer ce se netko već pobuniti.

 

 Hvalana pitanju, gerrymandering je živ i jako se dobro osjeća. Okruzi se stalno mijenjaju kako bi se prilagodili stanju na terenu, jedino se ponekad sudovi umiješaju kad se pretjera.

 

No gerrymandering nije vezan uz predsjedničke izbore, jer se oni održavaju na nivou cijele države, za njih je presudan drugi lopovluk - elektorski sustav.

 

Kod nas je najuočljiviji na primjeru Zagreba, koji je neprirodno rasparceliran, pa dio grada glasa s Likom i primorjem, a drugi dijelovi isto s nekim totalno udaljenim krajevima. To je tako očiti primjer, a nitko ne pokušava to popraviti.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...

pošto ja volim "terenske" doživljaje,a većina postova je bila takva, te ne vidim neku korist od navlačenja vode na svoj mlin kroz zamućene "analize-analiza-šbbkbb"..

opet je vrijedno spomena ono što sam pisao prije nekoliko stranica.

znači ljudi sa kojima ja komuniciram u zajednici, te neki imaju stav "aj neš ti prehlade", decidirano jasno i bez boje na obrazima kažu... "ja da prijavim kontakt...da ukopavam ljude 15 dana u kuću..ne pada mi na pamet"..

 

evo sada čitam nešto, pa slijedi rečenica...

 

"Bubaš dodaje kako je 80 posto ljudi kojima je uzimala bris na Velesajmu kao svoje kontakte navelo samo svoje ukućane"

 

za ovo ne treba posebna sociološka analiza. sve se svodi na "nemoj se,neću se zamjerit".  zasigurno je užasna spoznaja da će ti sutra dignuti pozdrav tvoj kafedžija ili žujopija.

možete misliti kako izgledaju ti razgovori kada partner sa kojim sprovodite rituale šokirano zove i ne pita te ništa oko zdravlja, nego...."jesi me prijavio".

"nisam"... e onda će se životni drug-čovek-i-starešina primiriti i pozdraviti te sa "neš ti..popit ćemo turu za 15 dana..idem, eno Đuka očepio jednu ladu".

zašto nisi stavio i 2. dio onoga što je rekla: "To je apsolutno nemoguće. Čak i da radimo od kuće, otišli ste u trgovinu, vidjeli prijateljicu..."

 

1.) otkad su ljudi koje vidiš u trgovini kontakti?

2.) otkud mi podaci o svim tim ljudima koje sam tamo sreo? trebam li uzeti podatke od svih odmah po dolasku u trgovinu, za slučaj da budem pozitivan jednog dana?

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ministar kaže...
zašto nisi stavio i 2. dio onoga što je rekla: "To je apsolutno nemoguće. Čak i da radimo od kuće, otišli ste u trgovinu, vidjeli prijateljicu..."

 

1.) otkad su ljudi koje vidiš u trgovini kontakti?

2.) otkud mi podaci o svim tim ljudima koje sam tamo sreo? trebam li uzeti podatke od svih odmah po dolasku u trgovinu, za slučaj da budem pozitivan jednog dana?

 Mislis li da pita o Arena Centru ili lokalnoj trgovini u kojoj prodavacica zna koliko debelu mortadelu volis, i misli li, mozda, na to da npr. subotom 75% ljudi pored špeceraja popije i kafu s prijateljima?

 

Sto je logicnije?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ministar kaže...

1.) otkad su ljudi koje vidiš u trgovini kontakti?

2.) otkud mi podaci o svim tim ljudima koje sam tamo sreo? trebam li uzeti podatke od svih odmah po dolasku u trgovinu, za slučaj da budem pozitivan jednog dana?

 skrati kukavičko mrcvarenje i skupa sa istomišljenikom muški napiši "prijavio bi qrac, jebe mi se".

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
16 godina
online
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Bezveze pizdite sad, zna se tko su bliski kontakti, nije to svatko koga si jednom negdje vidio, nego ljudi s kojima si bio u doticaju u oređenim uvjetima (otvoreni/zatvoreni prostor, sa/bez maske, više/manje od 15 minuta). Sve to stoji na stranicama HZZO-a (npr. u čestim pitanjima).

 

Gledam te!
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...
ministar kaže...

1.) otkad su ljudi koje vidiš u trgovini kontakti?

2.) otkud mi podaci o svim tim ljudima koje sam tamo sreo? trebam li uzeti podatke od svih odmah po dolasku u trgovinu, za slučaj da budem pozitivan jednog dana?

 skrati kukavičko mrcvarenje i skupa sa istomišljenikom muški napiši "prijavio bi qrac, jebe mi se".

 

 to je naš narod.. od "nebi prijavio, boli me qrac" do "daj me prijavi da uzmem bolovanje 15 dana".

 

No, izbori završili, sad mogu slobodno i cjepivo pustit:

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/grandiozna-vijest-iz-pfizera-nase-cjepivo-je-90-posto-ucinkovito-u-sprecavanju-virusa-15030361

 

Btw, apropo onog jučerašnjeg prosvjeda, jel netko od vas vidio reklamu za index "iritiraj kozjebe" pa se vrte njihove majce? To kao onaj šta prodaje ustaške kape na tomsonovim koncertima i kokarde na cecinim.

 

 

10 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Razumljiva je objava nakon izbora, tako da ni jedan kandidat ne može iskoristiti tu informaciju u svoju korist, jer nema apsolutno nikakve veze s njima. Doduše znamo koji bi se okoristio tom informacijom, pa još bolje. 

Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Al Crane kaže...
ivan dragi kaže...

But then again, kada čovjek vidi ovih trumpovih 70M, šteta propustit priliku da naprave dve države, USA i.. USB.

 Je... al kojoj dat nuklearno oružje i nenadjebivu konvencionalnu nadmoć?

USA - rakete

USB - šifre

 

Pa da vidimo koliko dugo će biti mrski jedni drugima. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

@Horatio

Ovako se živi na Novom Zelandu. Oni su odmah uveli stroge mjere i sačuvali otok od korone, Dok mi kao mala djeca ne želimo ići zubaru, pa će nas zub bubati još bar šest mjeseci.

 

 

Da si se jače borio za stroge mjere možda bi već bio na nekom koncertu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 18:31 (Visak).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Za poluditi, opet se zbog dnevne politike mijenjaju mjere i još više potkopava povjerenje u stožer, što će u konačnici rezultirati dodatnim nepotrebnim žrtvama.
Sad se već slažem s memulicom da bi nekoga trebalo pred sud.

“Iza točke IV. dodaje se točka IV.a koja glasi: Odluke iznimno se ne primjenjuje na okupljanja koja se organiziraju radi obilježavanja blagdana i neradnih dana sukladno Zakonu o blagdanima, spomendanima i neradnim danima u RH… Okupljanje iz stavka 1. Ove točke može se održati samo u skladu s epidemiološkim okvirom kojeg, na prijedlog organizatora, izradi HZJZ uz pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera…”.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Za poluditi, opet se zbog dnevne politike mijenjaju mjere i još više potkopava povjerenje u stožer, što će u konačnici rezultirati dodatnim nepotrebnim žrtvama.
Sad se već slažem s memulicom da bi nekoga trebalo pred sud.


Yup, ovo je totalna idiotarija.

5 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Državni blagdani koji su mahom religijski. Hahaha! Katolibanski Kroatistan u noći punog Mjeseca. 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
Filox kaže...

 

Evo mi je prijatelj dobio kovida, mlađi od 40, vojnik, fizički spreman i jak. Već 10 dana leži doma u samoizolaciji, upravo mi govori da počinje halucinirat, a i uspio se posrat u gaće kad je išao prnut. Da, baš mi zvuči da je isto kao i gripa.

Neš vjerovat, ali korona ima samo jedan simptom koji se (možda) može pripisati da je karakterističan baš za nju. To je potpuni gubitak okusa/njuha.

 

Sve ostali simptomi se mogu povezati sa ostalim boleštinama (pogotovo respiratorne) i zato su odokativne dijagnoze vrlo opasne.

 

Zapravo virusi gripe su puno opasniji, jer ubijaju i djecu i potpuno zdrave mlađe ljude. Korona velikom većinom ubija vrlo bolesne ljude sa tri i više komorbiditeta i kroničnim bolestima. Populacija ispod 50 ima manju smrtnost, nego od gripe. Ovi do 60 isto nemaju se što posebno strašiti (ako su relativno zdravi).

 

Najviše umiru ljudi koji su oko/više od prosjeka očekivanog životnog vijeka. Mensečini da je on u nas 78 godina.

 

 

 

 

Usput ja sam se 10 dana kupao u vlastitom znoju/halucinacije/proljev pri temperaturi oko 40°C. Pitaj prijatelja da nije pokupio salmonelu uz koronu.

 Ja sam uredno imao njuh i okus dok zena nije bila te srece ali nije dobila visoku temperaturu,bolove u miscima,leđima,groznicu,laringitis..kao ja!Sitno ju bolila glava i taj famozni osjet njuha i okusa je izgubila i jos ga u potpunosti nije vratila!Ja sam od utorka do nedjelje bio bolestan,poslje toga dva dana su me leđa ubijala i to je to!

AUDIOFIL
5 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Koji bulšit, ja nemam osjete njuha i okusa već 30 godina, i gdje to piše da su to jedini simptomi koronavirusa?
U medicini to je odavno poznato kao anozmija.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 21:13 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Djevojka prije tri godine tjedan dana bila prikovana za krevet, jedva je jela, pila...
A glupost mjere npr. U kafić možeš ući, ali s maskom. Čim sjedneš za stol, masku možeš skinuti.
Onda majka imala rak prije 5 god, može joj se vratit. Išla je svakih 6mj na pregled, kad ovaj put pregled odgođen, zbog korone. Kakve veze korona ima s onkologijom?????
Budem nabrojao glupe mjere kad napunim mobitel.
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice