Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 952.473
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

Šta s ljudima koji umru od posljedica pušenja, procjenjuje se da će u ovom stoljeću milijarda ljudi umrijeti od posljedica pušenja, što s tim, zašto se ljudi ne bore da se zabrani pušenje. Itd.

Jel znas sto je visak smrti?

 

Znaci ako u zadnjih 20 godina prosjecno umre 10 ljudi, a onda jedne godine umre 20 - jel bi se pitao od cega je?

Tako bi bilo i sa pusenjem - da odjednom ove godine umjesto npr. 100 mrtvih od posljedica pusenja, odjednom umre 150, svi bi istrazili zasto.

 

A ako ove godine vec imamo visak smrti, da li je izglednije da je uzrok neka od poznatih bolesti, ili je razlog novi virus koji ima teske posljedice na tijelo?

 

Da, gripa ubija 1 osobu, ali ako Covid ubije jos jednu to je 2.

Covid ne ponistava smrtnost gripe - a da se sad pojavi jos jedan virus, onda bi imao Gripa - 1, Covid - 1, NoviVirus - 1, a to je onda 3.

 

Koliko je potrebno da se situacija shvati ozbiljno?

 

Ili

 

Gledaj ovako:

- Godisnje, prosjecno, umre 100 srcanih bolesnika, i to je prihvatljivo jer se nadamo da je ucinjeno sve kako bi se spasili, a neke se ni ne moze spasiti

- Ali, da odjednom umre 150, SVI bi se morali zapitati zasto je tako i kako to sprijeciti.

 

Da je broj smrti u ocekivanom prosjeku zadnjih godina, tj. da su svi kronicni bolesnici umrli samo radi tih postojecih bolesti - onda nikada ne bi imao visak. A postoji li visak?

Broj mrtvih i broj bolesnih se ne moze izmisliti.

 

Da, neki su umrli jer su imali komorbilitete, ali ako umre 100 srcanih bolesnika, nije da novih 100 dobije komorbilitet. Da sad pobijes sve starce iznad 65 godina kako bi tehnicki rjesili "sve stare i bolesne" a onda IPAK ljudi nastave umirati u vecim brojkama od prosjeka - nesto DRUGO je posrijedi jelda?

 

I zadnje, ako imas tesku bolest - ovih godina si se kockao sa gripom i upalom pluca - jer jebiga, ljudi kisu u facu u ducanu sa temperaturom 39.

A danas se kockas i sa gripom i sa upalom pluca I PLUS DODATNO - Covidom.

Ja bih laicki rekao da je veca sansa pokupit 1 od 3 potencijalno smrtonosnih bolestina nego 1 od 2.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
Louis Pluto kaže...
Bitanga kaže...

 

 

 to je pitanje MrBlcu, čije mišljenje mi je bitnije od nečijih drugih mišljenja

 Vjerojatno zato što imaš jeftine moralne ucjene. Šta da postoji odjel gdje se stavljaju samo žrtve prometnih nezgoda i da prođeš onuda, nebi nikad više ušao u auto ili? Ljudi umiru iz raznih razloga, a korona nije ni među top 10 njih. Šta s ljudima koji umru od posljedica pušenja, procjenjuje se da će u ovom stoljeću milijarda ljudi umrijeti od posljedica pušenja, što s tim, zašto se ljudi ne bore da se zabrani pušenje. Itd.

 vidi prijatelju, najčešće se kod neinfektivnih bolesti radi o tome da sam ovisiš o sebi, kod infektivnih ovisiš i o sebi i o drugima a kod automobilskih nesreća postoje kazne kako bi se odgovorno ponašao jer pored sebe prvenstveno ugrožavaš druge, ja sam za to da se uvedu kazne kod onih infektivnih bolesti kod kojih svojim ponašanjem možeš ugroziti druge i koje i radi takvog neodgovornog ponašanja paraliziraju društvo, što se polako uvodi, mislim da bi se trebale uvesti opasne kazne za necijepljenje kod infektivnih bolesti koje predstavljaju ozbiljnu opasnost za društvo u cjelini, pročitaj moju poruku iznad s pitanjem pa ćeš uvidjeti na što ciljam, uopće ne postavljam moralne ucjene već pokušavam logično razmišljati... i dolazim do zaključka da će za većinu smrti pruzrokovanih covidom, nakon što cjepivo bude široko dostupno i bude učinkovito kako firme koje ga proizvode prezentiraju, biti odgovorni oni koji se iz debilnih razloga nisu htjeli cijepiti protiv covida... logičnije ne može biti

 

što s pušenjem? ništa (ne baš ništa jer društvo/država na posredne načine kažnjava i pušačevu neodgovornost prema sebi ali i neposredno prema drugima), sam sam kriv za svoju sudbinu ukoliko pušim, svojom eventualnom bolešću koja proizilazi iz moje ovisnosti neću ugroziti širu populaciju niti će se radi mene zagušivati bolnice do mjere raspada sistema, da dimom mogu zaraziti druge stvar bi bila drugačija, dim koji izdišem može naštetiti drugima i zato ga izdišem na zato predviđenim mjestima ili na otvorenom gdje ne mogu naštetiti nikom osim sebi... u cijeloj ovoj priči riječ je prvenstveno o odgovornosti za druge, ukoliko svojim ponašanjem ugrožavam druge moram biti kažnjen ili nekim drugim načinom ispraviti svoje ugrožavajuće ponašanje

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 20:01 (Louis Pluto).
9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Sto nisu cijepili jednog mladahnog doktora od 30ak godina i onog dedu od 90 godina? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 19:20 (Kolacic).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
wyks kaže...
Hazar kaže...

Šta s ljudima koji umru od posljedica pušenja, procjenjuje se da će u ovom stoljeću milijarda ljudi umrijeti od posljedica pušenja, što s tim, zašto se ljudi ne bore da se zabrani pušenje. Itd.

Jel znas sto je visak smrti?

 

Znaci ako u zadnjih 20 godina prosjecno umre 10 ljudi, a onda jedne godine umre 20 - jel bi se pitao od cega je?

Tako bi bilo i sa pusenjem - da odjednom ove godine umjesto npr. 100 mrtvih od posljedica pusenja, odjednom umre 150, svi bi istrazili zasto.

 

A ako ove godine vec imamo visak smrti, da li je izglednije da je uzrok neka od poznatih bolesti, ili je razlog novi virus koji ima teske posljedice na tijelo?

 

Da, gripa ubija 1 osobu, ali ako Covid ubije jos jednu to je 2.

Covid ne ponistava smrtnost gripe - a da se sad pojavi jos jedan virus, onda bi imao Gripa - 1, Covid - 1, NoviVirus - 1, a to je onda 3.

 

Koliko je potrebno da se situacija shvati ozbiljno?

 

Ili

 

Gledaj ovako:

- Godisnje, prosjecno, umre 100 srcanih bolesnika, i to je prihvatljivo jer se nadamo da je ucinjeno sve kako bi se spasili, a neke se ni ne moze spasiti

- Ali, da odjednom umre 150, SVI bi se morali zapitati zasto je tako i kako to sprijeciti.

 

Da je broj smrti u ocekivanom prosjeku zadnjih godina, tj. da su svi kronicni bolesnici umrli samo radi tih postojecih bolesti - onda nikada ne bi imao visak. A postoji li visak?

Broj mrtvih i broj bolesnih se ne moze izmisliti.

 

Da, neki su umrli jer su imali komorbilitete, ali ako umre 100 srcanih bolesnika, nije da novih 100 dobije komorbilitet. Da sad pobijes sve starce iznad 65 godina kako bi tehnicki rjesili "sve stare i bolesne" a onda IPAK ljudi nastave umirati u vecim brojkama od prosjeka - nesto DRUGO je posrijedi jelda?

 

I zadnje, ako imas tesku bolest - ovih godina si se kockao sa gripom i upalom pluca - jer jebiga, ljudi kisu u facu u ducanu sa temperaturom 39.

A danas se kockas i sa gripom i sa upalom pluca I PLUS DODATNO - Covidom.

Ja bih laicki rekao da je veca sansa pokupit 1 od 3 potencijalno smrtonosnih bolestina nego 1 od 2.

 

Pa nije ovo prva godina da imamo višak smrti. Imali smo u zadnjih 10 godina godina koje su bile iznad prosjeka, i ako se ne varam, gore od ove, a ne sjećam se da su se tražili neki razlozi da je vladao strah i da su svi bili upoznati s tim kako je te godine umrlo više ljudi nego inače.

 

Znači nije svaki život bitan, bitan je samo ako spada pod broj koji prelazi neke očekivane granice koje smo mi odredili. Znači nije bitno što se očekuje da će u ovom stoljeću umrijeti milijarda ljudi od pušenja jer mi to očekujemo. Ili kako si rekao, nadamo se da je učinjeno sve kako bi se smanjio taj broj. Zašto ne bismo ukinuli pušenje? Zabranili ga skroz, ipak ćemo tako spasiti mnoge živote.

 

Ovaj zadnji dio ne kužim, kockam se s gripom upalom pluća i covidom. Ima i drugih virusa i načina na koje si možeš ugrozit život. Najbolje ne izlazit iz kuće. Ne znam zašto uopće imamo imunološki sustav, vjerojatno se i on sam to pita. Umjesto da su preko ljeta ljude pustili da što više borave vani i među ljudima i druže se jer su tada simptomi blaži pa bismo spremniji dočekali zimu mi smo svejedno imali raznorazne mjere.

 

Ljudi će sigurno do ljeta, ako ne i cijelu godinu provesti zatvoreni, malo će se kretati i neće se družiti. Zdravlje ljudi nakon covida će zasigurno biti lošije nego prije covida, ali bar nećemo imat virus, neko vrijeme, živjeli.

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
Hazar kaže...
Louis Pluto kaže...
Bitanga kaže...

 

 

 to je pitanje MrBlcu, čije mišljenje mi je bitnije od nečijih drugih mišljenja

 Vjerojatno zato što imaš jeftine moralne ucjene. Šta da postoji odjel gdje se stavljaju samo žrtve prometnih nezgoda i da prođeš onuda, nebi nikad više ušao u auto ili? Ljudi umiru iz raznih razloga, a korona nije ni među top 10 njih. Šta s ljudima koji umru od posljedica pušenja, procjenjuje se da će u ovom stoljeću milijarda ljudi umrijeti od posljedica pušenja, što s tim, zašto se ljudi ne bore da se zabrani pušenje. Itd.

 vidi prijatelju, najčešće se kod neinfektivnih bolesti radi o tome da sam ovisiš o sebi, kod infektivnih ovisiš i o sebi i o drugima a kod automobilskih nesreća postoje kazne kako bi se odgovorno ponašao jer pored sebe prvenstveno ugrožavaš druge, ja sam za to da se uvedu kazne kod onih infektivnih bolesti kod kojih svojim ponašanjem možeš ugroziti druge i koje i radi takvog neodgovornog ponašanja paraliziraju društvo, što se polako uvodi, mislim da bi se trebale uvesti opasne kazne za necijepljenje kod infektivnih bolesti koje predstavljaju ozbiljnu opasnost za društvo u cjelini, pročitaj moju poruku iznad s pitanjem pa ćeš uvidjeti na što ciljam, uopće ne postavljam moralne ucjene već pokušavam logično razmišljati... i dolazim do zaključka da će za većinu smrti pruzrokovanih covidom, nakon što cjepivo bude široko dostupno i bude učinkovito kako firme koje ga proizvode prezentiraju, biti odgovorni oni koji se iz debilnih razloga nisu htjeli cijepiti protiv covida... logičnije ne može biti

 

što s pušenjem? ništa (ne baš ništa jer društvo/država na posredne načine kažnjava i pušačevu neodgovornost prema sebi ali i neposredno prema drugima), sam sam kriv za svoju sudbinu ukoliko pušim, svojom eventualnom bolešću koja proizilazi iz moje ovisnosti neću ugroziti širu populaciju niti će se radi mene zagušivati bolnice do mjere raspada sistema, da dimom mogu zaraziti druge stvar bi bila drugačija, dim koji izdišem može naštetiti drugima i zato ga izdišem na zato predviđenim mjestima ili na otvorenom gdje ne mogu naštetiti nikom osim sebi... u cijeloj ovoj priči riječ je prvenstveno o odgovornosti za druge, ukoliko svojim ponašanjem ugrožavam druge moram biti kažnjen ili nekim drugim načinom ispraviti svoje ugrožavajuće ponašanje

 

Znači ako sam ja sam kriv za svoju smrt koga briga. Da recimo poraste broj suicida ili broj alkoholičara to nije bitno, to je do odgovornosti ljudi i to nije nešto što tebe direktno ugrožava pa se može zanemariti.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

Argument ti je glup. Onaj tko se ne slaže s pristupom ili određenim mjerama je svestan koliko bolest može biti opasna onome koga pogodi teži oblik, a onaj tko misli da korona ne postoji će izvući neki svoj zaključak.

 

S druge strane, od bolnice raditi freak show i cirkus je ispod bilo kakve civilizacijske razine.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
wyks kaže...
Hazar kaže...

Šta s ljudima koji umru od posljedica pušenja, procjenjuje se da će u ovom stoljeću milijarda ljudi umrijeti od posljedica pušenja, što s tim, zašto se ljudi ne bore da se zabrani pušenje. Itd.

Jel znas sto je visak smrti?

 

Znaci ako u zadnjih 20 godina prosjecno umre 10 ljudi, a onda jedne godine umre 20 - jel bi se pitao od cega je?

Tako bi bilo i sa pusenjem - da odjednom ove godine umjesto npr. 100 mrtvih od posljedica pusenja, odjednom umre 150, svi bi istrazili zasto.

 

A ako ove godine vec imamo visak smrti, da li je izglednije da je uzrok neka od poznatih bolesti, ili je razlog novi virus koji ima teske posljedice na tijelo?

 

Da, gripa ubija 1 osobu, ali ako Covid ubije jos jednu to je 2.

Covid ne ponistava smrtnost gripe - a da se sad pojavi jos jedan virus, onda bi imao Gripa - 1, Covid - 1, NoviVirus - 1, a to je onda 3.

 

Koliko je potrebno da se situacija shvati ozbiljno?

 

Ili

 

Gledaj ovako:

- Godisnje, prosjecno, umre 100 srcanih bolesnika, i to je prihvatljivo jer se nadamo da je ucinjeno sve kako bi se spasili, a neke se ni ne moze spasiti

- Ali, da odjednom umre 150, SVI bi se morali zapitati zasto je tako i kako to sprijeciti.

 

Da je broj smrti u ocekivanom prosjeku zadnjih godina, tj. da su svi kronicni bolesnici umrli samo radi tih postojecih bolesti - onda nikada ne bi imao visak. A postoji li visak?

Broj mrtvih i broj bolesnih se ne moze izmisliti.

 

Da, neki su umrli jer su imali komorbilitete, ali ako umre 100 srcanih bolesnika, nije da novih 100 dobije komorbilitet. Da sad pobijes sve starce iznad 65 godina kako bi tehnicki rjesili "sve stare i bolesne" a onda IPAK ljudi nastave umirati u vecim brojkama od prosjeka - nesto DRUGO je posrijedi jelda?

 

I zadnje, ako imas tesku bolest - ovih godina si se kockao sa gripom i upalom pluca - jer jebiga, ljudi kisu u facu u ducanu sa temperaturom 39.

A danas se kockas i sa gripom i sa upalom pluca I PLUS DODATNO - Covidom.

Ja bih laicki rekao da je veca sansa pokupit 1 od 3 potencijalno smrtonosnih bolestina nego 1 od 2.

 

Pa nije ovo prva godina da imamo višak smrti. Imali smo u zadnjih 10 godina godina koje su bile iznad prosjeka, i ako se ne varam, gore od ove, a ne sjećam se da su se tražili neki razlozi da je vladao strah i da su svi bili upoznati s tim kako je te godine umrlo više ljudi nego inače.

 

Znači nije svaki život bitan, bitan je samo ako spada pod broj koji prelazi neke očekivane granice koje smo mi odredili. Znači nije bitno što se očekuje da će u ovom stoljeću umrijeti milijarda ljudi od pušenja jer mi to očekujemo. Ili kako si rekao, nadamo se da je učinjeno sve kako bi se smanjio taj broj. Zašto ne bismo ukinuli pušenje? Zabranili ga skroz, ipak ćemo tako spasiti mnoge živote.

 

Ovaj zadnji dio ne kužim, kockam se s gripom upalom pluća i covidom. Ima i drugih virusa i načina na koje si možeš ugrozit život. Najbolje ne izlazit iz kuće. Ne znam zašto uopće imamo imunološki sustav, vjerojatno se i on sam to pita. Umjesto da su preko ljeta ljude pustili da što više borave vani i među ljudima i druže se jer su tada simptomi blaži pa bismo spremniji dočekali zimu mi smo svejedno imali raznorazne mjere.

 

Ljudi će sigurno do ljeta, ako ne i cijelu godinu provesti zatvoreni, malo će se kretati i neće se družiti. Zdravlje ljudi nakon covida će zasigurno biti lošije nego prije covida, ali bar nećemo imat virus, neko vrijeme, živjeli.

 Znači, kad se u bolnici pojavi osoba s teškom upalom pluća, samo treba održati propagandni govor o štetnosti pušenja? Kul.

Tako bi dobili više anesteziologa i to odmah - samo uzmeš par stručnjaka za marketing koji nauče propagandni spič (nije dugačak tekst, brat bratu pola sata učenja) o štetnosti pušenja i problem riješen.

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
telefon 2 kaže...

 Znači, kad se u bolnici pojavi osoba s teškom upalom pluća, samo treba održati propagandni govor o štetnosti pušenja? Kul.

Tako bi dobili više anesteziologa i to odmah - samo uzmeš par stručnjaka za marketing koji nauče propagandni spič (nije dugačak tekst, brat bratu pola sata učenja) o štetnosti pušenja i problem riješen.

 

Baš to. :-)

Kažeš mu da više šeta i bavi se sportom, i da mora smršaviti i pošalješ ga doma. I da je trebao bolje poraditi na svom imunom sustavu, pa mu malo objasniš kako je to ustvari savršen stroj za borbu protiv svih zala ovoga svijeta.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
telefon 2 kaže...

 Znači, kad se u bolnici pojavi osoba s teškom upalom pluća, samo treba održati propagandni govor o štetnosti pušenja? Kul.

Tako bi dobili više anesteziologa i to odmah - samo uzmeš par stručnjaka za marketing koji nauče propagandni spič (nije dugačak tekst, brat bratu pola sata učenja) o štetnosti pušenja i problem riješen.

 

Baš to. :-)

Kažeš mu da više šeta i bavi se sportom, i da mora smršaviti i pošalješ ga doma. I da je trebao bolje poraditi na svom imunom sustavu, pa mu malo objasniš kako je to ustvari savršen stroj za borbu protiv svih zala ovoga svijeta.

 

Pa svakako bi bilo bolje kada bi ljudi bili svjesniji toga ;). Ne bismo imali ovako zatrpane bolnice da su ljudi općenito zdraviji.

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
Louis Pluto kaže...
Hazar kaže...
Louis Pluto kaže...
Bitanga kaže...

 

 

 to je pitanje MrBlcu, čije mišljenje mi je bitnije od nečijih drugih mišljenja

 Vjerojatno zato što imaš jeftine moralne ucjene. Šta da postoji odjel gdje se stavljaju samo žrtve prometnih nezgoda i da prođeš onuda, nebi nikad više ušao u auto ili? Ljudi umiru iz raznih razloga, a korona nije ni među top 10 njih. Šta s ljudima koji umru od posljedica pušenja, procjenjuje se da će u ovom stoljeću milijarda ljudi umrijeti od posljedica pušenja, što s tim, zašto se ljudi ne bore da se zabrani pušenje. Itd.

 vidi prijatelju, najčešće se kod neinfektivnih bolesti radi o tome da sam ovisiš o sebi, kod infektivnih ovisiš i o sebi i o drugima a kod automobilskih nesreća postoje kazne kako bi se odgovorno ponašao jer pored sebe prvenstveno ugrožavaš druge, ja sam za to da se uvedu kazne kod onih infektivnih bolesti kod kojih svojim ponašanjem možeš ugroziti druge i koje i radi takvog neodgovornog ponašanja paraliziraju društvo, što se polako uvodi, mislim da bi se trebale uvesti opasne kazne za necijepljenje kod infektivnih bolesti koje predstavljaju ozbiljnu opasnost za društvo u cjelini, pročitaj moju poruku iznad s pitanjem pa ćeš uvidjeti na što ciljam, uopće ne postavljam moralne ucjene već pokušavam logično razmišljati... i dolazim do zaključka da će za većinu smrti pruzrokovanih covidom, nakon što cjepivo bude široko dostupno i bude učinkovito kako firme koje ga proizvode prezentiraju, biti odgovorni oni koji se iz debilnih razloga nisu htjeli cijepiti protiv covida... logičnije ne može biti

 

što s pušenjem? ništa (ne baš ništa jer društvo/država na posredne načine kažnjava i pušačevu neodgovornost prema sebi ali i neposredno prema drugima), sam sam kriv za svoju sudbinu ukoliko pušim, svojom eventualnom bolešću koja proizilazi iz moje ovisnosti neću ugroziti širu populaciju niti će se radi mene zagušivati bolnice do mjere raspada sistema, da dimom mogu zaraziti druge stvar bi bila drugačija, dim koji izdišem može naštetiti drugima i zato ga izdišem na zato predviđenim mjestima ili na otvorenom gdje ne mogu naštetiti nikom osim sebi... u cijeloj ovoj priči riječ je prvenstveno o odgovornosti za druge, ukoliko svojim ponašanjem ugrožavam druge moram biti kažnjen ili nekim drugim načinom ispraviti svoje ugrožavajuće ponašanje

 

Znači ako sam ja sam kriv za svoju smrt koga briga. Da recimo poraste broj suicida ili broj alkoholičara to nije bitno, to je do odgovornosti ljudi i to nije nešto što tebe direktno ugrožava pa se može zanemariti.

 naravno da ne, ali... ti si se svojevoljno pristao ubijati i iako te društvo ima pravo od toga odgovarati u konačnici nitko te ne može prisiliti da prestaneš, kad pak svjesno širiš bolest a imaš bezbolna sredstva da to zaustaviš to tad postaje zlo ubojstvo, usporedivo s oboljelim od aidsa koji svjesno hebe po susjedstvu

 

reci mi, zalažeš li se ti u stvari da kao odgovor na pandemiju ustanovimo više centara za savjetovanje o alkoholizmu i ukazivanje o štetnosti pušenja?

MrBlc kaže...
Louis Pluto kaže...

Argument ti je glup. Onaj tko se ne slaže s pristupom ili određenim mjerama je svestan koliko bolest može biti opasna onome koga pogodi teži oblik, a onaj tko misli da korona ne postoji će izvući neki svoj zaključak.

 

S druge strane, od bolnice raditi freak show i cirkus je ispod bilo kakve civilizacijske razine.

obraćam se onima koji će radi svog komfora prelaziti preko mrtvih tako da se love za slamke u obliku pretjeranog broja umrlih (nije da je to jedina slamka)... lol, naravno da je obilazak bolnica sumanuta ideja (+ idemo usred pandemije raditi precizne uzroke smrti i brojati svaki pojedinačni virus zbog čijeg se staničnog uništenja pacijent na respiratoru ugušio ili je pacijent ipak umro od raka koji je imao) tu je samo kako bi osnažila zlobu njihove ideje koja u principu glasi, hebite se, ponašat ću se kako ja želim bez obzira na sve, odnosno, moja sloboda da se ponašam kao da epidemija ne postoji je bitnija od bilo čijeg prava na život

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 12:53 (Louis Pluto).
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 

Pa svakako bi bilo bolje kada bi ljudi bili svjesniji toga ;). Ne bismo imali ovako zatrpane bolnice da su ljudi općenito zdraviji.

 

Svjestan sam i ja da treba pažljivo prelaziti cestu među autima, a opet je dobro da postoji semafor koji ju učini sigurnijom za prelazak.

 

Slažem se, mislim da su ljudi svjesni toga, ali lijenost prevladava u svima nama... a i lako je tako pričati kad si mlad, kad dođeš u poznije godine nije više isto.

 

Imam frenda sportaša, bio je u bolnici 3 tjedna jer je strgao koljeno na paintball teambuildingu. Hrpa ljudi je u bolnici sa problemima nevezanim za imunitet.

Znači sport je dobar za imunitet, ali nije za skeleton :-) I budi siguran da se taj frend sad više ne bude mogao baviti sportom kao ranije.

 

Najbolje da počnemo stare i bolesne ljude bacati u smeće kako bi mladi i zdravi mogli nesmetano živjeti. To je taj civilizacijski doseg kojem težimo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Hazar kaže...

 

Pa svakako bi bilo bolje kada bi ljudi bili svjesniji toga ;). Ne bismo imali ovako zatrpane bolnice da su ljudi općenito zdraviji.

 

Svjestan sam i ja da treba pažljivo prelaziti cestu među autima, a opet je dobro da postoji semafor koji ju učini sigurnijom za prelazak.

 

Slažem se, mislim da su ljudi svjesni toga, ali lijenost prevladava u svima nama... a i lako je tako pričati kad si mlad, kad dođeš u poznije godine nije više isto.

 

Imam frenda sportaša, bio je u bolnici 3 tjedna jer je strgao koljeno na paintball teambuildingu. Hrpa ljudi je u bolnici sa problemima nevezanim za imunitet.

Znači sport je dobar za imunitet, ali nije za skeleton :-) I budi siguran da se taj frend sad više ne bude mogao baviti sportom kao ranije.

 

Najbolje da počnemo stare i bolesne ljude bacati u smeće kako bi mladi i zdravi mogli nesmetano živjeti. To je taj civilizacijski doseg kojem težimo.

 

Izlika, postoje ljudi 50+ i 60 + koji su aktivni i bave se raznoraznim aktivnostima kako bi ostali u formi.

 

Operirao sam i ja koljeno i bio u bolnici. To je bilo prije nekoliko godina. I nisam odustao od sporta nego sam si rekao idem se više dovest u red, počeo više vježbat, zdravije jest i smršavio i bavim se sportom i više nego prije i nemam nikakvih problema s koljenom.

 

Ovo da nije dobro za skeleton je netočno. Pretpostavimo da je većina ljudi koja se bavi sportom u boljoj formi i ima manje kila nego ljudi koji su manje aktivni i ne bave se sportom. Svaka dodatna kila je dodatno opterećenje za zglobove, a to najviše dolazi na naplatu pod stare dane uz artritis, trošenje hrskavice, bol u koljenu, zglobovima općenito. Ljudi bi kako stare trebali više paziti na kilažu, a ne obrnuto.

 

Ova zadnja rečenica isto ne znam odakle je izvučena. Trebamo vodit brigu o starim ljudima, trebaju imat dostojanstven život, a ne da kopaju po kontejnerima i jedva preživljavaju. Ali s druge strane, oni nisu radna snaga, ne treba život podrediti njima.

 

 

11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
 Ali s druge strane, oni nisu radna snaga, ne treba život podrediti njima.

 

 

 Nekako mi se ni ti ne činiš kao neka radna snaga.

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
telefon 2 kaže...
Hazar kaže...
 Ali s druge strane, oni nisu radna snaga, ne treba život podrediti njima.

 

 

 Nekako mi se ni ti ne činiš kao neka radna snaga.

 

Sreća pa me ovako preko postova na forumu u potpunosti poznaješ pa možeš dobro procijeniti.

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

evo članak za ove koji laprdaju sa forama "sa" i "od" korone.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-znamo-da-ljudi-umiru-bas-od-korone-a-ne-od-starosti-i-bolesti/2170524.aspx

 

Mnogi se pitaju može li se ipak dogoditi da netko ima blage simptome covida-19, a da smrt od nekog drugog uzroka, primjerice, zastoja srca ili karcinoma, bude pripisana koronavirusu

Kratak odgovor je da se tako nešto teško može dogoditi. Naime, većina ljudi koji umiru od covida-19 ima respiratorne probleme i zastoje disanja. Kada netko umre zbog infarkta ili moždanog udara na neurokirurgiji, mrtvozornik sigurno neće upisati da je umro od covida-19 samo zato što je bio pozitivan na testu.

 

Sama činjenica da teško oboljeli odlaze na liječenje u respiratorne centre i da su oboljelima potrebni respiratori govori da je zastoj primarno vezan uz pluća. Glavni simptom je teška progresija bolesti pluća, što je sadržano i u nazivu virusa SARS-CoV-2 koji dolazi od severe acute respiratory syndrome, odnosno teškog akutnog respiratornog sindroma.

 

autor je naš cijenjeni znanstveni novinar

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 15:53 (Del_Boy97).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kaj vama debilima nije jasno?
Bolnice su dupkom pune i ljudi umiru.
Znaci ako se tome ne stane na kraj zdravstvo bude kolabiralo. Ako se ne zaustavi svi kreveti budu popunjeni pa ako jedan od vas debila padne na ledu i razbije glavu nece moci u bolnicu jer bude bolnica puna a u bolnici virus koji ti ni najmanje ne treba na razbijenu glavu.
Opce je nevazno ako je netko umro sa ili od ili pored corone. Jedino bitno je to da ljudi umiru a ljudi u zdravstvu ubijaju od posla u neljudskim uvjetima za jebeni kikiriki! Kaj vi mislite kolke place imaju medicinske sestre koje hodaju zamotane sa dva para rukavica po bolnici i skrbe za ljude koji im svakodnevno umiru?
Sve samo zato jer glupi ljudi ne vide dalje od svoje guzice.

Iskreno puca mi k ko se bude cijepio a ko ne. Ja sam odselio iz banana republike a vi kak vas pamet uci.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 16:12 (NEW_MAN).
9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Auu pa sto se ne zalazes da imaju vece place? Vece place,vise doktora u banana drzavi. 

I ja sam izvan banana drzave i opet se necu cijepiti i nitko mi nista ne zamjera niti tjera. 

Kaj mislis koliko ce auslendera poslusati vlasti RH da ostanu gdje jesu? 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 16:17 (Kolacic).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

@NEW_MAN

 

 

Ma,za njih korona ne postoji. Zemlja je ravna, cjepiva služe tome da ti ubace nano-chip u tijelo, truju nas iz zraka onim chem-trailovsima, B.Gates je želi biti novi gospodar svijeta,..

A, ovi ispred bolnica su stastisti i glumci, kao i doktori koji igraju dugometražni film za potrebe televizije. Maske su brnjice, antiseptik je voda, socijalna distanca služi da se antikoronaši ne mogu udružiti i pružiti nužni otpor, bla, bla,...

 

Ljudi ne shvaćaju ozbilnost situacije, te se samo pokazije koliko su otuđeni od stvarnosti. Ni ne znajući služe da se zlo C-19 širi što više.

Više ljudskosti, a manje sebeljublja.

 

Poštujte mjere opreza, kao često pranje ruku, nošnje maski, fizička distanca, te slušajte doktore i cjepite se.

 

Al' kako NEW_MAN, veli najbolje je otići od vas. Previše ste toksični.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
16 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ako pereš ruke onda si austrijski konjušar koji se ne zna izboriti za svoje tisućljetno pravo da bude zmazan i glup.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Ako pereš ruke onda si austrijski konjušar koji se ne zna izboriti za svoje tisućljetno pravo da bude zmazan i glup.

 

Ma samo treba više sporta i zdravlja pa će i doktori i medicinske sestre moći na advent i zajebavat se okolo po birtijama. Umjesto što tamo glume neki maskenbal i rade duple smjene jer pokrivaju bolesne kolege.

A i starci, da su bili više po teretanama nego po šoping centrima sad bi bili zdravi, a ne na respiratoru.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...

Auu pa sto se ne zalazes da imaju vece place? Vece place,vise doktora u banana drzavi. 

I ja sam izvan banana drzave i opet se necu cijepiti i nitko mi nista ne zamjera niti tjera. 

Kaj mislis koliko ce auslendera poslusati vlasti RH da ostanu gdje jesu? 

 

Zato jer nisam naivna budala i ne vidim smisao borbe s vjetrenjacama. Nisam iselio iz dosade nego zato jer ocu da mi djeca imaju buducnost i da djeci priustim sve kaj si pozele.

Opce me ne zanima kaj bude ko radio. Meni je baka na umoru, sele je iz Vz bolnice jer umire i trebaju krevet za one koje mozda mogu spasiti. Virus je pokupila u starackom domu u krevetu iz kojeg tri godine nije izasla, ali nije drama starci tak i tak nisu za nikaj nego da ih pokopamo. Bili su dobri dok smo bili mali i davali nam za sladac a sad fala baka na svemu te nekretnini koja ostaje iza tebe.

Cinjenica je da je RH u kolapsu, sto zdravstvenom sto financijskom. Ako se ekipi igra sa zivotima sebe i svoje okoline onda nek se igraju. Ja sam se za sebe i svoje pobrinuo.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 16:45 (NEW_MAN).
9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Pa kaj onda nazivas ljude debilima a nije te briga?

Kako moj deda koji je umro sa 85 nije umro u korone,ni pokupio koronu,u svojoj kuci. Moja baka malo mlada,ostaje u kuci i kad je bila kod doktora normalno je dosla na red. Nije pokupila koronu jos ali je bolesna. Tak ti je to kad se ne brines za svoje pa je cijeli svijet kriv.

Hoces se cijepiti tamo gdje si sad? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kaj su ljudi nego debili ako misle da je sve ovo zajebancija i ne kuze da su bolnice dupkom pune?

Ne znam, mislil sam se cijepiti da vidim baku prije nego umre ali otisla baba s kolacima. Baka je na aparatu otisla iza zadnje tocke povratka i samo cekam da mi jave kad je sprovod.
Drzim instancu, ne hodam okolo, perem si ruke ali to mi je vise neki tick jer sam si i prije pral ruke jedno pedeset puta na dan. Malo sam bolestan na pranje ruku, lako moguce da imam notu autizma.

Ovisi kak se bude odvijala godina. Austrijanci su sad napravili reda i pale su brojke ali to tak pred Bozic da bi dobili ljude u ducane da potrose lovu a ducani da zarade lovu. Nakon Bozica bude valjda opet rast ko prije lockdowna. Bez cjepiva se nikad ne budemo rijesili virusa a ove spike o imunosti krda ne drze vodu jer za to treba puno vise oboljelih za koje niti jedna drzava nema medicinske kapacitete.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

paradoksalno je da ljudi sa desnog spektra, oni koji su 90' bili najglasniji u mobilizaciji ljudi za obrambeni rat, sada kad nam dnevno umire po pedesetak ljudi ne smatraju da je najdomoljubniji čin cijepiti se i time prekinuti ovu agoniju, upravo oni bi trebali biti prvi promotori masovnog cijepljenja a koliko vidimo nije ih ni za čuti, dapače, desno orijentirani bugovi forumaši redovito su antivaxeri i covidioti

Razina sebičnosti, fašizma i etiketiranja koja izlazi iz mediokriteta željih izdizanja iz mase je neviđena u ljudskoj povijesti. Spužvica za ispiranje mozga je na tebi očito bila 100% uspješna. I toliko ti se svidjelo da si odlučio sa jednom takvom nastaviti ispiranje. Dvolični sebičnjak poput tebe sa spužvicom za ispiranje mozga kreće u pohod, ispire i dijeli naljepnice: "antivaxeri" i "covidioti".

 

Ljudi koji razmišljaju su danas hejteri, trolovi, antivaxeri, ravnozemljaši, covidioti, itd... ali ajmo upaliti mozak na trenutak samo unatoč svim tim epitetima.

Umrli od covida su većinom ljudi narušenog imuniteta. Starija životna dob prevladava uz neke iznimke, što je očekivano.

Aktualni brojevi u RH su:  ukupan broj zaraženih 168388, ukupan broj umrlih 2484 (podaci uzeti sa https://korona.com.hr/, nisam ih izmislio). Postotak umrlih je mani od 1.5%. Na razini države je od covida preminulo 0.06% stanovništva, ako uzmemo da RH ima 4 milijuna stanovnika.

 

I sad imamo tebe sa onom spužvicom s početka priče, prosipaš fekalije poput: "obrambeni rat", "najdomoljubniji čin cijepiti se", "agonija", "desno orijentirani".

 

Čisto za tvoj spomenar: obrazovan sam, nisam antivakser, nisam ravnozemljaš, nisam politički obojan, nisam ni chemtrailer.

 

Za covid znam da imam 1.5% šanse krepat, znam da mogu imati par dana temperaturu 37-38C i da se mogu osjećati krepano. Što pouzdano znam o nuspojavama cjepiva. Ništa? Možeš li mi objasniti zašto je netko budala, tko je odličnog zdravlja i tko odluči da je 1.5% smrtnosti prihvatljiviji rizik od nepoznatih nuspojava uzrokovanih cjepivom koje je sklepano na brzinu i samim time je vjerojatnost težih nuspojava veća nego inače?!

 

Zbog one spužvice za ispiranje mozga, s kojom prodaješ floskule o brizi sa druge? Jesi li se ti ikada brinuo za mene tokom svog života? Nisi. Boli te kurac za mene, jednako kao što boli i mene za tebe. U mojem svemiru to nije negativno, već je normalno. Živimo u takvom društvu. Ali ja barem nisam dvoličan covid paničar, koji sebično laže i prodaje brigu o drugima, dok se u biti samo boji za vlastitu guzicu. Da te pitam koja ti je svrha života, u najboljem slučaju bi dobio klišej. Ako to ne upali, onda kreće ispiranje sa bakama, djedovima, djecom, itd...

 

Nitko ti ne brani da se pobrineš za sebe kako god smatraš da treba, ali isključi taj sebični dvolični fašizam i pusti druge da žive taj život koji imaju.

 

 

P.S.

Za sve bisere kojima sada pada na pamet ona popularna: Onda ako se razboliš plati liječenje!!

 

Nemam što plaćati, jer se HZZO financira iz svake bruto plaće. Ako želite dodatno plaćanje zdravstvenih usluga, može, ali ukinite prvo HZZO harač.

 

16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Vjerojatno ste vec vidjeli...

 

Link Coca Cola pozitivna na Covid-19

 

Ne cudi me opce kako nitko nece preuzet odgovornost za nuspojave kod cijepljenja...

Cudi me kako ovo nije cenzurirano...

I sad da ljudi imaju povjerenja...

 

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 18:00 (Batista).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Batista kaže...

Vjerojatno ste vec vidjeli...

 

Link Coca Cola pozitivna na Covid-19

 

Ne cudi me opce kako nitko nece preuzet odgovornost za nuspojave kod cijepljenja...

Cudi me kako ovo nije cenzurirano...

I sad da ljudi imaju povjerenja...

 

 

 i eto fake newsa

 

https://faktograf.hr/2020/12/11/austrijski-politicar-je-neispravno-napravio-antigen-test-na-coca-colu/

 

12 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Divim se kolegama koji pokušavaju objasniti. Sjetim se sebe, još dok sam bio značajno više angažiran. Jedino što mogu reći je da glupost nije promijenila oblik, kao ni nemušto zamaskirana sociopatija. Nema se šta objašnjavati ljudima koji misle da je epidemiološka kriza pravo plodno tlo za njihova vrhunska razmišljanja - epidemiologija je inače i poznata kao jedna jednostavna disciplina otvorena za svačiji kritički input, prijašnje iskustvo nepotrebno, poznavanje znanstvenih uzusa praktički nepoželjno. 

 

Jedino što je kod cjepiva ostalo eksperimentalno je neplanski socijalni eksperiment u prirodnim uvjetima koji će pokazati koliko je daleko civilizacija otišla u pogledu solidarnosti. Za sad djeluje da će rezultat biti poprilično poražavajuć. 

 

Nemojte se cijepiti. J*beš druge ljude, trebate vi ostati živi. Barem do negdje 60-65, a onda ko i vas j*be. 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
11 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ElektričnaOvca kaže...

Divim se kolegama koji pokušavaju objasniti. Sjetim se sebe, još dok sam bio značajno više angažiran. Jedino što mogu reći je da glupost nije promijenila oblik, kao ni nemušto zamaskirana sociopatija. Nema se šta objašnjavati ljudima koji misle da je epidemiološka kriza pravo plodno tlo za njihova vrhunska razmišljanja - epidemiologija je inače i poznata kao jedna jednostavna disciplina otvorena za svačiji kritički input, prijašnje iskustvo nepotrebno, poznavanje znanstvenih uzusa praktički nepoželjno. 

 

Jedino što je kod cjepiva ostalo eksperimentalno je neplanski socijalni eksperiment u prirodnim uvjetima koji će pokazati koliko je daleko civilizacija otišla u pogledu solidarnosti. Za sad djeluje da će rezultat biti poprilično poražavajuć. 

 

Nemojte se cijepiti. J*beš druge ljude, trebate vi ostati živi. Barem do negdje 60-65, a onda ko i vas j*be. 

Želiš sudjelovati u raspravi, nisi u stanju argumentirati svoj stav, ali si u stanju zaključiti da su svi koji se ne slažu s tobom glupi prikriveni sociopati.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
neutrino kaže...

Želiš sudjelovati u raspravi, nisi u stanju argumentirati svoj stav, ali si u stanju zaključiti da su svi koji se ne slažu s tobom glupi prikriveni sociopati.

 Dobar pokušaj straw mana. Zapravo nije, loš je. Ni mojih cca 9 rečenica nisi uspio pravilno logički sažeti - možda si i jako inteligentan, a ovo jednostavno nije tvoj dan - teško je reći. Ovo nije situacija za argumentiranje stavova, stav iznosi struka, a ti i ja možemo stavove iznositi o tome jel nam se više sviđa dorina ili milka kao brand - osim ako je ovo iznenadno postao forum na kojem se okuplja krema relevantne struke. Ja sam već sudjelovao u ovoj raspravi i dio mog stava možeš pronaći na ovim stranicama (u 10 godina si vjerojatno skužio da čovjek može više postova ostaviti u jednoj temi). Al bolje nemoj, ionako te stavljam na ignore, apsolutno siguran da time ništa ne gubim.

 

Tread softly because you tread on my dreams.
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

Ljiudi, ljudi, drugovi, drugovi, čemu takva superiornst iz vlastite tople sobe? Ako si zdrav, nemaš nekih problema, ako su tvoji dragi okej, itd. Sve je to super i neka tako bude.

Al, dajte se držite tih mjera, da ne bili kliconoše za neke druge ljude koji nemaju tako sretnu situaciju kao vi.

 

Nisu sada vremena za traženje nekih podjela, pametovanja, likovanja, uzidazanja,...ne radi se o ničemu drugome, nego o tome, da osobno ne želim da radi mene netko strada.

Proći će korona, te onda radite kaj želite. Al' dajte se malo primirite sa svojim lošim djelovanjem dok prođe korona.

 

Sada je potrebno biti drug, prijatelj svim ljudima. Jer, ovdje se ne radi o koroni, nego o humanosti. Vama možda korona teško može nešto učiniti, al' zato postoje i tisuće drugih zala koje vas mogu dotaći od ljudi koji su isto tako zaboravili na svoju humanost.

Mimo korone.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice