Hakiran Twitter račun prvog čovjeka te društvene m

poruka: 3
|
čitano: 1.738
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakiran Twitter račun prvog čovjeka te društvene m".
16 godina
online
Hakiran Twitter račun prvog čovjeka te društvene m

Ovo je ranjivost mobilnog operatera koji daje zamjenu SIM kartice bez dodatne provjere identiteta onog koji traži zamjenu. 

Čitao sam da je već jedan lik izgubio hrpu bitcoina na isti način. Netko mu doznao broj mobitela i mail. "Haker" je otišao kod operatera, predstavio se kao taj lik i tražio zamjenu SIM kartice, aktivirao je u svom mobitelu i pokrenio password recovery maila preko SMS-a. Kad je ušao u mail, onda je na bitcoint mjenjačnici tražio reset passworda koji je stigao na mail i na kraju je imao pristup bitcoin online walletu.

 

Mislim da i naši neki operateri daju zamjenu simica bez pitanja... tako da two factor autentifikacija preko SMS-a pada u vodu.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiran Twitter račun prvog čovjeka te društve
kowach kaže...

Ovo je ranjivost mobilnog operatera koji daje zamjenu SIM kartice bez dodatne provjere identiteta onog koji traži zamjenu. 

 

/cut

 

Mislim da i naši neki operateri daju zamjenu simica bez pitanja... tako da two factor autentifikacija preko SMS-a pada u vodu.

da, prije tjedan-dva frend ode po novi SIM kod jednog HR operatera, za pultom ga samo pita br. i 2-3 klika kasnije mu da novi SIM.

 

nikaki ID check (iako je priredio osobnu, nisu je trazili).

 

reko predivno, mogo si im tak dat moj br i javljat se na moje pozive :/

12 godina
offline
Re: Hakiran Twitter račun prvog čovjeka te društve

ako ti je frend trazio zamjenu sima na neregistriranom prepaid broju, djelatnicima podaci sa osobne nista ne znace jer je sa nicime ne mogu usporediti dok ako je registrirani prepaid ili postpaid iskljucivo vlasnik broja moze zatraziti zamjenu sima (po proceduri)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice