Temu - internet shop, iskustva

poruka: 349
|
čitano: 369.832
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...

nema veze a opet ima....

 

pitanje je vezano za nekakvu aircash mastercard karticuu, prepaid, koju navodno kupis na tisku za 5E..... ali mi nositelj te informacije nema pojma reci kako je nadoplacujes, gdje uplatis gotovinu na tu karticu, moze li se njome kupovati na temu i slicno? pa ako netko ima informaciju i voljan je podjeliti....tnx!

 Mozes si je nadoplatit na bilo kojem kiosku ili bengi ili je povezat sa svojom karticom od tekuceg i preko nje punit.. Samo pokazes kod iz aplikacije na kiosku i uplatis gotovinu..

 

8 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva

tnx, pretpostavljam da se s njom moze placati i redovno u trgovini i slicno? podizat gotovinu ne, ili?

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
13 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Uzmi revolut, šta se mučiš

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...

tnx, pretpostavljam da se s njom moze placati i redovno u trgovini i slicno? podizat gotovinu ne, ili?

 Dodas si je na google wallet ili apple pay i mozes placat mobitelom. Dizanje gotovine ima naknadu od 1 ili 2%.

 

Revolut je svakako bolja opcija ali nju ne mozes puniti gotovinom nego samo preko njene aplikacije u koju bi morao upisati broj svoje kartice tekuceg racuna.. Naravno potpuno je sigurno i sam to koristim sigurno 3-4 godine no pretpostavit cu da si namjerno pitao za aircash zbog punjenja kartice gotovinom.. Ako ti to punjenje gotovinom nije bitno idi na revolut, ja aircash koristim samo za placanje rezija, punjenje enc-a i parking

8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

nope, ideja i je razdvojiti sve od normalnih kartica, znaci, uplatim 50e, kad mi cef, mogu platiti nesto online, mogu platiti u konzumu...... dizanje i nije prijeko potrebno

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...

nope, ideja i je razdvojiti sve od normalnih kartica, znaci, uplatim 50e, kad mi cef, mogu platiti nesto online, mogu platiti u konzumu...... dizanje i nije prijeko potrebno

 Mozes i ovako, aircash napunis gotovinom i onda revolut punis preko aircash kartice umjesto kartice tekuceg racuna.. Tako si 100% siguran a uzivas u revolutu i jos ako potrefis revolut mastercard mozes dizat s bilo kojeg bankomata u hrv bez naknade.. 

13 godina
online
Re: Temu - internet shop, iskustva
domac5 kaže...
Damir22 kaže...

tnx, pretpostavljam da se s njom moze placati i redovno u trgovini i slicno? podizat gotovinu ne, ili?

 Dodas si je na google wallet ili apple pay i mozes placat mobitelom. Dizanje gotovine ima naknadu od 1 ili 2%.

 

Revolut je svakako bolja opcija ali nju ne mozes puniti gotovinom nego samo preko njene aplikacije u koju bi morao upisati broj svoje kartice tekuceg racuna.. Naravno potpuno je sigurno i sam to koristim sigurno 3-4 godine no pretpostavit cu da si namjerno pitao za aircash zbog punjenja kartice gotovinom.. Ako ti to punjenje gotovinom nije bitno idi na revolut, ja aircash koristim samo za placanje rezija, punjenje enc-a i parking

 na nekim bankomatima nema naknade na dizanje gotovine.
provjerio sam otp i zabu.

 

nisam siguran do kojeg iznosa jer sam dizao samo manje iznose.

14 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Revolut visa ovisi kako koji bankomat ali mastercard ide u sve bez naknade 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Jednom rijecju "Mastercard" kartica, kao sto je i svaka druga kartica od banke Amex,Diners,Visa,mastercard...
Placas snjima gdje god zelis.

Karticu aktiviras u aircash aplikaciji i nadoplacujes kako god zelis.
Stanje na aircash novcaniku (aplikaciji) je jednako stanju na kartici koju si povezao sa aircashom.
Jednostavnije ne moze
Temu pozivnica: https://temu.to/m/u9kmi7rv2wy Kod za -30% za nove korisnike: aam11835
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
zeryx kaže...
domac5 kaže...
Damir22 kaže...

tnx, pretpostavljam da se s njom moze placati i redovno u trgovini i slicno? podizat gotovinu ne, ili?

 Dodas si je na google wallet ili apple pay i mozes placat mobitelom. Dizanje gotovine ima naknadu od 1 ili 2%.

 

Revolut je svakako bolja opcija ali nju ne mozes puniti gotovinom nego samo preko njene aplikacije u koju bi morao upisati broj svoje kartice tekuceg racuna.. Naravno potpuno je sigurno i sam to koristim sigurno 3-4 godine no pretpostavit cu da si namjerno pitao za aircash zbog punjenja kartice gotovinom.. Ako ti to punjenje gotovinom nije bitno idi na revolut, ja aircash koristim samo za placanje rezija, punjenje enc-a i parking

 na nekim bankomatima nema naknade na dizanje gotovine.
provjerio sam otp i zabu.

 

nisam siguran do kojeg iznosa jer sam dizao samo manje iznose.

 Misliš na revolut ili aircash?

Piše u appu da ima naknada 2% plus 1,50 eura za podizanje gotovine na bankomatima EU. Aircash.

13 godina
online
Re: Temu - internet shop, iskustva

revolut

11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Temu je malvare, špijunska, sabotažna i u svemu zloćudna aplikacija stvorena od ne baš prijateljske države pod državnom upravom. Tamo ne bi ostavio ni lažne podatke a kamoli kupio nešto. Pa daj razmislite malo! Tipkovnica za 3 eur??? Sa drugog kraja svijeta??? Besplatan smartwatch??? Yeah right.
Moj PC  
0 12 hvala 0
15 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
nije besplatno, niti je za 3 eur, to su navlakuše na prvu kupnju koja je također prisutna i na ali expresu, također su podigli minimalni limit kupnje na 20 25 eur, da zele masivno uzimat podatke i dalje bi ostavili na 0
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Azmo kaže...
Temu je malvare, špijunska, sabotažna i u svemu zloćudna aplikacija stvorena od ne baš prijateljske države pod državnom upravom. Tamo ne bi ostavio ni lažne podatke a kamoli kupio nešto. Pa daj razmislite malo! Tipkovnica za 3 eur??? Sa drugog kraja svijeta??? Besplatan smartwatch??? Yeah right.

 

reci ti nama

8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

ok uzeo sam tu aircash, sve namjestio, sad samo uplatiti nesto na nju, i kupovinom podupirati bratsku nam zemlju i njenu ekonomiju

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...

ok uzeo sam tu aircash, sve namjestio, sad samo uplatiti nesto na nju, i kupovinom podupirati bratsku nam zemlju i njenu ekonomiju

 I kako puniš aircash? Genuin pitanje, nemam ga.

8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

a kaze teta na kioksu, u app upisem iznos,generiram kod, dam joj novce, i taj iznos mi se pojavi u "novcaniku"... nisam jos probao, ne zuri mi se....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...

a kaze teta na kioksu, u app upisem iznos,generiram kod, dam joj novce, i taj iznos mi se pojavi u "novcaniku"... nisam jos probao, ne zuri mi se....

 I to je lakše od punjenja revoluta jednim klikom? Ne provociram, samo , ne kužim. Zašto bi išao na kiosk da napunim karticu. U 2024. godini.

14 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
quickr kaže...
Damir22 kaže...

a kaze teta na kioksu, u app upisem iznos,generiram kod, dam joj novce, i taj iznos mi se pojavi u "novcaniku"... nisam jos probao, ne zuri mi se....

 I to je lakše od punjenja revoluta jednim klikom? Ne provociram, samo , ne kužim. Zašto bi išao na kiosk da napunim karticu. U 2024. godini.

 Boji se da ce ga hakeri opljackat ako u revolut upise br kartice tekuceg racuna

8 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
domac5 kaže...
quickr kaže...
Damir22 kaže...

a kaze teta na kioksu, u app upisem iznos,generiram kod, dam joj novce, i taj iznos mi se pojavi u "novcaniku"... nisam jos probao, ne zuri mi se....

 I to je lakše od punjenja revoluta jednim klikom? Ne provociram, samo , ne kužim. Zašto bi išao na kiosk da napunim karticu. U 2024. godini.

 Boji se da ce ga hakeri opljackat ako u revolut upise br kartice tekuceg racuna

 svako ima svoje razloge, ovakav post ie pokazatelj vrhunskog primitivizma, sorry kolega.... 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
14 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Možda ima veću količinu keša koji treba "utopiti"...
13 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...
domac5 kaže...
quickr kaže...
Damir22 kaže...

a kaze teta na kioksu, u app upisem iznos,generiram kod, dam joj novce, i taj iznos mi se pojavi u "novcaniku"... nisam jos probao, ne zuri mi se....

 I to je lakše od punjenja revoluta jednim klikom? Ne provociram, samo , ne kužim. Zašto bi išao na kiosk da napunim karticu. U 2024. godini.

 Boji se da ce ga hakeri opljackat ako u revolut upise br kartice tekuceg racuna

 svako ima svoje razloge, ovakav post ie pokazatelj vrhunskog primitivizma, sorry kolega.... 

 Primitivizma? Ja te pitam iskreno pitanje ti mene vrijeđaš. Tko je tu primitivan? "kolega"

 

 

8 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva

Quickr, nemoj biti trigger happy, da si procitao, vidio bi da je moj odgovor kolegi koji je tebe quotao...

 

Naravno da nije lakse, kako rekoh, to je samo jedna od opcija, koja iako tehnoloski zastarjela, spora i neucinkovita, svakako ima svoju primjenu u masi scenarija. Ne svima, ne uvijek, ali.... naravno da postoje i sve druge, moderne opcije, nisam dosao do toga.... 

 

Primitivizam je ovaj komentar s "hakerima", koji apsolutno nicem ne doprinosi, samo je jadan pokusaj ismijavanja nekoga, mene, u ovom slucaju. A ja, ljude koji ismijavaju nesto sto ne razumiju, ili ismijavaju nekoga samo da bi se oni osjetili vaznima,  nazivam jednostavno - seljacinama.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2024 10:53 (Damir22).
3 mjeseca
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
quickr kaže...

 I kako puniš aircash? Genuin pitanje, nemam ga.

 Tako da ukucaš u google "aircash uplata" i pročitaš.

Evo, ako ti je google u kvaru: https://aircash.eu/hr/uplata-novca-na-aircash-novcanik/

 

quickr kaže...

 I to je lakše od punjenja revoluta jednim klikom? Ne provociram, samo , ne kužim. Zašto bi išao na kiosk da napunim karticu. U 2024. godini.

 Ja se pitam zašto netko u 2024. ispituje budalaštine po forumu?

Aircash se isto kao i Revolut puni "jednim klikom" s karticom kojom želiš, ja recimo svoj Revolut nadopunjavam preko Aircasha, pa ti sad vidi.

Doplata gotovinom je samo JEDNA OD OPCIJA i zapravo je nevjerovatno da takva odlična opcija i postoji.

 

Ja ti dam novčanicu od 50 eura, kako ćeš si ju ubaciti na revolut ili bankovni račun da bi platio nešto na netu? Hoćeš otići stajati u redu u banci u 2024.?

E pa vidiš preko aircasha je moguće ubaciti keš na karticu, i to možeš na svakom koraku i to je nekakav način "pranja para", tj. taj novac nema traga.

U današnje vrijeme kad se svaki cent prati preko porezne i banaka, ova usluga je pravo osvježenje i trebamo biti zahvalni što postoji.

Hrpa ljudi radi s kešom ako nisi znao.

 

P.S. Aircash je jedini fintech koji nema status banke, a ima dozvolu da izdaje MasterCard kartice.

 

quickr kaže...

 Primitivizma? Ja te pitam iskreno pitanje ti mene vrijeđaš. Tko je tu primitivan? "kolega"

 Ne trebaš ti nikoga ništa pitati, da te zaista zanima neka usluga otišao bi na njihov sajt i pročitao FAQ, sve je doslovno nacrtano.

Ovako samo pokušavaš ispast pametan.

15 godina
online
Re: Temu - internet shop, iskustva
SharkZ kaže...

E pa vidiš preko aircasha je moguće ubaciti keš na karticu, i to možeš na svakom koraku i to je nekakav način "pranja para", tj. taj novac nema traga.

U današnje vrijeme kad se svaki cent prati preko porezne i banaka, ova usluga je pravo osvježenje i trebamo biti zahvalni što postoji.

 

Prema zakonu, AirCash je dužan redovito dostavljati poreznoj upravi izvješća o transakcijama svojih korisnika, što znači da porezna uprava vidi sve uplate i isplate preko AirCasha.

Isto tako AirCash je dužan prijavljivati sumnjive transakcije poreznoj upravi. Jedini način za pranje novca je plaćanje gotovinom jer jedino tada ne postoji trag.

Have you tried turning it off and on again?
3 mjeseca
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Ivan M. kaže...

što znači da porezna uprava vidi sve uplate i isplate preko AirCasha.

 :facepalm:

Nemoj trkeljat molim te.

Ako sam uplatio 200 eura gotovine na aircash na kiosku, onda porezna eventualno može vidjeti potrošnju od trenutka kad sam krenuo elektronski plaćati aircashom, ne može vidjeti kako sam ja zaradio tih 200 eura gotovine koje sam položio.

 

Ivan M. kaže...

Isto tako AirCash je dužan prijavljivati sumnjive transakcije poreznoj upravi.

 ?????

Koje bi to bile sumnjive transakcije? Uplata? Isplata? Kome?

O kakvim ti dužnostima pričaš?

Daj konkretan primjer, a ostavi se floskula.

15 godina
online
Re: Temu - internet shop, iskustva
SharkZ kaže...
Ivan M. kaže...

što znači da porezna uprava vidi sve uplate i isplate preko AirCasha.

 :facepalm:

Nemoj trkeljat molim te.

Ako sam uplatio 200 eura gotovine na aircash na kiosku, onda porezna eventualno može vidjeti potrošnju od trenutka kad sam krenuo elektronski plaćati aircashom, ne može vidjeti kako sam ja zaradio tih 200 eura gotovine koje sam položio.

 

Ivan M. kaže...

Isto tako AirCash je dužan prijavljivati sumnjive transakcije poreznoj upravi.

 ?????

Koje bi to bile sumnjive transakcije? Uplata? Isplata? Kome?

O kakvim ti dužnostima pričaš?

Daj konkretan primjer, a ostavi se floskula.

Ti s tih 200 eura njima nisi zanimljiv, ali oni vide te transakcije i u svakom trenutku te mogu pitati odakle ti dolazi taj novac, za što moraš prikupiti dokaze tko ti je uplatio i zašto.

Piše ti u općim uvjetima - AirCash je obveznik primjene posebnih propisa (npr. Zakona o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma, Zakona o platnim uslugama, Zakona o elektroničkom novcu).

Have you tried turning it off and on again?
11 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

offtopic ste kolege :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 mjeseca
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Ivan M. kaže...

i u svakom trenutku te mogu pitati odakle ti dolazi taj novac, za što moraš prikupiti dokaze tko ti je uplatio i zašto.

 Može i tebi udariti meteorit u kuću. Nitko te neće ništa pitati - nikada.

 

Aircash je jedinstvena usluga koja, koliko je meni poznato, ne postoji u Europi.

Danas kad se apsolutno sve prati i nadzire preko digitalnog traga, oni su dali mogućnost da uplaćuješ keš na karticu, a sve je to blagoslovila država.

Dok se može treba to koristiti, kome treba naravno.

Ostavite se više tih floskula oko porezne, papir sve trpi i to što jedan fintech mora imati u uvjetima korištenja svakakve nebuloze to ne znači da će to itko ikada dovesti u pitanje.

 

Da poreznoj/državi smeta što netko uplaćuje gotovinu na karticu onda ne bi ni odobrio da Aircash ima tu uslugu.

 

P.S. sry na offtopic, iako je pomalo vezano jer je započelo kako plaćati na Temu ako se ne varam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2024 18:01 (SharkZ).
4 godine
offline
Temu - internet shop, iskustva

Moja iskustav sa Temu u zadnja 2 mjeseca.... supruga krenula naručiti nek sitnice za stan te uz neke popuste dobrodošlice od dana naručivanja sve došlo za 2 tjedna....

Nakon toga smo naručili još nekoliko puta ( ponovo sitnice za stan, papuče za ljeto, nekoliko pari tenisica, neke lampe i tako to )....

Dva paketa došla na Boxnow, ostalo putem dostave na kućnu adresu i to uglavnom sa 2-3 dana kašnjenja ali uredno uplate 5 Eura na račun radi kašnjenja.

Ono što je zanimljivo da mi je paket od 70 Eura došao susjedu u kvart ( ne poznajemo se ) jer je suprugino ime bilo bilo prelijepljeno njegovim.... pošto je pisao i broj telefona, čovjek nas je zvao i preuzeli smo paket kod njega.... kako im se paket "izgubio" u dostavi, vraćena nam je pun iznos prije par dana na raču...

Sve u svemu, za sada zadovoljni naručenim te naročito omjerom plaćeno/dobiveno....

Na primjer, dva daljinska za Samsung TV platio sam 7 Eura dok me je za isti takav jedan daljinski u jednom shopu elektronske opreme u Rijeci traženo 34 Eura....

 
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice