Moj-forum.com

poruka: 17
|
čitano: 6.689
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Moj-forum.com

Na početku, ako smatrate da ovoj temi nije mjesto ovdje, molim da me o tome izvjestite.

 

A sad pitanje: Da li netko zna nešto o www.moj-forum.com ?

Naime, imam potrebu za otvaranjem određenog foruma, a ovdje mi se činilo da sve radi kako treba.

Ali javili su se određeni problemi s postavkama, te sam išao na administriranje foruma.

Ovdje vidim da postoji mogućnost ažuriranja verzije phpBB-a i čini mi se da u changelogu stoji

da ispravlja upravo one stvari koje meni trebaju.

Međutim, nikako ne shvaćam na koji način treba izvršiti instalaciju nove verzije, pa molim ako netko

zna TOČAN postupak da mi se javi.

Zahvaljujem.

Everybody lies...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Moj-forum.com

mene upozorava bit defender da se oce naselit trojanac kad hocu na neki od tih foruma koje ima tamo pa oprez.

 

Vidi sliku

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Moj-forum.com

A da li postoji neko drugo mjesto gdje bih mogao otvoriti vlastiti forum a da nije neki croportal, index i sl.?

 

Everybody lies...
15 godina
neaktivan
offline
Moj-forum.com

Možeš odabrati neki besplatni hosting, skinuti gotovi phpbb3 forum uploadati ga na server pomoću nekog FTP klijenta te instalirati. Kasnije možeš sam mijenjati teme i uređivati forum kako želiš..

Nekakvu besplatnu domenu ćeš dobiti automatski, a ukoliko hoćeš neku koja se plaća, znaš što ti je činiti... ;)

Ako sam ti pomogao svojim postom, slobodno klikni na gumb HVALA! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2009 20:07 (Bellatrix).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Moj-forum.com

A mores i na  ovoj stranici kreirat svoj forum ili blog, i izaberes template:
http://www.forumotion.com/
To ti je najjednostavnije.

Ako znas radit malo bolje onda vidi post iznad!

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moj-forum.com

Meni je sve u redu sa otvaranjem stranice ; ne znam kako bi mogao riješit problem ; možda da updejtaš web preglednik . Isto bi ti preporučio da koristiš neki ,, bolji" web preglednik poput opere , mozille ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moj-forum.com

Ja sam preko forumotiona napravio svoj forum i super sam zadovoljan

fotoforum.forumotion.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moj-forum.com

Pa što je ovo sa ovim www.moj-forum.com? Nema u Admin panelu ništa? Ja evo sad samo da isprobam napravio account ali admin panel je blank.

Evo slika!

Ako sam ti pomogao svojim postom, slobodno klikni na gumb HVALA! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Moj-forum.com

Eto, hvala i uživo na linkovima i pomoći. Moram sad malo progruntati sve skupa, ali ako netko zna odgovor na original pitanje bio bih svejedno zahvalan.

 

Everybody lies...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Moj-forum.com
Bellatrix kaže...

Pa što je ovo sa ovim www.moj-forum.com? Nema u Admin panelu ništa? Ja evo sad samo da isprobam napravio account ali admin panel je blank.

Evo slika!

 Na dnu stranice imaš link Administriranje foruma. A ako koristiš mozillu ne ide. Morao sam se spojiti internet explorerom, a može i opera.
Everybody lies...
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2009 20:24 (gox).
15 godina
neaktivan
offline
Moj-forum.com

Pitao si kako izvršiti instalaciju najnovije verzije. Pa ako se odlučiš na phpbb3 onda ćeš automatski imati 3.0.4 verziju koja i je najnovija. Instalacija se vrši tako što se uploadaju svi fileovi u public_html folder na server. Nakon uploada se otvori URL od foruma te započme instalacija. Imaš 5-6 koraka u kojima ćeš morati podesiti neke stvari (dopuštenja i sl.)

možda budeš morao i na serveru neka podešavanja urediti.... ali CPanel je tvoj.

Sve u svemu ako uzmeš ono što sam ti ja rekao nebi trebao imati neke komplikacije, to se zgotovi za par minuta... i možeš početi s kreiranjem podforuma i tema..Namigiva

 

EDIT: ma znam to imam i vlastiti forum.

Nego to nije dobro čim nemože s mozillom. Mora sa svakim browserom i vidim da je 3.0.0 verzija tamo, dok će kod tebe biti najnovija ako je preuzmeš sa službene stranice.

 

 

admin panel mog foruma admin panel mog foruma
Ako sam ti pomogao svojim postom, slobodno klikni na gumb HVALA! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2009 20:31 (Bellatrix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Moj-forum.com
SANJIN3 kaže...

Meni je sve u redu sa otvaranjem stranice ; ne znam kako bi mogao riješit problem ; možda da updejtaš web preglednik . Isto bi ti preporučio da koristiš neki ,, bolji" web preglednik poput opere , mozille ...

 Ma koristim mozillu.. Noje problem u pregledniku, problem je u tome što ne mogu napraviti dozvole za avatare i slično. Javlja mysql server error.
Onda sam našao novu verziju phpbb-a ali ne znam kako ju uploadati na postojeći server.
Everybody lies...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Moj-forum.com
Bellatrix kaže...

Pitao si kako izvršiti instalaciju najnovije verzije. Pa ako se odlučiš na phpbb3 onda ćeš automatski imati 3.0.4 verziju koja i je najnovija. Instalacija se vrši tako što se uploadaju svi fileovi u public_html folder na server. Nakon uploada se otvori URL od foruma te započme instalacija. Imaš 5-6 koraka u kojima ćeš morati podesiti neke stvari (dopuštenja i sl.)

možda budeš morao i na serveru neka podešavanja urediti.... ali CPanel je tvoj.

Sve u svemu ako uzmeš ono što sam ti ja rekao nebi trebao imati neke komplikacije, to se zgotovi za par minuta... i možeš početi s kreiranjem podforuma i tema..Namigiva

 Meni kaže da je verzija 3.0.0. E sad, molim te objasni mi kako TOČNO u ftp (konkretno fireftp) programu upisati naziv servera. Dakle, što moram upisati da se spojim na ftp server foruma. To je ono što me muči. Probao sam i IP adresu servera, onda me pusti, ali stalno javlja da mi password nije dobar.
Everybody lies...
15 godina
neaktivan
offline
Moj-forum.com

Moraš znati FTP hostname(domena), FTP username(automatski bude dodjeljen od servera) i FTP password(koji si sam napravio prilikom registracije na hosting)

Ako sam ti pomogao svojim postom, slobodno klikni na gumb HVALA! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Moj-forum.com
Bellatrix kaže...

Moraš znati FTP hostname(domena), FTP username(automatski bude dodjeljen od servera) i FTP password(koji si sam napravio prilikom registracije na hosting)

 A pa to brate i pitam cijelo vrijeme. Dakle, još jednom: da li netko zna hostname za predmetni forum. Ili barem da mi kaze gdje da potražim...
Everybody lies...
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2009 20:44 (gox).
15 godina
neaktivan
offline
Moj-forum.com

To pitaš za moj-forum.com i slične?

Mislim da ti nemožeš imati pristupa serveru nikako! Takve stvari možeš raditi samo ako imaš neki, bilo plaćeni, bilo bespatni hosting.

Ako sam ti pomogao svojim postom, slobodno klikni na gumb HVALA! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Moj-forum.com

A onda OK. valjda je to tako. Jer kad se logiram na forum (a prijavljen sam kao administrator foruma koji sam kreirao) i odem u administriranje foruma kako bih napravio sigurnosne i ostale postavke, vidim da ima i link Sistem. Ovdje kaže ono o verziji phpBB-a i načinu na koji je moguće napraviti upgrade odnosno ažuriranje. Skinuo sam novu verziju i tu stao jer ne znam kako to uploadati. Ako ti kažeš da ja to niti ne mogu napraviti, onda se svima još jednom zahvaljujem na trudu i pomoći i čujemo se na nekom drugom problemu.

Pozdrav...

Everybody lies...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice