Mobicity.com.uk - vaša iskustva

poruka: 423
|
čitano: 83.380
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Mobicity.co.uk - vaša iskustva

Pozdrav, zanimaju me vaša iskustva sa mobicity.co.uk...
Planiram tamo uzet mob, pa kako je kod vas prošlo? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.3.2014 18:17 (programer123).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Kupio sam Motorolu Moto G 09.03., 13.03. su mi je poslali DPD-om, danas stigla na kućnu adresu, ja zadovoljan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Mobicity.com.uk - vaša iskustva

dosta joj je trebalo...

16 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Ja sam kupio Motorolu xt760 28.3. poslali su je odmah drugi dan i došla je 3.4 DPD-om. Nikakvih problema nije bilo.

Mobitel sam plati 560kn putem Paypal-a i za novce koje košta nema boljeg. Zadovoljan :-)

 

Na chekout-u upisati kod "UKFSHIP" ako želite još i besplatnu dostavu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2014 20:09 (gengar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

A ček vidim da kad u shipping information unesem "Croatia", odbije mi engleski VAT. Što se to ne bi smjelo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Šuti i kupuj dok je tako {#}

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mobicity.com.uk - vaša iskustva
I nemoj im slat mejl zbog toga da ne zajebes ostalih 4,5 milijuna hrvata
http://isvijet.com.hr
16 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Baš sam se mislio hoću li upozoriti ljude da ne šalju nikakve mailove zbog toga (svakakvih ljudi ima) :D

Naravno da treba iskoristiti situaciju dok je to moguće.

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Pozdrav!

Zanima me jeste li vi dobili kakav račun uz robu od Mobicity-a i njihov warranty card?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Račun sam dobio oba puta, jamstveni list ne.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mobicity.com.uk - vaša iskustva
Eyekool kaže...

Račun sam dobio oba puta, jamstveni list ne.

Hvala ti. :-)

 

Ja sam dobio jamstveni list od HTC-a i to na nekom Boga pitaj jeziku, iako mislim da je indonezijski, budući da je telefon inače iz Indonezije, ali račun sam dobio samo elektronički.

U MobiCity-u kažu kako oni ni ne šalju svoje jamstvo.

Inače da javim, ako netko planira naručiti, sve je ok sa telefonom. Jedino sam čekao dugih 17 dana da mi isporuče narudžbu (od datuma narudžbe do datuma isporuke).

Problem je što nisu imali model u željenoj boji, a to mi nisu na vrijeme javili, već sam ja ćekao, i tek kad sam ih pitao zašto ga još nisu poslali, provjerili su i rekli da željeni model nije više dobavljiv (iako je pisalo da je u stock-u) pa smo dogovorili zamijenu. 7 dana nakon toga je poslan i za 5 dana mi ga je donio DPD. P.S. Telefon je čak bio skroz zapakiran u HTC-ovoj kutiji, nikad otvaran i sa našim strujnim adapterom, iako sam od MobiCity-a dobio i UK verziju

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 19:46 (ivek095).
12 godina
odjavljen
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

da li mobiteli kupljeni sa ove stranice imaju uopce garanciju ili ne?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Bacam oko na Moto G kod njih, nadam se da neće toliko skoro ispraviti ovu shemu s VAT-om.

Ukoliko sam dobro skuzio, prolazimo poprilicno jeftinije zbog toga.

 

Mob od 180 Funti me izađe 150 čim upišem Majku Hrvatsku u izbornik.

 

+, ne znam tko je prvi skužio onaj UKFSHIP kod ali skine zgodnih 6 Funti za dostavu što nije malo.

 

 

Kratka anketa za one koje su kopovali kod njih, mislim na cjelokupni dojam (brzina dostave, kvaliteta itd..)

16 Odlično iskustvo
1 Dobro iskustvo
1 Loše iskustvo
Something witty.
Moj PC  
1 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Naručio nikon D5200 30.4., pisalo "dispatched in 3 working days". Međutim pošiljka nikako da krene.

Od utorka (6.5.) piše "out of stock". Pitao na live chatu što je s tim, kažu da će krenit ovaj tjedan, međutim evo petak je i ništa.

Je li to "normalno" za mobicity jer sam vidio na forumu da se čeka, ili da dižem uzbunu?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mobicity.com.uk - vaša iskustva
Jopa123 kaže...

Naručio nikon D5200 30.4., pisalo "dispatched in 3 working days". Međutim pošiljka nikako da krene.

Od utorka (6.5.) piše "out of stock". Pitao na live chatu što je s tim, kažu da će krenit ovaj tjedan, međutim evo petak je i ništa.

Je li to "normalno" za mobicity jer sam vidio na forumu da se čeka, ili da dižem uzbunu?

 

Normalno je, ne uzbuđuj se do 20-ak dana od kojih je fizička isporuka sâme pošiljke otprilike 3 radna dana...

16 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Ok, hvala.

Svejedno ću im se javit u ponedjeljak na live chat čisto da vidim hoću li ovaj put dobit isti odgovor.

Imam osjećaj da hoću, od slova do slova.

EDIT: Javio sam im se opet jutros i obećali su da će pošiljka krenuti danas. I zaista, dva sata kasnije stigao je DPD tracking number

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.5.2014 12:51 (Jopa123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Naručio Moto G danas u 17h.

Nakon par minuta je stigao automatski odgovor na mail da mi se narudžba procesira.

 

Prije nekoliko minuta, dakle oko 23:30 mi je stigao mail da je narudžba procesirana te da 'Hi, Thanks for your order, it has been verified and we will email you again once your order has been dispatched. Thanks for shopping with MobiCity UK! Regards', 'Order pending fulfilment A'.

 

Napišem kako se dalje stvari budu odvijale tako da ljudi mogu lako iščitati iz teme odnosno posta ono što ih zanima - iskustvo s ovom firmom.

BTW, plaćeno paypal-om.

 

EDIT #1: 15.05. u cca. 17h stigao mail od Mobicity-a da je posiljka preuzeta i isti tren jos jedan mail od DHL dostavne sluzbe da je mobitel krenuo iz ili prema Manchesteru (nisam siguran).

Tracking broj dobiven od Mcty-a radi ok, za sad sam sasvim zadovoljan.

Ne znam da li te službe dostavljaju vikendom. Ukoliko da, do nedjelje očekujem mob. Ako ne, tokom iduceg tjedna.

 

EDIT #2: 16.05. u cca. 18h mobitel je krenuo iz Manchestera prema RH koliko sam skuzio, dobio sam mail od DHL-a i sve se uredno vidi na trackingu. So far, so good.

 

EDIT #3: 19.05 Mobitel je prekjučer (17.05) bio u Leipzigu (DE), zatim završio u Bologni (ITA) što mi stvarno nije jasno al ok. Trenutno mi na trackingu piše da je u Zagrebu te da se očekuje dostava sutra.

Napišem kad stigne, javim dojmove.

 

EDIT #4  22.5.  Još uvijek čekam da mi ga dostave. Mobitel ulazi u četvrti dan stajanja u Zagrebu. Nazvao sam Zagreb i tip iz DHL-a mi je rekao jučer da mobitel dolazi tokom dana. Nije došao.

Fascinantno mi je kako mobitel može od Engleske do Njemačke brzinski pa od Njemačke do Italije za 6 sati te do Zagreba odmah idući dan vrlo brzo ali od ZG-a do mog mjesta mu brate treba 2 godine.

Nije da se žalim ali godinama koristim dostavne službe domaćih web shopova i iz znam da se ova tura u mom slučaju bez problema može odraditi u jedan dan (Overseas mi prvi pada na pamet).

Ali DHL koristi CityEx da dostavljaju njihove pakete pa me ni ne čudi.

Nadam se da će ovo sve skupa što se trudim pisati nekome pomoći jednog dana.

 

EDIT #5 22.05. Mobitel je stigao i to ima dva dana no preko HP Expressa. Pošto sam očekivao dostavu na vrata, nisam ni gledao sandučić i obavijest koju je poštar ostavio.Mobitel je stajao 3 dana u pošti,

dakle stigao mi je 19.05.

Podigao ga u pošti, sve ok. Uredno zapakirano, bez oštećenja. Mobitel je odličan. Samo mi nije jasna garancija jer je doslovno nema. Imam tri nekakva quick guide papirića i to je to.

Inače nisam nikad vidio 'mršavije' pakiranje nekakvog elektroničkog uređaja odnosno mobitela. Kutijica, unutra tri papirića, USB kabel bez adaptera i mobitel.

Kit-Kat je out of the box, volume rocker i power off imaju mali wobble odnosno poimču se. S3 i super AMOLED me definitivno razmazio tako da samo morao objektivno pogledati

ekran Moto-a i mogu reći da je sasvim ok. Instalirao 10ak igara, Asphalt8 leti, nikakvih frame droppova ni trzanja, uistinu fluidno iskustno. Dobije se nekakvih 12GB interne nakon što se oduzme sustav.

Kamera je uistinu ispodprosječna.

Van toga, sveukupni dojam mi je da je mobitel best-buy u ovom cijenovnom rangu, što po hardveru, što po kvaliteti izrade. Komotno može parirati uređajima viših klasa do nekakvih 600 kn iznad, kažem

kao vlasnik S3 i netko tko je detaljno proučio 50ak mobitela prije kupovine ovog.

Sve u svemu, MobiCity je ok, ja još jednom dajem preporuku, samo pazite na tu garanciju (moram ih osobno kontaktirati jer je de facto nema na papiru).

 

LP svima i nadam se da sam pomogao.

{#}

 

Sve u svemu, zadovoljan sam s MobiCity-em, slobodno preporučam kupovinu kod njih.

Something witty.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 23:01 (forzzuk).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Ja sam evo jutros naručio moto G i stiglo mi je isto na mail kao broj narudžbe i sve tako da sad čekam ....Moto G me ispao oko 1400 i sitno kn što je za onakav mobitel smiješno... Moj prestigio 4055 dode u hrvatskoj 1200-1300 kn a obzirom koja je razlika u svemu ja prezadovoljan ... I kako to nema tog vata jer kad sam narucio bilo je 173 funte za moto G dual sim a kad sam napravio checkout samo 149  nije da se zalim :)haha

Jeli može ko u PM napisat što se dobije u kutiji sa mobycityja najviše me zanima dali sa mob dolazi punjač?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.5.2014 12:40 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Da ostavim i ja svoje mišljenje.

 

5.5. oko 17.00h naručio LG G2, plaćeno karticom

    iza 20.00h stiže mail da trebaju kopiju osobne i prednju stranu kartice, kao ne podudaraju se podaci. reko ajd dobro, kopiram i pošaljem

7.5. javljaju da je sve prošlo s plaćanjem i provjerom

8.5. javljaju da je narudžba proslijeđena u njihovo skladište

9.5.  ja se pravim glup i pitam kako to da piše na stranici da će biti poslano za 3 radna dana a moj mobitel nije još ni krenuo iz skladišta i Genevieve odgovara da im stiže pošiljka početkom idućeg tjedna i da se odmah šalje čim dođe

14.5. došla sredina tjedna, šaljem mail di je zapelo, javlja mi se opet Genevieve nema pojma, mora zvat skladište, navečer šalje mail da im je stigla pošilja i da se u petak šalje
16.5. ujutro stiže mail da je pošiljka napustila skladište, dobio tracking kod za DHL, odem provjerit kad tamo stoji datum 15.5. u 12.15 "primljene informacije o pošiljki" 

 

[EDIT1]

16.5. oko 19 sati paket napustio Manchester

[EDIT2]

17.5. preko noći paket proputovao pola Europe, stao u Liepzigu jutros u pol 4 - vikend je

[EDIT3]

19.5. doputovao do Bologne, tri sata kasnije u ZG (600+km), a zatim pet sati od ZG do OS (250km+)
20.5. preuzeto u jutarnjim satima

 

Sad mi je sako žao što nisam vidio ove kodove za dž shiping ranije, al što je tu je. Ja zadovoljan iovako.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 1:15 (axor).
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Naručio nikon D5200.

30.4. Platio PayPal-om, isti dan stigla obavijest "payment processed"

6.5. pilam Genevieve što je s pošiljkom, kaže da će krenuti u roku par dana

12.5. opet pilam Genevieve, kaže da će pošiljka krenuti taj dan. I zaista (ponedjeljak) dobivam tracking number od DPD-a.

16.5. pošiljka stiže u Split u jutarnjim satima.

 

Dobio sam user manual, warranty card i sve ostale dokumente/brošure na japanskom. Čak je i punjač usa/japan verzija. Uz kutiju je bio priložen EU adapter.

Meni aparata je u startu bio na japanskom, ali sam se u roku par sekundi snašao i promijenio jezik u engleski. Dobio sam i nekakav Nikon worldwide warranty card na kojem je pisalo da mora bit ovjeren od shopa koji mi je prodao aparat (moj card nije popunjen). Valjda neće bit problema.

Kome se da čekat, mobicity je ok opcija, pogotovo dok još nisu skužili VAT shemu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Hi, We have some strict guidelines to follow regarding PayPal order processing, and unfortunately cannot continue with the order if: - your payer status is unverified, and; - your payer address status is unconfirmed We therefore cannot establish your residency at the address. Sorry we could not continue with the order in this instance; we have cancelled the order and applied the refund immediately. You can still place a new order if you can contact PayPal and have your account fully verified (or pay by bank transfer, details below).............

 

Može mi tko pomoć što oni sad filozofiraju naručio sam hrpu stvari sa e bay-a bez imalo problema... Okej vertificirat cu racun ali sto im je problem adresa ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Pa ne znam, to je i mene začudilo kad su me tražili kopiju dokumenata, a navedena adresa za shipping je bila identična kao što je na kartici / u banci. Očito su nešto alergični na te adrese

 

I čudno mi je to što gdje god pročitam, svi u HR dobivali pošiljke DPD-om, kao Jopa123, a meni je jedino bio ponuđen carrier i to DHL

11 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Danas sam htio naručiti S4 i koad odaberem Hr ne skida mi porez!
Dal su to promijenili?
Ili je to po defaultu dok se ne dođe do checkouta? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Staviš u košaricu, pa onda u njoj nađeš izbornik u kojem postaviš "Croatia" i klikneš Apply. Skida i dalje VAT.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Kako sto je kolega forumas napisa upisi ovaj kod UKFSHIP i skida i postarinu :) 5-6 funti taman za pivo;) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

 

Pozdrav svima,

 

Jedan info za one koji planiraju shopping.

 

Osim cake sa VAT-om, primijetio sam da neke posiljke za HR imaju cijenu 7 ili 18 Eur (vjerojatno velicina kutije, nebitno jer ne mozete birati).

 

UKFSHIP coupon je ok kada je ova veca cijena. Ako imate cijenu 7 Eur nemojte koristiti taj kupon nego CF15 koji skida 18 Eur. Dakle jos 11 Eur u padže, taman za jednu rundu kvalitetne {#}.

 

Nadam se da kupon jos radi, zao mi je sto nisam prije vidio temu za one koji su vec kupili.

 

 

 

 

 
1 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Nakraju sa tim kuponima moto g će doći badava kad je naručim kroz koji dan :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Pozdrav ekipa, zna netko da li je moguce uzeti kod njih preko amexa mobitel na rate?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mobicity.com.uk - vaša iskustva

Ako naručim S4 mini s te stranice, hoću li imati hrvatski jezik? To mi je dosta bitno.

Znam da Moto G nema hr jezik ali to je zato što taj model nije podržan u našoj zemlji, pa ne znam kako je s ovim drugim mobitelima koji se mogu kupiti i ovdje?

Pa ako netko zna...

 

S4 mini je kod njih 1700 kn što je najjeftinija cijena koju sam našao, a mobitel je predobar.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice