eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.391
|
čitano: 5.250.821
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Naručio sam nešto što seller neće poslati, dva dana nakon što sam naručio krenula je lavina negativnih recenzija gdje ljudi pišu da seller ne šalje ono što su naručili i sad naravno ne mogu otkazati narudžbu jer je prekasno... Što onda mogu napraviti? Da čekam istek predviđenog datuma dostave?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Genoxxx kaže...

Naručio sam nešto što seller neće poslati, dva dana nakon što sam naručio krenula je lavina negativnih recenzija gdje ljudi pišu da seller ne šalje ono što su naručili i sad naravno ne mogu otkazati narudžbu jer je prekasno... Što onda mogu napraviti? Da čekam istek predviđenog datuma dostave?

Ako se još netko nađe u ovakvoj situaciji, nakon 8 dana od kupovine omogućeno mi je da se žalim na to što seller nije poslao paket, seller dobiva 3 dana za odgovor (nije odgovorio), nakon toga sam aktivirao buyer protection te mi je izvršen povrat novca.

12 mjeseci
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ekipa nasao sam neki mobitel na Ebayu, polovan, sa napuklim zadnjim staklom, ali mi to ne predstavlja problem obzirom da je cijena dobra. Medjutim nalazi se u Americi pa bih to narucio preko Planet Expressa ili neke druge freight-forwarding kompanije (ako ima neka povoljnija, brzina dostave mi nije vazna).

Ono sto me zanima, obzirom da bi prvi put narucivao na ovaj nacin, cijena mobitela je oko 350 USD. Koliko cu jos cca. dodatnih troskova morati platiti pored tih 350 USD? Za 25% PDV-a mi je jasno, ali nisam siguran oko drugih carinskih troskova na psmartphone.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
i kako si
prošao ?
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

pozz

 

mislim narucivati iz ove trgovine sa ebaya:

https://www.ebay.com/str/leckstuning?_trksid=p4429486.m3561.l161211

 

dali ide kakad dodatni porez ili sta vec?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pitanje za ljude koji prodaju na eBayu:

Imam nekoliko oglasa na ebay.com i pod shippingom mi piše "Ships to: Europe, United States". Za neke stvari koje ne želim slati van Europe ne mogu nikako skužit kako da to podesim.

Je li uopće moguće objaviti nešto na ebay.com i ne slati u SAD? Je li mi bolja opcija objaviti oglas na nekoj od europskih ebay verzija (de, ie, it)?

Kako vi ostali to radite?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nisam dugo koristio ebay i sada mi kod kupnje jedne stvari od 70$ stavlja još i porez 17$? Prije toga nije bilo.. Šta to znaci da jos uz to placam i Hrvatsku carinu i porez?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

što je ovo sada sa stvarima na ebay-u. piše lokacija itema je italija a shiping ide preko kineske pošte?

kakve su to sad mudrosti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2024 20:03 (HowYesN0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
HowYesN0 kaže...

što je ovo sada sa stvarima na ebay-u. piše lokacija itema je italija a shiping ide preko kineske pošte?

kakve su to sad mudrosti.

 To je već jako dugo tako, lažiraju lokaciju jer radije ćeš naručiti nešto što je bliže oćekujući da dođe brže, a ono krene iz Kine... jbg. Onda radije kupim sa kineskog web shopa gdje je uglavnom bar i jeftinije.

12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Naručio sam nešto sa ebaya i dobijam ove poruke na SMS.

 

Zna li netko o čemu se radi neka prevara?  

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Artem kaže...

Naručio sam nešto sa ebaya i dobijam ove poruke na SMS.

 

Zna li netko o čemu se radi neka prevara?  

 

 

Prevara,

 

Ja sam isto dobio takav SMS a nisam nista narucivao.

 

 

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Artem kaže...

Naručio sam nešto sa ebaya i dobijam ove poruke na SMS.

Zna li netko o čemu se radi neka prevara?  

 Pozdrav.

Ovo je čista prevara. Baš im je i cilj da slučajno ulete kad si nešto kupio (jer će takvih valjda i biti 50% kad random šalju poruke)

Radim s Poštom i Overseasom, i nitko nikad službeno ne traži nikakva plaćanja lovu, logiranje itd... (možeš mjenjati dostavu, al nikad po defaltu da moraš nešto ići klikati)

 

 

Overseas je počeo štediti i izgleda više ne plaćaju operatorima da mogu koristiti "Overseas" SMS sender, nego im je sad random tel. broj :(

 

Pošta mora biti HR_Posta ili HR_Pošta na Viberu ili SMSu.

Ako ti stigne bilo što od pošte da nema ovaj sender, onda je 100% fake.

 

I koliko znam, svi koriste svoje URLove (posta.hr, overseas.hr, itd..) a ne neke shortenere, al ovo nisam siguran.

Steam and EA: CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

A nije ti sumnjivo što je pozivni broj +63? Ono, piše ti naša pošta sa Filipina.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2024 10:47 (Gnjavator).
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pitanje,

Neki dan sam kupio jedan dio iz IT preko ebaya ali sam platio aircashom.proizvod je dosao ostecen i sad bi ga vratio.ali zanima me sljedece:

Proizvod sam platio 1100e plus 200e postarina.

Ja bi platio postarinu nazad ali dali mi se vraca onda 1300e ili 1100e?

Dali me trgovac moze zeznuti da mi ne vrati novac posto nije preko paypala?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Link your bank account to receive payouts -problem

Bok ekipa,

 

pokušavam već 3-4 put linkati IBAN račun za PAYOUTS sredstava nakon prodaje al ne prolazi nikak pa sam vec pomalo lud.(request payouts je sivi tj nemrem ga kliknut)

Čitam na ebay forumima da nisam jedini s takvim problemom no nitko nema jedinstveni odgovor i rješenje.

Dakle, PBZ VISA je odavno tamo za PAYMENTS i SELLING COSTS, imam i PayPal linkan. 

 

Dugo nisam koristil Ebay za prodaju i iskreno ne sjecam se kak je davno prije payout funkcioniral-vjerojatno preko paypala? Nebitno.

Stavil sam item na prodaju prije 2 mjeseca (i prodal ga u međuvremenu) i cijelo vrijeme mi Ebay sugerira da moram povezat broj računa za payout.

Napravim to, sjedne 0.01 € i onda mi Ebay javi da:

 

"We could not confirm details for your PRIVREDNA BANKA ZAGREB d.d. Zagreb account ending in 8243 , because we were unable to deposit and withdraw EUR 0.01 to it.

To avoid any delays in receiving your payouts, please try linking this bank account—or a different bank account—through our partner, Trustly. Remember, your linked bank account must be able to send and receive funds."

Uz poruku je link za ADD PAYMENT METHOD/SEPA BANK ACCOUNT-option for payouts I tak se vrtimo u krug već 3x najmanje...

 

Customer support veli:

"I have reviewed your account and would to confirm that eBay initiated a transfer of 0.01 to complete the Bank Verification process; but, since we were unable to debit the deposited amount, the Bank Verification remains pending. Kindly know that it’s a requirement for the linked Bank to have a direct debit facility activated so that eBay can use it to recover the Selling Cost or the amount which you as a seller will owe it to us.

 We deposited an amount to complete the Bank Verification on xx,xx, 2024; however, we were unable to debit the amount directly from the account due to lack of direct debit authorization at that point of time.

 To resolve this issue, you need to link a different Bank Account where direct debit facility is enabled and the complete bank verification. Once a direct debit facility enabled bank account is linked and verified your issue related to Payout will be resolved."

 

Kaj sad? kak vi povlačite novce sa Ebay? :lud:

hilfe!

  1. Drazs K.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2024 14:51 (Drazs Katalenich).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Probaj sa nekom drugom karticom. Recimo aircash

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Fora je kaj za PAYOUTS tj isplate prihvačaju jedino bankovne račune(IBAN) koji imaju uključeno ili enablano DIRECT DEBIT FACILITY tj MOGUČNOST IZRAVNOG TEREČENJA.

Očito moj tekući to nema jer 4x nisam mogel napravit verifikaciju, sad čekam verifikaciju za žiro jer sam njega sad stavil za payouts-uplatili mi danas novih 0.01€ i sad bi to oni trebali moć povuć nazad unutar 48 sati kaj nisu uspjeli na tekućem, tam mi još uvijek stoji 0.01€ od 29.7. i još par puta tak unazad par mjeseci...

 

Kolko si mi objasnili, to je na snazi od kad smo u EU gdje skupa sa SAD imamo sporazum o sprječavanja pranja novaca pod jedno, a pod drugo, to im je backup način za naplatu za SELLING COST (makar mi to mogu naplatiti i sa MASTERCARD i sa VISE kak i jesu kad sam prodaval ili radil aukcije sa naplatom reserve price ili slično).

btw, cimam i PBZ u vezi ove opcije koje Ebay traži za račune no korisnička podrška im je labava za sad...

 

idem se regat a pcexpert forum/ostalo/razno jer tam o istom problemu pričaju unazad par dana. Netko je spomenul da se taj 0.01 € nazad ručno uplati Ebay SARL EU i da tak prolazi "autorizacija"....

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=97893&page=193

I na forum hr je prije par mjeseci isti problem sam kaj sam banan tam pa ak neko može malo cimnut ekipu...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=690232&page=69

 

update 2.8.24.: ne prolazi ni žiro račun

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2024 8:35 (Drazs Katalenich).
11 godina
offline
Našel na Ebay forumu;

E ovo je zanimljivo,

Slutil sam kam to ide i zakaj to PBZ(ili ijedna druga banka) nema uključeno/dozvoljeno po defoltu (mogućnost izravnog terećenja-direct debit facility).

 

c/p:

"It is objectively still a silly requirement. eBay forces this requirement so they have more control over the payment, and so they can debit your account for any fees or even reverse the payment and pull it from your actual cash checking account. 

 

Note: when you add a bank account, you are authorizing eBay to pull funds from that account at any time for the life of your eBay account. You can revoke this bank account from your eBay profile but they retain the ability to charge that account for any funds they believe they are owed according to the TOS.

 

There is no actual benefit to the consumer versus issuing a payout to PayPal or Visa or any other entity. This is simply to protect eBay and allow them to debit your actual cash account."

 

Payoneer kak sam isto čital, vrijedi samo van EU...

Kak kvragu onda selleri u Hrvatskoj povlače novce od kad se prešlo na managing payments?

Pa koja banka u hr dozvoljava i na koji način mogućnost izravnog terećenja računa/iban??? :zbunj:

 

LASTANE???? :o)

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2024 9:50 (Drazs Katalenich).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kako ide sa pošiljkama iz UK, placa se carina ili? Zanima me za pošiljku od nekih 350-400eur a seller je iz Britanije

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
DISPLAY kaže...

Kako ide sa pošiljkama iz UK, placa se carina ili? Zanima me za pošiljku od nekih 350-400eur a seller je iz Britanije

 ja sam nedavno rabljenu knjigu za 20 € kupil iz UK dučana na amazonu i dobil carinu i pripadajuće troškove cca 7 € koje sam platil poštaru.

HP je ovlaštenik Carine za pošiljke do ne znam koje vrijednosti pa to oni automatizmom naprave. Dal bu tvoje isto HP ocarinila ili bu to Carina napravila pa buš se s njima moral natezat, ne znam...

11 godina
offline
rješenje za verifikaciju IBAN na Ebay

Kako postaviti broj računa (IBAN) za Payouts na Ebay

 

Zahvaljujući ekipi sa PCEkspert foruma procedura je sljedeća:

 

1. Na svom Ebay računu u opcijama za Payments Stavimo IBAN za Payouts i drugi radni dan bi trebalo na taj račun sjest 0.01 €.

 

2. Isti dan kad nam Ebay uplati 0.01 €, NKO kraja radnog vremena potrebno je na račun od Ebay SARL EU uplatiti nazad 0.01 € ručno.

    (za opis plaćaja staviti c/p Ebay opis plaćanja, model 00 a poziv na broj c/p od Ebay uplate)

 

3. Ebay šalje poruku:

"SUBJECT:Action required: update your bank information
Hi,
We couldn't verify the bank account information you provided.

Please update your bank information by xxx xx, 202x to release your held payouts and avoid further restrictions."

 

U mailu je link na stranicu di su dane dvije obavijesti;

-da verificiraju putem uplate i povlačenja sredstava (traje 1-2 dana, gdje Ebay ima problem povlačenja 0.01€ radi opcije SEPA direct debit koja nije omogućena)

-ili da verificiraju putem uploadanja bank statementa(traje 1-2 tjedna).
Odabrati opciju "bank statement" gdje piše da bank statement/dokument mora zadovoljavati nekoliko uvjeta; logo banke, broj računa, ime prezime i adresu te da ne smije biti stariji od mjesec-dva. Ime/prezime/adresa računa IBAN mora odgovarati podacima na Ebay računu.
Sa internet bankinga skinuti stanje/promet računa za zadnji mjesec u .pdf-u koji treba sadržavati sve navedeno i upload.

 

4. Idući radni dan (ili kroz rok od 1-2 tjedna kolko su naveli u opcijama verifikacije računa preko bank statementa) opciju "Request payout" je moguće kliknuti i povući sredstva od prodaje sa Ebay Available funds na svoj račun/IBAN.

 

 Ključni indikatori da sve ide kak treba su:

a) da sljedeći radni dan nakon uplate i našeg ručnog povrata 0.01€ ne dobijemo poruku: "We could not confirm details for your xxxx BANKA account ending in xxxx , because we were unable to deposit and withdraw EUR 0.01 to it."

b) da kad kliknemo na onaj link sa maila kojim smo dobili opciju da uploadamo bank statement, više nemamo tu opciju nego nam veli da je verifikacija u procesu.

 

Nadam se da bu ovo od pomoći budućim prodavačima na Ebay-u.

 

Drazs K.

 

p.s.

ak neko ima račun na forum.hr, gore je link di je nedavno netko imao isti ovaj problem i nitko mu nije odgovoril pa bi bilo lepo kad bi se ova procedura podijelila i tamo...

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2024 10:14 (Drazs Katalenich).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice