Banggood.com

poruka: 997
|
čitano: 375.542
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Banggood.com
Evo da napišem malo više o mobitelu sad kad je prošlo već neko vrijeme da ga koristim.
Ukupni dojam je vrlo dobar.
Plusevi su jako dobar ekran, android 5.1 i ukupna kvaliteta izrade i omjer uloženog i dobivenog. Negdje sam po recenzijama čitao da kamera nije nešto, ali meni je sasvim solidna, i više od toga, vjerojatno zato jer nemam visoke zahtjeve za kameru. Mala zamjerka ide na bateriju koja se isprazni za nekoliko sati kad se mobitel intenzivno koristi, ali kad je u mirovanju u jedan dan se potroši 4-5 posto baterije, što bi odgovaralo oko 500 sati mirovanja kako je i pisalo, iako mi se prva 2-3 dana baterija jako jako brzo trošila, u mirovanju bi bila prazna za 2-3 sata, ali vjerojatno je nešto bilo uključeno što je dosta praznilo bateriju, uglavnom sad je sve u redu s baterijom. Poslao sam upit banggoodu dali ima razlike između baterije za y100 i y100 pro, jer sam dobio bateriju za y100, a ne y100 pro, rekli su da su baterije identične. Ima tu još nekih zanimljivih stvarčica, kao npr. Hotknot, Smart gestures i OTG (može se uz odgovarajući kabel spojiti preko USB-a neki uređaj na mobitel).
Igre uglavnom rade dobro, manje zahtjevne igre idu sasvim glatko, dok one malo zahtjevnije tipa Asphal 8 ili NFS No limits malo trzaju ali sve je to podnošljivo.
Ali sve u svemu mobitel je za cijenu od 800 i nešto kuna odličan, jer za tu cijenu u Hrvatskoj nikako nebi mogli dobiti 2 gb rama, mogućnost 4g mreže, zaslon sa gorilla glass zaštitom i hd rezolucijom, androidom 5.1 i 16 gb memorije. Kad sam ja naručivao mobitel bilo je na raspolaganju u EU warehouseu ukupno oko 250-300 komada mobitela, dok je već nestao sa zalihe za 2 ili 3 tjedna, ali sad su kako vidim opet dobili nove zalihe. Mislim da onaj tko se odluči za kupnju ovog mobitela nikako neće pogriješiti, već će dobiti jedan jako dobar mobitel za jako nisku cijenu.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Banggood.com

Danas mi je stigao Xiaomi power bank s banggooda.

Zanima me kako postopiti s prvim punjenjem? Da li ga isprazniti do kraja ili ga odmah puniti? Koliko sati ga treba prvi put puniti?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Banggood.com
mmmnnn kaže...

Danas mi je stigao Xiaomi power bank s banggooda.

Zanima me kako postopiti s prvim punjenjem? Da li ga isprazniti do kraja ili ga odmah puniti? Koliko sati ga treba prvi put puniti?

Zaboravi te prastare prakse. Punjive litijske baterije (a upravo takve su u tom powerbanku) se nikad ne prazne do kraja. Dakle, napuni i koristi. Trajanje punjenja će ovisiti o jakosti struje ("amperaži") punjača i o trenutnoj napunjenosti powerbanka.

9 godina
neaktivan
offline
Banggood.com

Imam pitanje vezano uz paypal i banggood ako netko može pomoći.

 

Želio sam naručiti slušalice no pri plaćanju mi se javila poruka da je odbijeno radi nedovoljnih sredstava na računu.

 

Nakon cca 2 dana sam stavio novce na račun, pobrisao staru narudžbu iz my orders  i uspješno ponovo dodao item i ovaj put ga uredno platio. Došli su mi mejlovi potvrde koje nisam otvarao (a očito je trebalo jer bi onda mogao napraviti cancel narudžbe), da bi za par dana opet nešto poželio kupiti, no nisam imao novaca na računu. U banci su mi rekli da sam imao dve naplate za dotične slušalice tj. kao da sam ih dva puta naručio. Dakle moje je pitanje može li banggood/paypal retrogradno povući novce s mog računa pri sljedećoj kupnji (paypal checkout) i za item koji ranije nisam uspio platiti. Ono što mi je sumnjivo i da sam imao 180 bodova koje sam iskoristio za popust na te slušalice, a oba itema su mi obračunata po istoj cijeni, dakle kao da sam ukupno imao 360 bodova za popust, odnosno kao da je order dupliciran.

 

 

U banggoodu tvrde da sam imao dvije narudžbe, ja doista mislim da sam samo jednom uspješno prošao paypal checkout (no sada više nisam siguran uslijed odbijenih transakcija te negativnog odgovora banggooda) a u prilog tome ide i da sam imao 180 bodova za popust a ne 360 koliko bi bilo potrebno za slušalice platim po naplaćenoj cijeni.

 

 

Paypal još nisam kontaktirao i ne bih volio optuživati banggood ako sam doista ja izvršio dve narudžbe. Ne znam mogu li ih pitati da samo to provjere ili tako nešto?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Banggood.com

Na Banggoodovom sajtu imaš popis svih narudžbi koje si napravio, za svaku narudžu ti piše kad je napravljena, kad je potvrđeno da je plaćena, kad je obrađena i kad je poslana.

 

Na PayPalovom sajtu imaš popis transakcija, pa isto znaš što se kad dogodilo.

9 godina
neaktivan
offline
Banggood.com

da ali sam pobrisao ovu staru narudžbu iz my orders pa ne mogu vidjeti je li plaćena ili ne... tj po paypalu definitivno je ali se ja ne sjećam da sam ju platio a i ovi banggood bodovi su mi čudni pošto nisam imao dovoljno za obje narudžbe.

Također ta "stara" narudžba je po paypalu naplaćena 2 sata nakon ove

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 19:43 (Asistente).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Banggood.com

Ne znam što ti to znači "pobrisao". Jesi je otkazao? Ili si je samo značio i kliknuo na gumb Remove?

 

Ako po "PayPalu definitivno je", onda vidiš kad je naplaćeno. Je naplaćeno kad si plaćao drugu narudžbu ili prije?

 

Ne kužim baš što sad tražiš od nas. Mi nemamo uvid u tvoje korisnički račune da možemo istražiti što se dogodilo - to moraš sam. Ne možeš reći da ne možeš vidjeti - i Banggood i PayPal šalju mailove kod narudžbi/plaćanja.

 

 

Ovako bez uvida u tvoje račune dalo bi se pretpostaviti da prvu narudžbu nisi otkazao, pa ti je bila naplaćena kad si uplatio lovu na račun ili kad si plaćao drugu narudžbu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
mbaksa kaže...

 

 

Ovako bez uvida u tvoje račune dalo bi se pretpostaviti da prvu narudžbu nisi otkazao, pa ti je bila naplaćena kad si uplatio lovu na račun ili kad si plaćao drugu narudžbu.

  Ok, hvala ti na odgovorima. Onda sam ipak ja kriv, nisam otkazao narudžbu već sam ju samo obrisao. Mislio sam da je to dovoljno ali sad znam bolje :) To zapravo odgovara na moje pitanje mogu li oni meni retrogradno naplatiti item, dakle mogu. Jedino još ostaje taj misterij s bodovima ali to je onda bila greška sistema.

15 godina
offline
Re: Banggood.com
Asistente kaže..

  Ok, hvala ti na odgovorima. Onda sam ipak ja kriv, nisam otkazao narudžbu već sam ju samo obrisao. Mislio sam da je to dovoljno ali sad znam bolje :) To zapravo odgovara na moje pitanje mogu li oni meni retrogradno naplatiti item, dakle mogu. Jedino još ostaje taj misterij s bodovima ali to je onda bila greška sistema.

 Ulogiraj se na "PayPal" i vidi što je naplaćeno. Pričekaj rok dostave, a vjerojatno će ti stići dvoje slušalice. Možeš dogovoriti sa prodavateljem, da jedne slušalice vratiš, što će ti vjerojatno omogućiti, ali moraš platiti poštarinu. Zato kad dođu dvoje slušalice, stavi na njuškalo, pa bar naplati cijenu slušalica i dostave. Isto tako ulogiraj se na "Bangood" i pod My account, pogledaj "My orders".

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 21:15 (ivo454).
9 godina
neaktivan
offline
Banggood.com

To sam i planirao tj. prvo vidjet želi li ih supruga moža, a ako ne njuškalo.

 

Uglavnom u svemu ovome sam zapravo dobio pozitivno iskustvo s banggood customer service jer su mi odmah odgovarali na mejlove, doduše u svom stilu ali barem u roku od par sati.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Banggood.com

Još imamo malo vremena

Je netko naletio na kakvu zgodnu stvarčicu za pod bor?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Banggood.com

Ne znam što bi ti stavljao pod bor, ali sam primijetio da su neki proizvodi, koji su ko fol na sniženju kad se naručuju iz Kine, zapravo jeftiniji ako ih se naruči iz EU (a tu nisu na sniženju)! Npr. stabilizator za snimanje, punjač li-ionskih i NiMh baterija.

12 godina
offline
Re: Banggood.com
mbaksa kaže...

Ne znam što bi ti stavljao pod bor, ali sam primijetio da su neki proizvodi, koji su ko fol na sniženju kad se naručuju iz Kine, zapravo jeftiniji ako ih se naruči iz EU (a tu nisu na sniženju)! Npr. stabilizator za snimanje, punjač li-ionskih i NiMh baterija.

 E, ni ja ne znam što bi pod bor, zato i tražim ideje.

A ovo tvoje mi se jaaako dopada! Pogotovo ovo da tu i tamo pogledam i cijene na Eu dućanu!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
10 godina
neaktivan
offline
Banggood.com

 

Evo samo da ukratko napišem, bježite od banggooda što dalje, došla mi 2 mobitela odvojene narudžbe, u razmaku od 2 tjedna, oba telefona naručena preko EU warehousa, i oba završila na carini, morao platiti PDV...Platiš mob više jel ide iz tzv., EU warehousa, da bi izbjegao PDV a on opet završi na carini i platiš PDV...Uopće kako stvari stoje taj EU warehouse više nije sigurna kupovina gdje ste sigurni u ono što plaćate da je to sve, izgleda da su počeli brljati naveliko.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2016 9:52 (sk0MI).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Banggood.com
sk0MI kaže...

Evo samo da ukratko napišem, bježite od banggooda što dalje, došla mi 2 mobitela odvojene narudžbe, u razmaku od 2 tjedna, oba telefona naručena preko EU warehousa, i oba završila na carini, morao platiti PDV...Platiš mob više jel ide iz tzv., EU warehousa, da bi izbjegao PDV a on opet završi na carini i platiš PDV...Uopće kako stvari stoje taj EU warehouse više nije sigurna kupovina gdje ste sigurni u ono što plaćate da je to sve, izgleda da su počeli brljati naveliko.

Koliko dugo su putovali paketi? Ima možda naznaka na njima da su poslani iz Kine, a ne iz EU? Vidi ovu poruku.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
mbaksa kaže...

Koliko dugo su putovali paketi? Ima možda naznaka na njima da su poslani iz Kine, a ne iz EU? Vidi ovu poruku.

 

Imali su iste te naljepnice,paket je slan sigurno iz Kine jer jedno 5 dana tracking number nije bio u sistemu dokle god nije stigao izgleda u Nizozemsku,  pa sam poslao mail banggodu da mi vrate novac koje sam morao izdvojiti za PDV, sad ćemo vidjeti šta će odgovoriti ali sam ustrajan pa dok ne vratim svoju lovu za koju su oni duzni podmiriti neću stati. Uglavnom kako stvari stoje lažu i varaju ljude jer taj EU warehouse uopće nije šta oni reklamiraju nego ide paket iz Kine do neke EU zemlje (Švedska, Švicarska, Nizozemska, UK), pa onda iz te zemlje prepakiraju i šalju na adresu. Nisam prvi puta naručivao i prije jedno pola godine od moje zadnje narudžbe sve je islo bržei direkt iz UK, ovo sad je brljanje i siguran sam da će nešto uskoro morati promijeniti inače će izgubiti masu kupaca iz naših krajeva. Bolje naručiti iz Kine po ovome, barem ako te ocarine, platićeš manje zbog manje osnovice, sve iz EU warehousa je barem 20tak $ skuplje za elektroničku robu iznad 120tak $...Loše, loše...

14 godina
offline
Banggood.com

Naručio neki sat, stigao jučer tj. prekjučer ali sa razbijenim staklom.
Što sad? Poslao im mail, nikakav odgovor još nisam dobio. Ne znam jel do njih ili do pošte. Ali baš me zanima, koje su mi mogućnosti? Nisu neki novci, ali opet ne želim da sam plaćao za qrac.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Banggood.com
dv14 kaže...

Naručio neki sat, stigao jučer tj. prekjučer ali sa razbijenim staklom.
Što sad? Poslao im mail, nikakav odgovor još nisam dobio.

Ošli doma, provesti vikend s familijom. 

16 godina
offline
Re: Banggood.com
dv14 kaže...

Naručio neki sat, stigao jučer tj. prekjučer ali sa razbijenim staklom.
Što sad? Poslao im mail, nikakav odgovor još nisam dobio. Ne znam jel do njih ili do pošte. Ali baš me zanima, koje su mi mogućnosti? Nisu neki novci, ali opet ne želim da sam plaćao za qrac.

 Malo se strpi, zna nekad proć i 5-6 dana dok odgovore... ali onih par puta što sam imo reklamacije poslali su drugo u roku odmah bez puno podpitanja

14 godina
offline
Banggood.com

Kako ide to sa reklamacijama? Treba li im vraćati neispravan proizvod u Kinu ili?

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Banggood.com
dv14 kaže...

Kako ide to sa reklamacijama? Treba li im vraćati neispravan proizvod u Kinu ili?

 Nisi uopće pročitao uvjete na njihovom siteu? Za stvari sitne vrijednosti nema potrebe da im vrćaš... a sitna vrijednost im je 70 USD

9 godina
neaktivan
offline
Banggood.com

Pozdrav, evo ja jos cekam s banggooda mobitel. S obzirom da je iz EU slan, dali je ovo standardno ili? Jer me malo cudi ponovo slanje to "costums" . Jer nebi trebao nista carine i pdva platit jer je iz EU. Pa sam sad zbunjen, nisam jos nikakvo pismo il email dobio ..


Local Date and TimeCountryLocationEvent TypeExtra Information

8.1.2016. 7:35:00Netherlands (the)AMSTERDAM INTERNATIONAL MAIL CENTREReceive item at office of exchange (Otb)

8.1.2016. 7:35:00Netherlands (the)AMSTERDAM INTERNATIONAL MAIL CENTREInsert item into bag (Otb)

9.1.2016. 11:20:00Netherlands (the)AMSTERDAM INTERNATIONAL MAIL CENTRESend item abroad (EDI-received)

9.1.2016. 15:49:06CroatiaZAGREB 10003Receive item at office of exchange (Inb)

9.1.2016. 16:40:43CroatiaZAGREB 10003Send items to customs1 (Inb)

11.1.2016. 8:19:08Croatia10805 Zagreb CUVSend item to customs (Inb)

11.1.2016. 8:19:08Croatia10805 Zagreb CUVReceive item at location (Inb)



EDIT:

 

12.1.2016. 11:54:36Croatia10805 Zagreb CUVRecord item customs information (Inb)
Retention reason : Invoice missing





Sto da sad radim?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Banggood.com
jobube kaže...

Retention reason : Invoice missing


Sto da sad radim?

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

(čekaš od carine poziv za dostavu računa)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com

Sad cekaj postara i kroz dan-dva ce ti donijeti pismo sa carine.

U medjuvremenu si pripremi racune od mobitela, stao je na carini sto znaci da vjerojatno nije poslan iz EU. 

 

Nekoliko poruka iznad imas istu situaciju, naruceno iz EU a doslo iz Kine i morao se platiti PDV

9 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
cyclone kaže...

Sad cekaj postara i kroz dan-dva ce ti donijeti pismo sa carine.

U medjuvremenu si pripremi racune od mobitela, stao je na carini sto znaci da vjerojatno nije poslan iz EU. 

 

Nekoliko poruka iznad imas istu situaciju, naruceno iz EU a doslo iz Kine i morao se platiti PDV

 A što ako ja neželim više mobitel na ovakav nacin ? Neželim platit carinu, pdv itd? Jer ovo je gadljivo .. pise da je free vat and taxes itd. Trebao je biti bez ovoga. Banggoodu san vec poslao mail i trazim da mi vrate pare jer mi dolazi nesto sto nije dogovoreno. A ako budu sta prigovarali odmah cu priko paypala trazit povrat novca. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
sk0MI kaže...

 

Evo samo da ukratko napišem, bježite od banggooda što dalje, došla mi 2 mobitela odvojene narudžbe, u razmaku od 2 tjedna, oba telefona naručena preko EU warehousa, i oba završila na carini, morao platiti PDV...Platiš mob više jel ide iz tzv., EU warehousa, da bi izbjegao PDV a on opet završi na carini i platiš PDV...Uopće kako stvari stoje taj EU warehouse više nije sigurna kupovina gdje ste sigurni u ono što plaćate da je to sve, izgleda da su počeli brljati naveliko.

 Jesi uspio dobit povrat novaca od njih?

8 godina
neaktivan
offline
Banggood.com

Pa tražite od PAyPala povrat novca i . 
Kontaktirajte prvo BG ako ne bude vratio, onda će PP...

LP

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Banggood.com

Da sam bar pročitao ovo prije kupovine... Uglavnom naručio Xiaomi YI s "EU" skladišta, naravno platio skuplje  i sad čitam ovo. Pao mi mrak na oči!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
SHELBY_09 kaže...

Da sam bar pročitao ovo prije kupovine... Uglavnom naručio Xiaomi YI s "EU" skladišta, naravno platio skuplje  i sad čitam ovo. Pao mi mrak na oči!

Xiaomi Yi kameru?

Što je nisi naručio sa GB 
http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_153557.html

Ja svoju montirao na quadcopter

Perfektna kamera

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2016 0:05 (kinicari).
15 godina
offline
Re: Banggood.com
kinicari kaže...

Xiaomi Yi kameru?

Što je nisi naručio sa GB 
http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_153557.html

Ja svoju montirao na quadcopter

Perfektna kamera

 Da, Kameru. Nisam tamo naručio baš zato da izbjegnem carinu. Sad sam platio kameru 10 $ više i još ću platiti troškove i PDV. Predobro.

 

Quad isto s GB-a?

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 10:52 (SHELBY_09).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice