Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.583
|
čitano: 4.712.045
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
I meni zvuci strasno glupo, kako se moze ostetiti onaj dio di je liquid metal? I to gravitacijom?

Stvarno mi nije jasno kako ali eto mnogi javljaju da im se to dogodilo.
Meni se jedan pretplatnik javio i kaze da je imao taj problem i da je morao mjenjati liquid metal u PS5.

Svaki ps5 je drugačiji, vjerujem da postoji problem ali da je u rangu statističke pogreške.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cuj, logika kaze da gravitacija i tekucina ne suradjuju najbolje.

Uzmi malu kutijicu, napuni tekucinom, i stavi je vodoravno, tekucina ce se razliti po cijeloj posudi, dno posude ce biti pokriveno jednakim slojem tekucine.

Okreni okomito, i sva tekucina se slije prema dolje. Viskozitet, neka druga svojstva, sve ima utjecaj, no, sve ce prije ili kasnije pasti pod utjecaj gravitacije. ;)

Jedini nacin da se ovo izbjegne je da je spomenuta posudica totalno puna tekucine, te da ista nema nacina iscuriti van, onda orijentacija nema nikakvog ucinka.

E sad, sve ovo bi vrijedilo da je ps5 hladjenje dizajnirano u babinoj gredi, ovako ipak vjerujem da sony nije.mogao previdjeti ovaj jednostavni zakon fizike.... Sto naravno ne znaci da nekome, negdje, nekad i taj liquid metal nece procuriti.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Troc kaže...

Koja totalna glupost... imam PS5 od kad je izašao u uspravnom položaju i nikad problema. Plus frendvi još dugo koriste u uspravnom položaju također nikad problema...

 

A da ne pričamo i da velika većina desktop PCa od 90ih na ovamo uglavnom ima okomito postavljenu ploču.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Cuj, logika kaze da gravitacija i tekucina ne suradjuju najbolje.

Uzmi malu kutijicu, napuni tekucinom, i stavi je vodoravno, tekucina ce se razliti po cijeloj posudi, dno posude ce biti pokriveno jednakim slojem tekucine.

Okreni okomito, i sva tekucina se slije prema dolje. Viskozitet, neka druga svojstva, sve ima utjecaj, no, sve ce prije ili kasnije pasti pod utjecaj gravitacije. ;)

Jedini nacin da se ovo izbjegne je da je spomenuta posudica totalno puna tekucine, te da ista nema nacina iscuriti van, onda orijentacija nema nikakvog ucinka.

E sad, sve ovo bi vrijedilo da je ps5 hladjenje dizajnirano u babinoj gredi, ovako ipak vjerujem da sony nije.mogao previdjeti ovaj jednostavni zakon fizike.... Sto naravno ne znaci da nekome, negdje, nekad i taj liquid metal nece procuriti.....

 

To ti isto ne drži baš vodu.... kapljica vode može stajati bez problema na vlati trave ili staklu bez da padne ili sklizne.

Kako si rekao, viskozitet, kapilarnost, trenje, materijali. Na tako malim razmacima kako je spojen pasivni vent na proc, trenje i kapilarnost su ogromni i nema šanse da nešto iscuri zbog gravitacije.

 

Ovo ako se i dogodilo znači da pasivni hladnjak uopće nije bio dobro učvršćen.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 16:32 (Bitanga).
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

trenutno sam na essential paketu koji traje do marta kako da se sad prebacim na extra paket dok je ovo snizenje? preko aplikacije mogu samo uzeti extra paket da doplatim par dolara do marta ne nudi mi opciju npr na godinu dana da produzim

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 17:10 (DangerousB).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Bravo.

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sto god rekao ispred toga, s onim sto sam napisao da je tesko povjerovati da je sony napravio takvu pocetnicku gresku - sve mi stoji. ;)

Dakle, ili stvarno je neki dizajnersko-konstrukcijski kiks, pa ce se isto poceti desavati masovno, ili puno realnije da je to, ako se i desilo, izolirani slucaj....

Od milion kondoma potrosenih dnevno, poneki i pukne.... ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 mjeseci
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Sony je izjavio da nema više nestašice PS5

 

Sony says the PlayStation 5 shortage is over

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Gogy7 kaže...
Ljudi PS Plus je opet na popustu, za sve!!!

 

Da, bilo bi super da debili i dalje nemaju cijenu u KN.

 Nije samo to. Nego, pokusao nadograditi na extra ali su disableali placanje zbog prelaska na EUR a ne mozes ni top-upati. Mozes placati samo ako imas od prije novaca u walletu.

Kill or be killed!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Bravo.

 

 

svaka im čast na ovome. Baš invalidi redovito trebaju bijeg od stvarnosti, a gaming je super za tako nešto. A nažalost mnogi od njih imaju velikih poteškoća sa igranjem ili nisu mogli uopće dosad igrati. Ovo je baš za svaku pohvalu

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
janiq kaže...
Bitanga kaže...
Gogy7 kaže...
Ljudi PS Plus je opet na popustu, za sve!!!

 

Da, bilo bi super da debili i dalje nemaju cijenu u KN.

 Nije samo to. Nego, pokusao nadograditi na extra ali su disableali placanje zbog prelaska na EUR a ne mozes ni top-upati. Mozes placati samo ako imas od prije novaca u walletu.

 janiq

Pa mislim da možeš sa PSN bonovima, ali provjeri prije.

16 mjeseci
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 21:27 (Magician).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pratim nekoliko yt kanala na kojima ekipa popravlja konzole i dogadaju se problemi s tekucim metalom, ali kazu uslijed prevrtanja/pada konzole. Razlije se i napravi kratki spoj oko ili cak ispod apu-a.
Druga stvar koja se dagada su “dry-spots”. Jednostavno na nekom podrucju (cca 20-30% povrsine) nedostaje tekuceg metala, ali to je vjerojatno zbog nejednolikog pritiska ili neravnina na hladnjaku. Tesko da zbog gravitacije
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Manevriranje konzolom u transportu je vjerovatno 99% najgori dio puta koji PS5 moze proc. 

 

Moj PS5 stoji okomito od pocetka, jer za vodoravnu poziciju nemam mjesta. Jednom u 2-3mj ga otpojim i polegnem kako bi skinuo vanjske ''oklope'' i usisao prasinu sa njega i iz ventilatora. Tako da smatram da tim potezom taj tekuci metal dobije malo ''kretanja'' po procesoru pa on stalno bude jednakomjerno rasporeden. 
Ako su oni namjenili da konzola moze bit u obje pozicije, onda jedino tezi fizicki manevar sa konzolom moze dovest to ''preljevanja'' tekuceg metala van one zastitne spuzvice. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ta konzola vjv ima preko godinu dana razno raznih testiranja. Da je to bio problem, sigurno bi ga riješili.

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 0:56 (x18x05x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

 

to sa tekućinom mi ne zvuči baš vjerojatno, više me muči što sam pročitao za hdmi port, da nije baš sjajne kvalitete, odnosno ako previše puta izvučeš i vratiš kabel da bi se mogao pokvariti. Nažalost kada sam tek kupio konzolu, prva 2 tjedna sam ju redovito premještao i izvlačio kabel. Radi sve odlično, ali se bojim da ga nisam već malo izraubao. Mislim sve radi i izgleda kako treba, ali nikad ne naš. A ko za vraga su stavili samo jedan port

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

 

to sa tekućinom mi ne zvuči baš vjerojatno, više me muči što sam pročitao za hdmi port, da nije baš sjajne kvalitete, odnosno ako previše puta izvučeš i vratiš kabel da bi se mogao pokvariti. Nažalost kada sam tek kupio konzolu, prva 2 tjedna sam ju redovito premještao i izvlačio kabel. Radi sve odlično, ali se bojim da ga nisam već malo izraubao. Mislim sve radi i izgleda kako treba, ali nikad ne naš. A ko za vraga su stavili samo jedan port

 ma dobar je hdmi port. ja svoj premjestam non stop.

nosim ga na more,svaki vikend na vikendicu i jos doma ga vracam. i sve je ok.

9 godina
offline
Sony PlayStation 5

ekipa koju bi igru preporučili za dijete od 4 godine? Ne mislim nešto da sam igra, nego da ponekad ja malo nabacim s njim, eto sad smo dosta igrali taj Astro playroom  koji se dobije uz PS5 i to mu je bilo odlično, baš mu se svidilo, pa bi volio možda nešto slično

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja bih preporučio platformere
Tipa Spyro, Sackboy, new Super Lucky's tale (odlicna igra), rayman legends... Gledaj nešto šareno i jednostavno za igrati.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja s trogodišnjom nećakinjom igram ovaj novi Ninja Turtles beat em up u coopu. Bilo koja Lego igra ti je isto dobar izbor.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Imaš i paw patrol igre, ak voli taj crtić.
Moja je obožavala te igre kad je bila manja.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kaj se tiće nadopune PS novčanika, uredno sam kupio na tisku bon, onak printani kao bon za mob, unio ga u PS account i nadoplatio PS pretplatu.

Samo info.

Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

ekipa koju bi igru preporučili za dijete od 4 godine? Ne mislim nešto da sam igra, nego da ponekad ja malo nabacim s njim, eto sad smo dosta igrali taj Astro playroom  koji se dobije uz PS5 i to mu je bilo odlično, baš mu se svidilo, pa bi volio možda nešto slično

 moja kćer (6g) poglavito roka Minecraft, Sackboy, Little Big planet, Rayman legends i Fall guys.
sa 5g je počela igrati i Horizon (fora su joj bitke protiv robota, zato sada igra FWest ko profesionalka),
a sa starijim povremeno zaigra coop Plants VS Zombies garden warfare/battle for neighborville (iako više švrlja po glavnom hubu jer ima svašta za otkriti, nego što se napucava)

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 16:26 (vrx).
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
DreamWorlks Dragonsi ako voli Bezubicu
Tn
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Koliko si platio bon?
Kakvih bonova ima, i dalje od 150 ili ima raznih?
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
m77 kaže...
Koliko si platio bon?
Kakvih bonova ima, i dalje od 150 ili ima raznih?

 po 181 kn a kretao je prvi od valjda 20-25 kn

16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kome se neda zezat sa gift card, dok se valuta u HRV.trgovini ne promjeni u € može preko Air casha.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja neki dan uzeo taj Aircash baš zbog playstation store- a.

Ugl pušijona žešća, imaš na računu € a na store- u su cijene u kunama i nemreš ništa kupiti.
12 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Ekipa ako se kupi GTA V na disku za PS5 dolazi li i mogućnost igranja online s tim?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
freddie kaže...
Ja neki dan uzeo taj Aircash baš zbog playstation store- a.

Ugl pušijona žešća, imaš na računu € a na store- u su cijene u kunama i nemreš ništa kupiti.

 Napravis nadopunu lisnice , i jos mozes prebacit u kune, kliknes tamo di pisu euri i otvori ti se prozor i izaberes kune

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice