Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.746.903
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Ima li neka moto racing igra, a da nije baš teška simulacija?
Da je nešto malo lakše ark-sim.
Vidim da su ride 4 i motogp 21 po 158 kn na ps store.
Imaju neke druge demo, ali samo za ps4.
Dosta igri ima opciju da demo radi samo na ps4. Šteta.

 Pa i nema baš. MotoGp i Ride su jedine vrijedne spomena. Kakva je ponuda moto racing igara možeš vidjeti u članku niže gdje se navode Days Gone i GTA kao primjeri gdje možeš voziti motore. Mislim da je Ride 4 dobar kombinacija simulacije i arkade. 

 

https://gameranx.com/features/id/229145/article/8-best-playstation-4-motorcycle-games/

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Ima li neka moto racing igra, a da nije baš teška simulacija?
Da je nešto malo lakše ark-sim.
Vidim da su ride 4 i motogp 21 po 158 kn na ps store.
Imaju neke druge demo, ali samo za ps4.
Dosta igri ima opciju da demo radi samo na ps4. Šteta.

 mxgp bilo koji ako voliš motocross, ride 4, rims, i zadnji moto gp....ostalo je bezveze...

2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
I još RIMS.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hvala na odgovorima.
Čitajući sve to i gledajući najviše mi se sviđaju Ride 4 i TT Isle of Man - Ride on the Edge 2.
Ako bude preteško ova druga ima neki open world free roam za guštanje u vožnji:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

sad si gruntam dal da iskeširam par godina PS+ pa da dobijem gamepass...jel realno je za očekivati da će bit ako imaš PS+ dobit ćeš ne znam osnovnu verziju game passa barem za ostatak trajanja

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Hvala na odgovorima.
Čitajući sve to i gledajući najviše mi se sviđaju Ride 4 i TT Isle of Man - Ride on the Edge 2.
Ako bude preteško ova druga ima neki open world free roam za guštanje u vožnji:)

 Uzmi Ride4 special edition, tu si ti nutra svi dlc-evi i zaboravi na druge moto igre, probao sam ih skoro pa sve. Osim motogp i ride serijala sve ostalo je totalni škart i gubitak vremena što se moto igri tiče. A i gubitak love, naravno. Ride4 je doslovno moto enciklopedija. 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hvala👍
Sad vidim da je Ride 4 special edition 224 kn što mi je taman prihvatljiva cijena jer druge moto igre onda ne bih ni kupovao.
Uz gt7 miran sam dugo vremena.
Imam dirt rally 2, dirt 5 i par nfs igri. Taman svega i svačega:)
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ride4 je nešto kao Gran Turismo za motore

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Cekam da jos malo padne cijena Samsung 980 Pro 2TB da ga uzmem za Ps5 jer je ovo sa prostorom katastrofa,nema mjesta za nista.A koristim opciju da prebacim igru na vanjski hdd pa vratim na unutarnji kada zelim nesto igrat ali to oduzima previse vremena,zelim igrat ne cekat.

 Čini mi se da će cijene ove godine za SSD-ove ići gore, a ne dolje.

 

https://www.pcgamer.com/contamination-leads-to-the-loss-of-over-65-exabytes-of-wd-and-kioxia-3d-nand/

https://www.tomshardware.com/news/western-digital-nand-flash-price-hike-ssd

 

An email from Western Digital to its product partners has surfaced, bringing to light the harsh reality they will face in the wake of a significant contamination accident that resulted in the loss of 6.5 exabytes of its popular 3D BiCS NAND flash products. A Western Digital executive told partners "costs have increased significantly in the short term" and that it would "immediately increase the price of all Flash products."

The email confirmed that Western Digital is immediately increasing flash prices, which TrendForce previously indicated could rise 5% to 10% in Q2 2022. It is also highly likely that its partners, like SSD makers, will pass those costs on, even if they already hold sizable inventories. Western Digital and Kioxia have about a 35% market share for NAND, so the price move will likely have a significant impact on the market.

According to a DigiTimes report today, it looks like we can already see some incoming aftershocks. The Taiwanese industry journal cites industry insiders saying that other NAND makers, and device makers employing NAND, are expected to mirror Western Digital's price increases.

Western Digital's contamination event is the latest in a string of bad news coming from the sector. In January, we heard that China's Tsinghua scrapped its plans for sizable 3D NAND fabs, which would have helped drive costs down. Moreover, as we transitioned from 2021 to 2022, news broke about Samsung cutting NAND flash output due to a surge in COVID-19 cases among its employees at a major production facility in Xi'an, China.

Last but not least, with all the talk of NAND flash price increases, we thought it was worth a look at current SSD prices for PCs. Checking over 1TB SSDs (WD, Crucial, Samsung) available in the U.S., prices are tracking at, or near to, all-time lows. So if you think you will need some extra storage soon, it is perhaps worth grabbing it now, out of caution.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 1:43 (X-Wind).
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

...bit će ovo duuuugih 5 sati na poslu 

 
12 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
dalja46.
Zahvaljujući vanditu i ostaloj ekipi nisam odustao od gt sport.
Prošao školu pa polako na najlakše i sada sam već dosta napredovao i spreman sam za gt7:)

Ovo sa motorima mi je bilo najgore jer ne pamtim kad sam igrao neku moto igru, a sve ove igre nove nemaju demo da se isproba.
Čisto da vidim da li je to za mene da ne bacam novac na nešto što neću igrati.

I danas nađem na store DUCATI - 90th Anniversary za 7.40 kn.
Ono, ajd da probam za 7 kn taman kao neki demo:)
Grafika kao i fps ne izgledaju baš najbolje.
Vozio na 100 ili 200 na sat isti mi je osjećaj.
Barem je meni tako.
Ali, vrijedilo je jer sam dobio ono što sam tražio. Taj osjećaj vožnje motora mi je odličan.
Sad sam siguran da želim Ride 4:)
Ok, ovo je vjerojatno puno, puno lakše od ride 4, ali za 7 kn taman malo prakse.
Ovo je na easy taman za djecu, još kad dođu druga djeca ovo će im biti super.
Sad se mislim kako je to kad raspališ na 4k/60 fps.


8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...

...bit će ovo duuuugih 5 sati na poslu 

 Mislim da ce te odjednom napasti neka mucnina, proljev... bilo sto, da zbrises kuci ranije... ;)

Children Shouldnt Play with Dead Things
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo par informacija iz prve ruke o Horizon FW:

 

1. Igra je *ebena.

2. Grafički veliki skok u odnosu na ZD (uz jednu iznimku, vidite niže).

3. Gameplay mehanika vrlo slična uz par zanimljivih dodataka.

4. Preporučam igranje u Performance modu. Vidi se da Resolution mod nosi veću rezu (igra je barem meni primjetno oštrija) ali igrati u 30 FPS-a... . Iskreno igri fali nekakav 40 FPS mod kao u R&C. To bi bilo savršeno. Naravno kad bi nas Sony počastio konačno VRR-om i to bi bilo super rješenje jer vjerujem da bi otključani framerate na punoj 4K rezoluciji bio 45-60 FPS-a.

5. Igra ima par bugova, npr. Silent Strike vidljivo fula kompletnu mašinu koju ubija, kosa od Aloy radi lude stvari u nekim scenama. Sitnice, ništa bitno.

6. Loading je gotovo instantan.

7. Gyro aiming sam isključio jer je preagresivan. Nije mi se dalo fine tune-ati, ionako mi ne treba.

8. Ne sviđa mi se implementacije temporal antialiasinga u Performance modu. Dosta zna biti mreškanja slike u nekim scenama. To mi je step down u odnosu na ZD.

9. Voice acting od Aloy je zericu iritantan. Predramatičan. Još nisam čuo da je izgovorena rečenica koja ne zvuči super dramatično, sa pomalo isforsiranim dubokim glasom.

 

EDIT:

 

10. Facijalne animacije su odlične.

11. Odlična implementacija HDR-a.

12. Ovo je grafički vjerojatno naljepša igra ikada.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 12:21 (greysaint0).
 
7 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...

...bit će ovo duuuugih 5 sati na poslu 

 Blago tebi, tebi je već stigla...ja čekam GLS i svoj special edition...mislio sam uzeti GO danas,

ali vidio sam da je predviđeni termin dostave između 13:00 i 16:00h, vjerojatno će doći do 5 tako da 

bih uzalud bacio 1 dan godišnjeg....

 

Ja taman krenuo igrati RE4, kupio 3pack za 20$ tako da ću danas staviti da se instalira, ali moram prvo 

završiti RE4 pa se onda bacam na HFW...čini mi se da neću vidjeti svjetlo dana ovaj vikend...

 

Ne znam kak ću sve stići, a GT7 izlazi za 2 tjedna :)

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jucer sam uspio Platinirati Sifu. Nakon Sekira meni najdraza mehanika borbe ikad. Ogromna Preporuka.
Sad uživanje u HFW preko vikenda.
Probao sam PS4 verziju na PS5, ne izgleda bas najbolje na 4K TV-u.
Sve mi se čini da cu PS5 verziju igrati u 30 fpsa.
Moj PC  
9 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Jucer sam uspio Platinirati Sifu. Nakon Sekira meni najdraza mehanika borbe ikad. Ogromna Preporuka.
Sad uživanje u HFW preko vikenda.
Probao sam PS4 verziju na PS5, ne izgleda bas najbolje na 4K TV-u.
Sve mi se čini da cu PS5 verziju igrati u 30 fpsa.

 

Sifu me baš jako zainteresirao, ali nisam se htio petljati u ništa novo dok ne izađe Elden Ring, ako kažeš da je tak dobro moram to zaigrati

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Jucer sam uspio Platinirati Sifu. Nakon Sekira meni najdraza mehanika borbe ikad. Ogromna Preporuka.
Sad uživanje u HFW preko vikenda.
Probao sam PS4 verziju na PS5, ne izgleda bas najbolje na 4K TV-u.
Sve mi se čini da cu PS5 verziju igrati u 30 fpsa.

 Cestitke na platini za Sifu :) Takodjer sam jutros probao PS4 verziju na PS5 i iako izgleda super ipak se primjeti da je PS4 verzija. PS5 verzija na resolution mode izgleda fenomenalno i iako bas uzivam u 60fps ovdje nisam siguran da mogu podnjeti i prihvatiti treperenje sitnih stvari na performance mode, zbog upscalane 1800p rezolucije. Draze bi mi bilo da su spustili malo neke detalje a rezoluciju pojacali za 60fps.

Ipak mislim da se lakse naviknem na 30fps nego na ovo treperenje, a svakako je uzivancija igrati na maksimalnim detaljima ovakvu igru.

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dali tko zna dali horizon forbidden west ima hrvatske titlove?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Čini se da nema.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Isuse kako izgleda Horizon, ovo je bolesno. Gledao sam reviewove i ostalo, ali uživo to još duplo bolje izgleda. Još nisam vidio open world igru u kojoj je svaka travka, svaki NPC, apsolutno svaki poligon u tako visokoj kvaliteti i rezoluciji. To su dosad uspjele samo neke linerane igre, ali open world igre sa ovolikim svijetom nisu došle ni blizu ovim detaljima. Recimo AC Valhalla izgleda super, ali naletiš na random likove koji nisu dio priče i vidiš da su tu čisto da su ubačeni i da svijet ne izgleda prazan. U Horizonu svaki lik kojeg sretneš je toliko detaljan kao da je glavni lik u igri, bolesno.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
zstef kaže...

Čini se da nema.

 Nisu mi onda jasne ove objave od playstationhr 🤷🏽‍♂️

10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
zaki23 kaže...

 Nisu mi onda jasne ove objave od playstationhr 🤷🏽‍♂️

 Bilo je u planu, ali ti screenshoti su stari par mjeseci. Odustalo se od toga iz nekog razloga.

PeTak
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ovaj tjedan Horizon iduci Elden pa nakon toga GT7...

I onda citam plakanja kako nema igara kako ih je bilo u 7 mjesecu 1996....

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jesam li ja ćorav ili su u Horizonu FW maknuli Lure skill? Ono fućkanje da pozoveš mašinu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sori na dupliću ali ovo je bitno:

 

Guerilla Games je popravio vizualni bug u Horizon FW sa mreškanjem slike (koji sam spomenuo u jednom prijašnjem postu). Da bi fix postao aktivan, igru je potrebno DVAPUT restartati:

 

https://twitter.com/Guerrilla/status/1494689207947833344

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 16:58 (greysaint0).
 
4 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Sori na dupliću ali ovo je bitno:

 

Guerilla Games je popravio vizualni bug u Horizon FW sa mreškanjem slike (koji sam spomenuo u jednom prijašnjem postu). Da bi fix postao aktivan, igru je potrebno DVAPUT restartati:

 

https://twitter.com/Guerrilla/status/1494689207947833344

 Restartujem igru ali ne dolazi nikakav download za fix. Da li ovim misle ono treperenje na performance mode ili nesto drugo?

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ekipa pomagajte, uzeo sam novi internet s boljim brzinama i imam problema s PS5...
Isao sam streamati Horizon a ono kvaliteta užas 😟
Brzine su mi 60 mb download i 20-30 mb upload.
PS5 spojen lan kabelom ili Wifijem ne ide preko 10 mb.
Pogledajte razliku između pc i ps5.

Ako imate ikakav savjet, jer ja neznam u cemu je stvar.
Mjenjao portove, pokusao wifi, probao sve ali ništa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Isuse kako izgleda Horizon, ovo je bolesno. Gledao sam reviewove i ostalo, ali uživo to još duplo bolje izgleda. Još nisam vidio open world igru u kojoj je svaka travka, svaki NPC, apsolutno svaki poligon u tako visokoj kvaliteti i rezoluciji. To su dosad uspjele samo neke linerane igre, ali open world igre sa ovolikim svijetom nisu došle ni blizu ovim detaljima. Recimo AC Valhalla izgleda super, ali naletiš na random likove koji nisu dio priče i vidiš da su tu čisto da su ubačeni i da svijet ne izgleda prazan. U Horizonu svaki lik kojeg sretneš je toliko detaljan kao da je glavni lik u igri, bolesno.

 PS5 verzija je 98gb?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Ekipa pomagajte, uzeo sam novi internet s boljim brzinama i imam problema s PS5...
Isao sam streamati Horizon a ono kvaliteta užas 😟
Brzine su mi 60 mb download i 20-30 mb upload.
PS5 spojen lan kabelom ili Wifijem ne ide preko 10 mb.
Pogledajte razliku između pc i ps5.

Ako imate ikakav savjet, jer ja neznam u cemu je stvar.
Mjenjao portove, pokusao wifi, probao sve ali ništa.

 nisam još vidio ovako malu razliku u download/upload brzinama...obično je download dosta veći od uploada.

Realno sa tom brzinom uploada bi trebao ok izgledati stream.

 

primjerice ja imam 19Mbs i izgleda odlično (ne preko plejke, već PC-a)

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
U tom i je stvar s 25mb mogu pez problema streamati s pca
Problem je sto mi ps5 ogranicava upload na 7-10 mb sto nije dovoljno ako Plejka salje 15 mb informacija
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice