Bačeni mobitel

poruka: 27
|
čitano: 11.875
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
nađeni mobitel

Znam da zvući nevjerojatno, ali u smeću nađoh Huawei-honor potpuno ispravan smartphone sa zaštitnom folijom na ekranu.

Nakon uključenja traži onaj kod sa točkicama, ja ga normalno ne znam, pa vratim mob na tvorničke postavke. Nakon restarta

počinje proces prvog podešavanja, i traži me vezu na Net i nakon toga veli da upišem broj google računa i lozinku. Naravno, o

o tome nemam pojma i sad ne znam dalje. Ima li kakav način da pronađem osobu koja je to bacilla ili joj je ukradeno, pa je lopov

bacio. U prvom slućaju bih molio da mi da google račun i password, a u drugom vraćam mob, jer mi ukradena stvar ne treba.

Osim toga stvarno mi je žao da ispravan(?) aparat završi u smeću, umjesto da ga bar netko koristi !! Molim savjet.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Bačeni mobitel
Google account je moguće zaobići, na youtubeu ima objašnjenja. Ali naravno, tebi to nije cilj već pronaći vlasnika. Ne znam, to možeš jedino čekat da neko prijavi ukraden mob i da policija preko imei-a locira uređaj.
14 godina
offline
Re: Bačeni mobitel

Ima li SIM kartice u mobitelu? Ako ima, možeš odnijeti operateru pa bi oni trebali moći pronaći vlasnika (osim ako je na bonove i nije dao svoje podatke).

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 20:53 (rocker55555).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bačeni mobitel

Nema sim kartice i to mi je dalo misliti. Naime ako je lopina maznula mob i skužila da s njim nemre ništ, zakaj bi onda

vadil karticu i mob bacil u smeće(sitni el.otpad u Kauflandu)?! Inače, hvala na odgovoru.

 

10 godina
offline
Bačeni mobitel

Koji si ti srećković :) Samo izgleda da nisi baš vičan tehnologiji, ili Androidu?

 

Kak se nemre niš s mobitelom?

 

Ako si vratio mob na tvorničke postavke, Google Account ne traži podatke bivšeg vlasnika nego tvoje.

 

Upiši podatke svog Google računa i vozi. Ne vidim što bi drugo mogao učiniti, tim više što si ga vratio na tvorničke postavke

i time izbrisao sve podatke o prethodnom vlasniku. Jedino ako je unutra SD kartica, pa neke fotke ili nešto na temelju čega se vlasnik može identificirati.

 

Ali ono, ljudi ne bacaju "slučajno" mobitel u smeće. Neki idiot ga se vjerojatno htio riješiti jer mu nije bio dovoljno kul. Tebi je, baš kao što bi bio i meni tako da... uživaj bez grižnje savjesti ako mene pitaš.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 12:12 (Yo Momma).
 
1 7 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bačeni mobitel
Yo Momma kaže...

Koji si ti srećković :) Samo izgleda da nisi baš vičan tehnologiji, ili Androidu?

 

Kak se nemre niš s mobitelom?

 

Ako si vratio mob na tvorničke postavke, Google Account ne traži podatke bivšeg vlasnika nego tvoje.

 

Upiši podatke svog Google računa i vozi. Ne vidim što bi drugo mogao učiniti, tim više što si ga vratio na tvorničke postavke

i time izbrisao sve podatke o prethodnom vlasniku. Jedino ako je unutra SD kartica, pa neke fotke ili nešto na temelju čega se vlasnik može identificirati.

 

Ali ono, ljudi ne bacaju "slučajno" mobitel u smeće. Neki idiot ga se vjerojatno htio riješiti jer mu nije bio dovoljno kul. Tebi je, baš kao što bi bio i meni tako da... uživaj bez grižnje savjesti ako mene pitaš.

 

 

Po pravilu trazi zadnje upisani racun da se ponovno potvrdi. Postoji FRP bypass ali eto, mozda bolje da provjeri ciji je

13 godina
offline
Re: Bačeni mobitel
Yo Momma kaže...

Koji si ti srećković :) Samo izgleda da nisi baš vičan tehnologiji, ili Androidu?

 

Kak se nemre niš s mobitelom?

 

Ako si vratio mob na tvorničke postavke, Google Account ne traži podatke bivšeg vlasnika nego tvoje.

 

Upiši podatke svog Google računa i vozi. Ne vidim što bi drugo mogao učiniti, tim više što si ga vratio na tvorničke postavke

i time izbrisao sve podatke o prethodnom vlasniku. Jedino ako je unutra SD kartica, pa neke fotke ili nešto na temelju čega se vlasnik može identificirati.

 

Ali ono, ljudi ne bacaju "slučajno" mobitel u smeće. Neki idiot ga se vjerojatno htio riješiti jer mu nije bio dovoljno kul. Tebi je, baš kao što bi bio i meni tako da... uživaj bez grižnje savjesti ako mene pitaš.

Noviji uređaji imaju FRP zaštitu. Dakle, kada vratiš uređaj na tvorničke postavke, može te tražiti da se prijaviš s prethodno korištenim Google računom.

14 godina
protjeran
offline
Bačeni mobitel

Baci ga tam gdje si ga našao, prije nego ti policija dođe doma.

Ne šalim se.

 
1 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Bačeni mobitel

Ako je mobitel prijavljen kao izgubljen ili ukraden možeš ti mijenjat softver, maknut frp, ali čim ubaciš bilo kakvu sim karticu i mob se registrira na mreži može ga se pronaći (IMEI broj).

Poznaniku su došli kući i zaplijenili mobitel. Njega je još lakše bilo nać jer mu je broj bio na pretplatu pa su odmah imali sve podatke. Nije se za igrat sa takvim stvarima.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bačeni mobitel

Pa da policajac njega resetarta na tvornicke...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bačeni mobitel
Uran 11 kaže...

Baci ga tam gdje si ga našao, prije nego ti policija dođe doma.

Ne šalim se.

 

I da mu dođe, kaj onda? Našao mobitel u smeću, ako znate vlasnika, evo uzmi i nosi, hvala na usluzi i doviđenja.

 

Vidimo se na jednoj od onih dražbi gdje će taj mobitel ionako biti prodan za 10 kuna jer se pravi vlasnik nije javio.

 

I iskreno, ako ovaj navod gore o dolasku policije frendu na vrata nije urbana legenda, to bi bilo prvi put da se policija aktivno zajebava s tim i traži mobitele po kućama.

 

Frendu su prošle godine u kafiću u Splitu ukrali sa stola iPhone par mjeseci star. Policajci su mu se šeretski nasmijali i rekli da se oni ne bave s takvim stvarima.

 

Oni to drže negdje u nekoj komori ako im baš netko donese izgubljeni mobitel. Nakon toga ide na javnu dražbu kad se vlasnik ne javi. Toliko o pretrgavanju oko traženja istog.

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Bačeni mobitel
Yo Momma kaže...
I iskreno, ako ovaj navod gore o dolasku policije frendu na vrata nije urbana legenda, to bi bilo prvi put da se policija aktivno zajebava s tim i traži mobitele po kućama.

 

Frendu su prošle godine u kafiću u Splitu ukrali sa stola iPhone par mjeseci star. Policajci su mu se šeretski nasmijali i rekli da se oni ne bave s takvim stvarima.

 

Oni to drže negdje u nekoj komori ako im baš netko donese izgubljeni mobitel. Nakon toga ide na javnu dražbu kad se vlasnik ne javi. Toliko o pretrgavanju oko traženja istog.

 

 I ja bi sumnjao u takve stvari da nisam vidio potvrdu o oduzetom mobitelu. Isto bi ja mogao reć i za tvoj slučaj jer da ti netko ukrade mobitel od par tisuća kuna i da ti Policija kaže da s time ne želi imat posla je smiješno. Nije mu ukradena igračka iz kinder jaja nego vrijedna stvar. Ja bi im sa odvjetnikom došetao u stanicu.

14 godina
protjeran
offline
Re: Bačeni mobitel

Znam iz prve ruke, moj stric bio u staračkog domu, sestra mu je došla u posjetu.

A on njoj dao staru Nokiju, rekao da ga je našao.

Nakon cca. mjesec dana eto policije, za mobitel koji nije vrijedio par sto kuna onda.

Sestri su samo oduzeli mobitel, ništa više. Neugodno iskustvo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 13:14 (Uran 11).
7 godina
offline
Re: Bačeni mobitel
Ne kuzim ovo bas, ponasate se kao da zivimo u CSI Miamiju. Kad je meni ukraden mobitel trazio sam pomoc od murje jer je bio jos upaljen (onemogucio sam preko samsung stranice da se ugasi), rekli su mi da mi ne mogu pomoci. Ako hocu mogu rjesavati stvari privatnom tuzbom a oni ne podizu optuznicu za stete ispod 20 tisuca kuna.

Tako da objesi macku o rep pricu da ce ti policija kucat na vrata.
 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bačeni mobitel


@darkoooo

Nije to baš tako. Postoje zakoni koji dosta precizno propisuju tko je kada dužan poduzeti mjere predviđene zakonom.

https://www.zakon.hr/z/174/Zakon-o-kaznenom-postupku

 

 

 

https://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 16:23 (bunker).
15 godina
offline
Bačeni mobitel

Onaj koji pronađe stvar ili predmet od neke vrijednosti i to zadrži za sebe - treba prvo da se informiše kakve bi posljedice mogao imati. 

 

 

Nepoznavanje zakona šteti. 

 

Međutim, stvari mogu biti kompliciranije nego što izgledaju. Zamislite scenarij da policija baš traži taj mobitel jer se u njegovoj memoriji nešto nalazi što može poslužiti kao dokaz, a on je odbačen u smeće. I tako pronađu kod vas da ga vi koristite i sl. Dok ti dokažeš da si nevin i samo slučajni pronalazač i da nemaš ništa sa time, već si jeban...

 

Nosi u policiju i prijavi pronalazak telefona.

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bačeni mobitel

Tako je, točno to me i traži i ja se vrtim u krug, a žal mi je da se takav aparat baci. Osim toga mislim da onaj koji obriše sve podatke i izvadi karticu

pa tek onda baci aparat u kutiju za sitni elektronički otpad nije žrtva krađe ili razočarani lopov. Lopina bi vjerojatno bacil stvar u bilo koju kantu za

smeće, a ne u za to predviđen prostor. Možda postoji ekološki odgovoran lopov, ali sumnjam, te dvije stvari mi ne idu u istu rečenicu! Pozdrav svima,

hvala na odgovorima i još jednom ponavljam da je nevjerojatno kakve sve stvari ljudi bacaju u smeće, umjesto da nekom poklone. Ima ljudi(posebno

mladih) koji žive na rubu egzistencije i takva stvar na poklon bi im itekako bila značajna. Opet velim; u smeću se nađu muz. linije, videorekorderi,

mobiteli, pegle, mikseri itd. manje- više svi ispravni ili sa manjim kvarom. Jedan dio nas prilično je bahat....

 

 

15 godina
offline
Re: Bačeni mobitel

Ti radi sa njime što hoćeš, kalkuliši o riziku, uglavnom tražio si savjet i što se mene tiče dao sam ti dobronamjeran savjet. 

 

Inače se slažem sa postom da se odbacuje sve i svašta. Konzumersko smo društvo, čim nešto ne radi baca se i uzima se novo i bolje umjesto popravke i sl.

Mene inače nervira da nadaleko nemam neko reciklažno postrojenje ili barem odlagalište specifičnog materijala. Baterije, staru tehniku i sve ostalo što mi ne treba ili nekoristim mogu baciti samo u smeće, nemam nikome predati niti bi itko uzeo, nemam nigdje odložiti i sve to ide na jednu deponiju oko koje je poljoprivredno zemljište. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
10 godina
offline
Re: Bačeni mobitel
Everest.the.Yeti kaže...

 

 I ja bi sumnjao u takve stvari da nisam vidio potvrdu o oduzetom mobitelu. Isto bi ja mogao reć i za tvoj slučaj jer da ti netko ukrade mobitel od par tisuća kuna i da ti Policija kaže da s time ne želi imat posla je smiješno. Nije mu ukradena igračka iz kinder jaja nego vrijedna stvar. Ja bi im sa odvjetnikom došetao u stanicu.

 

Smiješno jest, ali to je naša stvarnost. I naša policija.

 

Zadnjih par postova citirate zakone ove i one.

 

Ljudi, jedno su zakoni, drugo je njihovo provođenje i poštivanje. Kaj zaboravljate di živimo. CSI Zagreb moš mislit. Meni na BMW-u trici, vrijednoj i mlađahnog godišta potegnu cijeli bok ključem jer sam kod parkiranja srušio neki jebeni stupić zabijen u zemlju, koji je tamo zabio lik da mu se ljudi ne parkiraju preblizu ispod balkona, ali koji ja nisam vidio. Znači znam s velikom vjerojatnošću tko je. Misliš da su mu policajci pokucali na vrata, makar samo da demantira moje navode? Nasmijali su mi se ko i frendu u Splitu. Prije dva dana kod pivnice Belfast ženi iz dječjih kolica ukrali novčanik ili nešto slično, očito dosta vrijedno jer je žena ridala. Policajci se pokočili od gestikuliranja, praktički vikali na nju objašnjavajući joj kako oni tu ništa ne mogu.

 

Da skratimo priču, kao što je autor threada i sam shvatio, taj uređaj je najvjerojatnije odbacila neka bahata budala koja je too cool za tu neki Huawei Honor, a recikliranje je u njegovom riječniku vožnja bicikla u rikverc.

 

Zaobiđi zaštitu ako se može (hint, može se) i uživaj dok te nitko ništa ne pita. Ako na temelju toga policija ikad pronađe taj mobitel (hint: neće), mogu ti jedino zahvaliti i dati medalju za građansku odgovornost i diplomu za tehničku potkovanost. Jer ovako ugašenog u komunalnom otpadu sigurno neće. Završit će u atmosferi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 11:53 (Yo Momma).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bačeni mobitel

Svaka čast, odličan odgovor, vrlo pismen i sadržajan, pozdrav.

 

11 godina
offline
Re: Bačeni mobitel

Ti sad uspoređuješ krađu mobitela sa grebanjem auta što su kruške i jabuke. Meni su došli 2018-e doma dvojica po moju mamu, GDJE JE? KADA ĆE DOMA? Sjeli su i čekali da se vrati sa psom kod mene u dnevni boravak jer je ona koristila HTC Desire 500 star 5 godina koji je vrijedio cca 200kn... Pokazali su joj ispis njenih poziva, gdje su ju sve locirali i oduzeli mob nakon što smo objasnili da ga nije ukrala. Frendici su iphone koji je prijavila da je ukraden pronašli u konzumu u posudi sa nekim orasima u rinfuzi... Mogu oni naći, čim se ti spojiš na mrežu, postoji šansa da ti dođu jer mogu te locirati, za razliku od toga da traže ljude koji su ti navodno ogrebali auto ili u prolazu ukrali novčanik

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 11:54 (maks0806).
10 godina
offline
Bačeni mobitel

Bottom line: sve da u fantazijskom slučaju policija i dođe po mobitel kao u gornjem slučaju u kojem su se orasi iz zdjele razularili naslikavajući se po društvenim mrežama orašida ili su ga pak ondje policajci našli kombinacijom triangulacije iz 23. stoljeća i pentagramske mistike, da ne govorimo o potpuno "nevjerojatnoj" mogućnosti poštenog djelatnika te trgovine koji ga je ondje pronašao pa pozvao policiju, najgore što ti se može dogoditi je da ti oduzmu taj mobitel i vrate ga pravom vlasniku.

 

Koliko vidim, nitko nije platio nikakvu kaznu ni otišao u zatvor.

 

Rezime ostaje isti: uživaj u uređaju. I hvala što spasio atmosferu od nusproizvoda njegovog sagorijevanja u spalionici smeća.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 18:54 (Yo Momma).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bačeni mobitel

Ne tako davno kolega našao malo skuplji mob. Prisvojio ga. Vratio na tvorničke postavke.  Ubacio novu sim karticu i poklonio mob curi.

Svi sretni i zadovoljni, jer što bi ipak moglo poći po zlu...

 

Za par dan curi na posao došla krim policija, traže je mobo, traže da veli ko joj je dao taj mob uglavnom težak neugodnjak, sramota pred kolegama, suze, svađa, razlaz.

 

Ispalo je da to bio mob od nekog lokalnog dilera koji je skužio da ga preko moba prate pa ga se riješio.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bačeni mobitel
Ne baca se dobar mob u smece...samo za razmisljanje. Gore je sve receno i bez obzira na sve, zadrzat ce telefon :)
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bačeni mobitel
b

 

Nepoznavanje zakona šteti. 

 

 

 

 Ignorantia iuris nocet, mozda pravilnije u ovom slucaju.

 

Po meni to je kategorija - predobro da bi bilo istinito, pa onda radije u takve stvari nebih ni dirao. Postoji razlog zasto je zavrsio u smecu, a zdrava logika kaze da su male sanse da je taj razlog banalan i "nevin"....

Children Shouldnt Play with Dead Things
7 godina
offline
Re: Bačeni mobitel

Koja drama, i to oko polovnog huawey honora... 🙈
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bačeni mobitel

A, jebiga, nekome smeće, drugome blago...! Nemamo svi isti standard.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice