Sql server 2008R2

poruka: 13
|
čitano: 7.967
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Sql server 2008R2

pozdrav!

 

kao totalni amater i početnik nešto sam čeprkao po postojećem serveru i sada  se više ne mogu logirati..preporuke za startanje sevisa koje sam našao na youtube ne funkcioniraju kao npr. 

 

 

pojavi mi se ovo http://uploadslika.eu/image/sql.qCxj8 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sql server 2008R2

Da li pokrećeš Management Studio na istom računalu na kojem je instaliran SQL server?

10 godina
offline
Re: Sql server 2008R2

da.naime, pokušavam nešo kao laik,pa sam a bih pokušao ubaciti novu bazu,stpirao servis ...a sad ga više ne mogu pokrenuti

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sql server 2008R2
espltd kaže...

da.naime, pokušavam nešo kao laik,pa sam a bih pokušao ubaciti novu bazu,stpirao servis ...a sad ga više ne mogu pokrenuti

 

 Stisni skupa Win+R, ukucaj services.msc, onda odi do SQL Server, jeli upaljen? Ako nije pokreni ga. Ako ti je ovo ime drukčije, onda instanca ti je drukčija, ali provjeri i vrati ovdje info.

 

Screenshotaj i login podatke kada se logiraš u Managment Studio.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
10 godina
offline
Re: Sql server 2008R2

uspio sam..ne znam kako...molim pomoć ...htio bih kopirati bazu s računala na stick pa na drugo računalo...pokušao sam zaustaviti bazu s Take Offline' komandom via SQL Server Management Studio ,ali je trajalo predugo pa sam odustao jer se ništa nije događalo desetak minuta..any help??

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sql server 2008R2
espltd kaže...

uspio sam..ne znam kako...molim pomoć ...htio bih kopirati bazu s računala na stick pa na drugo računalo...pokušao sam zaustaviti bazu s Take Offline' komandom via SQL Server Management Studio ,ali je trajalo predugo pa sam odustao jer se ništa nije događalo desetak minuta..any help??

 Desni klik na bazu, Tasks->Backup, premi negdje taj file, na drugome računalu, samo Task->Restore i gotovo.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
8 godina
online
Re: Sql server 2008R2

Ne zaboraviti i riješiti usera, pogotovo ako se koristi SQL user a ne lokalni/trusted connection. Googlati orphaned user...

10 godina
offline
Re: Sql server 2008R2

hvala..probao sam ali ne ide.  datoteku .bak sam spremio u C:\Program Files\Microsoft SQL Server\Backup i pokušao Restore, ali mi se pojavi poruka “Specified cast is not valid. (SqlManagerUI)” 

 

Da li je u pitanju kompatibilnost verzija??

8 godina
online
Re: Sql server 2008R2

Prati ove upute (ne ove sa sql upitima nego kroz management studio) https://sqlbackupandftp.com/blog/restore-database-backup

 

Restore možeš raditi sa starije na novi (bkp iz 2008 na server 2012) ali ne i obratno (backup iz 2012 ne ide na 2008 server)

10 godina
offline
Sql server 2008R2

Nakon nekog vremena  javljam se da se zahvalim...uspio sam kopirati bazu..Ako ima netko volje da me dalje uputi..

Dakle,kopirao sam bazu s jednog servera /PC na drugi..Cilj je pokrenuti određeni program putem localhosta,kojeg sam isto riješio.Međutim, pojavi se početna stranica  na kojoj upišem traženi password i username i pc vrti ,vrti i na kraju :

Server Error in '/' Application.A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.
Stack Trace:

[SqlException (0x80131904): A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)] System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds..ctor(DbConnectionPoolIdentity identity, SqlConnectionString connectionOptions, SqlCredential credential, Object providerInfo, String newPassword, SecureString new................

 

Provjerio sam inetpub tj. kopirao s prvog računala,postavke na serveru su iste..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sql server 2008R2

Provjeri connection string u aplikaciji, može se nije spajala na localhost, nego na ime računala, to je najčešće ili u fileu web.config ili appsettings.json

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sql server 2008R2

-učenje.. kao i svako drugo, treba početi od početka (početak se zato tako i naziva..), ne od sredine i sl.

-digni server, podesi-konfirguriraj, zbrljavi-ponovi.. u čemu je problem? pa za uskakanje i popravljanje nečeg postojećeg je potrebno znanje-iskustvo, to nije metoda za učenje nego oni koji to već znaju i trebaju nešto fixati. Tako se ne uči, odnosno ako sad dobiješ odgovor 'klikni to..' i dalje ne znaš ništa i idući problem opte postaviš pitanje.. kao prepisivanje rješenja u križaljci.

-učiš, uči od nule, ne od sredine ili kraja, ne tako da popravljaš nešto za što treba iskustvo, npr gdje se uopće nalazi baza, koja baza, jedna-više, koja app.. jer server u frimi može biti jedan za sve a može ih biti desetke, jedan domain za user-login, drugi za file, treći za mail itd.. i bilo koja izmjena rezultira problemom tj ovisnosti o npr imenu domene ili FN. Server nije jedno klijentsko računalo koje radi za sebe, naprotiv, povezano s drugima dok fizički može biti jedno-više računala ili virtualci no pravilo je isto tj sve mora biti podešeno onako kako je definirano za bazu-app + dozvole kao autentifikacija jer baze u pravilu moraju imati i sigurnosni dio i dovoljno da ti nedostaje tablica-baza usera za login dok se npr app dio iz praktičniosti izdvaja iz baze podataka mada ih svi vide kao jednu cjelinu kao jednu bazu tj kao razlika fizičkih i logičkih diskova u raidu.. ono što vidiš ne mora biti fizički tako.. itd.

 

-zato, idi redom, digni server, podešavaj, dodaj sql, podešavaj.. kad zbrljaš ponoviš od nule i idući put znaš + stekneš rutinu (a to je jedini način za rutinu, dok je rutina nužna jer eliminira greške koje svi ljudi radimo..). Fixati problem može iskusniji programer-admin i to samo ako ima odgovarajuće resurse.. možda u ovom slučaju ne može nitko jer ne znamo ništa o tom serveru-bazi i načinu kako je konfiguriran tj igramo se ćorave koke nabacivanjem mogućih rješenja.. možda su u šumici.

 

-uči od početka, to je način, ne zaobilaznicama-prečicama jer tad ekšli ne znaš ništa i tad ovo nema smisla.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
online
Re: Sql server 2008R2

Može biti da app traži named instancu a ti imaš default ili bez imena instance. Provjeri connection string.

 

Osim conn stringa, app treba nekog usera za spajanje ili trusted - provjeriti na sql serveru je li i to kako treba. A i baciti pogled u ConfigurationManager da li je postavljeno da sluša na tcp 1433 i na named pipe jer neke app baš ciljaju port 1433.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice