Preporuka za dvd/divx player s usb-om

poruka: 48
|
čitano: 63.294
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka za dvd/divx player s usb-om

Htio bih ubosti dvd/divx player koji može čitati sa usb sticka.Ako netko ima pa da mi preporuči ili prenese iskustva, da li ima kakvih problema, kakvo je sučelje za upravljanje i sl.

Recimo, da li http://www.nabava.net/lg-dvx452-divx-mp3__42837_p.php valja?

 

Tražim po mogućnosti neku low cost/budget varijantu, do 500 Kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka za dvd/divx player s usb-om

Ja imam LG 492H i jako je dobar player, većinu DivX-ova čita, i s DD i DTS zvukom; čita filmove i muziku s USB-a bez problema, osim, što i piše u uputrstvima, ne radi s nekim kablovima itd na USB... Npr, ne radi mi s mobitelom spojenim kabelom preko USB-a, ako mu stavim karticu iz mobitela u SD čitač radi bez problema (btw, kartica je od 16GB, i puna je muzike, mislio sam da bi ga moglo mučit, ali nema problema). Razne USB flash memorije prepoznaje bez problema.

Prepostavljam da je 452 više manje isti player, pa bi trebalo sve ovo vrijediti i za njega

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Preporuka za dvd/divx player s usb-om

Vivax K-230   http://www.emmezeta.hr/multimedija/video/dvd-blu-ray/

 

čita sve živo, titlovi ne trebaju bit istog naziva, automatski ih učitava. pošto ćeš gledat uglavnom divix na njemu, ne isplati se davati više od 200 kn za isti.

 

do sad sam s USB sticka pogledao preko 100 filmova i sve radi ok.

 

moja preporuka, unatoč pojedincima koji će reći da se "kvari".

 

meni se uglavnom tehnika ne kvari jer se prema njoj odnosim s poštovanjem Namigiva

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
Mirko935 kaže...

Ja imam LG 492H i jako je dobar player, većinu DivX-ova čita,...........

htio sam ga i ja kupiti (ima ga i u novom Bugu), no prodavač mi je rekao da ima problema s nekim formatima divix-xvid itd...

 

takav sam problem imao i s mojim bivšim Philips DVP 630 kojeg sam platio basnoslovno, a svaki peti avi format ne čita. upgrade firmwarea nije pomogao.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
Bugofil kaže...
Mirko935 kaže...

Ja imam LG 492H i jako je dobar player, većinu DivX-ova čita,...........

htio sam ga i ja kupiti (ima ga i u novom Bugu), no prodavač mi je rekao da ima problema s nekim formatima divix-xvid itd...

 

takav sam problem imao i s mojim bivšim Philips DVP 630 kojeg sam platio basnoslovno, a svaki peti avi format ne čita. upgrade firmwarea nije pomogao.

Ne znam otkud njemu to, ali ja sam recimo učitao DVD sa 4 GB spotova u svim mogućim formatima DivX-a, Xvid-a i slično i pročitao je normalno nekih 95%. Svaki normalan DivX formata od 4.0 sigurno čita

16 godina
protjeran
offline
Preporuka za dvd/divx player s usb-om

ne znam ni ja, jer ovi proizvedeni zadnjih godinu-dvije bi trebali sve (99%) čitati.

 

moj Philips je imao firmware iz 2005 god pa je imao problema s nekim divixima, no ovi noviji ne bi trebali imat problema.

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
Bugofil kaže...

ne znam ni ja, jer ovi proizvedeni zadnjih godinu-dvije bi trebali sve (99%) čitati.

 

moj Philips je imao firmware iz 2005 god pa je imao problema s nekim divixima, no ovi noviji ne bi trebali imat problema.

 

 

Ma većina prodavača DVD playera, TV-a itd u dućanima nemaju blagog pojma o onome što prodaju... Čast izuzecima koji su, prema mom iskustvu, jako rijetki. Tako da se nemoj obazirat na takve gluposti, rađe se informiraj na internetu.

16 godina
offline
Preporuka za dvd/divx player s usb-om

U vezi DVD playera sa USB ulazom. Imal i jedan od njih podesavanje jacine zvuka na daljinskom, i drugo, posjedujel i jedan equalizer. Konkretno me interesuje korištenje za muziku kao playera.

 

I da.. kada bi ga vec imao, gledao bi video u mkv formatu. JEl vecina cita ili treba traziti odredjeni model ?

There is no pain or anger that I am not
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 14:34 (DOPE).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
DOPE kaže...

U vezi DVD playera sa USB ulazom. Imal i jedan od njih podesavanje jacine zvuka na daljinskom, i drugo, posjedujel i jedan equalizer. Konkretno me interesuje korištenje za muziku kao playera.

 

I da.. kada bi ga vec imao, gledao bi video u mkv formatu. JEl vecina cita ili treba traziti odredjeni model ?

Podešavanje jačine zvuka na daljinskom, znam da je moj Vivax od prije par godina imao, ali kvalitetnije nešto, ne vjerujem, pretpostavljam da računaju da ćeš ga spajat na TV ili receiver pa smatraju da to nije potrebno. Nisam vidio ni jednu recenziju ni ništa da se spominje to kao mogućnost.

 

Equalizer vjerujem da kvalitetniji, ie. Denon, Onkyo i slični imaju, vjerojatno i skuplji modeli od ovih standardnih proizvođača (LG, Samsung, etc).

Ja nisam imao niti jedan koji je imao EQ.

 

Znam da mi post nije pretjerano koristan, ali šta ćeš :P

 

Za mkv, možda ti ovo pomogne.

16 godina
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
Ok.. nekako bi rjesio to sa potenciometro ali bi volio da ima EQ. Kazes da imaju ti kvbalitetniji pa cu pogledat. Inace pretezno mi treba za muziku pa kada vec mogu, ondabi video gledao u mkv formatu ..hvala na linku.
There is no pain or anger that I am not
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
DOPE kaže...
Ok.. nekako bi rjesio to sa potenciometro ali bi volio da ima EQ. Kazes da imaju ti kvbalitetniji pa cu pogledat. Inace pretezno mi treba za muziku pa kada vec mogu, ondabi video gledao u mkv formatu ..hvala na linku.

Kažem mislim da imaju, vidio sam recenziju jednog novog Denonovog BD-playera i mislim da je bio spomenut EQ, ali to je bio uređaj od 4500 dolara. Računaj da je moguće da sam u krivu.

 

Što se tiče mkv-a, mislim da ti je kod nas najlakše nabavit LG BD370, koji je i odličan BD-player, ali mislim da ti je overkill, ne znam imaš li namjeru uopće gledat BluRay itd, i koliko ti se to isplati.

 

Ako ti je isti cilj s ovim kao u onoj drugoj temi o playeru muzike, vjerojatno ti je jeftinija opcija koju si tamo spomenuo s računalom. Na taj način možeš lako i softverski EQ složit itd. Razmisli pa vidi šta ti se više isplati, hoćeš li gledat i filmove na tom sustavu, planiraš li nabavku možda nekog TV-a boljeg itd...

16 godina
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
Ma smeta mi sto je to poloivno. ti racunari stari preko deset godina. To je najbolja solucija ali mi se gadi. Pogledat cu jos.. Necu se zaletit ali geldam ima ovuh DVD playera sa usb ulazo pa nis skupi. Prosjecno 40 €a ima i jeftinijih.
There is no pain or anger that I am not
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka za dvd/divx player s usb-om

Kupio sam DVD player SMARTVISION sa USB-om,radi dobro,slika odlična,prijevd učitava samo me zanima zašto na pojedinim filmovima ne učita prijevod iako ga imam kad gledam film na PC-u a DVD ga valjda ne pronađe ili ne učita.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuka za dvd/divx player s usb-om

Uzmi si dvd pioneer dv 610 i to je to,klasa broj jedan.

I da radi savršenoooooooo

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om

Imam već pioneer dv 470 ali nema usb,a ovaj smartvision sam platio 205 kn ,onda je valjda koliko novaca toliko muzike.Belji se

16 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
Malo Crno kaže...

Kupio sam DVD player SMARTVISION sa USB-om,radi dobro,slika odlična,prijevd učitava samo me zanima zašto na pojedinim filmovima ne učita prijevod iako ga imam kad gledam film na PC-u a DVD ga valjda ne pronađe ili ne učita.

vjerojatno moraš u folderu prepraviti da ti i avi file i text datoteka (titl) budu istog naziva, jer neki playeri ne mogu pročitati ako su naslovi avi i text datoteke makar za jednu točku različiti.

 

onaj gore vivax za 200 kn s tim nema problema.

 

sve čita.Nevinašce

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om

Kupi nekog kineza kojeg bas briga za autorska prava i licence. Evo moj quadro DVD-933 cita sve zivo, ima usb, ima citac kartica i sve moguce izlaze od kompozitnog, VGA, HDMI 5.1 zvuk odlican font za titlove koji prikazuje nase znakove cita titlove u srt, sub i txt formatu (te sam probao mozda cita jos neke ali mi nije trebalo). Imam nekad osjecaj kad bi palacinku ubacio da bi nesto procitao ;)

A cijena je smijesna.

15 godina
protjeran
offline
Preporuka za dvd/divx player s usb-om

kao što je i kolega preporučija Qvadro-933 za smješne novce imaš sve moguče utore a i čita sve moguče formate

 

http://www.hdtehnika.com/index.php?option=com_content&task=view&id=119&Itemid=69

I Jadantisi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
Malo Crno kaže...

Kupio sam DVD player SMARTVISION sa USB-om,radi dobro,slika odlična,prijevd učitava samo me zanima zašto na pojedinim filmovima ne učita prijevod iako ga imam kad gledam film na PC-u a DVD ga valjda ne pronađe ili ne učita.

Ma prodaj ti taj SMARTVSION ja sam ga imao. PROBLEM JE NASTA KAD SE DALJINAC POKVARIO NAKON 10dana,i uz jamstvo nam dali novi a on nas služio ČAK 2mj!!!  I kupili smo univerzakni (neki jako skup) i zamisli,ne podržavva SMARTVISION! TRAŽILI SMO UNIVERZALNOG KOJI PODRŽAVA SMART VISION,I NISMO NAŠLI.   TO JE PROBLEM S DALJINCOM.

 

Čitanje Formata: Puunooo problema...

 

USB? USB Stick nekad ne želi očitati.

 

 

 

Moja preporuka VIVAX Imago k430 - Ima USB,Nikakvih problema,do 300KN Cool    - Osobno ga koristim....

xZero-Hacking is life!
14 godina
protjeran
offline
Preporuka za dvd/divx player s usb-om

Kupio sam prije par mjeseci Vivax-ov za nekih 250 kuna i super zadovoljan sam. Radi ko urica, čita usb-e bez problema kao i dvd-e (zasad).

 

Mislim da se ne isplati davati neke velike novce samo za uređaj. Ako bi kupovao nešto skuplje onda bi išao na neko kvalitetno kućno kino.

 

Ako ti treba samo uređaj onda je i dovoljan neki jeftiniji (do 500 kuna max).

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om

Sto se tice univerzalnih daljinaca tu i nemas neki izbor. Jedini po meni pravi izbor su logitech harmony. Ja imam najeftiniji model 525 i ima preko 700.000 uredjaj u bazi a ako neki uredjaj nema onda ga lako naucis ako ima originalni daljinac. JA trenutno imam dva jer mi se jedan nesto bio zblesavio i napisao mail logitechu i oni mi poslali novi a u medjuvremenu onaj prvi proradi ;)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om

isto mi je i file i text datoteke,titl,jer ako neće odmah na kompu da učita titl već moram ručno tako i na dvd-u,onda nije vjerojatno do dvd-a već do naziva datoteka,inače radi odlično a možda je i do daljinskog.na nekim filmovima nemoram učitavati titl,automatski mi otvori,dakle vjerovatno je do foldera.

 

15 godina
offline
Preporuka za dvd/divx player s usb-om

Imam ja 2 pitanja pa ako netko može odgovoriti:

 

1. Osim 100 kn, koja je razlika između http://www.emmezeta.hr/multimedija/video/dvd-blu-ray/798/vivax-k-230/  i  http://www.dostava.info/vivax-imago-dvd-k430-p-4676.html 

2. Imam neki postojeći 5.1 Schneider player/sustav, da li postoji šansa da se ti zvučnici spoje na jedan od ova dva gore playera?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
Dojo kaže...

Imam ja 2 pitanja pa ako netko može odgovoriti:

 

1. Osim 100 kn, koja je razlika između http://www.emmezeta.hr/multimedija/video/dvd-blu-ray/798/vivax-k-230/  i  http://www.dostava.info/vivax-imago-dvd-k430-p-4676.html 

2. Imam neki postojeći 5.1 Schneider player/sustav, da li postoji šansa da se ti zvučnici spoje na jedan od ova dva gore playera?

1. razlika je što ovaj skuplji ima utor za čitanje memorijske kartice, pa možeš gledat fotke direktno s njih, kao da s USB sticka ne možeš, jaka fora.

 

2. postoji šansa je i k-230 i k-430 imaju chinc izlaze za 5.1 sustav.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka za dvd/divx player s usb-om

Sredinom rujna 2009. kupio sam Vivax Imago K-530. Iako sam ga rijetko koristio, možda par sati u tjedan dana, sve je radilo ok do neki dan. Ima USB s kojeg je čitao datoteke bez problema, podržavao je puno formata, iako se je znalo dogoditi da neki nije otvarao. Jedina primjedba je bila da su titlovi premali. Međutim nakon dobra četiri mjeseca počeli su problemi. Da bi se upalio morao sam pritisnuti prekidač više puta, pa čak i desetak. Počeo mi je nakon učitavanja ispisivati da je format koji je na DVD mediju nepodržan, iako ga je koji dan prije bez problema očitao. Danas za svaki DVD medij koji stavim unutra ispiše da je neispravan. Čini mi se da ga moram zavitlati u kantu za smeće. Je li imao netko sličnih problema?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
vilon kaže...

Sredinom rujna 2009. kupio sam Vivax Imago K-530. Iako sam ga rijetko koristio, možda par sati u tjedan dana, sve je radilo ok do neki dan. Ima USB s kojeg je čitao datoteke bez problema, podržavao je puno formata, iako se je znalo dogoditi da neki nije otvarao. Jedina primjedba je bila da su titlovi premali. Međutim nakon dobra četiri mjeseca počeli su problemi. Da bi se upalio morao sam pritisnuti prekidač više puta, pa čak i desetak. Počeo mi je nakon učitavanja ispisivati da je format koji je na DVD mediju nepodržan, iako ga je koji dan prije bez problema očitao. Danas za svaki DVD medij koji stavim unutra ispiše da je neispravan. Čini mi se da ga moram zavitlati u kantu za smeće. Je li imao netko sličnih problema?

A cuj posto znamo kolko je Vivax renomirana marka to je to kroz prozor s njim kaj drugo.  Ak kupujes novi Divx player onda definitvino neki LG sa USB Plus funkcijom to obicno pise na njemu i moci ces gledat vecinom sve formate do 800-600 rezolucije, normalno preko toga nista i od MKV, H264  isto tak nista ali to ionak ne moze pustit niti jedan drugi obican Divx player. No ak hoces gledat sve formate bilo di onda WD TV player koji moze pustat sve formate svih rezolucija njemu je svejedno pod uvjetom da je ispravan video.Cool

 

http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=734

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
Mirko935 kaže...
Bugofil kaže...

ne znam ni ja, jer ovi proizvedeni zadnjih godinu-dvije bi trebali sve (99%) čitati.

 

moj Philips je imao firmware iz 2005 god pa je imao problema s nekim divixima, no ovi noviji ne bi trebali imat problema.

 

 

Ma većina prodavača DVD playera, TV-a itd u dućanima nemaju blagog pojma o onome što prodaju... Čast izuzecima koji su, prema mom iskustvu, jako rijetki. Tako da se nemoj obazirat na takve gluposti, rađe se informiraj na internetu.

 E ja imam isti kao ti Mirko DVD player (LG DVX492H)  i nece da mi cita neke avi divix-e, vecinu ih procita bez problema ali dobar dio njih jednostavno nece da procita BAR JEDNO 30 do 40% nece da ih procita.

Imas neki savjet dal da ga vracam ,a bas mi se svidio.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
Adi80 kaže...
Mirko935 kaže...
Bugofil kaže...

ne znam ni ja, jer ovi proizvedeni zadnjih godinu-dvije bi trebali sve (99%) čitati.

 

moj Philips je imao firmware iz 2005 god pa je imao problema s nekim divixima, no ovi noviji ne bi trebali imat problema.

 

 

Ma većina prodavača DVD playera, TV-a itd u dućanima nemaju blagog pojma o onome što prodaju... Čast izuzecima koji su, prema mom iskustvu, jako rijetki. Tako da se nemoj obazirat na takve gluposti, rađe se informiraj na internetu.

 E ja imam isti kao ti Mirko DVD player (LG DVX492H)  i nece da mi cita neke avi divix-e, vecinu ih procita bez problema ali dobar dio njih jednostavno nece da procita BAR JEDNO 30 do 40% nece da ih procita.

Imas neki savjet dal da ga vracam ,a bas mi se svidio.

 Dobro je pa se ne ponavljam , koda sam ja zaverglo a ne moj dvd :)

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
Adi80 kaže...
Adi80 kaže...

 E ja imam isti kao ti Mirko DVD player (LG DVX492H)  i nece da mi cita neke avi divix-e, vecinu ih procita bez problema ali dobar dio njih jednostavno nece da procita BAR JEDNO 30 do 40% nece da ih procita.

Imas neki savjet dal da ga vracam ,a bas mi se svidio.

 Dobro je pa se ne ponavljam , koda sam ja zaverglo a ne moj dvd :)

 

I onda se još ponavljaš tako što napraviš dupli post. Ide ti ponavljanje definitivno Namigiva

 

Ne znam, meni jedino nije htio pokrenut s jednog DVD-a spotove nabacane u svakakvim formatima, valjda od prvih verzija DivX-a pa do zadnje koja je bila aktualna kad je taj DVD napravljen. Od nekih 80-ak snimki na tom DVD-u nije htio pročitat nekih 5 ili tako nešto, na nekima je samo zvuk radio, na nekima samo slika a na nekima ništa. A koji god sam mu film osim toga u DivX-u stavio je čitao bez problema.

 

Za usporedbu, sa tog DVD-a sa spotovima su i moj bivši Vivax i PS3 imali problema s 5-10 snimki, i to ne istima, tako da, koliko sam ja vidio, svaki player ima s nekim formatima problema. Čak mi ni na kompu neki nisu radili kako treba, a na playerima jesu.

 

Ako misliš da ćeš naći neki player sa boljom podrškom za formate, vrati ga, moguće da ima takvih. Ali meni je onaj Vivax za kojeg obično kažu da "čita sve" imao s dosta većim brojem snimki problema nego ovaj LG. I uzmi u obzir da je taj Vivax bio stariji od LG-a jedno 2 godine, možda su se do danas poboljšali.

16 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka za dvd/divx player s usb-om
Adi80 kaže...

 E ja imam isti kao ti Mirko DVD player (LG DVX492H)  i nece da mi cita neke avi divix-e, vecinu ih procita bez problema ali dobar dio njih jednostavno nece da procita BAR JEDNO 30 do 40% nece da ih procita.

Imas neki savjet dal da ga vracam ,a bas mi se svidio.

kupio sam si taj Lg i izvrstan je. filmovi s USB-a ne zapinju kao kod Vivaxa, slika je bolja makar je divix (ima taj upskaling) pa ga valjda malo popravi.

 

Adi80 mislim da moraš paziti da skidaš uglavnom DVDRiP divix filmove, jer su oni kodirani u 99,9 % kodecima koji prosječni playeri čitaju.

 

dosta novih divix filmova se pojavi s H264 codecom, a taj ti "naš" LG ne čita ni pod razno.

 

eto, ja "pazim" i do sada sam na LG-u pogledao 70 filmova, i svi su funkcionirali bez beda.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice