Windows 7 i ubunut problem

poruka: 12
|
čitano: 3.995
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Windows 7 i ubunut problem

E ovako prije otprilike 3 mjeseci sam instaliro dual boot znači imao sam windows 7 i još sam stavio ubuntu ,i sad ponestalo mi je bilo mjesta na hdd pa sam jednostavno uklonio s opcijom delete ubuntu fajlove,i sad me zanima ako ja opet skinem ubuntu dal bi ga ja opet mogo imati na kompu bez da brišem sve sa particije di mi je ubuntu prije bio?

http://cms.djdarac.webnode.com/about-us/ moja web stranica
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 i ubunut problem
crni pauk kaže...

E ovako prije otprilike 3 mjeseci sam instaliro dual boot znači imao sam windows 7 i još sam stavio ubuntu ,i sad ponestalo mi je bilo mjesta na hdd pa sam jednostavno uklonio s opcijom delete ubuntu fajlove,i sad me zanima ako ja opet skinem ubuntu dal bi ga ja opet mogo imati na kompu bez da brišem sve sa particije di mi je ubuntu prije bio?

Odi na www.ubuntu.hr i na IRC i tamo pitaj na chatu...pozz...

14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i ubunut problem

Mozes uvijek instalirati ubuntu, samo nisam te dobro razumio ubuntu ti je bio na drugoj particiji ili na onoj di su windowsi?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Windows 7 i ubunut problem
mario1990 kaže...

Mozes uvijek instalirati ubuntu, samo nisam te dobro razumio ubuntu ti je bio na drugoj particiji ili na onoj di su windowsi?

Vjerojatno wubi instalacija.

14 godina
offline
RE: Windows 7 i ubunut problem
Nesto slicno sam i ja uradio. Kako da sad maknem Ubuntu iz biosa?
inox
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 i ubunut problem
crni x18x05x, pa šta ti radi Ubuntu u BIOS-u i kako si ga uopće ubacio tamo?
14 godina
offline
RE: Windows 7 i ubunut problem
mario.L_hr kaže...
mario1990 kaže...

Mozes uvijek instalirati ubuntu, samo nisam te dobro razumio ubuntu ti je bio na drugoj particiji ili na onoj di su windowsi?

Vjerojatno wubi instalacija.

  Instalirani mi je windows na c disku a ubuntu sam stavio na d i ručno pobrisao, i sad opet sam išo instalirati ( probo sam) i kad mi se bootalo pojavili su mi se dva ubunti i ja pritisnem drugoga i opet me usmjeri na windows 7 pritisnem prvoga ( pobrisanog) opet na windows 7 , p.s a prije toga su mi se očitali ubunti pojavila mi se ona slika i sve i nutra se nešto očitavalo,ja sam to samo preskočio jer je dugo trajala,instalirao sam sad preko wubija....

http://cms.djdarac.webnode.com/about-us/ moja web stranica
14 godina
offline
RE: Windows 7 i ubunut problem
Instalirao sam ga na D i isto tako pobrisao. Sad mi u biosu ima Windows 7 i Ubuntu, mada je Ubuntu obrisan. Rijesio sam problem donekle tako sto sam smanjio vrijeme butanja Windowsa sa 10 na 5 sec. Al bi htio maknuti skroz Ubuntu iz biosa, kako?
inox
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 i ubunut problem
crni pauk kaže...
mario.L_hr kaže...
mario1990 kaže...

Mozes uvijek instalirati ubuntu, samo nisam te dobro razumio ubuntu ti je bio na drugoj particiji ili na onoj di su windowsi?

Vjerojatno wubi instalacija.

  Instalirani mi je windows na c disku a ubuntu sam stavio na d i ručno pobrisao, i sad opet sam išo instalirati ( probo sam) i kad mi se bootalo pojavili su mi se dva ubunti i ja pritisnem drugoga i opet me usmjeri na windows 7 pritisnem prvoga ( pobrisanog) opet na windows 7 , p.s a prije toga su mi se očitali ubunti pojavila mi se ona slika i sve i nutra se nešto očitavalo,ja sam to samo preskočio jer je dugo trajala,instalirao sam sad preko wubija....

hhhhhh...tak sam i ja imao isto i poludio i sve ponovo instlirao i sve radi ko Bog..:))

13 godina
offline
RE: Windows 7 i ubunut problem
x18x05x kaže...
Instalirao sam ga na D i isto tako pobrisao. Sad mi u biosu ima Windows 7 i Ubuntu, mada je Ubuntu obrisan. Rijesio sam problem donekle tako sto sam smanjio vrijeme butanja Windowsa sa 10 na 5 sec. Al bi htio maknuti skroz Ubuntu iz biosa, kako?

Skini Easy BCD, instaliraj ga i pokreni te makni Linux iz izbora OS-ova za bootanje.

 

@crni pauk: Instalaciju preko Wubija je najbolje izbjegavati. Na tvom mjestu ja bih prvo uklonio Linux instaliran preko Wubija i podigao Live distribuciju s CD-a, Gpartedom bi sredio ovu particiju na kojoj ti je bio Linux (formatirao nanovo a prije toga bi provjerio koliko ih uopće ima) i na nju bi iznova instalirao Ubuntu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2011 14:17 (mario.L_hr).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 i ubunut problem
x18x05x kaže...
Instalirao sam ga na D i isto tako pobrisao. Sad mi u biosu ima Windows 7 i Ubuntu, mada je Ubuntu obrisan. Rijesio sam problem donekle tako sto sam smanjio vrijeme butanja Windowsa sa 10 na 5 sec. Al bi htio maknuti skroz Ubuntu iz biosa, kako?

  1.   nije u BIOS-u nego u boot izborniku

  2.   http://www.howtogeek.com/howto/17903/remove-ubuntu-or-xp-from-the-windows-7-boot-menu/

13 godina
offline
RE: Windows 7 i ubunut problem
nino_z kaže...
x18x05x kaže...
Instalirao sam ga na D i isto tako pobrisao. Sad mi u biosu ima Windows 7 i Ubuntu, mada je Ubuntu obrisan. Rijesio sam problem donekle tako sto sam smanjio vrijeme butanja Windowsa sa 10 na 5 sec. Al bi htio maknuti skroz Ubuntu iz biosa, kako?

  1.   nije u BIOS-u nego u boot izborniku

  2.  http://www.howtogeek.com/howto/17903/remove-ubuntu-or-xp-from-the-windows-7-boot-menu/

Mislim da je za njega bolje isto raditi sa EasyBCD-om.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice