Win 10 64bit i Realtek ALC889 codec

poruka: 5
|
čitano: 2.938
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Win 10 64bit i Realtek ALC889 codec

dakle radi se o w10 64bit i Realtek ALC889 codec i nebi ga natjero da radi ispravno 5.1 ni za živu glavu, probo onu metodu zamjene RltkAPO64.dl-a koji otključa dts i dollby opciju, al ista stvar ne radi kak treba, nemogu stišat opče u windowsina, jedino kad na nulu stavim onda se niš ne čuje, a kad stavim na 1 isto je ko i na 100%, radio sam sve po propisima, dodao registry key, al nikaj.....i kaj je to sa raltekom i ms-om su se posvadili il kaj da nemreju to složit ovi iz ralteka, to je od početka desteke tak.

znam da postoje drajveri modani raltek mod X-Fi za prijašnje Windowse, dal zna ko dal postoje i za w10

 

ploča iz moj pc, i zadnji raltek driveri R2.79 

 

ps.

sam da napomenem, da dravjeri bez modanog dll-a na 5.1 rade iste pi_darije ko i modani, sam mi tam dodano dollby  i dts opcija

 

e da i windows 10 pro 64bit build 10.586.36 insider slowring, makar mislim da ne igra to ulogu jer pretpostavljam da i oni koji nisu u insider programu imaju isti build

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Win 10 64bit i Realtek ALC889 codec

umjesto kemijanja.. korsiti prvi stariji driver (gen.win, ako nema za w10, tad 8.. 7..) Azalia, + provjeri BIOS. Možda će tražiti 'frosiranje' instalacije (svaki necertificiran driver te ignorira.., možda već imaš odgovarajući driver i pokušavaš ga instalirati, ali se zapravo ništa ne promijeni. ... F7-kao safe mod).

 

btw, zadnji driver je 3.xx tj od w8.1-.. dok je 2.x za prethodne win.

+btw2, tko zna kakvoje sad stanje OSa-drivera.. možda moraš od clean (ako normalna instalacija drivera ne sredi stanje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2015 18:51 (ihush).
16 godina
offline
Re: Win 10 64bit i Realtek ALC889 codec
ihush kaže...

umjesto kemijanja.. korsiti prvi stariji driver (gen.win, ako nema za w10, tad 8.. 7..) Azalia, + provjeri BIOS. Možda će tražiti 'frosiranje' instalacije (svaki necertificiran driver te ignorira.., možda već imaš odgovarajući driver i pokušavaš ga instalirati, ali se zapravo ništa ne promijeni. ... F7-kao safe mod).

 

btw, zadnji driver je 3.xx tj od w8.1-.. dok je 2.x za prethodne win.

+btw2, tko zna kakvoje sad stanje OSa-drivera.. možda moraš od clean (ako normalna instalacija drivera ne sredi stanje).

 clean install windowsa, kad je izašo ovaj zadnj veči update i tek juče instal raltek drajvere,a do tad sam imal generičke, al svi do kojih mogu doč starijih su isti ko i za w7,8.1 i 10, na 8.1 je sve radilo kak treba, nikakvih problema, a kaj ti ovo znači Azalia?

 

edit:

skužih Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition) na službenoj sttanici od điđabajta verzija r3.75, misliš da bi bilo dobro Disable driver signature enforcement, prije instalacije?

i dal si isprobao, jel radilo?

 

edit2_

zakaj si spomenul bios, misliš da bi možda prije instalacije bilo dobro isključit zvučnu?

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2015 19:23 (mrakky).
15 godina
offline
Re: Win 10 64bit i Realtek ALC889 codec

BIOS, jer tamo provjeravaš npr enable-disable.. pa ponekad i potreban update, pročitaš changelog i sl.. jer to sve može biti povezano, BIOS-gigabyte-Win... npr možda je problem frontpanel-HDA.. nešto bezveznog. Ali za sad, prva stvar je driver.

driver uvijek tražiš kod proizvođača HWa, u ovom slučaju onboard-GA. Ako nema tek tad dalje (mada je sve to realtek, ne znaš detalje, a oni proizvode više toga.. slično ali ne isto).

za driver signature ćeš vidjeti.. to ugl prevari usere jer misle da su instalirali.. ako driver nije certificiran od MSa, tad ga OS ignorira, ne instalira.. A Proizvođaču se ne isplati za stariji HW održavati support.... neda im se... to moraš znati prije nego kreneš na ćoravo kemijati, kopirati tko zna što.. od tko zna koje audio kartice. To se tako ne radi tj tad može biti problema. Sam problem 5.1 je zapravo nevjerovatan-besmislen. Dovoljno da nije detektirao priključene zvučnike tj ponekad je potrebno samo odspojiti-spojiti i aktivira se odgovarajući izlaz..

 

previše toga pokušavaš napraviti tako da tvoja situacija nije usporediva s 'normalnom'.. pa ako je i kvar ili samo driver.. ne znači da ćeš uskoro doći do odgovora, tj mora biti normalan OS (ne kopiran neki dll..) da bi pravila vrijedila kao za ostale PCje. (samo je jednako-isto usporedivo, samo tad očekuješ da nešto radi ili je neispravno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Win 10 64bit i Realtek ALC889 codec
ihush kaže...

BIOS, jer tamo provjeravaš npr enable-disable.. pa ponekad i potreban update, pročitaš changelog i sl.. jer to sve može biti povezano, BIOS-gigabyte-Win... npr možda je problem frontpanel-HDA.. nešto bezveznog. Ali za sad, prva stvar je driver.

driver uvijek tražiš kod proizvođača HWa, u ovom slučaju onboard-GA. Ako nema tek tad dalje (mada je sve to realtek, ne znaš detalje, a oni proizvode više toga.. slično ali ne isto).

za driver signature ćeš vidjeti.. to ugl prevari usere jer misle da su instalirali.. ako driver nije certificiran od MSa, tad ga OS ignorira, ne instalira.. A Proizvođaču se ne isplati za stariji HW održavati support.... neda im se... to moraš znati prije nego kreneš na ćoravo kemijati, kopirati tko zna što.. od tko zna koje audio kartice. To se tako ne radi tj tad može biti problema. Sam problem 5.1 je zapravo nevjerovatan-besmislen. Dovoljno da nije detektirao priključene zvučnike tj ponekad je potrebno samo odspojiti-spojiti i aktivira se odgovarajući izlaz..

 

previše toga pokušavaš napraviti tako da tvoja situacija nije usporediva s 'normalnom'.. pa ako je i kvar ili samo driver.. ne znači da ćeš uskoro doći do odgovora, tj mora biti normalan OS (ne kopiran neki dll..) da bi pravila vrijedila kao za ostale PCje. (samo je jednako-isto usporedivo, samo tad očekuješ da nešto radi ili je neispravno).

 optikom je spojen pc i pojačalo, al mislim da sam našo riješenje oko ubacivanja tod mod dll-a koji otključa  dts i dollby opcije, ako upali i ako sam shvatio dobro o čem se radi, napišem kaj se kak treba napravit, jer puno se ljudi žali na raltek i 5.1 spajanje, pun net toga.

sad radim system backup, uslučaju da nije to to sam vratim. (za moju ploču ni nem pod win 10 drajvera za zvuk, sam za čipset i još nekaj u vezi intela)

 

peace

 

edit,

niš od toga, ugl raspakiro sam drajvere i u folderu vista tamozamjenio taj dll instalirao, ni tad nije radilo kak treba, reko niš budem ujutro se još malo poigro s tim i ošo spat, i evo prije cca 15min se probudim i bsod, vratio sistem na prethodnu sliku sa raltek drajverima koji rade u stereo načinu kak treba, vjerojatno da preko kabla činč-banana idem spajat svaki kanal posebno bi radilo, al nželim jer je puno lošiji zvuk, tak i tak najviše slušam ziku, a to je za stereo zakon, a filmove, jbg u strereu, nema veze, neda mi se više petljat.

 

edit2>

a neradi ni s w8.1 drajverima drito sa điđabajt sajta, nema veze, tak i tak u skorašnje vijeme planiram priječ u konpletno stereo riješenje dac +pojačalo

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2015 6:56 (mrakky).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice