Promjena boot prioriteta

poruka: 19
|
čitano: 5.930
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Promjena boot prioriteta

Pozdrav svima

 

Imam instalirane windowse xp i sada sam napravio dual boot sa ubuntu-om. Pošto je ubuntu zadnji instaliran, to je sada primarni operativni sustav.

 

Zanima me može li se nekako promjeniti da xp bude primarni operativni sustav, a ne ubuntu???

 

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena boot prioriteta
Da li te prije boota pita koji ćeš OS? Ako da (a trebalo bi) onda nevidim razlog zašto bi to mijenjao
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
16 godina
neaktivan
offline
Promjena boot prioriteta

Ako želiš windows bootloader, instaliraj EasyBCD i tamo editiraj (dodaj ubuntu). Trebat će ti i menu.lst datoteka koja se nalazi /boot/grub/menu.lst

 

Možda ti ovo pomegne...

 

Have you come for my forgiveness? There's nothing left to give.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2010 0:44 (D4RKL1NG).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena boot prioriteta

Zato što mi je to stari komp kojim se služe i svi ostali pa da ih ne buni kada im se ne pojavi xp

15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena boot prioriteta
Pa objasni im da odaberu treći (mislim da je treći, prva dva su Ubuntu) pojam kad boota, puno jednostavnije nego se sada zafrkavat sa svim tim
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
16 godina
offline
Promjena boot prioriteta

Jel postoji kakav program kojim bi mogao izabrati boot device prije restarta, znači direktno iz windowsa? IRebbot mi ne pomaže jer on radi samo kad imam više operacijskih sustava na jednom hardu. Ja bih htio odabrati drugi disk u windowsima tako da mi se odmah komp digne s tog harda kad restartam računalo, tako da ne trebam stiskati F11 i birati boot device ili mjenjati boot device priority u biosu. Jel se to može?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Promjena boot prioriteta

I opet ,EasyBCD ... Mršti se

 

Igor kaže...

Ja bih htio odabrati drugi disk u windowsima tako da mi se odmah komp digne s tog harda kad restartam računalo, tako da ne trebam stiskati F11 i birati boot device ili mjenjati boot device priority u biosu. Jel se to može?

Nema veze koliko ti diskova i OS-ova imaš , iReboot služi baš za to kaj tebi treba i ja ne znam nijedan sličan program.

To je samo pomoćni servis za brzo bootanje ,i ne znam kaj mu fali??

 

Inače ,za malo naprednije ,EasyBCD ima i naprednije verzije koje imaju puno više opcija. One jesu u beti ali su potpuno stabilne ,jedini uvjet za skidanje je besplatna prijava na Neosmart forume.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2010 17:41 (kizo2703).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena boot prioriteta

Zar nije to samo za Vistu? A gore piše da on ima XP.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena boot prioriteta

Je ,za Vistu ,Sedmicu ,Linuxe ,OSX itd. Na njega ni ne mislim ,ja samo odgovaram Igoru ,ne njemu.

 

A inače ,svi koji imaju volje i malo znanja ,mogu instalirati i Grub ,i onda bootat PC s njim!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2010 17:19 (kizo2703).
16 godina
offline
RE: Promjena boot prioriteta
kizo2703 kaže...

I opet ,EasyBCD ... Mršti se

 

Igor kaže...

Ja bih htio odabrati drugi disk u windowsima tako da mi se odmah komp digne s tog harda kad restartam računalo, tako da ne trebam stiskati F11 i birati boot device ili mjenjati boot device priority u biosu. Jel se to može?

Nema veze koliko ti diskova i OS-ova imaš , iReboot služi baš za to kaj tebi treba i ja ne znam nijedan sličan program.

To je samo pomoćni servis za brzo bootanje ,i ne znam kaj mu fali??

 

Inače ,za malo naprednije ,EasyBCD ima i naprednije verzije koje imaju puno više opcija. One jesu u beti ali su potpuno stabilne ,jedini uvjet za skidanje je besplatna prijava na Neosmart forume.

Hvala pokušat ću s EasyBCD. iRebbot meni ne pomaže kao što sam rekao. Neznam u čemu je problem, ali on ne vidi drugi OS na drugom hardu, vidi samo ovaj OS na kojem jesam.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena boot prioriteta
Igor kaže...
kizo2703 kaže...

Hvala pokušat ću s EasyBCD. iRebbot meni ne pomaže kao što sam rekao. Neznam u čemu je problem, ali on ne vidi drugi OS na drugom hardu, vidi samo ovaj OS na kojem jesam.

Koji je drugi OS?

Prvo ,moraš sa EasyBCD-om urediti bootlader i taj drugi OS upisati u njega sa EasyBCD-om.

Njega nema u bootladeru i zato ga iReboot ''ne vidi''.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
16 godina
offline
RE: Promjena boot prioriteta
kizo2703 kaže...
Igor kaže...
kizo2703 kaže...

Hvala pokušat ću s EasyBCD. iRebbot meni ne pomaže kao što sam rekao. Neznam u čemu je problem, ali on ne vidi drugi OS na drugom hardu, vidi samo ovaj OS na kojem jesam.

Koji je drugi OS?

Prvo ,moraš sa EasyBCD-om urediti bootlader i taj drugi OS upisati u njega sa EasyBCD-om.

Njega nema u bootladeru i zato ga iReboot ''ne vidi''.

Windows XP Pro SP3. Ako uredim bootloader s EasyBCD-om hoće li onda iRebbot vidjeti XP?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
Promjena boot prioriteta

Trebalo bi ,ali ,kak si ga instaliral? Prije ili poslije Sedmice ,i dali si možda isključil hard od Sedmice kad si instaliral XP?

 

Evo ovdje par primjera instalacija dual boota Sedmice i XP-a i kak bi to trebalo napravit da se sve međusobno prepozna!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2010 20:38 (kizo2703).
16 godina
offline
RE: Promjena boot prioriteta
kizo2703 kaže...

Trebalo bi ,ali ,kak si ga instaliral? Prije ili poslije Sedmice ,i dali si možda isključil hard od Sedmice kad si instaliral XP?

 

Evo ovdje par primjera instalacija dual boota Sedmice i XP-a i kak bi to trebalo napravit da se sve međusobno prepozna!!

Jesam iskopčal sam hard od sedmice kad sam instaliral xp

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena boot prioriteta

Nisi smjel!! Kad se XP instalira nakon Viste ili Sedmice ,treba ostaviti uključen disk ,ali XP instalirati na D ,E itd ,ne na C. Tako da kad završiš ,na C imaš Sedmicu ,a na ,recimo D je XP.

 

Pročitaj tutorijale na linku ,tamo je sve objašnjeno!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
protjeran
offline
RE: Promjena boot prioriteta
satyr kaže...

Pozdrav svima

 

Imam instalirane windowse xp i sada sam napravio dual boot sa ubuntu-om. Pošto je ubuntu zadnji instaliran, to je sada primarni operativni sustav.

 

Zanima me može li se nekako promjeniti da xp bude primarni operativni sustav, a ne ubuntu???

 

Unaprijed hvala

da ti skratim muke moš imat oba win sustava i xp i win 7 ili vistu što got

nailakši način je da imaš dva HDD u svom konpu na jednog instaliraš xp a na drugi win 7 i kad pališ konp f 12 ili f 9 i izabereš s kojeg hard diska očeš da ti digne sustav

i to ti radi bez problema nema mješanja među sustavima nikako nemoj stavljat različiti OC na isti hard dic tu bi moglo bit problema

I Jadantisi
14 godina
protjeran
offline
Promjena boot prioriteta

Uđi u ubuntu

 

cd /boot/grub

 

sudo gedit grub.cfg

 

i naći ćeš dio gdje ti je win i ubuntu... samo cut i paste da izgleda slično ovome:

 

 ### BEGIN /etc/grub.D/30_os-prober ###
Menuentry "Windows XP (loader) (on /dev/sda1)" {
        insmod ntfs
        set root=(hd0,1)
        search --no-floppy --fs-uuid --set 7468a40c4c08f009
        chainloader +1
}
### END /etc/grub.D/30_os-prober ###



 ### BEGIN /etc/grub.D/10_linux ###
Menuentry "Ubuntu, Linux 2.6.31-14-generic" {
        recordfail=1
        if [ -and ${have_grubenv} ]; then save_env recordfail; fi
        set quiet=1
        insmod ext2
        set root=(hd1,1)
        search --no-floppy --fs-uuid --set ff181e28-91d8-420e-a5e2-9fd466c97d50
        linux   /boot/vmlinuz-2.6.31-14-generic root=UUID=ff181e28-91d8-420e-a5e2-9fd466c97d50 ro   quiet splash
        initrd  /boot/initrd.Img-2.6.31-14-generic
}
Menuentry "Ubuntu, Linux 2.6.31-14-generic (recovery mode)" {
        recordfail=1
        if [ -and ${have_grubenv} ]; then save_env recordfail; fi
        insmod ext2
        set root=(hd1,1)
        search --no-floppy --fs-uuid --set ff181e28-91d8-420e-a5e2-9fd466c97d50
        linux   /boot/vmlinuz-2.6.31-14-generic root=UUID=ff181e28-91d8-420e-a5e2-9fd466c97d50 ro single
        initrd  /boot/initrd.Img-2.6.31-14-generic
}
### END /etc/grub.D/10_linux ###

 

save i gotovo.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Promjena boot prioriteta
giga kaže...
satyr kaže...

Pozdrav svima

 

Imam instalirane windowse xp i sada sam napravio dual boot sa ubuntu-om. Pošto je ubuntu zadnji instaliran, to je sada primarni operativni sustav.

 

Zanima me može li se nekako promjeniti da xp bude primarni operativni sustav, a ne ubuntu???

 

Unaprijed hvala

da ti skratim muke moš imat oba win sustava i xp i win 7 ili vistu što got

nailakši način je da imaš dva HDD u svom konpu na jednog instaliraš xp a na drugi win 7 i kad pališ konp f 12 ili f 9 i izabereš s kojeg hard diska očeš da ti digne sustav

i to ti radi bez problema nema mješanja među sustavima nikako nemoj stavljat različiti OC na isti hard dic tu bi moglo bit problema

Ja sam gore već napisao da ne želim tako mjenjat, taj sustav već koristim. Imam dva harda i na svakom po jedan OS. Želim da mogu izabrati koji OS želim direktno iz windowsa i onda kad stisnem restart da mi se odmah taj OS digne bez ikakvih F12 ili F9 i sličnog.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
offline
RE: Promjena boot prioriteta
Igor kaže...

Ja sam gore već napisao da ne želim tako mjenjat, taj sustav već koristim. Imam dva harda i na svakom po jedan OS. Želim da mogu izabrati koji OS želim direktno iz windowsa i onda kad stisnem restart da mi se odmah taj OS digne bez ikakvih F12 ili F9 i sličnog.

EDIT... Malo sam fulao zbog nepažnje...  Belji se

 

Dogodi se! Namigiva

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2010 23:56 (cro_blue).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice