Page file i Windows 7

poruka: 19
|
čitano: 10.307
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Page file i Windows 7

Na koju vrijednost mi je najbolje postaviti page file ako imam 4 GB RAM memorije i X64 windows 7?

Random chance seems to have operated in our favor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Page file i Windows 7

Ja sam bio dobio preporuku da ugasim u totalitetu page file kad imam 4GB RAM-a, probaj tako pa vidi performanse. Inače, volio bi da se pokrene ipak diskusija o ovome, pogotovo od strane nekog tko dobro poznaje ovo područje...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Page file i Windows 7

Ja sam to nešto čitao na internetu (a internet je sto ljudi sto čudi i svatko ima neku svoju teoriju i nitko ne zna što priča i zašto nešto treba, svi su čuli nešto iz druge, treće ruke pa se toga drže :( ) i ovako sam to shvatio: dobro je imati virtualne memorije, jer će pametan operacijski sustav, kada neki program rezervira memoriju, tu memoriju rezervirati u page fileu na disku, a tek kad se ona stvarno krene koristiti, raditi sa RAMom. Bez page filea na disku, OS bi rezervirao memoriju u RAMu iako ju program možda nikad ne bi koristio, pa ju onda nijedan drugi program ne bi mogao koristiti. Ako sam ja to krivo shvatio neka me netko ispravi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Page file i Windows 7

Ja sam isto čuo da nije dobro ugasiti u potpunosti page file iz razloga što ga neki programi eksplicitno zahtjevaju.

Random chance seems to have operated in our favor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Page file i Windows 7

Obično je preporuka da page file bude duplo veći od količine memorije. U tvom slučaju to znači 8 Gb.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Page file i Windows 7
ROADRUNNER kaže...

Obično je preporuka da page file bude duplo veći od količine memorije. U tvom slučaju to znači 8 Gb.

Nekad je vrijedilo 1,5 X memorije... Danas bas setiram novi komp sa 4 GB i system automatski postavlja max na 5396 (ili tako negdje). Kad mu to probam postaviti pod rucno, prigovara mi da nemogu postaviti 4096 MB, pa sam mu postavio 4095. {#}

14 godina
neaktivan
offline
Page file i Windows 7

Sto bih meni znacio taj page file? Imam 8GB ram memorije... Sto bih dobio a sto izgubio podesavanjem Page fajla?

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Page file i Windows 7
Almin94 kaže...

Sto bih meni znacio taj page file? Imam 8GB ram memorije... Sto bih dobio a sto izgubio podesavanjem Page fajla?

i mene zanima isto.bilo bi lijepo da netko ko zna objasni

12 godina
protjeran
offline
Page file i Windows 7
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Page file i Windows 7

hvala,ma ja sam krivo pitanje postavio i u krivoj temi,znam sta je page file nego sam ustvari htio pitat ako imam 8gb mem i ssd od 120gb koja je razlika kad bi stavio page na 512mb ili recimo preporuceno mi je 12000.nema veze,pitat cu u ssd temi.hvala

13 godina
online
Page file i Windows 7

Page file ostaviš kako je i gotovo. Danas su diskovi i tako veliki i s puno prostora tako da se ne isplati.

Valentin
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Page file i Windows 7

Dobra tema i volio bih da netko stručan lijepo objasni Page tj.virtualna memorija DA ili NE, ako DA zašto, ako NE opet zašto itd...

 

Šta bi se desilo ako Pagea ne bi bilo ( evo ja ga isključih i PC radi super a imam 3GB DDR2 RAM-a)

Zašto netko savjetuje da bi najbolje bilo postaviti Page na dvostruku vrijednost od veličine fizičke memorije itd...

Kakve memorijske postavke bi trebale biti postavljene da se maximalno ubrza singletasking oliti rad u jednom programu bez više istodobno pokrenutih programa...

 

100 pitanja vezano uz ovu temu...ajmo stručnjaci navalite {#}

 

Evo ja čuo da virtualna memorija troši HDD i da bi bilo bolje za podizanje performansi rada nekog programa i žilaviji rad winsa, umjesto virtualne koristiti pravu jer je puno brža od virtualne koja je brza koliko je brz i sam HDD (znamo da je HDD usko grlo koliko god vi imali jake ostale komponente), SDD-ovi su još uvijek preskupi a benifiti u ubrzanju premali (bolje si složit dobro RAID polje)!

Jel to istina ili nije,ne znam ali ima smisla jer je radna memorija zaista puno brža nego virtualna pa ako je čovjek ima na bacanje,zašto je ne iskoristiti što je moguće više?

 

Ima li tko da nas prosvijetli?

Jel tako? Tako je!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 18:38 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Page file i Windows 7

1. Page file je preporučljivo ostaviti upaljen. RAMa nikad dosta, bilo pravog ili virtualnog.

2. Preveliki page file troši prostor bezveze jer nije iskorišten a može doći i do pada performansi ako poneka aplikacija završi tamo.

3. Najbolje ostaviti na system managed size.

4. Page file na 8+ GB RAMa skoro pa i nema smisla osim ako se ne radi sa dosta velikih aplikacija odjednom.

5. Page file NE ide na SSD jer ga bez potrebe "troši".

 

Page file veći od 8GB skoro pa i nema smisla - samo zauzima prostor bezveze. 4GB je plafon u svim situacijama.

 

Ako imate 6-8GB RAMa i ne palite 3D Max, Photoshop i VS odjednom, page file možete isključiti ili ostaviti na 512MB.

 

Zapravo, na Win7 se može već i na 4GB gasiti.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 19:02 (Sum_of_all_fears).
14 godina
offline
Page file i Windows 7

Konkretno u mom slučaju...3GB DDR2 RAM-a na x64 kanti uz rad na Video Editing programu?

 

Page DA ili NE, ako da koliko?

Jel tako? Tako je!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 19:06 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Page file i Windows 7

Da, 2GB. Ako ti izbaci onaj warning da je ostao bez RAMa, povećaj po potrebi.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
Re: Page file i Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...

Da, 2GB. Ako ti izbaci onaj warning da je ostao bez RAMa, povećaj po potrebi.

Koji warning da je ostao bez kojih rama,virtualnih ili fizičkih?

 

btw: nikada,baš nikada, u radu i sa najzahtjevnijim programima mi se upotreba (fizičkih) RAM-a nije popela preko 50%( imao sam do sada cca.4GB Pagea ) a sada kada sam ih isključio ću vidjet kak mi se sve ponaša,za sada je sve OK!

 

EDIT:

Pokrenuti su ovi programi: 

  1. CyberLink PowerDirector
  2. Web preglednik
  3. HD VideoConverter Factory Pro
  4. Ashampoo Burning Studio
  5. PicPick-za ovaj ScreenShoot...

 Upotreba RAM-a još nije 50% a Page file je isključen!!!

Jel tako? Tako je!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 21:05 (andi.cro).
14 godina
offline
Page file i Windows 7

Evo dao sam se u istraživanje i podosta toga i naučio, večinom iz OVOG izvora i njegovih linkova{#}

 

Ukratko:

  • Ne isključivati "PageFile" jer će se kapacitet fizičkog RAM-a smanjiti za potrebe "SuperFetch-a" tj.imati će manje resursa na RAM-ima za svoj rad kada mu to bude zatrebalo a baš je "On" zaslužan za brže pristupanje aplikacijama i njihovu poletnost koju nismo imali na XP-u!
  • PageFile je također dobro premjestiti na drugi HDD ( ne na drugu particiju istog diska već na drugi HDD ako ga imate )
  • Ako koristite multi-tasking i imate više aplikacija u backgroundu i neko vrijeme im ne pristupate, one se stavljaju u PageFile ali kada im ponovno odlučite pristupiti dogodit će se (HDD Thrashing iliti roštanje a to nije dobro za zdravlje diska),zato pokušajte imati što je moguće manje aplikacija istodobno učitanih!
  • Za smanjenje tog negativnog "HDD Thrashinga" probajte povečati "Filesystem Cache", proučite ovaj LINK ( ja sam uradio RegTweak )
  • Preveliki "PageFile" također ne služi ničemu osim što zauzima više prostora na HDD-u pa Mark Russovich (Sysinternals Tools CEO) savjetuje: "The Minimum should be Peak Commit – Physical RAM, and the Maximum should be double that." Koliko sam je shvatio, vaša maximalna potrošnja RAM-a koju koristite u obavljanju svakodnevnih aktivnosti (uzmite okvirnu vrijednost jer potrošnja varira) treba da bude "Initial Size" a "Maximum Size" treba biti DUPLO.

 

Nadam se da su se neke stvari razjasnile,

 

Pozz{#}

Jel tako? Tako je!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Page file i Windows 7

 

Evo jedan copy/paste sa ovog linka.

Uglavnom ovo je vezano za SSD i 8GB RAM-a:

 

Page File

There has been much debate about this. The idea that no one needs a page file is a bunch of crap. I have tried it both ways, monitoring writes and reads, and YES, it IS used even with 8 Gigs of RAM. I left mine at 2 Gigs, but it is just fine at 1 Gig. Writes to the page file are sequential now. Page file is also read at boot time to speed things. Keep it on your SSD where it belongs.

http://av-gurus.blogspot.com/ | https://www.facebook.com/antivirusna.ekipa
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Page file i Windows 7

Evo jedno vrlo razumljivo i jednostavno objašnjenje o tome šta je Virtualna Mamorija, LINK

 

Možda je ipak najbolje ostaviti da Winsi sami određuju Page File jer kome se stalno da o tome razmišljat i kalkulirat!

 

Meni se "VirtualBox" smrzavao kada sam nešto malo teže probao instalirat na njega a problem je možda baš bio u premaloj Virtualnoj Memoriji!

Jel tako? Tako je!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice