Problem sa Excel-om 2007

poruka: 8
|
čitano: 4.173
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Problem sa Excel-om 2007

Pozdrav!

Imam jedan veliki problem. Do sada sam na poslu imao Office 2003 i u Excelu 2003 imao sam na alatnoj traci custom dodane gumbiće kojima sam dodao makro zapovijedi (npr: naredbe.xls!Auto_Open kada kliknem na jedan gumbić). E sada ne znam kako dodati te gumbiće u Excelu 2007. Zna li netko? Išao sam na customize quick acess toolbar ali tu ne mogu pronaći ono što sam imao u Excelu 2003. Mislim da se u 2003 išlo tako što se na alatnoj traci kliknulo desnim gumbićem miša, customize, commands, macros i dodao sličicu gumbića. Nakon toga desnim klikom na gumbić dodam macrnaredbu.... Zna li netko?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Excel-om 2007

Trenutno sam na Officu 2010, a na njemu ide ovako:

Nakon što si napravio makro, klikneš na "Customize Quick Access Toolbar" (na vrhu, lijevo, strelica prema dolje):

 

 

 

i u izborniku koji će se otvoriti odabereš "More Commands".

Potom pod "Choose commands from" odabereš "Macros".

Odabereš makro koji želiš i klikneš na "Add".

 

 

Ikona s kojom pozivaš makro će se pojaviti na vrhu Excela:

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 8:41 (klimama).
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa Excel-om 2007

excel 2007 nema alatn etrake, vec ima ribbon sucelje.

ti tvoji custom gumbici su se trebali pojaviti eventualno na nacin da napravis svoj dio ribbona i unutra postavis gumbe.

 

@klimama

da, to je sve ok, ali ako nauci napraviti svoj dodataka za ribon moze si ljepse posloziti gumbice (da se lijepo integrira u sucelje)

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 8:32 (sasa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa Excel-om 2007

Trebao bi moći dodati te naredbe kroz opciju "Customize Quick Access Toolbar" u Excelu 2007 pa će ti se naredbe pojavljivati tamo. Iz nekog razloga su malo zakomplicirali Ribon management u 2007, pa postoji mogućnost da to i nije ono što tražiš. Isto tako ne znam koliko bi ti odgovarao prelazak na Excel 2010 (ako već hoćeš "novi" Office) gdje su to "popravili" - pogledaj priloženu sliku?

 

Excel 2010 Excel 2010
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem sa Excel-om 2007

Može na brzaka kako da napravim svoje dodatke za ribbon?

Bah, nema veze - malo sam potražio na netu i vidim da od toga ne bude ništa. Hvala svima na pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 9:51 (okicizepa).
15 godina
offline
RE: Problem sa Excel-om 2007

"Trebao bi moći dodati te naredbe kroz opciju "Customize Quick Access Toolbar" u Excelu 2007 pa će ti se naredbe pojavljivati tamo. Iz nekog razloga su malo zakomplicirali Ribon management u 2007, pa postoji mogućnost da to i nije ono što tražiš. Isto tako ne znam koliko bi ti odgovarao prelazak na Excel 2010 (ako već hoćeš "novi" Office) gdje su to "popravili" - pogledaj priloženu sliku?"

 

 

Nema te opcije u "customize"...nemam pojma

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 9:52 (okicizepa).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Excel-om 2007
okicizepa kaže...

Nema te opcije u "customize"...nemam pojma

 

Pogledaj priloženu sliku (desni klik).

 

QAT QAT
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 12:24 (vlad0).
15 godina
offline
RE: Problem sa Excel-om 2007
vlad0 kaže...
okicizepa kaže...

Nema te opcije u "customize"...nemam pojma

 

Pogledaj priloženu sliku (desni klik).

 

 sve ok, kužim to...ali nema unutra te opcije koju ja trebam, odn. nema je u onom obliku kako je pisalo unutar excela 2003

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice