Excel pitanje

poruka: 24
|
čitano: 9.912
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Excel pitanje

Ovako imam jedno excel pitanje,u vezi faksa(vježbe):

Korištenjem naredbe IF ispitajte da li su gradovi u koloni A hrvatski ili talijanski, te sukladno
tome ispišite tekst "hrvatski grad" odnosno "talijanski grad".

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pitanje

Ova pitanje također me zanimaju:

9. Na prvi radni list u celije od A1 do A10 unesite slijedeća imena: pas, macka, hrast, jablan, miš,
maslacak, vjeverica, bor, mrav, jaglac.
10. Korištenjem funkcije UPPER pretvorite slova svih imena u velika

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pitanje
g12356 kaže...

Ovako imam jedno excel pitanje,u vezi faksa(vježbe):

Korištenjem naredbe IF ispitajte da li su gradovi u koloni A hrvatski ili talijanski, te sukladno
tome ispišite tekst "hrvatski grad" odnosno "talijanski grad".

imaš primjer tablice? po čemu prepoznaješ HR gradove?!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pitanje
g12356 kaže...

Ova pitanje također me zanimaju:

9. Na prvi radni list u celije od A1 do A10 unesite slijedeća imena: pas, macka, hrast, jablan, miš,
maslacak, vjeverica, bor, mrav, jaglac.
10. Korištenjem funkcije UPPER pretvorite slova svih imena u velika

osnove excel funkcija.. ;)

samo otvoriš help za funkciju uPPER i sve bi trebalo biti jasno.

ukratko:

1. u stupce A napravi što se traži.

2. u ćeliju B1 upiši funkciju: =UPPER(A1)

3. kopiraj formulu koristeči "fill handle" do B10

 

sretno

13 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pitanje
sasa kaže...
g12356 kaže...

Ovako imam jedno excel pitanje,u vezi faksa(vježbe):

Korištenjem naredbe IF ispitajte da li su gradovi u koloni A hrvatski ili talijanski, te sukladno
tome ispišite tekst "hrvatski grad" odnosno "talijanski grad".

imaš primjer tablice? po čemu prepoznaješ HR gradove?!

  Po ničemu izgleda:

6. Na drugom listu radne knjige ( Sheet 2) u čelije od Al do A10 unesite imena gradova. Split,
Zadar, Osijek, Rim, Milano, Torino, Rijeka, Trst, Pula, Bari.
7. Korištenjem naredbe IF ispitajte da li su gradovi u koloni A hrvatski ili talijanski, te sukladno
tome ispišite tekst "hrvatski grad" odnosno "talijanski grad".

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pitanje
g12356 kaže...
sasa kaže...
g12356 kaže...

Ovako imam jedno excel pitanje,u vezi faksa(vježbe):

Korištenjem naredbe IF ispitajte da li su gradovi u koloni A hrvatski ili talijanski, te sukladno
tome ispišite tekst "hrvatski grad" odnosno "talijanski grad".

imaš primjer tablice? po čemu prepoznaješ HR gradove?!

  Po ničemu izgleda:

6. Na drugom listu radne knjige ( Sheet 2) u čelije od Al do A10 unesite imena gradova. Split,
Zadar, Osijek, Rim, Milano, Torino, Rijeka, Trst, Pula, Bari.
7. Korištenjem naredbe IF ispitajte da li su gradovi u koloni A hrvatski ili talijanski, te sukladno
tome ispišite tekst "hrvatski grad" odnosno "talijanski grad".

to nema smisla. trebala bi postojati neka "glavna" tablica sa svim gradovima u jednom stupcu i nazivom države u drugom stupcu. ond amožeš sa VLOOKUP pretraživati/uspoređivati.

u tvom slučaju bi morao sa funkcijom IF provjeravati svaki grad pojedinačno, a to je nemoguće sa IF-om odraditi u svim verzijama Excela (Excel 2003 i stariji podržava 7 IF-ova, a Excel 2007 i noviji podržava do 64 IF-ova pa bi i prošlo, ali je to apsolutno glupo rješenje!)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pitanje
sasa kaže...
g12356 kaže...
sasa kaže...
g12356 kaže...

Ovako imam jedno excel pitanje,u vezi faksa(vježbe):

Korištenjem naredbe IF ispitajte da li su gradovi u koloni A hrvatski ili talijanski, te sukladno
tome ispišite tekst "hrvatski grad" odnosno "talijanski grad".

imaš primjer tablice? po čemu prepoznaješ HR gradove?!

  Po ničemu izgleda:

6. Na drugom listu radne knjige ( Sheet 2) u čelije od Al do A10 unesite imena gradova. Split,
Zadar, Osijek, Rim, Milano, Torino, Rijeka, Trst, Pula, Bari.
7. Korištenjem naredbe IF ispitajte da li su gradovi u koloni A hrvatski ili talijanski, te sukladno
tome ispišite tekst "hrvatski grad" odnosno "talijanski grad".

to nema smisla. trebala bi postojati neka "glavna" tablica sa svim gradovima u jednom stupcu i nazivom države u drugom stupcu. ond amožeš sa VLOOKUP pretraživati/uspoređivati.

u tvom slučaju bi morao sa funkcijom IF provjeravati svaki grad pojedinačno, a to je nemoguće sa IF-om odraditi u svim verzijama Excela (Excel 2003 i stariji podržava 7 IF-ova, a Excel 2007 i noviji podržava do 64 IF-ova pa bi i prošlo, ali je to apsolutno glupo rješenje!)

  Radimo sa 2007,u zadatku piše da se mora baš if-om.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
neaktivan
offline
Excel pitanje

glupo, ali OK.

ovo je rješenje koje bi radilo i u Excelu starijem od 2007 (ima manji broj IF provjera).

 

=IF(A1="Split";"HR";IF(A1="Zadar";"HR";IF(A1="Osijek";"HR";IF(A1="Rijeka";"HR";IF(A1="Pula";"HR";"IT")))))

uglavnom, provjeravam samo HR gradove i ako nije ništa od toga onda je IT. na mjestima gdje piše HR i IT možeš staviti bilo koji tekst, ali navodnici moraju ostati.

ovo kopiraj u ćeliju B1 (ako je u A1 prvi grad) i kopiraj do B10.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Excel pitanje

=IF(Q8=0;AVERAGE(D8:L8))

 

Kako da ovu formulu preuredim tako da kada je izraz neistinit da ostane prazna ćelija.?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pitanje
g12356 kaže...

=IF(Q8=0;AVERAGE(D8:L8))

 

Kako da ovu formulu preuredim tako da kada je izraz neistinit da ostane prazna ćelija.?

 Funkcija IF ima sintaksu =IF(logical;TRUE;FALSE)

Dakle formula bi trebala glasiti =IF(Q8=0;AVERAGE(D8:L8);0) ako želiš nulu kao rezulata a za praznu ćeliju =IF(Q8=0;AVERAGE(D8:L8);"")

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
12 godina
neaktivan
offline
Excel pitanje -stupac vs. redak

može li se kratkom naredbom (ili ikako uopće) postići da u postojećoj tablici excela stupci postanu reci i obrnuto? sve u svrhu prijenosa postojećih stupaca u word, gdje bi trebali biti reci.

Budući da se ne može prenijeti stupac podataka iz excela u word i tamo pretvoriti u red, moje pitanje je  - kako se to radi u excelu .

hvala unaprijed,

marija

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pitanje -stupac vs. redak

select,copy, paste special....transpose

12 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pitanje -stupac vs. redak

mrak!

 

THNX !!!!

13 godina
neaktivan
offline
Excel pitanje

Kako redni broj napravit?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Excel pitanje

Pa upises redni broj npr. 1. i oznacis celiju i povuces prema dolje i excel sam napravi.

Ako si na to mislio

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pitanje

Kod mene to u 2010 neide iz nekog razloga.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
offline
Re: Excel pitanje
g12356 kaže...

Kod mene to u 2010 neide iz nekog razloga.

 Odi na File - Options - Advanced i uključi Enable fill handle and cell drag-and-drop.

 

Vidi sliku

13 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pitanje

8.Formirajte raspon tako da obuhvatite sve ispunjene ćelije u radnoj listi Sheet2 i dodijelite mu
ime "Grad". Korištenjem funkčije COUNT i COUNTBLANK prebrojite ispunjene čelije i one koje
to nisu.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pitanje
g12356 kaže...

8.Formirajte raspon tako da obuhvatite sve ispunjene ćelije u radnoj listi Sheet2 i dodijelite mu
ime "Grad". Korištenjem funkčije COUNT i COUNTBLANK prebrojite ispunjene čelije i one koje
to nisu.

1. sa mišem označi to područje na listu "sheet2"

2. klikni u "Name Box" (u traci formule, skroz lijevo (unutra piše adresa ćelije na koju si kliknuo)

3. upiši "Grad"

4. ENTER

 

(prva slika ti je primjer toga)

 

sada idu funkcije...

znači, kao što si mogao naučiti da si slušao u školi ili da si otvorio Help od Excela ili otvorio i jednu knjigu o Excelu funkcija izgleda ovako:

=IME_FUNKCIJE(argument)

ili u tvom slučaju:

=count(Grad)

=countblank(Grad)

 

(druga slika je primjer funkcija)

Slika 2 Slika 2
Slika 1 Slika 1
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 23:26 (sasa).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Excel pitanje
sasa kaže...
g12356 kaže...

8.Formirajte raspon tako da obuhvatite sve ispunjene ćelije u radnoj listi Sheet2 i dodijelite mu
ime "Grad". Korištenjem funkčije COUNT i COUNTBLANK prebrojite ispunjene čelije i one koje
to nisu.

1. sa mišem označi to područje na listu "sheet2"

2. klikni u "Name Box" (u traci formule, skroz lijevo (unutra piše adresa ćelije na koju si kliknuo)

3. upiši "Grad"

4. ENTER

 

(prva slika ti je primjer toga)

 

sada idu funkcije...

znači, kao što si mogao naučiti da si slušao u školi ili da si otvorio Help od Excela ili otvorio i jednu knjigu o Excelu funkcija izgleda ovako:

=IME_FUNKCIJE(argument)

ili u tvom slučaju:

=count(Grad)

=countblank(Grad)

 

(druga slika je primjer funkcija)

  Da,ali čudno mi je šta obadvije ispadaju 0.

 

Kako postavit vanjski obrub za tablicu?

Kako učinit da svi podaci budu vidljivi samo za neke grupe,a za druge samo neki?

Kako podzbrojeve napravit?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 9:09 (g12356).
16 godina
neaktivan
offline
Excel pitanje

jedna mora biti 0 (count), jer COUNT prebrojava SAMO ćelije sa brojevima, a ti toga nemaš pa dobiješ 0.

druga može biti 0 ili neki broj (COUNTBLANK), jer COUNTBLANK prebrojava količinu ćelija koje su prazne (ti očito nemaš praznina).

u kratko, rezultat je u redu.

 

ovo ne razumijem za grupe? pianje mi nije jasno? kakve grupe? koji su to "jedni"?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pitanje
g12356 kaže...

Kako postavit vanjski obrub za tablicu?

Kako učinit da svi podaci budu vidljivi samo za neke grupe,a za druge samo neki?

Kako podzbrojeve napravit?

Vidim @sasa se dosta trudi

Za tebe je idalan ovaj web sa slikovitim tutorijalima

 

- Excel za početnike (imenovanje skupa ćelija i ostali tutorijali za početnike)

- Sve funkcije u Excelu 2003 sa primjerima

- Sve funkcije u Excelu 2007

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
8 godina
neaktivan
offline
Excel pitanje

zanima me kako mogu napraviti funkciju koja će mi od niza brojeva koji se nalaze u jednome stupcu pronaći niz od 5 brojeva čija je srednja vrijednost najveća

npr..

 

1

2

4

6

8

9

6

3

1

1

 

znači meni treba funkcija koja bi mi automatski pronašla da su to vrijednosti od 3 do 7 retka

unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pitanje
FP14 kaže...
znači meni treba funkcija koja bi mi automatski pronašla da su to vrijednosti od 3 do 7 retka

Vidi može li ti pomoći tutorijal Niz u Excelu

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice