WD Green 2TB

poruka: 63
|
čitano: 12.896
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
WD Green - smece od hard diska!

evo ovako, ovu temu otvaram ne samo zbog sebe, nego večim dijelom zbog vas dragi moji forumaši, kompjuteraši i drugi :)
dakle ovako, nedavno sam imao problema sa WD Black ovim HARD DISKOM na kojem sam izgubio 2TB dragocijene arhive fotografija, al priznajem za to sam djelomicno bio i sam kriv...medjutim u međuvremenu mi je pocrkavalo i ostatak hard diskova koje imam doma...dakle ovako, radi se konkretno o WD Green 2TB na kojem je crknuo onaj motor unutra i izgubio sam još 2 TB srhive fotografija..okej, to je stvarno već bila kap koja je prelila casu, posalo sam taj pokvareni HDD zajedno sa WD Blackom ravno u HELP DISK...okej, serviser iz help diska mi je uspio spasiti podatke sa prvog diska, i to ih je spasio tako da je sve fotke morao stavit u jedan folder, dakle jedno 25 000 fotki NESORTIRANE, NE IMENOVANE u jedan folder SRETAN SAM BIO OD UHA DO UHA {#} jedino mi je bilo bitno da su sve moje slikice kod mene :)
prvi disk RJEŠEN!
drugi disk (WD Green)- pokvarena glava! nažalost, serviser me isto tako i ožalostio time što nije uspio spasiti podatke sa prokletog Green-a 2 TB, isto tako dužan sam bio platiti dijelove (cijenom, novi HDD- 1000kn), iako nije ništa uspio izvaditi..eto, ipak sam ostao bez još 2 TB fotografija... {#}
kupio sam WD Green baš iz razloga što se reklamira kao HDD koji služi za arhiviranje podataka, koji je siguran, ekološki...blablablabla
serviser mi je rekao da su Green diskovi napravljeni sa NAJJEFTINIJM DJELOVIMA, DA SU NAJLOSIJI, I DA IH NAJVISE IMA PO SERVISU...
dan poslije, TREĆI WD GREEN 2TB kojeg imam u MyBook WD-ovom kućištu, upalim ga u komp, ne želi se podignut! dakle taj disk je disk sa zaista zadnjih 2 TB prostora kojeg imam sa arhivom...mislim si "pa nemoguce da mi sva 3 diska vrsinu u svega mjesec dana?"- Hvala ti Bože, uspio sam ga upalit nakon 100 tisuca puta pokusaja, i 10 dana sam kopirao sve podatke sa njega na drugi disk....JAKO JAKO SPORO JE RADIO...nisam htio prekidat, jer bolje tako nego nikako...izvadio sam 90% podataka...nesto je bilo corruptirano..medjutim, podaci su čitavi i pošto je HDD pod garancijom, poslao sam ga da mi posalju novi! jer sam kasnije otkrio sa programom Hard Disk Sentinel (KOJEG TOPLO PREPORUCAM) da je moj HDD pun bed sectora, i program mu je predvidio jos svega par dana rada...

SVAKA ŠKOLA SE PLACA, ISTINA, MEDJUTIM, EVO KAO MALI SAVJET: WD GREEN DISKOVI SU JEDNO VELIKO SMECE(testirano!), AKO VAM JE STALO DO PODATAKA, DO KVALITETE...KUPUJTE BLACK VERZIJE PUNO SU KVALITETNIJE NAPRAVLJENE, I DUGOTRAJNIJE, A I SAMIM TIME ŠTO IM JE GARANCIJA 4 GODINE DUŽA NEGO GREEN-U.
TOPLA PREPORUKA SVIMA! i takodjer, preporucam da si svi iskontrolirate svoje hard diskove sa programom Hard Disk Sentinel koji ce vam rec u kakvom su vam stanju i dali je mozda neki hard disk na izmaku snaga te bi mogao uskoro ispušit papke!

evo sad jednu usputno pitanje za vas:  :)

vratio mi se 2 TB Black od kojeg su izvuceni podaci i kupio sam jos 2x LaCie ekterna hard diska (LaCie zbori kao jedna od najkvalitetnijih marki za ext.HDD iskove...) dali je netko od vas malo više upućen da zna šta je bolje: imat hard diskove u ekternom kućištu pa ih palit po potrebi ili ih stavit u komp pa nek se vrte...?

TiONiO
 
5 0 hvala 0
13 godina
online
WD Green 2TB

Green ima 3 god gare, a Black 5 god. Očito nemaš sreće, možda i meni crkne, no nadam se da neće...

Dobri su WD, sigurno bolji od Seagate-a. Možda su Samsung najbolji, no ne znam, jedino vjerujem Samsung seriji F3 1 TB i F4 2 TB.

★★★★★
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
WD Green 2TB

ja bi reko da si malo pogođen ovime pa si sam nadodao to kako su Green diskovi rađeni sa najjeftinijim dijelovima i sl...

 

Svi diskovi se jednako kvare nema modela koji je podložniji kvarovima više od drugog.

 

Meni je riknuo Seagate sa 500GB muzike koju skupljam od 2005 kad sam kupio ADSL liniju, pa šta sad - bi trebo pričat okolo da ti Baracuda ne vrijedi niš i da se rade od afričkih dijelova???

 

ja imam jednog Green koji radi 0-24  godinu i pol kao storage. Nikakvih problema.

 

Sad valjda shvaćate da su HDD nejnepouzdaniji mediji za čuvanje bilo kakvih podataka. Odjednom ostaneš bez 250, 320,500 ili 1000GB podataka.

 

Da si te slike uredno snimio na 1 ili 2 DVDa sad nebi izgubio 1000kn za popravak.

 

EDIT - oćeš isto pričat i ako ti crkne taj  francusti La Cie???

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2012 21:08 (cassini).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: WD Green 2TB

meni je riknio isto wd green 2tb star 2tj....uzeo segate 2tb radi kao ura več pola godine;-))

My way
14 godina
offline
WD Green 2TB

o lošoj izradi WD Green serije mi je potvrdio serviser koji radi u help disku, i koji svaki dan na stolu ima po barem 2-3 green diska..i isti taj serviser zna kako disk izgleda IZ NUTRA, green je radjen EKOLOŠKI, štede na materijalima, pričao mi je da neki djelovi koji inače na disku drže 3-4 vide, na greenu drže 2 vide..i takve primjere mi je nabrojao...bio sam u transu i nisam ga mogao pozorno slušati...al i stručna osoba mi je popljuvalaa green...i rekla da ako želimm kvalitetan disk, da onda kupim black seriju...

ne neču pljuvat po jednom disku...al 2 diska u mjesec dana...onda to mene netko zafrkava?

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2012 22:38 (Tionio).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: WD Green 2TB

Daj nam pošalji ovdje ili na PM točni serijski broj da mogu vidjeti u kojoj seriji ti se radio disk. I koji točno model imaš, govorim o ovima koji su se pokvarili. Trebalo bi isto vidjet koji ima firmware na njemu, jel bio zadnji...

 

Ja sam uvijek imao WD diskove i stvarno nikad problema, evo sad furam 3 x 2TB-a baš iz green serije, (za sad) nema problema. Meni je najbolje od svega šta su stvarno nečujni, Black seriju ćeš sigurno čuti posebno ako će  biti sistemski disk... ali Black seriju uzet za pohranu podataka je preskupo... osim ako imas love...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2012 22:13 (makopos).
14 godina
offline
Re: WD Green 2TB
makopos kaže...

Daj nam pošalji ovdje ili na PM točni serijski broj da mogu vidjeti u kojoj seriji ti se radio disk. I koji točno model imaš, govorim o ovima koji su se pokvarili. Trebalo bi isto vidjet koji ima firmware na njemu, jel bio zadnji...

 

Ja sam uvijek imao WD diskove i stvarno nikad problema, evo sad furam 3 x 2TB-a baš iz green serije, (za sad) nema problema. Meni je najbolje od svega šta su stvarno nečujni, Black seriju ćeš sigurno čuti posebno ako će  biti sistemski disk... ali Black seriju uzet za pohranu podataka je preskupo... osim ako imas love...

tu si u pravu, zbilja su nečujni! meni moj black je najglasnija komponenta u kompu...nisam mogao vjerovat kako je komp zapravo tih kad sam ga maknuo ca...lupa ko sam vrag...al zasad radi...ipak je black serija radjena "THE BEST od 7200" tako da...neka on lupa ;)

žao mi je što nisam prije razmišljao i radio schreenshut na tom propalom disku i nisam zabilježio S/N, nego sam brže bolje disk poslao u m-san da mi ga zamjene, a drugi sam poslao u infolab da infolab proba nešto napraviti!..tako da ni jedan ni drugi nisu kod mene...ne radi se o istoj seriji jer sam diskove kupovao odvojeno...al kad mi se vrati ovaj iz infolaba, ako mi se bude uopce vracao, neznam sta ce bit  snjim, on je sad otvoren...onda cu ti napisat S/N!

i evo da napomeneM jos jednu stvar koja mi se desila prije upravo 5 minuta....resetirao sam komp i upalio mi se windowsov CHECK DISK koji mi je krenuo čekirat jos jedan green u kompu od 1 TB...i našao mi je 2 bed sektora!!!! tako da mi više HEALTH nije na 100 % - evo i screenshuta!!

IMAM PREVIŠE GREEN DISKOVA I PREMALO NOVACA DA BIH IH SE MOGAO RIJEŠITI!!!
još su mi ostala 3 po 1TB u kompu, puni do vrha!! nemam kamo sa podacima, a držim fige da se ne pokvare...

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2012 22:33 (Tionio).
15 godina
offline
WD Green 2TB

ja čitam i ne vjerujem kolko diskova imaš i da su svi full... jednostavno mi nije jasno di si uzel sve te fotke i kaj god imaš... daj mi reci od kad skupljaš sve te slike??

Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: WD Green 2TB
Blade18 kaže...

ja čitam i ne vjerujem kolko diskova imaš i da su svi full... jednostavno mi nije jasno di si uzel sve te fotke i kaj god imaš... daj mi reci od kad skupljaš sve te slike??

 nisu sve fotke...imam jako puno diskova..i jako puno memorije...
skupljam slike od kad su poceli fotoaparati, skeniranih u C/B pa sve do danasnjih SLR canonovih RAWova...
moj otac i ja se bavimo fotografijom...imamo jako puno fotografija i sve u RAW formatima, velike su to memorije...
ja se bavim komponiranjem i glazbom, tako da 2 diska odpadaju na razno razne sound banke za MIDI skladanje i moje uratke...
nešto malo imam poskidanih FULL HD filmova
otac mi se bavi snimanjem vjenčanja u FULL HD formatu, treba to sve pohranit, svake subote...
+ hrpa privatne arihve...sve skupa, u kući imam preko 15 terabajta... naravno, one najbitnije podatke kao što su fotografije i snimke vjenčanja imam BACK-UP pirane na 2 diska dodatno!

 

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2012 23:18 (Tionio).
12 godina
neaktivan
offline
Re: WD Green 2TB
cassini kaže...

ja bi reko da si malo pogođen ovime pa si sam nadodao to kako su Green diskovi rađeni sa najjeftinijim dijelovima i sl...

 

Svi diskovi se jednako kvare nema modela koji je podložniji kvarovima više od drugog.

 

Meni je riknuo Seagate sa 500GB muzike koju skupljam od 2005 kad sam kupio ADSL liniju, pa šta sad - bi trebo pričat okolo da ti Baracuda ne vrijedi niš i da se rade od afričkih dijelova???

 

ja imam jednog Green koji radi 0-24  godinu i pol kao storage. Nikakvih problema.

 

Sad valjda shvaćate da su HDD nejnepouzdaniji mediji za čuvanje bilo kakvih podataka. Odjednom ostaneš bez 250, 320,500 ili 1000GB podataka.

 

Da si te slike uredno snimio na 1 ili 2 DVDa sad nebi izgubio 1000kn za popravak.

 

EDIT - oćeš isto pričat i ako ti crkne taj  francusti La Cie???

Zato postoji RAID 1 sustav.

Ofc.
14 godina
neaktivan
offline
WD Green 2TB

S mojim sve u redu... jedini problem je bio stari kabel, ali otkad je on zamijenjen sve ludilo.. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: WD Green 2TB
Tionio kaže...

 nisu sve fotke...imam jako puno diskova..i jako puno memorije...
skupljam slike od kad su poceli fotoaparati, skeniranih u C/B pa sve do danasnjih SLR canonovih RAWova...
moj otac i ja se bavimo fotografijom...imamo jako puno fotografija i sve u RAW formatima, velike su to memorije...
ja se bavim komponiranjem i glazbom, tako da 2 diska odpadaju na razno razne sound banke za MIDI skladanje i moje uratke...
nešto malo imam poskidanih FULL HD filmova
otac mi se bavi snimanjem vjenčanja u FULL HD formatu, treba to sve pohranit, svake subote...
+ hrpa privatne arihve...sve skupa, u kući imam preko 15 terabajta... naravno, one najbitnije podatke kao što su fotografije i snimke vjenčanja imam BACK-UP pirane na 2 diska dodatno!

 

 i uz takav biznis da se nema za još diskova...ccc...a znama kak "deru"  ti koji snimaju svatove i sl. evente...

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2012 23:39 (cassini).
14 godina
offline
Re: WD Green 2TB
cassini kaže...

 i uz takav biznis da se nema za još diskova...ccc...a znama kak "deru"  ti koji snimaju svatove i sl. evente...

 ne pricaj gluposti, molimte!! kad nabavis svu potrebnu opremu, sve što ti treba, dignes eventualno kredit, i jos uvijek nemas npr: "stroj za razvijanje" i sl. pa te troškvoi stiscu, nebis tako govorio...nisam rekao da se nema za diskove!!! diskova imam, al ko ima za pljunut par tisuca kuna za pokupovat nove!!??

TiONiO
16 godina
offline
Re: WD Green 2TB
Tionio kaže...


i evo da napomeneM jos jednu stvar koja mi se desila prije upravo 5 minuta....resetirao sam komp i upalio mi se windowsov CHECK DISK koji mi je krenuo čekirat jos jedan green u kompu od 1 TB...i našao mi je 2 bed sektora!!!! tako da mi više HEALTH nije na 100 % - evo i screenshuta!!

IMAM PREVIŠE GREEN DISKOVA I PREMALO NOVACA DA BIH IH SE MOGAO RIJEŠITI!!!
još su mi ostala 3 po 1TB u kompu, puni do vrha!! nemam kamo sa podacima, a držim fige da se ne pokvare...

 

Čudno je to da se tebi toliko kvare diskovi, to je sad previše slučajno da ne bi bilo sumnjivo... mislim da je kod tebe problem u nečem drugom što kvari diskove, pogledaj si malo matičnu, napajanje, kablove... koliko uopće imaš diskova spojenih na matičnoj ?

Tebi bi možda bolje bilo napravit kućni server sa RAID poljima i onda tu bacat sve te slike, sigurnije bi bilo definitivno.

14 godina
offline
WD Green 2TB

imaš pravo to se definitivno isplati..a gledaj, jedan disk mi je bio u svom originalnom kućištu, WD BOOK..a drugi mi je bio u kompu, tako da, izvor struje je različit...ovaj treći je pak u drugom kompu...sve je totalno razlicito...
kako taj server? trebao bi imat neki komp koji bi bio stalno upaljen i u njega bi bili svi diskovi koji bi komunicirali sa ostalim kompovima preko lan mreže?

TiONiO
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: WD Green 2TB

Tako je, preko mreže spojiš taj drugi komp, ja imam i UPS (neki skuplji uzmi, tisuću i pol kuna je moj) pa bih i tebi preporučio isto. Napajanje za taj komp uzmi isključivo neko kvalitetno - provjereno, ispod nekih 600kn ne kupovati.

I treba ti kvalitetna matična ploča (ne lošiju od npr. ASUS P8Z68-V PRO/GEN3 što naravno ovisi i o procesoru koji imaš), ali bez obzira na matičnu ja ne bi 'kačio' više od 6-8 diskova na jednu matičnu. Bolje povečat kapacitet diskova (recimo prodaj ove koje imaš pa kupi nove veće) i imat manje diskova. Osim ako si možda ne složiš i dva takva kompa, što isto nije loša ideja ako imaš takve potrebe, jer onda ne moraš kupovati sve baš naj jer se smanjio ukupan zahtjev po kompu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 11:46 (makopos).
15 godina
offline
WD Green 2TB

a zasto ne kupiti NAS?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: WD Green 2TB

Možda ima manje komplikacija s time, ali cijenovno nije baš ni jeftino, kućišta su od 1600 kuna, cpu je 1,2Ghz, ddr2 256mb ram, USB 2.0 nije baš nešto...

16 godina
protjeran
offline
WD Green 2TB

Da se ukljucim, ima osam dva WD Greena od 2TB, ista stvar kao i u glavnom postu sto je covjek napisao, krepali nakon nekog vremena(prvo roktanje pa iznenadno usporavanje ili gasenje diskova), uglavnom jedva podatke spasio ... reklamirao ih i dobio nove, evo sad rade bez problema vec cca 6mjeseci, uglavnom pisao sam mail WD supportu, poslali su mi bili neki iso image na mail od 2-3MB, to sam sprzio na CD, booto taj CD i updjeto WD Green 2TB s njihovim biosom, koliko sam ja skonto ta verzija biosa iskljucuje neke funkcije kod WD Greena da cuva energiju, tj. da se gasi svakih 1min nakon nekoristenja u 64bitnim OSovima, sad sto je to tocno i sto radi nemam pojma, ali radi. Ova dva 2TB Greenovca su u Raid polju, veselo rade 24/7 i ne pokazuju znake umora :)

 

Uglavnom, ako imas problem, salji mail WD supportu ... meni su pomogli u oku 24sata od slanja maila (sto znaci da je problem cest jer imaju za njega rjesenje).

 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: WD Green 2TB

puno ti hvala na ovom postu, kontaktirat cu ih! :))

TiONiO
16 godina
neaktivan
offline
Re: WD Green - smece od hard diska!
Tionio kaže...


evo sad jednu usputno pitanje za vas:  :)

... imat hard diskove u ekternom kućištu pa ih palit po potrebi ili ih stavit u komp pa nek se vrte...?

I ja sam svojevremeno postavio isto pitanje. Nakon dosta razmišljanja kupio sam ovo:

 

http://www.links.hr/?naziv=tvrdi-disk-dodatak-sharkoon-sata-quickport-h3-usb-3-0-crni&option=artikl&id_kategorija=051518&id_artikl=051.518.086

 

Mogu reći da nisam pogriješio. Em što nemam više 5 HDD u kučištu (buka, opterećenje napajanja,  itd), isti ne rade non-stop jer jednostavno nema potrebe. Nabaviš solidan softwer za kategorizaciju da znaš gdje je što i samo mijenjaš HDD koji trebaš. A kada ne rade, neće se niti pokvariti (valjda {#}).

 

 

 

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
16 godina
online
Re: WD Green 2TB
makopos kaže...

Tako je, preko mreže spojiš taj drugi komp, ja imam i UPS (neki skuplji uzmi, tisuću i pol kuna je moj) pa bih i tebi preporučio isto. Napajanje za taj komp uzmi isključivo neko kvalitetno - provjereno, ispod nekih 600kn ne kupovati.

I treba ti kvalitetna matična ploča (ne lošiju od npr. ASUS P8Z68-V PRO/GEN3 što naravno ovisi i o procesoru koji imaš), ali bez obzira na matičnu ja ne bi 'kačio' više od 6-8 diskova na jednu matičnu. Bolje povečat kapacitet diskova (recimo prodaj ove koje imaš pa kupi nove veće) i imat manje diskova. Osim ako si možda ne složiš i dva takva kompa, što isto nije loša ideja ako imaš takve potrebe, jer onda ne moraš kupovati sve baš naj jer se smanjio ukupan zahtjev po kompu.

 

Malo pretjerano ... diskovi i nisu neki potrošači pa i nema potrebe za tako skupim UPS-om ili napajanjem, drugim riječima, kvalitetno napajanje male snage će biti dovoljno. Ako se veći slaže mali file server / NAS, matična je također pretjerana, dovoljna bi bila i neka mini (ITX) sa Atom (Intel)  ili Zacate (AMD) integriranim procesorom u rangu 500-800 Kn. Istina, takve obično imaju 4 SATA porta pa se onda može dodati i poseban kontroler (u tom slučaju i neki ozbiljniji RAID). Zgodno je što takve ploče imaju izrazito malu potrošnju (u radu povuku <50W) što je primjetno ako takva makina radi 24/7.

Ukupno, za nekih 1.500 Kn se može složiti mali, tihi i štedljivi file-server za kućnu upotrebu.

 

 

16 godina
offline
Re: WD Green 2TB
Mladen kaže...

Ukupno, za nekih 1.500 Kn se može složiti mali, tihi i štedljivi file-server za kućnu upotrebu.

 

 

Kad bi svi serveri tako bili dobri za te male novce onda neznam zašto bi prodavali išta skuplje. Za držati ovako vrijednu robu na jeftinom računalu trebat će puno više od sreće.

12 godina
neaktivan
offline
WD Green 2TB

koristim seagate i wd 10-ak god.. nikad sa ni jednim problema..

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: WD Green 2TB

Kod gotovog NAS-a plaćaš custom kućište, firmware odnosno OS a i samu činjenicu da je odmah spreman za rad.

Poanta mog prijedloga je da onaj tko zna i ima volje poigrati se sa slaganjem kompa, može proći i jeftinije i da će u konačnici opet dobiti solidno rješenje za, ponavljam, kućni file-server. Na koncu, najosjetljivi dio su uvijek sami diskovi ... dotični WD od autora koji je pokrenuo temu, može jednako tako kihnuti i u složenoj makini ili u nekom gotovom NAS-u (D-Link, Synology, QNAP ...).

 

Imam oba rješenja (D-Link DNS-323) i mali složenac (baziran na MSI E350-IA45).

D-Link radi već 5 godina, 24/7 i sve je ok osim brzine i činjenice da ima "samo" dva diska te koristi Ext file-system što donekle smanjuje fleksbilnost u mijenjanju diskova sa ostalim kompovima. S druge strane, ovaj mali složenac ima 4 SATA porta i USB 3.0 za dodatne ext.diskove, u potpunosti iskorištava GBit kućnu mrežu, a budući da su gore Windowsi, usput je i puno više od NAS-a (HTPC, web/mail/torrent makina, a može se i normalno raditi u nekim nezahtjevnim aplikacijama).

 

Što se tiče "vrijedne robe" odnosno arhiva, sigurnost se povećava dobrim backupom (u više primjeraka) a ne cijenom file-servera :).

 

 

16 godina
neaktivan
offline
WD Green 2TB

Moja 3 komada 3TB verzije i 3 komada 1TB WD CB rade kao ura vec ima godina...

 

na poslu imam sve na green i black serijama i nikakvih problema. (a ima ih oko 40 komada)

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WD Green 2TB
Hacker-ri kaže...

Moja 3 komada 3TB verzije i 3 komada 1TB WD CB rade kao ura vec ima godina...

 

na poslu imam sve na green i black serijama i nikakvih problema. (a ima ih oko 40 komada)

super {#}

TiONiO
14 godina
neaktivan
offline
WD Green 2TB

ovo mi nije drago xd, imam u kompu jednog wd green-a 2tb sa prekrasnom kolekcijom hd filmova, starih slika i snimaka, uspomena , i da to izgubim stvarno bi se moga upucat, kupia sam greena jer vjerujem wd-u ,nije mi nikad crka njihov hdd,ali sta je je cim lito zavrsi kad zaradim nešto LETIM po nekakvu eksternjaču za backup, to mi se cini privlacnije od raid1 polja, mozda cak maknem greena iz pc-a i samo ostavim ssd unutra a eksternjacu sa podatcima spajam kad bude trebalo, to cu jos vidit. EDIT: autoru teme, ba bi se ipak zapitao malo u vezi te slucajnosti, postoji dobra vjerojatnost da ti je napajanje odradilo svoje i da sad daje neprecizne napone...

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2012 13:05 (athlon64).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
WD Green 2TB

ma sa diskovima nikad neznas...

zato kod mene 3 backupa, nas extern i jos jedan disk (rucni raid :D )

potpis :D
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
WD Green 2TB

Imam vec preko 2 god. dva 2 GB greena i rade bez problema, heh vec prek 15 godina sam u kompjuterima i nikad mi nije ni jedan hard crko da kucnem u drvo:)) kuc kuc... Btw. kao sistemski disk na serveru i storage kompu mi slizi 80 gb wd star pa mislim 8-10 godina... prvi sata (bar mislim)..

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2012 13:25 (Dermentor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice