Raid 0/ 0 + 1 polje

poruka: 6
|
čitano: 2.876
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Raid 0/ 0 + 1 polje

moze li mi netko rec koliki je konkretno dobitak u performansama dali je to onih 2X bas ili puno manje ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Raid 0/ 0 + 1 polje

Ovako... imam par godina RAID0 polje s 2x Seagate diska koje sam nedavno zamijenio za nove modele (Seagate 7200.11, 500GB, 32MB cache).

Svaki taj pojedini disk čita između 80 i 90MB po sekundi (prosječno), a zajedno u RAID polju daju nešto više od 180MB po sekundi.

Dakle stvarno je duplo (barem taj average read).

Međutim nisam baš siguran koliko je to u stvarnom korištenju kompa korisno, tj. koliko se time dobiva.

Windowsi se baš ne učitavaju kraće, niti baš nešto brže rade (imaju oni neku svoju rutinu i čekanje na ovo ili ono). Znači pitanje je u čemu bi se taj dobitak mogao manifestirati... samo u bržem kopiranju datoteka s RAID polja na neko drugo RAID polje, ili i...?

Čini mi se da neke velike koristi od toga (RAID0) zapravo i nema (možda i ima, ali je ja ne vidim?), a dobrim su dijelom za to vjerojatno krivi i sami Windowsi (tako barem kažu proizvođači SSD-ova).

A RAID1 je OK ako ti je jako bitna sigurnost podataka na disku.

16 godina
offline
Raid 0/ 0 + 1 polje

da na to sam konkretno mislio na ucitavanje windowsa i na npr ucitavanje igra i pokretanje ostalih aplikacija... znaci nikakav dobitak performansi

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Raid 0/ 0 + 1 polje

A trebalo bi biti nešto brže, al... ne znam... ja to baš ne vidim.

16 godina
offline
Raid 0/ 0 + 1 polje

a ako tako kazes onda i je valjda tako vidim da su to dobri diskovi i da ako na njima nema ubrazanje nam razloga da na mojima bude, tako da cini mi se nista od raida... a cemu konkretno onda tebi sluzi raid ako ne vidis ubrzanje ?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Raid 0/ 0 + 1 polje

onda kad malo gledam najbolje bi bilo za brzi rad s windowsima i samo ucitavanje programa iskoristit neki wd raptor disk... dali bi onaj od 36 GB vec bio dosta brzi od recimo ovog novog wd.a od 640 GB

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice