3TB WD red vs WD green

poruka: 93
|
čitano: 22.370
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
3TB WD red vs WD green

Da budem brz i jasan. Treba mi jos jedan 3Tb disk. Radit ce mi 24/7 i bit stalno korišten. Kupio bi wd black pogotovo radi garancije ali ne mogu podnijet buku. PC mi mora bit mrtvački tih preko noci. A wd black bi grebao cak i u define R4. E sad. U bug-u broj 245 je bio test velikih diskova. E sad nova serija greenova ima 1TB ploče i JAKO je brza. Rekli su mi da WD30EFRX

ima 3x 1TB ploce tj da je to u stvari disk kao i 3TB wd green iz nove generacije. Međutim testovi brzine su daleeko na strani novih greenova. Dakle 2TB model koji ima 1TB ploce kojeg su testirali je postigao:

 

WD20EZRX: HD tune pro:

Read: min - 97.4
med - 131.1
max - 161.3
acces time 14.5ms
Chache -350MB/s

 

Dok je wd red 3TB WD30EFRX  postigao samo: 

 

Read: min - 63.4
med - 112.0
max - 146.3
acces time 20.4ms
Chache -339MB/s

 

E sad di je ovde problem. Je li to zato sta je test rađen u 3. misec pa tad jos nisu imali 1TB ploce ili su wd redovi stvarno ovoliko sporiji? Nije mi jasno.

 

Also kako bi 2x 2Tb wd red-a radila u raid0 ?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
3TB WD red vs WD green

WD Green ti je sasvim dovoljan, netreba ti Red pobogu nećeš ga koristit na sql serveru koji ima 99.99% uptime.

 

Uostalom Red je skuplji.

Fortune favours the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
Hyperion kaže...

WD Green ti je sasvim dovoljan, netreba ti Red pobogu nećeš ga koristit na sql serveru koji ima 99.99% uptime.

 

Uostalom Red je skuplji.

Red ima 3 godine garancije a 100kn je skuplji. Samo garancija mi je vrijedna para. Da novi greenovi imaju 3 god kupio bi jednoga bez pardona. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
3TB WD red vs WD green

Moj glas za wd red, i to nakon što sam pročitao skoro sve o RED seriji po netu. Ne treba zaboraviti spomenuti da su mom bratu krepala 2 wd greena zaredom kroz jednu godinu oba(možda slučajnost ali ipak).

Uostalom, RED je malo skuplji ali ima godinu dana dužu garanciju i sigurniji je za korištenje 24/7.

 

lp

 

 

edit: raid je prirodno radno okružje za red i za to je "projektiran", manje vibrira itd...

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 11:53 (metallic).
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
3TB WD red vs WD green

Pa piše ti u testu da je i WD30EZRX ima tri ploče po 1TB. Isto tako možeš vidit da WD30EZRX (3TB Green) i WD30EFRX (3TB Red) imaju praktički podjednake brzine čitanja/pisanja. Znači oba imaju 3 ploče, al nisu brzi kao verzije sa 2 ploče ili kao ostala ekipa šta je 7200rpm.

Ako bi se stalno koristia onda ajde na Red, jer je tome praktički i namijenjen.

E sad, ovisi šta bi ti radia taj disk, jer access time je i Green i Redu poprilično loš, a to ti je u svakodnevnom radu recimo najbitnije.

I zašto RAID 0 radit? Radili bi dobro, čitanje/pisanje preko 200MB/s, ali access time bi osta slab, tj. velik.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
3TB WD red vs WD green

Je al nije stvar u 2 i 3TB modelima. Ako imas BUG 245 doma otvori 80-tu stranicu. Pogledaj 2TB wd red sa 2 ploce i 2TB wd green sa 2 ploce. Dakle govorim o WD20EZRX modelu. Gazi ga. Acess time mu je 14.5 ms. Ma jel se meni cini ili su oni krivo unjeli podatke u tablicu za njega?

 

EDIT: A tako bi rado kupia 3TB wd black-a. Jako brz i 5 god garancije sta mi toliko znaci. Ali ta buka. Sumnjam da bi se eliminirala i u defineu. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 11:51 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
3TB WD red vs WD green

Je, i meni je to čudno, da Green ima toliko bolji access time, ali gledajući po stranim reviewovima izgleda da je tako. Zašto, kako, neman pojma.

Čemu bi služia disk? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
Penryn kaže...

Je, i meni je to čudno, da Green ima toliko bolji access time, ali gledajući po stranim reviewovima izgleda da je tako. Zašto, kako, neman pojma.

Čemu bi služia disk? 

Pa ne shvacam ni ja. I ostale performanse su mu pin K bolje. Storage. Seeda bi 70 torrenta 24/7. Možda scratch disk za premiere i stavlja bi igrice na njega da ne krcam ssd. A ne da mi se cekat stoljece loadinga. Ma wd black mi je majka pouzdanosti i ima 5 godina jamstva, Da bar ne grebe onako -.-

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 11:58 (athlon64).
16 godina
neaktivan
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
athlon64 kaže...

Pa ne shvacam ni ja. I ostale performanse su mu pin K bolje. Storage. Seeda bi 70 torrenta 24/7. Možda scratch disk za premiere i stavlja bi igrice na njega da ne krcam ssd. A ne da mi se cekat stoljece loadinga. Ma wd black mi je majka pouzdanosti i ima 5 godina jamstva, Da bar ne grebe onako -.-

Eh, za torrente bi bili okey green ili red, a ovo ostalo.. ne znan. A da uvališ Blacka u ovako nešto{#}

Neman pojma, red ti neće bit ništa bolji nego li ti je sad green, a black je, šta je je, prebučan. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
Penryn kaže...
athlon64 kaže...

Pa ne shvacam ni ja. I ostale performanse su mu pin K bolje. Storage. Seeda bi 70 torrenta 24/7. Možda scratch disk za premiere i stavlja bi igrice na njega da ne krcam ssd. A ne da mi se cekat stoljece loadinga. Ma wd black mi je majka pouzdanosti i ima 5 godina jamstva, Da bar ne grebe onako -.-

Eh, za torrente bi bili okey green ili red, a ovo ostalo.. ne znan. A da uvališ Blacka u ovako nešto{#}

Neman pojma, red ti neće bit ništa bolji nego li ti je sad green, a black je, šta je je, prebučan. 

E vidis himuro mi je pa na pamet. Znas sta, imam ovde jednog serverskog seagatea starog 5 godina. 7200rpm, rokće ko svinja. Stavit cu ga u stroj pa vidit veceras priko noci koliko cu ga cut. Ostavit cu ga da radi test za bad sectore ili nesto

 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
3TB WD red vs WD green

A šta je s nadolzecom SE serijom? Kad ce je bit kod nas i oce bit skuplja ili jeftinija od blackova?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
athlon64 kaže...
Penryn kaže...

Je, i meni je to čudno, da Green ima toliko bolji access time, ali gledajući po stranim reviewovima izgleda da je tako. Zašto, kako, neman pojma.

Čemu bi služia disk? 

Pa ne shvacam ni ja. I ostale performanse su mu pin K bolje. Storage. Seeda bi 70 torrenta 24/7. Možda scratch disk za premiere i stavlja bi igrice na njega da ne krcam ssd. A ne da mi se cekat stoljece loadinga. Ma wd black mi je majka pouzdanosti i ima 5 godina jamstva, Da bar ne grebe onako -.-

jesi li gledao review za RED, ovaj npr. mislim da su dovoljno detaljno to odradili i možda ti može pomoći pri odluci.

npr: "The Western Digital Red came in towards the middle with an average latency of 8.88ms. Peak latency was the lowest, measuring just 18.57ms." Mada za serviranje torrenta ne znam čemu se previše sekiraš oko toga, bitnije je ono što si rekao da mora biti tih i imati što dulju garanciju jer će raditi 24/7.

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
14 godina
neaktivan
offline
3TB WD red vs WD green

Ma znam al ja jos ozbiljno razmisljam o WD blacku. Jer za 300kn vise imam 5 godina garancije šta mi puno znaci. I imam jako brz disk jako visoke pouzdanosti. Samo se moram smislit jel mi buka smeta. Mozda da ga stavim u scythe himuro pa bi bilo bolje. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
athlon64 kaže...

Ma znam al ja jos ozbiljno razmisljam o WD blacku. Jer za 300kn vise imam 5 godina garancije šta mi puno znaci. I imam jako brz disk jako visoke pouzdanosti. Samo se moram smislit jel mi buka smeta. Mozda da ga stavim u scythe himuro pa bi bilo bolje. 

Ja imam himuro i ništa ne pomaže što se tice smanjenja buke. 

nunaVk
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 16:51 (nunaVk).
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
nunaVk kaže...
athlon64 kaže...

Ma znam al ja jos ozbiljno razmisljam o WD blacku. Jer za 300kn vise imam 5 godina garancije šta mi puno znaci. I imam jako brz disk jako visoke pouzdanosti. Samo se moram smislit jel mi buka smeta. Mozda da ga stavim u scythe himuro pa bi bilo bolje. 

Ja imam himuro i ništa ne pomaže što se tice smanjenja buke. 

Hvala na inf.  Da znam da ga ne uzimam.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 16:55 (athlon64).
14 godina
neaktivan
offline
3TB WD red vs WD green

Ali ako se meni dobro cini FAEX blackovi jos uvjek ne koriste 1TB ploče. Zato i nisu bas impresivno brzi? Pa EARX green sa 1tb plocama je brz kao novi blackovi?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: 3TB WD red vs WD green

Evo testovi mog Green-a, 3TB EZRX:

 
 

S obzirom da je to Green, presuper brzine. Prijenosi brže nego gigabitna mreža,

dakle nikad me neće kočiti u ničemu. A nemam niti USB3.0 brzi disk/stick koji

piše/čita brže od njega.

 

Mogao sam uzeti Toshibu 3TB na 7200, koja je relativno tiha (kažem relativno,

jer je tiša od Seagatea i WD Blacka, tj. isti disk kao i Hitachi 3TB, jer se radi u Hitachijevoj [HGST] tvornici),

ali imam sve Greenove i ne želim ništa drugo za storage.

 

Blue od 3TB nisam još vidio, Red mi ne treba jer ne želim sinkroni disk, ne planiram raditi RAID.

Black nema šanse kod mene, radije bi motornu pilu da bruji u sobi.

 

A sada malo "Diskseption".

 

Toshiba 3TB (zapravo svi Toshibini 3.5'' diskovi) sklapa Hitachi.

Hitachi je dio WD grupe - dakle HGST.

Dakle Toshiba [HGST] 3TB = WD Blue?

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
14 godina
neaktivan
offline
3TB WD red vs WD green

Hvala na testovima. Taj wd green je stvarno brz. Ajmo za sad izbacit blacka iz igre jer mi ga se stvarno neda slušat + glupani jos uvjek ne koriste 1TB ploce i zato diskovi uopce nisu nešto specijalno brzi.

 

RED 3TB bi meni mislim bio perfektan. Nije mi jasno zasto ima 20ms acces time a zasto green ima niži. To me jedino kopa.

Toshibin problem je 2 godine garancije. To mi smeta. Al opet,stvarno nije skupa. Neznam ni sam sta da mislim. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: 3TB WD red vs WD green

Ako želiš Greenovu tišinu, 3 godine jamstva i nešto veću brzinu, onda si uzmi WD 30EURS (iliti AV-GP),

a ovdje ti je test i usporedba sa običnim 3TB Greenom:

http://www.storagereview.com/western_digital_avgp_3tb_review

 

Ali pazi što se tiče jamstva - 3 godine imaju diskovi iz ASBIS-a,

a naravno, kao uvjek, MSAN daje na te diskove samo 2 godine.

 

Ja jedino nisam htio riskirati s njim, jer ne znam koliko su zapravo glasni.

 

No dobro je da su predviđeni za rad 24/7 i u toplijim radnim uvjetima.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
Don Kihoty kaže...

Ako želiš Greenovu tišinu, 3 godine jamstva i nešto veću brzinu, onda si uzmi WD 30EURS (iliti AV-GP),

a ovdje ti je test i usporedba sa običnim 3TB Greenom:

http://www.storagereview.com/western_digital_avgp_3tb_review

 

Ali pazi što se tiče jamstva - 3 godine imaju diskovi iz ASBIS-a,

a naravno, kao uvjek, MSAN daje na te diskove samo 2 godine.

 

Ja jedino nisam htio riskirati s njim, jer ne znam koliko su zapravo glasni.

 

No dobro je da su predviđeni za rad 24/7 i u toplijim radnim uvjetima.

Ma to su za video nadzor. Nije mi to bas simpaticno, ne zato sta su losi nego zato sta imam wd red onda. On je relativno brz, ima 1TB ploče. Dobijem za 1150kn njega sa 3 god garancije. Jedino sad su mi upale u oko ove toshibe od 7200rpm jer metu pod šta se performansi tiče. Ali ne shvacam zasto su ovoliko jeftinije od hitachija 3TB ako su isti diskovi. 

Znaci sta mislis, toshiba ili wd RED? 

 

EDIT: Uostalom ovi EURS su spori ko blato prema testovima. Redovi su brži. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 19:41 (athlon64).
14 godina
protjeran
offline
Re: 3TB WD red vs WD green

Ako će ti biti samo za torrente, onda ti ne treba brzina veća od 50MB/s, a ti diskovi redovito su bar 2-3x brži od toga.

 

Evo ti ovdje dobar test, pa si vidi:

http://hothardware.com/Reviews/3TB-Hard-Drive-Roundup-Hitachi-Seagate-Western-Digital/?page=1

 

Meni se ne čini spor, u veći je testova brži od klasičnog 3TB Greena.

 

U nije samo rađen za nadzor - rađen je za 24/7 pri visokom temperaturama,

s tim da zadržava tišinu koja je filozofija Green serije.

 

 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
Don Kihoty kaže...

Ako će ti biti samo za torrente, onda ti ne treba brzina veća od 50MB/s, a ti diskovi redovito su bar 2-3x brži od toga.

 

Evo ti ovdje dobar test, pa si vidi:

http://hothardware.com/Reviews/3TB-Hard-Drive-Roundup-Hitachi-Seagate-Western-Digital/?page=1

 

Meni se ne čini spor, u veći je testova brži od klasičnog 3TB Greena.

 

U nije samo rađen za nadzor - rađen je za 24/7 pri visokom temperaturama,

s tim da zadržava tišinu koja je filozofija Green serije.

 

 

Nije mi samo za torrente u tome i je poanta. Mozda ce mi tribat ko scratch disk za premiere, drza bi igrice na njemu. Tia bi da bude malo brži disk jer mi je onda puno iskoristiviji. I stvar sa wd blackovima je 5god garancije što mi zlata vrijedi. 

Ova toshiba mi je zanimljiva doduse jer kosta samo 900kn pa joj mogu i tolerirat te 2 godine. Green je van igre jer ako cu ic na wd-a ona je RED ili BLACK. Red mi za 100kn više nudi pristojne brzine, 1TB ploce i 3god garancije. Toshiba je jeftina,brza za poludit ali ima 2 god gare i malo me strah za pouzdanost. Neznam ni sam. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
protjeran
offline
Re: 3TB WD red vs WD green

Ne znam koje ti igre igraš, ali ja sve imam instalirano na WD Greenu i sve radi normalno.

Loadanje traje par sekundi više nego na SSD-u, ali ni najbrži mehanički disk se ne može mjeriti sa SSD-om.

 

A što se tiče pouzdanosti - ako su ti bitni podatci na disku, i da ti disk rikne za godinu ili 5, imao garanciju ili ne,

ostaješ bez podataka, ako nisi radio redovito backup.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
Don Kihoty kaže...

Ne znam koje ti igre igraš, ali ja sve imam instalirano na WD Greenu i sve radi normalno.

Loadanje traje par sekundi više nego na SSD-u, ali ni najbrži mehanički disk se ne može mjeriti sa SSD-om.

 

A što se tiče pouzdanosti - ako su ti bitni podatci na disku, i da ti disk rikne za godinu ili 5, imao garanciju ili ne,

ostaješ bez podataka, ako nisi radio redovito backup.

Imam backupirane podatke na eksternom greenu. Radim sinkronizaciju jednom tjedno. Svejedno bi volio pouzdan disk.

 

Nego vidi ove momčine. 60 mjeseci jamstva , odlicne pare!

 

http://www.protis.hr/products/details/seagate-hdd-desktop-nas-hdd-35-3tb-64mb-sata-5900-st3000vn000/72307

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
protjeran
offline
Re: 3TB WD red vs WD green

Možeš probati i s tim, ali ti to i dalje nije garancija da je pouzdan.

 

Tri komada SGT-a 1TB serije NAS, nakon cca mjesec dana, krepala elektronika.

Pa si ti misli. Osobito je gadno bilo kod jednog tipa koji je na njega prebacio

sve sa svojih malih diskova, imao je tri komada od 160GB, i nije ih

nigdje više backupirao, nego ih je prodao. Ostao bez podataka.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
Don Kihoty kaže...

Možeš probati i s tim, ali ti to i dalje nije garancija da je pouzdan.

 

Tri komada SGT-a 1TB serije NAS, nakon cca mjesec dana, krepala elektronika.

Pa si ti misli. Osobito je gadno bilo kod jednog tipa koji je na njega prebacio

sve sa svojih malih diskova, imao je tri komada od 160GB, i nije ih

nigdje više backupirao, nego ih je prodao. Ostao bez podataka.

Uh, grozno. Meni je sve backupirano ali svejedno nebi disk koji ce mi crknit iz cista mira a WD-u vjerujem. 

 

Ajmo ovako. Idemo izbacit buku kao problem a ubrojit omjer cijene performansi i garancije. Zanima me da li novi blackovi imaju 1TB ploce? Smeta mi sto su toliko sporiji od konkuretnih seagateovih i toshibinih diskova. I sta mislis o ovoj toshibi sta se pouzdanosti tice?

Također zasto trenutno od hitachija ima samo serverskih jako skupih diskova za kupit kod nas? Di su 3TB stolne verzije?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
nunaVk kaže...
athlon64 kaže...

Ma znam al ja jos ozbiljno razmisljam o WD blacku. Jer za 300kn vise imam 5 godina garancije šta mi puno znaci. I imam jako brz disk jako visoke pouzdanosti. Samo se moram smislit jel mi buka smeta. Mozda da ga stavim u scythe himuro pa bi bilo bolje. 

Ja imam himuro i ništa ne pomaže što se tice smanjenja buke. 

Koristio sam ovo od arctic coolinga i stvarno je ok radilo, a i jeftinije je od himura.

 

preporuka:

 

http://www.arctic.ac/en/p/cooling/ram-and-hard-drive/201/arctic-hc01-tc.html?c=2311

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
neaktivan
offline
3TB WD red vs WD green

Posto imam 1TB wd red, mogu samo za njega rec ono sto ga opisuje: tih, miran, hladan, i za mene osobno dovoljno brz kao sistemski disk (dual boot, W7 i WS2008)

 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: 3TB WD red vs WD green
athlon64 kaže...

Uh, grozno. Meni je sve backupirano ali svejedno nebi disk koji ce mi crknit iz cista mira a WD-u vjerujem. 

 

Ajmo ovako. Idemo izbacit buku kao problem a ubrojit omjer cijene performansi i garancije. Zanima me da li novi blackovi imaju 1TB ploce? Smeta mi sto su toliko sporiji od konkuretnih seagateovih i toshibinih diskova. I sta mislis o ovoj toshibi sta se pouzdanosti tice?

Također zasto trenutno od hitachija ima samo serverskih jako skupih diskova za kupit kod nas? Di su 3TB stolne verzije?

 

Mislim da WD Black ima 5x 600GB ploče. Slično kao i HGST High End serija diskova (po performansama slična WD Blacku).

 

Dakle više će se grijati i bit će bučniji.

 

Osobno, meni se čini da je WD Red precjenjen. U suštini ti je to WD Green koji radi sinkrono, i to je sve.

(brzina mu isto ide od 5400 do 7200)

 

Koristan je za RAID i NAS servere, ali kao stand alone po meni nije ništa više pouzdan od Greena.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
14 godina
neaktivan
offline
3TB WD red vs WD green

Kako mislis precijenjen? Pa košta bijednih 100kn više a nudi jos godinu garancije. Samo garancija vrijedi i vise od toga?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice