Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.142
|
čitano: 14.686.262
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Belick1 kaže...

Poz, dali može neki savjet što kupiti od daljinskih za LG cx?

Može i zamjenski s obzirom da sam već kupio 2 originalni na kojemu je otišla  kugla u sredini, to im je mana izgleda bar ako se često gleda yt.

 Aliexpress

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2024 20:40 (bodija).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hacker002 kaže...

Jedno pitanje polu-vezano uz temu, tv Samsung UE55CU7092UXXH, nema 3,5mm priključak, imam 2.1 zvučnike koji su logično 3,5mm priključak. Kako to spojiti na TV? TV ima 1 USB-A i 3 HDMI porta, od kojih je jedan eARC.

 

Jer TV ima smeće zvučnike, prije njega sam imao LG iz 2021 koji pomete pod sa zvukom u ovom Samsungu, mislim da mi mobitel ima bolje zvučnike od ovog TVa, nevjerojatno sramotno da se takav poluproizvod uopće prodaje, još sam pod onih 14 dana za povrat i ozbiljno to razmišljam napraviti samo zbog zvuka.

 nijedan tv nema dobre zvucnike jer jednostavno nemaju gdje ih staviti.... 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nebih se slozio, doduse i ja sam mislio to imajuci philips zadnjih 10 tak god, ali nakon sto sam prije koji mj kupio TCL 75C931 mogu ti reci da sam se jako iznenadio sa svime kao i sa zvukom koji je nesto nevidjeno do sada, nikakav sound bar ti ne treba pored ovoga, nadam se da jos netko moze potvrditi ovo ( naravno netko tko posjeduje ovaj ili sl tv )

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 nijedan tv nema dobre zvucnike jer jednostavno nemaju gdje ih staviti.... 

 Kao što sam i rekao, prethodni LG je imao 3 puta bolje zvučnike. Ne tražim da bude Burmester zvuk, ali da bude normalno. A na ovom Samsungu to nije.

 

Junior335 kaže...

Ja sam to rijesio sa adapterom opticki izlaz iz tva na cinch.

https://a.aliexpress.com/_Ev8RwpV

 Budem pregledao kako to složiti, hvala ti.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kad sam kupio prvi OLED LG B8 ugodno me iznenadio zvuk koji je dopirao iz tih malih otvora,naravno da se ne ocekuje home teather sound ali sasvim pristojno!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hacker002 kaže...

Jedno pitanje polu-vezano uz temu, tv Samsung UE55CU7092UXXH, nema 3,5mm priključak, imam 2.1 zvučnike koji su logično 3,5mm priključak. Kako to spojiti na TV? TV ima 1 USB-A i 3 HDMI porta, od kojih je jedan eARC.

 

 Fino si zemi neki dobar DAC na Amazonu kako ti je jedan kolega savjetovao, optički kabl ide iz TV-a u DAC, a zvučnike spojiš sa DAC-om preko cincheva. Ta kombinacija bi 100% trebala raditi. 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 13:48 (Vavoom).
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pitanje u vezi local dimming zona.

 

Npr tv TCL C805.

 

U veličini 55 ima 384 zona, a u velični 50 ima 336 zona.

 

Kolko je primjetna ta razlika od 48 zona više/manje?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CROatVU kaže...

Nebih se slozio, doduse i ja sam mislio to imajuci philips zadnjih 10 tak god, ali nakon sto sam prije koji mj kupio TCL 75C931 mogu ti reci da sam se jako iznenadio sa svime kao i sa zvukom koji je nesto nevidjeno do sada, nikakav sound bar ti ne treba pored ovoga, nadam se da jos netko moze potvrditi ovo ( naravno netko tko posjeduje ovaj ili sl tv )

 

Hacker002 kaže...
Posmatrač kaže...

 nijedan tv nema dobre zvucnike jer jednostavno nemaju gdje ih staviti.... 

 Kao što sam i rekao, prethodni LG je imao 3 puta bolje zvučnike. Ne tražim da bude Burmester zvuk, ali da bude normalno. A na ovom Samsungu to nije.

 

 Tu je samo u pitanju prag tolerancije. Bolji zvucnici u poredjenju sa drugim tvom. U poredjenju sa bilo koji imalo pristojnim sounbarom ili zvucnicima to je sve manje vise smece....Kao sto rekoh iz jednostavnog razloga sto u ultra tanki tv nemas ih gdje smjestiti. Akustika kao i optika su u sustini vrlo jednostavne nauke. Vece je bolj i nikakvim trikovima ne mozes nadoknaditi Zapreminu zvucnika ili povrsinu senzora i objektiva... Merni su tv zvucnici neprihvatljivi kao i fotoaprarat na mobitelu. Dobri su za 99% situacija ali u poredjenju sa dediciranim apratima ili zvucnicima je to jako lose.... JA licno bi prije zrtvovao sliku nego zvuk za filmove.....

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon 8 dana Oleda C3, da napišem par zapažanja. Tv je odličan, baš je user friendly i na trenutke stvarno ostanem wow kakva je slika.

Ono što me smeta je što nikako ne mogu odabrat koje mi postavke najviše pašu. Nekad je to standard, nekad dark room, nekad bright... ovisno o izvorima, raspoloženju i štajaznam.

E sad o minusima. Ne znam da li je to zbog navike jer je puno veća nego prošla, ali lica ljudi mi imaju nekako čudnu boju, kao da imaju neki glow. To najviše skužim dok gledam utakmice, kad ih stave u prvi plan, igrače ili ljude u studiju. Iskreno, ne znam da li je to samo stvar navike, ali za sad mi je to malo čudno. Igtao sam se s postavkama ali tek onda se izgubim sa svim onim blue light, gamma, ovo-ono.

 

Ono što je definitivno minus su tamne scene. Probao sam s nekim filmovima na Netflixu i kad je tamnija scena ne vide se detalji i tamniji dio izgleda kao jedna velika crnina.

Ovdje se bila postavljala slika onog čudovišta u Spidermanu, ali tog filma nema.više na Netflixu pa sam probao preko videoteke od Iptva gdje kvaliteta nije nešto, ali ta scena se ne vidi ni blizu kao npr slika koju je ovdje netko postavio sa TCLa. Mislim da to što je crna boja stvarno crna na Oledu, je možda više minus nego plus.

 

I da pitam, možda sam zabrijao, ali da li je moguće da me od Oleda peckaju oči?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soecc kaže...

Nakon 8 dana Oleda C3, da napišem par zapažanja. Tv je odličan, baš je user friendly i na trenutke stvarno ostanem wow kakva je slika.

Ono što me smeta je što nikako ne mogu odabrat koje mi postavke najviše pašu. Nekad je to standard, nekad dark room, nekad bright... ovisno o izvorima, raspoloženju i štajaznam.

E sad o minusima. Ne znam da li je to zbog navike jer je puno veća nego prošla, ali lica ljudi mi imaju nekako čudnu boju, kao da imaju neki glow. To najviše skužim dok gledam utakmice, kad ih stave u prvi plan, igrače ili ljude u studiju. Iskreno, ne znam da li je to samo stvar navike, ali za sad mi je to malo čudno. Igtao sam se s postavkama ali tek onda se izgubim sa svim onim blue light, gamma, ovo-ono.

 

Ono što je definitivno minus su tamne scene. Probao sam s nekim filmovima na Netflixu i kad je tamnija scena ne vide se detalji i tamniji dio izgleda kao jedna velika crnina.

Ovdje se bila postavljala slika onog čudovišta u Spidermanu, ali tog filma nema.više na Netflixu pa sam probao preko videoteke od Iptva gdje kvaliteta nije nešto, ali ta scena se ne vidi ni blizu kao npr slika koju je ovdje netko postavio sa TCLa. Mislim da to što je crna boja stvarno crna na Oledu, je možda više minus nego plus.

 

I da pitam, možda sam zabrijao, ali da li je moguće da me od Oleda peckaju oči?

 Ne mozes ocjenjivati boju sa signala koji nije 4k. Upscaling na nekim tv radi odlicno na nekim dobro a na nekim bas i ne.... Isto tako činjenica je da ni svi filmovi ili serije koje su nazivno u HDRu niosu bas odradjene isto. Neke su samo nazivno HDR ali u stvarnosti nisu....

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dok sam na terenu (budem po 24 sata) koristim laptop (15.6) za gledanje filmova (usb) i Max, Netflix app preko mobilnog interneta. 

Tražim rješenje da nekako pređem na našto veće. 

Imam i stari tv/monitor lg od 21.5 inča i to mi je odlično, ali nije smart i ne čita x265 format na usb. 

Razmišljao o android boxu za taj tv, ali htio bi da se rješim miša i dodatnih kablova i daljinskih, a to bi bilo onda jedino da kupim novi tv pa da imam jedan daljinski za sve. 

Tv bi trebao biti smart da imam opciju za Max, Netflix i da čita te x265 formate na USB. 

 

Kao što vidite paše mi čak i tako nešto maleno kao 21.5 veličina, ali bolje da je malo veće. Uvijek do sada imao LG pa ne znam koje još marke tv da gledam ako može savjet. 

Gledao i rabljeno na njuškalo, ali nema ništa blizu mene. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, ljudi. Isprike unaprijed radi offtopica, da ne radim novu temu da ovdje pitam. Ima tko iskustva s reklamacijama kad prođe tvorničko jamstvo od proizvođača i ostaje ono +3 godine osiguranja, preko Partuma točnije. Kontaktirao ih, poslao svu dokumentaciju i sad čekam odgovor. Čemu se mogu nadati? Dođem jučer doma, upalim tv, slika 0 bodova, samo zvuk, daljinski radi. Palim ga, gasim, opet isto. Probao sam i ono da ga iskopčam iz utičnice, držim fizičku tipku 60 sekundi i upalim nekoliko sati kasnije, to potencijalno rješenje sam na netu iskopao ali nije pomoglo. Ponekad se nakon isključivanja upali sam od sebe nakon 5-10 sekundi, baš je poblesavio. LG Oled C1 u pitanju, dosad radio savršeno. Pas mater, taman dok je Euro

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice