Project "IGRAONICA 3 u 1"

poruka: 28
|
čitano: 9.299
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

Ovako ima vec preko 3 godine ideju za otvaranje PC igraonice 3 u 1 .... sta mislim s 3 u 1...mislim da mi bude igraona + servis racunala + prodaja koponeti i sve sta ide uz kopjuter....Iz Drnisa sam (mali gradic u zaledju Sibenika) ti je bilo vec igraonica koje su propale iz razlicitih razloga(piratstvo, neznanjem(baba jedan radila ali doslovno baba), premali prostor i malo PC-a itd). Ja bi se toga ozbiljno uvatio i svatio bi to profesjonalno ....npr zidovi bi bili pun likova iz igrica (LOL,DOTA, COD, BATTLEFILD.....) drugo za pocetak bi bilo 11 PC...znaci 10 za musteriju a 11 za radnika (po porebi radi manjka igraca bio bi i igrac!) sta se tice prodaja isa bi kod nekih od nasi IT ducana i pita dali su volji u suradnju smenom da njihovi proizvodi budu izlozene kod mene ( ciljam na ducane iz ZG...kojih nema ode u dalmaciji). A servic bi ja radio posto sam i sam Informaticar i u slobodno vrime se stime bavim....

 

Nemoj te gledati na moje greske u pravopisu na prizi je ovo napisano posto mi se zuri....

 

Pa eto malo savjeta i misljenja su dobrodosla.....{#}

FC Barcelona
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2013 11:24 (MOgY).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

Igraonice teško opstaju i u Zagrebu (ako ih više uopće i ima?), a kamoli negdje na periferiji države gdje ima šačica stanovnika. Igraonice su bile "in" prije, dok su kompovi i playstationi bili puno skuplji i rijeđi. Danas svaka ćuka ima doma komp ili konzolu. Još k tome dodaj i jadan standard građana odnosno mali đeparci za klince.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2013 11:31 (harrothar).
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Project "IGRAONICA 3 u 1"
harrothar kaže...

Igraonice teško opstaju i u Zagrebu (ako ih više uopće i ima?), a kamoli negdje na periferiji države gdje ima šačica stanovnika. Igraonice su bile "in" prije, dok su kompovi i playstationi bili puno skuplji i rijeđi. Danas svaka ćuka ima doma komp ili konzolu. Još k tome dodaj i jadan standard građana odnosno mali đeparci za klince.

Nisam bas uvjeren u to sta se tice da "svako ima PC kuci" jer bi ja i normalno se kontaktira s igraonicama u drugim gradovima da se naprave ekipe (dota, lol, cod itd da se jednom misecno naprave turnir ili napraviti jednu ligu) ....jer nije bit imati igraonu i nek ona radi za tebe vec triba uloziti i vrimena i druda i malo maste da to radi....Triba ljude zabavljati!!!!

FC Barcelona
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2013 11:36 (MOgY).
14 godina
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

Jel imaš svoj prostor ili misliš unajmljivati,

jel misliš sam raditi čitav dan ili platiti radnika,

jel imaš min 100000kn,

većina igraonica ne radi iz nekog razloga zašto misliš da bi tvoja opstala, država bi te oglulila ko ovcu. Za servis jel traže tvoje usluge, jel radiš svaki dan ili instaliraš koji win pc s vremena na vrijeme.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Project "IGRAONICA 3 u 1"
Crisis888 kaže...

Jel imaš svoj prostor ili misliš unajmljivati,

jel misliš sam raditi čitav dan ili platiti radnika,

jel imaš min 100000kn,

većina igraonica ne radi iz nekog razloga zašto misliš da bi tvoja opstala, država bi te oglulila ko ovcu. Za servis jel traže tvoje usluge, jel radiš svaki dan ili instaliraš koji win pc s vremena na vrijeme.

 

Da imam svo prosto i da imam novac ne mas 100000 kuna ali ima 10000 eura . Radio sam kao serviser komp u splitu. Na pocetku bi sam radio a imam frend koji i sam frik za igranje i komp.
FC Barcelona
14 godina
offline
Re: Project "IGRAONICA 3 u 1"
nabavi tocionik i dobro pivo :D
15 godina
offline
Re: Project "IGRAONICA 3 u 1"
berzerker kaže...
nabavi tocionik i dobro pivo :D

 

Hehe dogovoreno
FC Barcelona
12 godina
neaktivan
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

Nemoj bacat pare uvitar. Prvo pogledaj sta ljudi traze, onda im ponudi to sta traze... a prvo vidi isplati li se to tebi

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Project "IGRAONICA 3 u 1"
Ajmodaj kaže...

Nemoj bacat pare uvitar. Prvo pogledaj sta ljudi traze, onda im ponudi to sta traze... a prvo vidi isplati li se to tebi

 

Pa napravio sam vec bio neku anketu a feedback je bio vise nego dobar... Nekazem ja da to znaci da ce uspit ali da je svak tako gleda niko nebi nikada se osamostalio.... Zar nije tako
FC Barcelona
14 godina
offline
Re: Project "IGRAONICA 3 u 1"
Iskreno mislim da je u danasnje vrijeme bolje napravit internet kafic di bi ljudi mogli doc popit kavu i ubit vrijeme, doc sa ekipom popit pivo i odigrat rundu LoL-a,Dote, Coda... Ili samo na kavu, pivo, cedevitu :)
15 godina
offline
Re: Project "IGRAONICA 3 u 1"
berzerker kaže...
Iskreno mislim da je u danasnje vrijeme bolje napravit internet kafic di bi ljudi mogli doc popit kavu i ubit vrijeme, doc sa ekipom popit pivo i odigrat rundu LoL-a,Dote, Coda... Ili samo na kavu, pivo, cedevitu :)

 

Pa ovaj moj prostor sta imam je prije bio kafic pa bi normalno ostao i sank...
FC Barcelona
15 godina
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

evo sto trebas, frend od starog je imo igraonicu pa su ga zatvorili. prvo moras imat licencu za os na svakom kompu i licencu za programe. moras imat orginal igre(ne piratski cod 2 ko sto svi imaju), moras imat dobro opremljene pc-eve(oko 4000 kn komad) da mogu pokrenut nove igre. moras dobit dozvolu za to od drzave. ako bi ukomponiro neko tocnje pica moras uzet dozvole za drzanje ugostiteljskog objekta, proc sanitarnu inspekciju, moras imat wc u prostoru. da bi otvorio servis racunala mislim da moras imat zavrsenu skolu za to, ili ako nisi iso u skolu za to, onda tecaj, imas li to? ako nemas eto i tu odu pare.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Project "IGRAONICA 3 u 1"
mar123 kaže...

evo sto trebas, frend od starog je imo igraonicu pa su ga zatvorili. prvo moras imat licencu za os na svakom kompu i licencu za programe. moras imat orginal igre(ne piratski cod 2 ko sto svi imaju), moras imat dobro opremljene pc-eve(oko 4000 kn komad) da mogu pokrenut nove igre. moras dobit dozvolu za to od drzave. ako bi ukomponiro neko tocnje pica moras uzet dozvole za drzanje ugostiteljskog objekta, proc sanitarnu inspekciju, moras imat wc u prostoru. da bi otvorio servis racunala mislim da moras imat zavrsenu skolu za to, ili ako nisi iso u skolu za to, onda tecaj, imas li to? ako nemas eto i tu odu pare.

 

Imam zavrsen ispit za informaticar... Reka sam radio sam kao serviser komp. Novaca imam baren nesto za pocetak 10 000 eura znanje isto. Prosto je prije bio kafic tako da sank i wc ima vec ima cak i ventilaciju za pusace. Sta se tice dozvolu to cu zatraziti... A reka sam u prvom postu da selim ozbiljno i profesjonalno baviti stim znaci ne na pirataki nacin ili bilo sta. Sve legalno i s racunom.
FC Barcelona
16 godina
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

Ja sam igraonicu stel otvoriti najmanje 10 puta i svaki puta bi me nesto dobilo (kada bih sve stavio na papir). Doduse, postoje cake (ne otvoriti obrt vec prijavit pod udrugu). Ono kaj je mene uvijek odbilo su rashodi - radnik, rezije (struja zbog klime po ljeti, internet, grijanje po zimi), razna davanja drzavi, licence, igre, razni neocekivani kvarovi i slicno. Nemoj da te to obeshrabri. Mozes pitati T-com za partnerstvo, prodajes bonove, Simpa pakete i slicno, reklamiras ih itd., pa ne moras placati internet. Kaj se tice prodaje pica, za to moras otvoriti ugostiteljski obrt, moras imati skolu za to, sanitarne... Ako ces imati i servis nastaje problem vremena. Vec sada kada razmisljam o tome, zavrti mi se :) Puno posla, ulaganja, vremena... Nadam se da ces uspijeti.

Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Project "IGRAONICA 3 u 1"
MOgY kaže...

Ovako ima vec preko 3 godine ideju za otvaranje PC igraonice 3 u 1 .... sta mislim s 3 u 1...mislim da mi bude igraona + servis racunala + prodaja koponeti i sve sta ide uz kopjuter....Iz Drnisa sam (mali gradic u zaledju Sibenika) ti je bilo vec igraonica koje su propale iz razlicitih razloga(piratstvo, neznanjem(baba jedan radila ali doslovno baba), premali prostor i malo PC-a itd). Ja bi se toga ozbiljno uvatio i svatio bi to profesjonalno ....npr zidovi bi bili pun likova iz igrica (LOL,DOTA, COD, BATTLEFILD.....) drugo za pocetak bi bilo 11 PC...znaci 10 za musteriju a 11 za radnika (po porebi radi manjka igraca bio bi i igrac!) sta se tice prodaja isa bi kod nekih od nasi IT ducana i pita dali su volji u suradnju smenom da njihovi proizvodi budu izlozene kod mene ( ciljam na ducane iz ZG...kojih nema ode u dalmaciji). A servic bi ja radio posto sam i sam Informaticar i u slobodno vrime se stime bavim....

 

Nemoj te gledati na moje greske u pravopisu na prizi je ovo napisano posto mi se zuri....

 

Pa eto malo savjeta i misljenja su dobrodosla.....{#}

Ja znam za 4 igraonice koje su propale u zagrebu (špansko) 3 su bile pc jedna PS, XBOX. Jedna od njih je bila 3 u 1. IT trgovina , servis i igraonica. Zvala se NETGAMER i propala je nakon skoro 10 godina rada a imala je lan party-e itd+ IT shop i servis+ prodaja igara sa strane ali opet se nije isplatilo kad je došla ova kriza.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Project "IGRAONICA 3 u 1"
MOgY kaže...
mar123 kaže...

evo sto trebas, frend od starog je imo igraonicu pa su ga zatvorili. prvo moras imat licencu za os na svakom kompu i licencu za programe. moras imat orginal igre(ne piratski cod 2 ko sto svi imaju), moras imat dobro opremljene pc-eve(oko 4000 kn komad) da mogu pokrenut nove igre. moras dobit dozvolu za to od drzave. ako bi ukomponiro neko tocnje pica moras uzet dozvole za drzanje ugostiteljskog objekta, proc sanitarnu inspekciju, moras imat wc u prostoru. da bi otvorio servis racunala mislim da moras imat zavrsenu skolu za to, ili ako nisi iso u skolu za to, onda tecaj, imas li to? ako nemas eto i tu odu pare.

 

Imam zavrsen ispit za informaticar... Reka sam radio sam kao serviser komp. Novaca imam baren nesto za pocetak 10 000 eura znanje isto. Prosto je prije bio kafic tako da sank i wc ima vec ima cak i ventilaciju za pusace. Sta se tice dozvolu to cu zatraziti... A reka sam u prvom postu da selim ozbiljno i profesjonalno baviti stim znaci ne na pirataki nacin ili bilo sta. Sve legalno i s racunom.

 Sve je to lijepo, ali 10.000,00 eura ti neće biti dosta kada počnu dolaziti računi. Prvo trebaš napraviti financijski plan koliko ćeš uložiti i koliko moraš mjesećno zaraditi da bi bio u poćetku ako na nuli, a onda kada ćeš početi vraćati uloženo kroz koji vremenski period bi to bilo da počinješ dobivati.

Moraš biti siguran da u startu nećeš biti u velikom minusu i dublje tonuti.

Znam iz iskustva sa trgovinom miješovite robe jer mi je supruga imala obrt i što je više odugovlaćila sa zatvaranjem to je minus bio veći, a nije čak ni uzimala plaću nego je podmirivala sa nekakvom dobiti druge račune i uvijek je trebalo više, a prihoda sve manje i bum minus da se zapitaš kako i šta.

Eure uvijek stigneš potrošiti, kupi par Jetsky-a i na more iznajmljuj strancima ili se poveži sa nekima koji to već rade pa vidi kao i što, ako ne ide uvijek ih možeš prodati.To ti je moje mišljenje

 

Dobro razmisli i želim ti sreću kao što si i sam želiš.

Poželjno je stisnuti HVALA
15 godina
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"
Uff sta vas vise slusam sve mi manje do toga... Pa dolazi meni i obzir i internet kafe i sve to... Zato i jesam ode postavio da primi savjete od ljudi koji se razume...
FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"
evo sto ja mislim o otvaranju neceg svog. prvo otvaranje ducana, igraonice, i tako tih stvari je "staromodno" i trziste je prezasiceno time, zato i propadaju. ako zelis ulozit tih 10 soma da bi dobio vise u kratkom roku napravi sto ti je kolega reko sa jet ski(naravno ima mali milijun stvari koje mozes tako ne samo to), ili otvori nesto sto jos u hrvatskoj nema, mozes trazit zastupnistvo za neki proizvod kojeg kod nas nema jos a ljudi ga zele, bilo bi dobro da sjednes za stol s jos par ljudi, svatko nek uzme papir i nek pisu redom ideje sto bi napravili s 10 k eura, sto bi otvorili itd, mislim da se to zove oluja mozgova, dobrih ideja ti dode tako
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

Pa gledaj nije sve tako crno, ali moraš znati da li imaš tu kakve perspektive, znaći ispitati tržište odnosno populaciju ljudi na koju računaš, da li će ti dolaziti mladi u igraonicu, internet caffe, što im možeš ponuditi da ih privučeš nešto što drugi nemaju u oklici ili Drnišu ili imaš veliki krug prijatelja i ljudi koje poznaš da te malo reklamiraju i podrže  u tom, da li se možeš reklamirati itd... sve to trebaš znati, savijete kako što prije nekakvu papirologiju riješiti, otvoriti obrt ili udrugu kako je netko predložio pa dobiti i podršku same uprave Drniša jer mislim da je to grad ili općina ne znam baš.

 

Trebaš biti na čisto ako se odlućiš i tražiti podršku i savjete i od drugih u Drnišu ako ti žele pomoći.

Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

Sve ti to lipo stavi na papir, pa vidi, prednost je što imaš svoj prostor, ali ti je veliko ulaganje u startu, a mali povrat,

10 računala da radi 12 sati dnevno po 10 kn to ti je 1200kn utrška dnevno, što je nerealno,

prije će biti pola računala zauzeto i maks 6 uri, to ti je 5*6*10kn= 300kn,

imaš investiciju u startu 11*5000 računala i par igara, 55000kn, a di je inventar, davanja državi, grijanje, hlađenje, struja, a plaća,

jednostavno se ne isplati, tako je namještena igra,   bolje se daj u politiku,{#}

 

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

Sve je to u doba krize rizično. Ljudi misle da će se obogatiti na otavarnju necega. Npr. masa ljudi hoce otvorit kafic, night club, disko a nisu ni svjesni da za takv posao treba dobra veza u policiji ,mafiji itd. Koliko sam puta cuo price da ljudi hoce otvorit disko club što je gotovo nemoguće bez jedne od navedenih stvari, a da ne govorim još o plaćanju sa strane da bi to sve opstalo. Masa obrta i ugostiteljskih objekata se zatvorila, u tome poslu više nema para sve je to prezasićeno. Pa neće nitko dat za ono malo sranje od bavarie 0.33 15 i više kuna. Evo ja iz iskustva znam kako je u Bih. Vikendom je piva 0.5L 1 - 1.50 KM a kava 0.5 KM.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

Ukratko nema kruha u tome, mali dućani i servisi jedva krpaju kraj s krajem, za ovako neš trebaš nekog ko bu ti upumpal brdo love, danas gotovo svaki klinac ima "pilu" doma tak da igraona ne vodi nikam osim u dugove, za lige, lanove i tome slično opet trebaš sponzore jer nije to sam tak organizirat ( kod nas sponzori daju na kapaljku ), premalo je tržište..., tak da je puno jednostavnije igrat nekaj online..... :)

BF3 nick : BlackBogdo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Project "IGRAONICA 3 u 1"
BOGDO kaže...

Ukratko nema kruha u tome, mali dućani i servisi jedva krpaju kraj s krajem, za ovako neš trebaš nekog ko bu ti upumpal brdo love, danas gotovo svaki klinac ima "pilu" doma tak da igraona ne vodi nikam osim u dugove, za lige, lanove i tome slično opet trebaš sponzore jer nije to sam tak organizirat ( kod nas sponzori daju na kapaljku ), premalo je tržište..., tak da je puno jednostavnije igrat nekaj online..... :)

Evo bas me sad to podsjetilo na videoteke. 80 i 90 ih je bila masa u Zg-u sve negdje do 2006 kad je došao adsl i max tv. Sve su propale.

15 godina
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

evo ja sada vas slusam....samo da znate nisam mislio nesto tvoriti da zaradim u kratkom roku brdo love....realist sam i znam da je veliki rizik otvoriti nesto u ovo vrime ali opet kazem da tako svi misli n ikada nebi bilo ducan krafica itd....nezlim ulakati u buducnost....znaci netrazim preko noci miljun kuna nego razmisljam i trazim  savjete za nesto sta bi mi dugo trajalo....razmislja sam i o internet kaficu ali malo mi je to nekako....ocu nesto di se mogu siriti!

FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"
Ja imam igraonu u Zagrebu vec 15 godina i stvar je vrlo jednostavna, ako imas svoj prostor i samo ti radis možeš opstat u suprotnom propadas vrlo brzo,ako uz to imas i servis i prodaju bit ce jos bolje ali znaj da neces imat nikad slobodnog vremena, radis svaku sub i nedjelju, to je u biti ropstvo.Otvoris obrt(400kn), treba ti oko 10 računala oko 3500kn sa windowsima(ja ih imam 20), kupis 10 licenci za igre (na svakoj licenci imas 260 igri) 6 eura po racunalu dakle 60 eura mjesecno, uz to stavis besplatne tipa igre league of legends koja se kod mene ionako jedino igra i to je u biti to.treba ti nekih 5000 eura za početak. Sad se dakle postavlja pitanje zasto bi netko isao u igraonu i odgovor je isto jako jednostavan ,a reci cu to ovako, zasto bi netko isao u kafic, a ima kavu doma, zasto bi netko isao u kino ako ima doma film, zasto bi netko isao u disko ,a ima muziku doma.Djeci je igraona poput kafica odraslima, tu igraju zajedno, tu se druže, raspravljaju, neka djeca stvarno nemaju doma računalo, neka djeca nemaju novaca za original igre pa ne mogu igrat online, ima djece kojima roditelji nedaju da igraju doma itd.. ima puno razloga.Evo sad dok ovo pisem na poslu sam i sve je puno, nema slobodnog računala.Ako trebaš nekih dodatnih savjeta javi se na inbox.
Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

Šteta šta nema više Unreal-a , ha ? :-)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Project "IGRAONICA 3 u 1"
MOgY kaže...

evo ja sada vas slusam....samo da znate nisam mislio nesto tvoriti da zaradim u kratkom roku brdo love....realist sam i znam da je veliki rizik otvoriti nesto u ovo vrime ali opet kazem da tako svi misli n ikada nebi bilo ducan krafica itd....nezlim ulakati u buducnost....znaci netrazim preko noci miljun kuna nego razmisljam i trazim  savjete za nesto sta bi mi dugo trajalo....razmislja sam i o internet kaficu ali malo mi je to nekako....ocu nesto di se mogu siriti!

 

njuskac kaže...
Ja imam igraonu u Zagrebu vec 15 godina i stvar je vrlo jednostavna, ako imas svoj prostor i samo ti radis možeš opstat u suprotnom propadas vrlo brzo,ako uz to imas i servis i prodaju bit ce jos bolje ali znaj da neces imat nikad slobodnog vremena, radis svaku sub i nedjelju, to je u biti ropstvo.Otvoris obrt(400kn), treba ti oko 10 računala oko 3500kn sa windowsima(ja ih imam 20), kupis 10 licenci za igre (na svakoj licenci imas 260 igri) 6 eura po racunalu dakle 60 eura mjesecno, uz to stavis besplatne tipa igre league of legends koja se kod mene ionako jedino igra i to je u biti to.treba ti nekih 5000 eura za početak. Sad se dakle postavlja pitanje zasto bi netko isao u igraonu i odgovor je isto jako jednostavan ,a reci cu to ovako, zasto bi netko isao u kafic, a ima kavu doma, zasto bi netko isao u kino ako ima doma film, zasto bi netko isao u disko ,a ima muziku doma.Djeci je igraona poput kafica odraslima, tu igraju zajedno, tu se druže, raspravljaju, neka djeca stvarno nemaju doma računalo, neka djeca nemaju novaca za original igre pa ne mogu igrat online, ima djece kojima roditelji nedaju da igraju doma itd.. ima puno razloga.Evo sad dok ovo pisem na poslu sam i sve je puno, nema slobodnog računala.Ako trebaš nekih dodatnih savjeta javi se na inbox.

 Nitko ni ne misli da si odmah htio zaraditi i biti u plusu u poćetku, napisao sam ti što bi trebao, pa ako ima djece ili mlađe populacije njih u samoj okolici recimo 30 kom. i neka svaki dan dođe svih 30 i po satu naplaćuješ recimo 10 kn , svaka osoba neka bude 3 sata, po osobi si zaradio 30kn puta 30 osoba po danu to ti je 900kn, ali za desetoro koji će ti visiti cijeli dan u igraonici i svi će htijeti igrati na jednom ili dva kompa jer su zajedno i prijatelji su znaš klince kakvi su. Malo serem ali nisam niti daleko.

Ako si blizu kakve škole to bi moglo biti plus. Mislim da možeš sam sebe zaposliti pa onda kao obrtnik ne plaćaš davanja državi doprinosi i to raspitaj se ili je to samo za firme ali u svakom slućaju raspitaj se.

Bitno ti je isplativost tvog projekta da si donekle vratiš uloženo. Ne kažem da ne treba pokušati ali sagledaj sve aspekte i onda odluči.

 

@njuskac malo si krivo računao pa po tvom 5000 eura mu treba sam za 10 pc, a igrice, a namještaj, a fiskalna blagajna, a otvaranje obrta, a obrtnička komora, a prijava na zdravstvo itd..., drugo ti si u Zagrebu, a on je u Drnišu tako da i to igra ulogu ako uz to otvori servis za pc i prodaju komponenti i tu mu treba love da donekle opremi servis i prodaju, ma ima tu dosta toga za odraditi.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2013 19:50 (Fero).
11 godina
offline
Project "IGRAONICA 3 u 1"

Ovo govorim iskljucivo iz iskustva, nikad u 15 godina nije uslo 30 ljudi niti ce ti sve musterije dolazit svaki dan, ima perioda da u 10 dana ude 5 ljudi, ima perioda da je sve puno ali u valovima, dodu dvojca pa odu pa dode njih 4 pa odu itd.. 30 racunala je bacanje novaca, cak i 20, ako imas love stavi max 15 računala ali ne odma, prvo 4 da ne bi popusio novac da vidis kakav ce biti odaziv, u 15 godina nisam imao 900kn prometa osim ako sam radio i po noci.Neki prosjek ti je oko 250-300kn dnevno.Davanja drzavi bio obrtnik ili ne moras dat, a to je oko 1800kn, imas porez na dohodak 12%, knjigovoda oko 400kn, porez na obrt 300kn godisnje, tromjesecno porez 300kn, struja,internet itd.. igre su 6 eura za 260 igri, dakle 60 eura za sve, steam licence za cyber caffe.

5000 eura su kompovi otprilike moze se slozit i za manje sta njemu treba, totalna je zabluda da moras imat vrhunska racunala u igraoni jer na integriranoj grafickoj mozes bez problema igrat league of legends i jos jako puno igri barem se kod mene igra bez problema, stolove sam si sam napravio za 1000kn, fiskalna blagajna je oko 1000kn koju jos ne trebas za igraonu tek od 1.7 osim ak bus prodavao, dakle ajmo rec oko 5500 eura za sve, ako ces radis servise stavi jos 500 eura za opremu, miševe slusalice i tastature stavi najeftinije sta mozes nac jer ne da ce ti sve unistit nego ce pojest, da dobro ste procitali , pojeli su sve mikrofone koje sma imao na slusalicama tako da profi gejmerske slusalice i miseve bi bilo ko da si bacio lovu u smece.I jos nakraju samo da napomenem da taj posao zahtjeva čelične zivce, računaj da ces od jutra do mraka bit u konstantnoj galami gdje ti klinci udaraju i unistavaju tvoju imovinu, unistavaju stolice sve do cega dodu, a i dosta se krade dakle moras konstantno bit na oprezu sta zahtjeva jako puno energije, ne mozes otic na pauzu ne mozes nista, kao sto rekoh ti si rob te igraone a cim nekog zaposlis zatvaras.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2013 0:16 (njuskac).
Moj PC  
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice