Nova tvrtka za web development

poruka: 5
|
čitano: 3.050
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Nova tvrtka za web development

Pozdrav! Isplati li se otvoriti svoju tvrtku za web development ili se bolje negdje zaposliti? Kako doći do prvih klijenata? Kako preživjeti prvih par mjeseci dok ne krene posao?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova tvrtka za web development

Mislim da je jako velik izazov otvoriti tvrtku za razvoj ako nemaš jako dobar plan i možda neke već unaprijeg dogovorene projekte i klijente. Danas takve tvrtke se otvaraju na sve strane, a ako ne radiš na globalnoj razini, tržište je dosta ograničeno.

 

Naravno sve ovisi i o iskustvu, te resursima s kojima raspolažeš. 

 

Znam da većina poduzetnika uvijek savjetuje da je najbolje za početak raditi negdje, da se upoznaš s problemima i izazovima koje poslovanje nosi s sobom, a onda s tim iskustvom krenuti u slobodne vode.

16 godina
offline
Nova tvrtka za web development

Ja osobno imam brdo ideja za web, ali problem je što ih ja sam ne znam izprogramirati pa time niti realizirati. 

Moje ideje su takve da ja financiram sve što mogu, a programer, dizajener ili što već treba daje svoj dio.

 

Generalno, gdje mogu naći dobre programere koje eventualno mogu platiti ili koji bi željeli zajednički uči u ideju/priču.

 

Da li postoje neki forumi, mjesta za tako nešto ? I naravno, ne govorim o Indijcima ili nekim likovima koji su bogu iza nogu da im platim 150€ da mi naprave posao, nego netko tko će zajedno samnom dijeliti moje ideje, krv, znoj i na kraju i užitak i prosperitet u uspjehu.

 

 

 

Keep it simple!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nova tvrtka za web development
Sa_Stilom kaže...

Da li postoje neki forumi, mjesta za tako nešto ? I naravno, ne govorim o Indijcima ili nekim likovima koji su bogu iza nogu da im platim 150€ da mi naprave posao, nego netko tko će zajedno samnom dijeliti moje ideje, krv, znoj i na kraju i užitak i prosperitet u uspjehu.

Ima. Toptal.com. Ja osobno radim povremeno tamo. Ozbiljne satnice, i ozbiljni klijenti, i sve bez azijske i ine konkurencija koja radi za desetak dolara po satu.

16 godina
offline
Re: Nova tvrtka za web development
etcshadow kaže...
Sa_Stilom kaže...

Da li postoje neki forumi, mjesta za tako nešto ? I naravno, ne govorim o Indijcima ili nekim likovima koji su bogu iza nogu da im platim 150€ da mi naprave posao, nego netko tko će zajedno samnom dijeliti moje ideje, krv, znoj i na kraju i užitak i prosperitet u uspjehu.

Ima. Toptal.com. Ja osobno radim povremeno tamo. Ozbiljne satnice, i ozbiljni klijenti, i sve bez azijske i ine konkurencija koja radi za desetak dolara po satu.

 

"We do not yet offer top talent in Croatia."

 

Šta sad :D

Keep it simple!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice