MMA (Mixed Martial Arts) izdvojena tema

poruka: 10.528
|
čitano: 1.366.514
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Zadnja borba ti je počela u 6:30

14 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Francis si je ovom obranom titule dosta naštetio po pitanju pregovora za novi ugovor. Da ga je uspio poravnati sa podom, mogao je pregovarati rekordne cifre.

Ovako je ispalo MEH

12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Losa glavna borba..Nganu ipak zasluzeno..Gane ipak nije imao dovoljno hrabrosti..Moreno po mojoj procjeni je trebao dobit a vidim i da dosta ekipe po www dijeli slicno razmisljanje!
AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
volegradele kaže...
Losa glavna borba..Nganu ipak zasluzeno..Gane ipak nije imao dovoljno hrabrosti..Moreno po mojoj procjeni je trebao dobit a vidim i da dosta ekipe po www dijeli slicno razmisljanje!

 Gane je napravio jednu grešku u 5. rundi...

Išao je iz super pozicije ganjat polugu na zglobu noge, moga je cijelu rundu biti na Francisu i gg.

 

Nije mi jasno koji je sudac dao 4 runde Francisu... nije ga u stojci bilo uopce.. Ne kužim al dobro.. Takicka igra... Mislim da je Gane bolji borac i to će dokazati... 

 

Pogledao intervju poslije bitke. Na kraju ga pitaju da je Jon Jones u hw deviziji tko bi bio bolji po pitanju skilla overall Jon Jones ili Ciryl Gane.. Francis na to ovome, zašto niste spomenuli Miocica?....Dakle ogroman respekt daje Stipi a ocito se nasao i u slicnoj poziciji kao i Stipe da ga UFC uopce ne respektira...

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 13:20 (toxic).
13 godina
neaktivan
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Po meni jedan od lošijih evenata.

 

Nurmagomedov odličan submission.

 

Pereira - Fialho dobra borba, ali i dalje je tu sa strane Pereire "puno" prometa malo koristi.

 

Moreno - Figueiredo, ne vidim kako je F. ovo dobio, ovo je u najgorem slučaju trebalo biti neriješeno, ali po meni pobjeda Morena. Još kad uzmemo da je Moreno prvak, a uvijek je bilo da izazivač mora pokazati više kako bi uzeo pojas. Bez veze. Inače sama borba je bila ok, ništa posebno kako komentatori na TV-u svršavaju i već je nazivaju instant klasikom i neki twitaju da je ovo bila najbolja borba u kategoriji ikada... je možeš misliti, ako je ovo bilo najbolje mogu slobodno prestati pratiti MMA. 

 

Ngannou - Gane, relativno dosadna i monotona borba za dva teškaša ovakvog kalibra. Moram priznati da mi je Francis izgledao poprilično nepripremljen. Drago mi je da je dobio radi Whitea, sad neka se koprca, Francis neće odustati od Boxa, Dana neće popustiti, mogli bi imati odlazak prvaka teške kategorije. Jonesa nećemo tako skoro vidjeti, ako se uopće više vrati. Stipu marginaliziraju od samog početka... Ostali u teškoj izuzev Ganea koji je upravo poražen su već potrošena roba i teška kategorija je u lošem stanju. Pobjeda Ganea bi im otvorila nove kombinacije.

 

12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Score card !
AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Figgy je dobio prvu i treću rundu bez ikakve dvojbe. Nije baš tako velika kontroverza.

Problem je što se sad već priča o četvrtoj borbi između njih dva. Pa ne može sad ostatak divizije 2 godine čekati koliko god njihove borbe bile odlične.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Imam dojam da se umjetno zeli stvorit neki rivalitet i da su zbog toga otisli na Figuredovu stranu..samo ppv ih zanima!
AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Divizija je već niz godina na rubu gašenja jer nikog živog ne zanima. Logično onda da se na sve načine pokuša uvjeriti ljude da se isplati kupiti ppv samo radi flyweightsa.

Figgy je to malo podigao jer je donio one punch KO power u diviziju, ali to očito nije dovoljno.

Ako se i tvrdi da se sad išlo njemu na ruku, može se isto tako reći da se Morenu posrećilo što je dobio draw u prvoj borbi. Pa su sad na istom.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Hexfire kaže...
Figgy je dobio prvu i treću rundu bez ikakve dvojbe. Nije baš tako velika kontroverza.

Problem je što se sad već priča o četvrtoj borbi između njih dva. Pa ne može sad ostatak divizije 2 godine čekati koliko god njihove borbe bile odlične.

 Tesko je bodavat te pijetliće kad samo masu rukama nema to snage.sve se svodi na to koliko tko zamahne tako mu suci i broje udarce.zatoci nevolim gledat nista ispod lake kategorije, jednostavno su premali i prebrzi.samo se pikaju

5 godina
neaktivan
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Muha kategorija je umrla 2018. Johnson vs Cejudo borbom, to je bio kraj, do tada je bila itekako zanimljiva i atraktivna za gledati, bar meni

 

Gledam ga i dalje u OneFC-u

 

btw: 26.3. Johnson vs. Rodtang, to ne smijete propustiti 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 21:46 (Mitohondri).
7 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)
Gaming Rig - http://crosimracing.hcl.hr/forum/index.php?topic=97.msg85810#msg85810
14 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
the_prodigy kaže...

 Nisam dugo ništa pisao, ali ovo je baš grozna vijest, baš sam došao vidjet jel itko išta prokomentirao. :(

Inače hype mi je opet za ovaj main event. 

 

UFC 272

Welterweight - Main event

Colby Covington vs Jorge Masvidal
16 - 3 - 0         35 - 15 - 0

 

12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Lagan posao za Colbya..Masvidal spreman za penziju..
AUDIOFIL
14 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)
hahah jel moguće da je ovo izjavio
Sterling:
One year ago on this day, I forced the Cheatr Rat to take the easy way out, after I dominated him for 4 Rounds, and made him surrender his paper belt. Now in 5 weeks I will grant him the rematch that he doesn’t deserve and make the score 2-0.
13 godina
neaktivan
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

UFC 272

 

Pogledao sam sve borbe sa uvodnog i glavnog programa.

Po meni glavna borba nikako nije zaslužila nagradu borbe večeri, niti približno.

 

Moroz - Agapova

Uvjerljiva dominacija Moroz i zaslužena pobjeda. Ukrajinki sigurno nije bilo lako s obzirom na trenutna događanja u Ukrajini i bilo je tu puno emocija.

 

Negumereanu - Nzechukwu

Nigerijac je sam sebe koštao pobjede. Po meni je bio bolji i uvjerljiviji, ali konstantno kretanje prstima prema licu i očima protivnika ga je na kraju koštalo boda, a očito je i ostavilo negativan dojam na suce. Na kraju je Rumunj izgledao kao da je dobio dobre batine, dok Nigerijac nije imao nikakve posljedice, ali je opet izgubio borbu.

 

Rodriguez - Xiaonan

Ovdje se ne slažem sa odlukom i sucima, po meni je Kineskinja bila bolja i trebala je uzeti pobjedu. Koliko je Marina čvrsta i dobra znam od prije, ali me ovdje Kineskinja oduševila, izvrsno kretanje, tehnika, brzina.

 

Turner - Mullarkey

Dobra borba. Mullarkey je pokazao koliko je čvrst, ali to nije bilo dovoljno. Jalin je ovo odradio rutinski, mislim da on može i puno više od pokazanog.

 

Spivak - Hardy

Potpuna hrvačka dominacija Spivaka. Razbacao je Hardya kao da ovaj ima 50kg, a ne 127kg. Mislim da bi ovo mogao biti oproštaj Hardya od UFCa, nisam provjerio što mu stoji u ugovoru, ali sad je na 7-5 i jednostavno nije on dovoljno dobar za sam vrh.

 

Holland - Oliveira

Još jedna dobra borba. Dva uvijek zanimljiva i atraktivna borca. Bio je Holland i uzdrman, ali je na kraju zasluženo slavio u svom welterweight debiju.

 

Barboza - Mitchell

Borba slična glavnoj, potpuna dominacija Mitchella. Barboza jednostavno nema odgovor na grapling i hrvanje protivnika koji ga je potpuno izdominirao.

 

dos Anjos - Moicano

Borba večeri, a možda i godine, no još je rano. Rafael dos Anjos fenomenalan, užitak ga je bio gledati, posebno prve tri runde. Izvrsno kretanje, eskivacije, tehnika. Volio bi ga sad vidjeti protiv McGregora. Moicano nije bezvezni protivnik i to je i ovdje pokazao, srčanost i borbenost unatoč ogromnoj šteti koju mu je dos Anjos nanio, a imao je i svoje serije i solidne udarce. Izvrsna borba, daleko bolja od glavne. Ovu borbu je zabilježilo i loše komentiranje, komentatora koji se ponekad ponašaju kao da komentiraju balet. Borba je bila na rubu prekida radi stanja u kojem je bilo oko Moicana, ali je doktor procijenio da se može nastaviti i to se pokazalo kao dobra odluka jer je Moicano i u petoj rundi dao sve od sebe i napadao.

 

Covington - Masvidal

Mislim da je ovo završilo i odvijalo se kako smo svi i očekivali. Ono što sam vidio je da Colby ipak ima ozbiljne rupe u svojoj stand up borbi, dok za Masvidala već od ranije znam da nije u stanju odraditi više od tri kvalitetne runde. Rekao bi da je Masvidal sam ovo izgubio. Jasno je gdje je najslabiji, ali konstantno dopuštanje da ga Colby natjera uz rub kaveza i čekanje bez ikakvog kretanja i pokušavanja pronalaženja bolje pozicije. Svaka runda jednako počinje, Masvidal lagano kao da je na treningu kreće prema centru dok se Colby zaleti i već ga ima stisnutog blizu ruba kaveza. Masvidal cijelo vrijeme non šalantan, čak i kada je uzdrmao Colbya umjesto da je navalio i dao sve od sebe on nastavlja trening. Jako čudno ponašanje. Colby očekivano agresivan, ali unatoč tome je primio i solidan broj udaraca i da nije imao dominaciju u hrvanju koju mu je Masvidal više poklanjao nego što se ovaj mučio da dođe do nje ne znam kako bi to završilo. Uza sve rečeno i mržnju između njih dvoje očekivao sam više borbenosti, ovako me Masvidal malo podsjetio na Woodleya koji je u zadnjim borbama puno pričao, a u kavezu malo radio.

11 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Masvidal se nije pokrenuo jer mu Colby to nije dopustio. Nakon što je uspio ono jednom pogoditi Colbya, nije krenuo u završetak jer je bio mrtav umoran. Nije se tu radilo o čudnom ponašanju, već o umoru, Masvidal je jedva pričao u onom intervjuu poslije borbe. Stalno hrvanje i stalni pritisak Covingtona, koji toliko tim pritiskom izdominira protivnika. Ima najbolju kondiciju u ufcu, i sve protivnike ugasi, osim Usmana. 

 

12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Ubio ga je konstantnim pritiskom i najvise graplingom..Masvidal jednostavno nema vise kapacitet za vise od 2 kvalitetne rumde..ai kad mu pogledas score..mislim da je 35-16..puno je to poraza…ali je zato zaradio duplo od Covingtona 1.3mil$ vs 680K$
AUDIOFIL
5 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
volegradele kaže...
Ubio ga je konstantnim pritiskom i najvise graplingom..Masvidal jednostavno nema vise kapacitet za vise od 2 kvalitetne rumde..ai kad mu pogledas score..mislim da je 35-16..puno je to poraza…ali je zato zaradio duplo od Covingtona 1.3mil$ vs 680K$

 kak bi Colby reko, "pola od toga mora dat bivsoj zeni" 

www.youtube.com/TerabitTV
13 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
mmafan kaže...

Masvidal se nije pokrenuo jer mu Colby to nije dopustio. Nakon što je uspio ono jednom pogoditi Colbya, nije krenuo u završetak jer je bio mrtav umoran. Nije se tu radilo o čudnom ponašanju, već o umoru, Masvidal je jedva pričao u onom intervjuu poslije borbe. Stalno hrvanje i stalni pritisak Covingtona, koji toliko tim pritiskom izdominira protivnika. Ima najbolju kondiciju u ufcu, i sve protivnike ugasi, osim Usmana. 

 

 Ne bi se u potpunosti složio. Masvidal se konstantno dovodio u situacije gdje je iza leđa imao ogradu, Colby je bio daleko manje agresivan nego što je to bio u prethodnim borbama, ovdje se radi o tome da se Masvidal uopće nije pripremio za ovu borbu, odnosno priprema mu je bila kao i za svaku prethodnu koju je odradio bez prilagodbe za ovakav tip borca. Imamo hrpu situacija gdje Masvidal stoji uz rub i samo čeka da ga Colby sruši bez da išta poduzima i kreće se u stranu, nije to bila posljedica Colbyevog presinga jer bi tako stajali po 20-30 i više sekundi što je sasvim dovoljno za bočno kretanje, ali kod njega postoji samo kretanje napred-nazad i to je to. Kad ga se pritisne povlači se nazad i traži "lucky punch".

 

Napisao sam da je Masvidal po pitanju kondicije loše pripremljen, to se vidjelo i u njegovim prethodnim borbama, on odradi dvije runde i onda nestane, ali svejedno u borbi gdje je toliko mržnje i kad ti je protivnik uzdrman onda se bacaš na njega sa svom preostalom snagom. Što ti drugo preostaje? Opet čekati da te sruši i drži na podu 3-4 minute?

 

Colby u UFCu ima 15 odrađenih borbi od toga 3 TKO i 2 submission pobjede, 3 poraza i sve ostalo su sudačke odluke.

Da se razumijemo smatram da je Colby daleko bolji borac od Masvidala i mjesto mu je u Top 3 u kategoriji, ali to ne mijenja činjenicu da je Masvidal došao pokupiti lovu uz minimalan trud i taktičku pripremu. Još kad se uzme u obzir da su skupa trenirali i sparirali...

13 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Ludi UFC event u Londonu. Što se Fight Nightova tiče jedan od boljih zadnjih godina. Must watch od prelimsa pa nadalje. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
neaktivan
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Muay Thai vs MMA

 

 

 

Čeka nas sad dobar UFC event. Ne mogu vjerovati koliko su kladionice podcijenile Burnsa, gledam sad ponudu, na pobjedu Chimaeva 1.2, a Burnsa 5.0. Nisam baš od klađenja, ali baš mi dođe želja staviti koji dolar na Brazilca.

12 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Ufff bravo za link..sta ti je razlika mui taia i mma..brutala..rijesija ga mighti mouse bez problema kad je dosla mma runda..👍👍

Ja bi isto volija da ovog “ I kill everybody” Burns prizemlji malo
AUDIOFIL
13 godina
neaktivan
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Ekipa jel se čeka UFC? 

 

Ja sam bubnuo 500$ na Burnsa pa kud puklo, mislim da je debelo podcijenjen, realno bi bilo oko 2.5 na njega ili manje. Uostalom biti će mi još zanimljivije gledati. 

Mada mi nekako zvoni da će Chimaeva zaustaviti Colby, pa ću još morati navijati za rednecka. 

 

Šteta što su neke borbe otpale, posebno Rozenstruik i Gastelum, ali očekujem svejedno dobar event.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2022 1:16 (mzopg).
14 godina
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Sad se napokon vidi kakve su šanse Chimaeva protiv Usmana i Covingtona, poprilično tanke.

Yan 1, 4, 5 runda, po meni pokraden

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2022 12:52 (loky4i4).
11 godina
protjeran
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
loky4i4 kaže...

Sad se napokon vidi kakve su šanse Chimaeva protiv Usmana i Covingtona, poprilično tanke.

Yan 1, 4, 5 runda, po meni pokraden

 A druga i treča runda su ladno 10:8 za funkmastera.

13 godina
neaktivan
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
loky4i4 kaže...

Sad se napokon vidi kakve su šanse Chimaeva protiv Usmana i Covingtona, poprilično tanke.

Yan 1, 4, 5 runda, po meni pokraden

 

 Za dlaku sam spremio lijepu svotu, znao sam da će biti gusta borba, da je Burns bolje odradio petu rundu, ali eto Chimaev je stisnuo i bio nešto svježiji tu zadnju rundu. 

 

Za Yana se slažem, prvi put je sam sebe *ajebao, drugi put su ga suci. Ne vidim kako je to izgubio, dvije čiste runde njegove i tri je uzeo Rus.

 

ursusc355 kaže...
loky4i4 kaže...

Sad se napokon vidi kakve su šanse Chimaeva protiv Usmana i Covingtona, poprilično tanke.

Yan 1, 4, 5 runda, po meni pokraden

 A druga i treča runda su ladno 10:8 za funkmastera.

 Mislio sam i ja da su možda jednu od te dvije bodovali 10:8, ona u kojoj je imao skoro 4min. dominacije bi mogla proći pod 10:8, ova druga po meni ne, ali i tada bi bilo neriješeno. Međutim gledam sad sudačke kartice i nitko nije dao 10:8 za niti jednu rundu, već su dva suca prvu rundu bodovali za Sterlinga. Nikako se ne slažem s tim.

13 godina
neaktivan
offline
MMA (Mixed Martial Arts)

Gall - Malott

Lijepi nokaut Malotta. Gall je kao i obično bio pun sebe i opet završio s porazom... bitno da je izjavio da bi razbio Bruce Lee-a. 

 

Garry - Weeks

Dobra borba. Garry bi mogao daleko dogurati, odlično kretanje, dobar raspon za svoju kategoriju. Atraktivna i zabavna borba.

 

Dern - Torres

Ovo je isto bila jako gusta borba i po meni je mogla otići na bilo koju stranu. U stand up borbi Torres bolja u graplingu i bjj-u Dern izvrsna, gušt ju je gledati i kako lako dođe do pozicije.

 

Burns - Chimaev

Po meni borba večeri, barem od onog što sam pogledao, ali to sam i očekivao. Odlična borba, dva čvrsta lika i pobijedio je onaj koji je imao nešto više energije u završnici. Moram priznati da se Chimaev pokazao jako čvrstim, primio je par bomba i to dobro apsorbirao, za razliku od Burnsa koji ipak pada na jače precizne udarce. Na kraju zaslužena pobjeda Chimaeva i radujem se borbi Chimaev - Colby. 

 

Sterling - Yan

Odlična taktika Sterlinga, uzeo je dvije runde samo na račun nje, šteta što je kasnije previše kratio put do rušenja i zato mu više nisu prolazila. Kada strpljivo gradi poziciju, baci koji udarac ili kombinaciju pa krene u rušenje onda je to puno izglednije od jedne finte i forsiranja rušenja koje je tada puno lakše za obraniti. Imao je priliku i završiti Rusa, ali očito je razlika u samoj snazi na strani Rusa koji se dobro branio. Po meni je ovo bila pobjeda Yana, ali suci očito nisu tako mislili.

 

Volkanovski - Zombie

Ovdje se nema što previše pisati, Volkanovski je održao tečaj MMA koreancu koji jednostavno nije imao apsolutno nikakve šanse. Odlična predstava Australca. Prema očekivanjima od tri udarne borbe ova glavna je bila najmanje atraktivna.

 

EDIT: zaboravio spomenuti i Oleinik - Vanderaa koji su bili na ranom uvodnom programu. Ruska legenda je opet uspjela i upisala 60. pobjedu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2022 17:30 (mzopg).
13 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Ako gledam cijelu borbu, Sterling je nešto više pokazao, a pošto je aktualni prvak nemam ništa protiv takve odluke. Njegov kardio mi i dalje izgleda preloš za dulji ostanak na vrhu. Možda već protiv Dillashawa preda pojas.

Burnes - Chimaev je opravdala hype kao rijetko koja dosad. Chimaev je pokazao da je spreman za sam vrh.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: MMA (Mixed Martial Arts)
Hexfire kaže...
Ako gledam cijelu borbu, Sterling je nešto više pokazao, a pošto je aktualni prvak nemam ništa protiv takve odluke. 

 kao prvo ne bi trebao biti aktualni prvak

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice