Custom stol za računalo

poruka: 8
|
čitano: 3.672
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Custom stol za računalo

Pozdrav,

 

Uskoro se selim iz stana u kuću i konačno ću imati više prostora za svoj IT kutak.

Ideja je napraviti nešto slično kao na slici ispod (ukradeno sa pinteresta Ofc.):

  

Rad sa drvetom u amaterskom rangu mi nije stran te mi se ovaj podhvat ne čini kompliciranim da ga sam izvedem, od rezanja utora za nosače plohe do montiranja na zid.

Ono što me interesira su preporuke za:

 

1. lak koji koristiti a da miš ne "poludi" a opet bude dovoljno glatko da ne treba podloga za miš

2. dimenzije, čini mi se kao da je na slici otp. 60x150cm i izgleda sasvim dovoljno

3. zidni/stolni nosač za monitor AOC Q3279VWFD8 (nema VESA :/ )

4. Visina na kojoj da bude stol u odnosu za laktove pri sjedećem položaju (i ako vam je lakše za računati, visine sam 178cm)

 

Hvala

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Custom stol za računalo

Možda da s desne strane malo izbaciš površinu da možeš nasloniti lakat, puno znači.

16 godina
offline
Custom stol za računalo

Bez obzira na drvo i podlogu, preporučio bih neku podlogu za miš, možda čak XXL formata da ti ne grebe po drvu ni miš ni tipkovnicu.

 

Imaš 900x400m formate i mislim da bi se uklopilo.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Custom stol za računalo

kad dođem sa posla poslikat ću ti moje i napisati dimenzije.

možda je bolje za dubinu više od 60, da ti monitor nije preblizu, lako ga pomaknes po sredini poslije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Custom stol za računalo
Punti kaže...

Možda da s desne strane malo izbaciš površinu da možeš nasloniti lakat, puno znači.

 Može neka slika kako da to uklopim uz stolac koji mi je sličnih naslona za ruke kao i ovaj sa slike?

13 godina
offline
Re: Custom stol za računalo
Moj stol je 80 i to mi je taman, ali imam monitor na stolu. Tak da u teoriji je 60 ok, ali ako ti prostor dopušta išao bih na barem 150 x 70. U ovom slučaju od viška glava ne boli.

Što se visine tiče, nema tu neke univerzalne formule, svatko od nas je drugačiji. Sam ćeš vidjeti kako ti najbolje odgovara. Najbolje je imati stolac na kojem si možeš odabrati i visinu sjedišta i visinu naslona za ruke.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Custom stol za računalo
Udes kaže...

Pozdrav,

 

Uskoro se selim iz stana u kuću i konačno ću imati više prostora za svoj IT kutak.

Ideja je napraviti nešto slično kao na slici ispod (ukradeno sa pinteresta Ofc.):

  

Rad sa drvetom u amaterskom rangu mi nije stran te mi se ovaj podhvat ne čini kompliciranim da ga sam izvedem, od rezanja utora za nosače plohe do montiranja na zid.

Ono što me interesira su preporuke za:

 

1. lak koji koristiti a da miš ne "poludi" a opet bude dovoljno glatko da ne treba podloga za miš

2. dimenzije, čini mi se kao da je na slici otp. 60x150cm i izgleda sasvim dovoljno

3. zidni/stolni nosač za monitor AOC Q3279VWFD8 (nema VESA :/ )

4. Visina na kojoj da bude stol u odnosu za laktove pri sjedećem položaju (i ako vam je lakše za računati, visine sam 178cm)

 

Hvala

 1. nemam iskustva sa misen na laku ali imas i mat i saten lakove. Ne mora lak biti visoki sjaj mada mislim da to zavisi od misa jer recimo moj mx master radi i na staklu i na ogledalu a ti neces na drvetu postici toliki sjaj svakako....

2. ne moze biti presirok ali moze biti plitak. Sto dublji stol bolje.....

4. to moras izmjeriti prema stolici koju ces koristiti....Link

 

 

8 godina
offline
Custom stol za računalo

evo kako izgleda moj custom stol. drvo izrezano u elgrad-u, cca 450kn. sam pospajao.

dimenzije, gornja ploha: 120 x 60 (na nosačima odmaknuto od zida oko 8cm), ploha za tipkovnicu 80 x 50, i nosači za tipkovnicu, 12 x 50

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 20:32 (HowYesN0).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice