Pomoć oko web stranice

poruka: 5
|
čitano: 1.933
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko web stranice

Pozdrav ljudi javljam se zbog toga sto bi mi trebala pomoc. Nisam bas nesto vjest oko web-stranica a kako sam dobio posao u skoli zapalo me da moram razvijati stranicu. Kako je kolega koji je bio prije mene napravio stranicu mislio sam zamoliti njega za pomoc ali se ne javlja i nezeli mi pomoci neznam zbog kojeg razloga. Situacija je takva da sam dobio sifru od ravnateljice koja bi mi trebala raditi. Za sada sam uspio saznati pomocu dodatka Wappalyzer-a u firefoxu da je radena u joomli, appache server i mootools (neznam sto ovo znaci). Stranica je u izradi i posjetom na nju odmah se trazi korisnicko ime sifra i kad to upisem stranica se ucita ali neznam kako ju mijenjati. Zanima me sto bih trebao napraviti da mogu mijenjati stranicu i imam li uopce ovlasti za to.

Ako mi netko moze pomoci molim vas

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko web stranice

Pozdrav :P Dobro došao!

 

Ovako što se tiče ovlasti, vjerojatno je sve to napravljeno na Carnetovom serveru pa se od njih treba (ukoliko nemate ovlasti s tim računom) zatražiti podatci za mysql bazu podataka (mozda negdje u skolskoj arhivi toga ima ) i onda preko baze ručno namjestit administracijske ovlasti ukoliko neki od već postojećih računa to isto nemaju.

 

Ako ste uspjeli ući e onda treba počet čitat tutorijale ili se javite pa da vam ovaj vikend ili preko skypa ili vec kako se dogovorimo to malo pokažemo :P Joomla je za početnike jednostavan alat, ali i za napredne korisnike vrlo zadovoljavajuća aplikacija, pa vjerujem da ce za skolu bit ko' salivena.

 

PS. Moze screenshot onoga sto izbaci kad se prijavite sa korisničkim računom i zaporkom na stranicu??

 

Pozdrav Mario!

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2011 22:37 (marijdil).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko web stranice
marijdil kaže...

Pozdrav :P Dobro došao!

 

Ovako što se tiče ovlasti, vjerojatno je sve to napravljeno na Carnetovom serveru pa se od njih treba (ukoliko nemate ovlasti s tim računom) zatražiti podatci za mysql bazu podataka (mozda negdje u skolskoj arhivi toga ima ) i onda preko baze ručno namjestit administracijske ovlasti ukoliko neki od već postojećih računa to isto nemaju.

 

Ako ste uspjeli ući e onda treba počet čitat tutorijale ili se javite pa da vam ovaj vikend ili preko skypa ili vec kako se dogovorimo to malo pokažemo :P Joomla je za početnike jednostavan alat, ali i za napredne korisnike vrlo zadovoljavajuća aplikacija, pa vjerujem da ce za skolu bit ko' salivena.

 

PS. Moze screenshot onoga sto izbaci kad se prijavite sa korisničkim računom i zaporkom na stranicu??

 

Pozdrav Mario!

Nakon što se loginam stranica se otvori normalno.

 

Probao sam se loginat kao administrator. Mislim da se to radi kod joomle dodavanjem na postojeću web adresu nastavka /administrator. No medutim kadmi se tu otvori unesi user nam i password nakon unosa postojećeg kaže da je netočan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2011 19:40 (Simao).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko web stranice

To je "CMS za škole" napravljen od strane CarNET-a. 

OVDJE ćeš naći sve informacije.

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko web stranice
Shody_1994 kaže...

To je "CMS za škole" napravljen od strane CarNET-a. 

OVDJE ćeš naći sve informacije.

Nije ovo je neki joomlin cms provjerio sam u carnetu

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice