Javascript -pomoć

poruka: 21
|
čitano: 6.927
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Javascript -pomoć

evo budući da nisam bas vijest sa javascriptom molio bi za malu pomoc.. ak ima neko da mu se da ovo napraviti bio bi mu zahvalan.. po mogucnosti sto prije

 

upute:


Cilj seminara je programirati (html, css, javascript) preglednik slika za web.
Postoji 6 slika (3 landscape i 3 portrait)
koje je potrebno smjestiti unutar prozora u 2 reda.(vidi:slika 1)
Svaka slika je u svom div-u skupa sa potrebnim gumbima, a svi div-ovi u jednom velikom div kontejneru.
Slike se po defoltu smjestaju unutar prozora na nacin da su uvijek orjentirane kao "landscape" i uvijek su 1/3 prozora (window.innerWidth).
Ukoliko korisnik mijenja veličinu prozora, veličina slika se također mora prilagođavati.
Taj efekt ćete postići pozivajući funkciju pomoću: window.onresize.
Također morate pripaziti da slike NE mijenjaju svoje proporcije odn. omjer.
Svaka slika ima 3 gumba gdje jedan okreće sliku za 90 stupnjeva, jedan vraća na 0 stupnjeva,a jedan -90 stupnjeva.
Rotacija slika se može napraviti na više načina:
U Firefoxu pomoću <canvas> elementa, a u Chromu/Safariju pomoću css3: webkitTransform='rotate(90deg)'.
Vaš zadatak je napraviti seminar za Chrome/Safari i/ili Firefox.
Na vrhu prozora postoji gumb "pogled" koji mijenja smještaj slika unutar prozora na način da postavlja sliku jednu ispod druge
(veličina slike je u tom slučaju fiksna, vidi:slika 2), ili opet vraća pogled na defoltni(mrežni).

css:
background-color:#868686;
color:white;
font-family:sans-serif;
border-radius:50px;

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Javascript -pomoć

Evo tutorijal za mijenjanje pogleda, javascript(jQuery)

k1.c0
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Javascript -pomoć

oke.. a sad neko kome se to da radit? :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Javascript -pomoć
Dali plačaš?
14 godina
neaktivan
offline
Javascript -pomoć

jbg, al kriza je.. ak imas volje pomoc super, a ak ne.. onda nista

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Javascript -pomoć

Trebao bi pomoć u vezi javascripta, al da ne otvaram novu temu tu ću napisati.

Trenutno imam ovu funkciju koja otvara stranicu, al meni treba da se samo sa lijevom tipkom miša otvara, a ne i desnom koja ima svoju drugu zadaću.

 

function open_url()
{
    tab = gBrowser.addTab("LINK");
    gBrowser.selectedTab = tab;
}

onclick="open_url()"

 

Na netu nisam našao ništa što bi pomoglo, a da bi bilo kompaktabilno sa firefox-om jer je potrebno za addon.

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2010 21:11 (Zayc_17).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Javascript -pomoć

itko?

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: Javascript -pomoć
Zayc_17 kaže...

Trebao bi pomoć u vezi javascripta, al da ne otvaram novu temu tu ću napisati.

Trenutno imam ovu funkciju koja otvara stranicu, al meni treba da se samo sa lijevom tipkom miša otvara, a ne i desnom koja ima svoju drugu zadaću.

 

function open_url()
{
    tab = gBrowser.addTab("LINK");
    gBrowser.selectedTab = tab;
}

onclick="open_url()"

 

Na netu nisam našao ništa što bi pomoglo, a da bi bilo kompaktabilno sa firefox-om jer je potrebno za addon.

Funkcija ti treba uzeti argument za event, preko kojeg onda dolazis do gumba. Znaci, funkcija ti treba biti u stilu

function open_url(e) {

  ...

  if (!e) var e = window.event;

  if (e.button == 2) { alert("stisnuo si desnu tipku misa"); } ;

  ...

}

 

Imas ovdje to detaljnije obradjeno: http://www.quirksmode.org/js/events_properties.html

 

Iako, nije mi zapravo jasno u cemu je problem, posto onclick reagira samo na klik lijevom tipkom misa - u svim browserima, pa tako i u Firefoxu.

 

 

BTW rijec "kompaktabilno" (zapravo "kompaktibilno") znaci nesto sto se moze stisnuti. Rijec koja tebi treba je "kompatibilno".

15 godina
offline
RE: Javascript -pomoć
mbaksa kaže...
Zayc_17 kaže...

Trebao bi pomoć u vezi javascripta, al da ne otvaram novu temu tu ću napisati.

Trenutno imam ovu funkciju koja otvara stranicu, al meni treba da se samo sa lijevom tipkom miša otvara, a ne i desnom koja ima svoju drugu zadaću.

 

function open_url()
{
    tab = gBrowser.addTab("LINK");
    gBrowser.selectedTab = tab;
}

onclick="open_url()"

 

Na netu nisam našao ništa što bi pomoglo, a da bi bilo kompaktabilno sa firefox-om jer je potrebno za addon.

Funkcija ti treba uzeti argument za event, preko kojeg onda dolazis do gumba. Znaci, funkcija ti treba biti u stilu

function open_url(e) {

  ...

  if (!e) var e = window.event;

  if (e.button == 2) { alert("stisnuo si desnu tipku misa"); } ;

  ...

}

 

Imas ovdje to detaljnije obradjeno: http://www.quirksmode.org/js/events_properties.html

 

Iako, nije mi zapravo jasno u cemu je problem, posto onclick reagira samo na klik lijevom tipkom misa - u svim browserima, pa tako i u Firefoxu.

 

 

BTW rijec "kompaktabilno" (zapravo "kompaktibilno") znaci nesto sto se moze stisnuti. Rijec koja tebi treba je "kompatibilno".

Kod mene radi u lijevom i desnom tipkom miša. Ovaj je addon trenutno ima dvoklik na bubamaru u statusbaru i sad mi je cilj staviti da bude na jedan klik, ali je problem kad se tako stavi jer onda sa desnom tipkom miša se otvara i stranica i izbornik. Ista stvar je i sa dvoklikom kojeg namjeravam izbaciti. Ova funkcija ne daje nikakve rezultate, ne otvara link , a niti alert kada sam stavio ovaj izvorni kod.

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
16 godina
moderator
online
RE: Javascript -pomoć
Zayc_17 kaže...

Kod mene radi u lijevom i desnom tipkom miša. Ovaj je addon trenutno ima dvoklik na bubamaru u statusbaru i sad mi je cilj staviti da bude na jedan klik, ali je problem kad se tako stavi jer onda sa desnom tipkom miša se otvara i stranica i izbornik. Ista stvar je i sa dvoklikom kojeg namjeravam izbaciti. Ova funkcija ne daje nikakve rezultate, ne otvara link , a niti alert kada sam stavio ovaj izvorni kod.

Pogledaj onda izvorni kod nekog add-ona koji stavlja ikonicu u statusbar - ima ih tona. Imas recimo i domaci EHTip, kojeg klikom lijevom tipkom ukljucujes, a desnom baca izbornik. Nisam radio s add-onovima - nekako mi je logicno da se za to mora koristiti Firefoxov SDK. Probaj ovo tek toliko da vidis jel se sto dogadja, odnosno jel ti baca alert s razlicitim vrijednostima. Ako ne baca, onda ces morati istrazivati Firefoxov SDK ili primjere:

 

function open_url(e) {

  ...

  if (!e) var e = window.event;

  alert(e.button);

  ...

}

 

Ako ne radi, onda probaj jos jednu stvar:

onclick="open_url(this)"

16 godina
moderator
online
RE: Javascript -pomoć

Rjesenje problema:

 

function open_url(event) {
  if (event.button == 0) {
    gBrowser.selectedTab = gBrowser.addTab("http://www.bug.hr/forum/favtopics/");
  }
}

 

 

A u bar.xul datoteci onclick za statusbarpanel treba biti:

onclick="open_url(event)"

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2010 0:21 (mbaksa).
15 godina
offline
RE: Javascript -pomoć
mbaksa kaže...

Rjesenje problema:

 

function open_url(event) {
  if (event.button == 0) {
    gBrowser.selectedTab = gBrowser.addTab("http://www.bug.hr/forum/favtopics/");
  }
}

 

 

A u bar.xul datoteci onclick za statusbarpanel treba biti:

onclick="open_url(event)"

Upravo sam taj kod pisao kad si mi dao primjer, ali neradi. Za ovaj način iz gornjeg posta ću danas popodne pogledati dal će uspjeti.

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2010 4:23 (Zayc_17).
16 godina
moderator
online
RE: Javascript -pomoć

Mozda si zaboravio zapakirati .jar ili tako nesto, jer evo ja to imam instalirano i meni savrseno radi. Posaljes mi svoj e-mail na PP pa ti posaljem svoj .xpi? I da - jos sam promijenio jednu stvar, a to je da sam elemente u padajucem/skocnom izborniku iz onclick promijenio u oncommand. Sumnjam da to ima veze s icim, ali eto...

15 godina
offline
RE: Javascript -pomoć

Zahvaljujem na pomoći!

Poslao  sam PP. Mislim da bi moglo to imati veze, jer kod EHTip sam vidio oncommand umjesto onclick al ništa nisam išao mjenjati.

 

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
16 godina
neaktivan
offline
Javascript -pomoć

Da ne otvaram novu temu:

 

- imam postavljeno više eventListenera, na početku skripte, između ostalog i ovo:

 

window.onload = function () {

       document.getElementById('email').addEventListener('blur', email_validacija,true);

}

 

- ovo je funkcija za validaciju email-a i ne znam kako postaviti focus u to polje nakon što izbaci poruku da email nije ispravan?

 

function email_validacija() {
    var email = this.value;
    var emailPattern = /^[a-zA-Z0-9._-]+@[a-zA-Z0-9.-]+.[a-zA-Z]{2,4}$/;
    var emailok = emailPattern.test(email);
    if(!emailok) {
       alert("Ne valja email!");
       this.className = 'pogresno';
       this.focus(); // Kako napraviti da mi postavi kursor u to polje - id ='email'?
    };

Ništa nije tako neefektivno kao efikasno izvođenje aktivnosti koje nisu potrebne.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Javascript -pomoć

Pretpostavljam da ovako ide slijed događaja:

  1. email gubi fokus (blur)
  2. validacija
  3. email dobiva fokus (this.focus)
  4. drugi textbox dobiva fokus

Ako umjesto this.focus(); stavišsetTimeout(function(){document.getElementById('email').focus()},0); onda bi trebalo raditi.

 

Možda ima neki bolji način.

 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Javascript -pomoć

Zahvaljujem.

 

Ali sad me muči sljedeće, mislio sam napisati ovako funkciju jer mi treba na više mjesta isti kod:

 

function obrada_greske(polje){
    document.getElementById(polje).focus();
    document.getElementById(polje).className='pogresno';
}

 

- pa onda samo proslijedit parametar, npr.

 

setTimeout(obrada_greske('email'),0);

 

- ali neće da radi, odnosno radi samo kada nema zagrada i nikakvih parametara, ovako:

 

setTimeout(obrada_greske,0);

 

- ne shvaćam zbog čega ne ide?

Ništa nije tako neefektivno kao efikasno izvođenje aktivnosti koje nisu potrebne.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2011 23:08 (Maximus).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Javascript -pomoć

Probaj s:

setTimeout(function(){obrada_greske('email')},0);

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Javascript -pomoć

Pozdrav programeri!

Može li mi netko reći ili napisati kako da u naredbi window.confirm promjenim onaj OK i Cancel koji su po defaultu da piše nešto drugo, može li biti više od 2 izbora klika, ako nemože može li se napraviti svoj gumb da se to može i da mi izbaci prozorčić kao npr. window.confirm ? Znam za naredbu input type="button" ali mi onda nije u prozorčiću nego je gumb samostalan. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Javascript -pomoć

Molim netko

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Javascript -pomoć

jednostavan odgovor: ne :)

a ovjde ti je objasnjen (i napravljen) jQuery confirm box: http://tutorialzine.com/2010/12/better-confirm-box-jquery-css3/

www.prijevodi-online.org
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice