PC zvuči kao avion, no signal

poruka: 19
|
čitano: 4.879
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
PC zvuči kao avion, no signal

Imam dosta čudan problem. Komp inače radi normalno ali kad pokrenem određene igre (primijetio sam to kod 2-3 zadnjih godinu dana) redovito se ruši nakon title screena i to tako da monitor uopće više nema slike (no signal) a kućište hiperventilira i toliko je glasno kao da će svake sekunde poletit ili eksplodirat. Jedini spas mi je brže bolje ga isključiti.

 

Odradio sam osnovno - novi driveri, čišćenje, isključiti free sync, čak sam isključio multiple screens overlay u registry koji navodno rješava taj problem i ništa.

 

Zadnja igra u kojoj se to događa je remnant 2. Ne vjerujem da je do zahtjevnosti jer bez problema vrti npr rdr2, re4 remake I slično... Pa evo ako netko zna rješenje ili ima sličan problem molim pomoć.

 

Vega 56

Ryzen 5 2600x

Patriot viper 16 GB

MSI b550

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: PC zvuči kao avion, no signal
ChuckBorris24 kaže...

Imam dosta čudan problem. Komp inače radi normalno ali kad pokrenem određene igre (primijetio sam to kod 2-3 zadnjih godinu dana) redovito se ruši nakon title screena i to tako da monitor uopće više nema slike (no signal) a kućište hiperventilira i toliko je glasno kao da će svake sekunde poletit ili eksplodirat. Jedini spas mi je brže bolje ga isključiti.

 

Odradio sam osnovno - novi driveri, čišćenje, isključiti free sync, čak sam isključio multiple screens overlay u registry koji navodno rješava taj problem i ništa.

 

Zadnja igra u kojoj se to događa je remnant 2. Ne vjerujem da je do zahtjevnosti jer bez problema vrti npr rdr2, re4 remake I slično... Pa evo ako netko zna rješenje ili ima sličan problem molim pomoć.

 

Vega 56

Ryzen 5 2600x

Patriot viper 16 GB

MSI b550

 Za ovaj zvuk polijećenja bi reko da je možda vent na cooleru za proc ili pak neki od montiranih u samom kućištu, pa ih probaj zamijeniti (čujem da svi hvale Be Quiet! ventove kao da su najtiši)

 

A pod ovo drugo šta si napiso, mislio sam da je Remnant prezahtjevan za tu verziju R5, ali na netu vidim da je upravo tvoj 2600 najslabiji koji je podržan, pa ak neko od kolega zna za taj problem nek napiše detaljnije

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
PC zvuči kao avion, no signal

Probaj na grafi temalnu pastu zamijenit možda i na procu.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC zvuči kao avion, no signal
ChuckBorris24 kaže...

Imam dosta čudan problem. Komp inače radi normalno ali kad pokrenem određene igre (primijetio sam to kod 2-3 zadnjih godinu dana) redovito se ruši nakon title screena i to tako da monitor uopće više nema slike (no signal) a kućište hiperventilira i toliko je glasno kao da će svake sekunde poletit ili eksplodirat. Jedini spas mi je brže bolje ga isključiti.

 

Odradio sam osnovno - novi driveri, čišćenje, isključiti free sync, čak sam isključio multiple screens overlay u registry koji navodno rješava taj problem i ništa.

 

Zadnja igra u kojoj se to događa je remnant 2. Ne vjerujem da je do zahtjevnosti jer bez problema vrti npr rdr2, re4 remake I slično... Pa evo ako netko zna rješenje ili ima sličan problem molim pomoć.

 

Vega 56

Ryzen 5 2600x

Patriot viper 16 GB

MSI b550

Pa daj nam neke logove, screenshote tempratura, nešto.
ovako kao guske u magli

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
4 godine
neaktivan
offline
PC zvuči kao avion, no signal

Hvala svima na odgovorima.

Što se tiče čišćenja i paste tu uvijek pazim i održavam ga redovito.

Za temperaturu nemam baš podatke, no signal I prije nego što uđe u igru.

Kod ostalih npr RE4 na 1440p high - GPU je između 75-80 a proc 68-70

 

Sjećam se da je jedna igra koja mi je pravila ovakve probleme radila na laptopu (Nvidia 1050, 8 gb Rama) dok bi mi desktop na isti način podivljao iako bi po konfi. trebao odraditi to kao od šale.

 

Ne znam jel proc ili grafa možda pokazuju zadnje znakove života. Nadam se da nije do hardwarea jer se događa samo kod par slučajeva dok ostatak igri radi potpuno normalno.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: PC zvuči kao avion, no signal
ChuckBorris24 kaže...

Hvala svima na odgovorima.

Što se tiče čišćenja i paste tu uvijek pazim i održavam ga redovito.

Za temperaturu nemam baš podatke, no signal I prije nego što uđe u igru.

Kod ostalih npr RE4 na 1440p high - GPU je između 75-80 a proc 68-70

 

Sjećam se da je jedna igra koja mi je pravila ovakve probleme radila na laptopu (Nvidia 1050, 8 gb Rama) dok bi mi desktop na isti način podivljao iako bi po konfi. trebao odraditi to kao od šale.

 

Ne znam jel proc ili grafa možda pokazuju zadnje znakove života. Nadam se da nije do hardwarea jer se događa samo kod par slučajeva dok ostatak igri radi potpuno normalno.

 Koliko dugo imaš tu grafičku?

4 godine
neaktivan
offline
Re: PC zvuči kao avion, no signal

Oko 4-5 godina

9 mjeseci
online
PC zvuči kao avion, no signal

da nemaš kakav miner virus na kompu?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: PC zvuči kao avion, no signal

Nemam. Obavio scan sve uredno.

 

Jako čudno sve skupa pošto se događa samo u tih par specifičnih situacija. Čak i zaboravim na to dok se ne potrefi neka igra koja to izazove.

 

Grafička je već malo starija pa se zna dogoditi driver timeout ponekad ali se odmah oporavi. Mislim da se nešto slično dogodi i sad samo ne uspije doći sebi. A zašto tada ventilatori odu na 150% nemam pojma 

9 mjeseci
online
Re: PC zvuči kao avion, no signal
ChuckBorris24 kaže...

Nemam. Obavio scan sve uredno.

 

Jako čudno sve skupa pošto se događa samo u tih par specifičnih situacija. Čak i zaboravim na to dok se ne potrefi neka igra koja to izazove.

 

Grafička je već malo starija pa se zna dogoditi driver timeout ponekad ali se odmah oporavi. Mislim da se nešto slično dogodi i sad samo ne uspije doći sebi. A zašto tada ventilatori odu na 150% nemam pojma 

 ode li i temperatura gore? ako je samo do ventilatora onda skni msi afterburner ili slično i podesi profil za te igre.

3 godine
offline
PC zvuči kao avion, no signal

Vega56 gpu u pitaj boga kakvom kucistu, jos ako je referentno turbo mlazni model sreci nema kraja , dobro je i izdrzala zamjeni gpu s nekim pa onda gledaj dalje koliko moze biti komplicirano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: PC zvuči kao avion, no signal
millennial kaže...
ChuckBorris24 kaže...

Nemam. Obavio scan sve uredno.

 

Jako čudno sve skupa pošto se događa samo u tih par specifičnih situacija. Čak i zaboravim na to dok se ne potrefi neka igra koja to izazove.

 

Grafička je već malo starija pa se zna dogoditi driver timeout ponekad ali se odmah oporavi. Mislim da se nešto slično dogodi i sad samo ne uspije doći sebi. A zašto tada ventilatori odu na 150% nemam pojma 

 ode li i temperatura gore? ako je samo do ventilatora onda skni msi afterburner ili slično i podesi profil za te igre.

 Imam MSI afterburner preko njega inače pratim temperature. Nažalost u ovom slučaju monitor samo izbaci no signal tako da ne vidim uopće koja je temperatura samo ventilatori uz to podivljaju iako nema slike/igre koju PC mora prikazat tako da ne znam zašto zvuči kao da je pod ogromnim opterećenjem.

 

Druge zahtvne igre, stotine otvorenih tabova u Chrome, 4K video...sve bez problema i onda se dogodi ovo bez najave i pravila jednom i kod neke indie igre...

Razmišljam očistiti shader cache od GPU možda pomogne

3 godine
offline
PC zvuči kao avion, no signal

kakav shader cache? pa nije 99 i o kojem tocno modelu vege pricamo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: PC zvuči kao avion, no signal
ChuckBorris24 kaže...
millennial kaže...
ChuckBorris24 kaže...

Nemam. Obavio scan sve uredno.

 

Jako čudno sve skupa pošto se događa samo u tih par specifičnih situacija. Čak i zaboravim na to dok se ne potrefi neka igra koja to izazove.

 

Grafička je već malo starija pa se zna dogoditi driver timeout ponekad ali se odmah oporavi. Mislim da se nešto slično dogodi i sad samo ne uspije doći sebi. A zašto tada ventilatori odu na 150% nemam pojma 

 ode li i temperatura gore? ako je samo do ventilatora onda skni msi afterburner ili slično i podesi profil za te igre.

 Imam MSI afterburner preko njega inače pratim temperature. Nažalost u ovom slučaju monitor samo izbaci no signal tako da ne vidim uopće koja je temperatura samo ventilatori uz to podivljaju iako nema slike/igre koju PC mora prikazat tako da ne znam zašto zvuči kao da je pod ogromnim opterećenjem.

 

Druge zahtvne igre, stotine otvorenih tabova u Chrome, 4K video...sve bez problema i onda se dogodi ovo bez najave i pravila jednom i kod neke indie igre...

Razmišljam očistiti shader cache od GPU možda pomogne

 probaj snimiti sa screen recorderom, možda je slika i dalje tu samo pukne signal na monitor.

4 godine
neaktivan
offline
PC zvuči kao avion, no signal

Kartica je Asus Radeon RX Vega 56 Rog strix 8gb OC edition.

 

Možda je i ovo važno sve 3 igre gdje se to dogodi su unreal engine 4 I 5. Ruši se nakon title screena kad bi igra trebala valjda automatski optimizirat postavke 

 

Pokušao sam u config fie staviti manju rezoluciju ali ništa sve se vrati na nativnu 1440 pri pokretanju i opet isti problem.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PC zvuči kao avion, no signal
Unreal se zna obicno rusiti ako je komp oc-an i ima nestabilne postavke...... Cpu, ram, grafika.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
PC zvuči kao avion, no signal

Nisi ništa napomenuo o napajnju ...

 

Koliko je, koliko staro ???

 

Moguće i da je ono preslabo ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: PC zvuči kao avion, no signal
Skini occt i pokreni test za provjeeu stabilnosti napajanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
PC zvuči kao avion, no signal

Ljudi evo samo da javim kako sam rješio problem. 

Dakle samo igre u unreal engine 4/5 su se rušile. Isključio sam freeSync, uz to disable Fullscreen optimization i izbrisao sam nekakav utility file u Save folderu igre. Eto ako netko ima sličan problem vrijedi pokušati.

 

Hvala svima na pomoći.

 
3 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice